İhvan 6 Yaşında... 06-06-06 - 06-06-12

ummuhan

Kıdemli Üye
Forumun kurucularından değilim, ilk üyelerinden de değilim amma ben de 2006 yılı üyelerindenim. Kıdemli üyelerdenim malum, ne kıdemi mi? Ceza kıdemi sanırım ceza alma rekortmenlerinden biriyim… ( matrax la başlayan en sonlara kadar gelen uzun bir yol) :p
Tam Kurulduğu günlerde olmasa da bir kaç ay sonra falan “amca” vesilesiyle üyesiydik forumun (Burada 2007 yazmasına bakmayın, kovulup, üyeliğimin silindiği, benim gittiğim v.s zamanlar yok orada )…
İlginç! forum başka forumdaki yönetime kızanlarca kurulmuş ama aynı durumları üyelerine yaşatmışlar, yaşattılar ve dahi yaşatıyorlar… beşer ve onun icraatleri işte …. hem malum, hafıza-i beşer nisyan ile maluldür…İnsanlar hataları ile varlar bunları yok etmeye herkesi istediği kalıba sığdırmaya hiçbir kulun gücü yetmez, herkes birey olarak farklıdır dolayısı ile fikirler düşünceler inançlar kişilerde farklı görünür.. Birbirlerine hakaret edip kendi gibi düşünmeye zorlayamaz kimse kimseyi… Üyeler genelde aralarındaki bu farklılığı idare edebilmekteler çok sert tartışmalarda bile… (kısa üyelikler ile galiz küfür edip atılanları üye kabul etmiyorum…) lakin forumda yönetici (neyi nasıl ve niçin yönetiyorlarsa artık uzun tartışmaların konusu olabilir) olanların kendilerini üyelerin ceza keseni durumuna yerleştirmeleri çok itici biraz da komik oluyor tabi olarak. Her neyse kimine bu dediklerim uygun gelecek kimine ters bu da çok normal yukarıda izahını yaptığım vechile…. Her şeye rağmen iyi giden bir forumun
Ali’ce zınar ve diğerleri demiş ya diğerlerinden biriyim sıradan biri yani ama ön sıradan :p
Yalnızca çave şıvılı değil sofuoğlu nu, UBEYDUN u, kabus kardeşi de çağırın beni çağırmayın..
Çok uzadı aman, neyse kısaca:
Foruma uzuuun ve hayırlı ömür diliyorum…. selam ve sevgiler :)

AynAlı

Kıdemli Üye
te benim hafızam iyi değildir ama eskileri bende az hatırlıyorum.asıl girişim 2006daydı benimde. ilk girişim capky_06 diye saçma sapan bir nickti :D sonra Keke ve Aynalı olduk. ama ihvan hiç değişmedi.ilk dalaştığım insan ( o bana saldırdı her zamanki gibi :D ) ahuzardı.sonra arkası geldi tabi :D forumdan çok kişiyle arkadaş olduk hala arkadaşlığımız devam eder.canlı olarak kimseyi görmedim forumdan kısmet olmadı :D net olduğu sürece bu siteye gireceğim galiba, hadi hayırlısı nice 6 senelere.

AynAlı

Kıdemli Üye
Forumun kurucularından değilim, ilk üyelerinden de değilim amma ben de 2006 yılı üyelerindenim. Kıdemli üyelerdenim malum, ne kıdemi mi? Ceza kıdemi sanırım ceza alma rekortmenlerinden biriyim… ( matrax la başlayan en sonlara kadar gelen uzun bir yol) :p
Tam Kurulduğu günlerde olmasa da bir kaç ay sonra falan “amca” vesilesiyle üyesiydik forumun (Burada 2007 yazmasına bakmayın, kovulup, üyeliğimin silindiği, benim gittiğim v.s zamanlar yok orada )…
İlginç! forum başka forumdaki yönetime kızanlarca kurulmuş ama aynı durumları üyelerine yaşatmışlar, yaşattılar ve dahi yaşatıyorlar… beşer ve onun icraatleri işte …. hem malum, hafıza-i beşer nisyan ile maluldür…İnsanlar hataları ile varlar bunları yok etmeye herkesi istediği kalıba sığdırmaya hiçbir kulun gücü yetmez, herkes birey olarak farklıdır dolayısı ile fikirler düşünceler inançlar kişilerde farklı görünür.. Birbirlerine hakaret edip kendi gibi düşünmeye zorlayamaz kimse kimseyi… Üyeler genelde aralarındaki bu farklılığı idare edebilmekteler çok sert tartışmalarda bile… (kısa üyelikler ile galiz küfür edip atılanları üye kabul etmiyorum…) lakin forumda yönetici (neyi nasıl ve niçin yönetiyorlarsa artık uzun tartışmaların konusu olabilir) olanların kendilerini üyelerin ceza keseni durumuna yerleştirmeleri çok itici biraz da komik oluyor tabi olarak. Her neyse kimine bu dediklerim uygun gelecek kimine ters bu da çok normal yukarıda izahını yaptığım vechile…. Her şeye rağmen iyi giden bir forumun
Ali’ce zınar ve diğerleri demiş ya diğerlerinden biriyim sıradan biri yani ama ön sıradan :p
Yalnızca çave şıvılı değil sofuoğlu nu, UBEYDUN u, kabus kardeşi de çağırın beni çağırmayın..
vay ümmüha abla hanım beni saymamışsın küserim ha :D en son kavga etmiştik sonra barıştık mı ?? :D

_Nihade_

Gafleti eyLe Heba
Bende yanlış hatırlamıyorsam ilk 2007 lerde üye olmuştum ihvanforuma o zamanlar çok aktiftim nerdeyse forumla yatıyor forumla kalkıyordum:)

Sonra forum hacklenince elde var sıfıra döndük:(

Üyeliğim silindi tabi bütün konular, mesajlar benim gibi olan çok arkadaş vardı.
Neyse sonra yeniden üye olduk ara ara gitsekte, googlede ihvanıforumu arattık sonunda, kendimizi ana sayfada bulduk...:)

Çok kaliteli arkadaşlarla tanış olduk, samimi doslarımda oldu, çok çeşitli insanları tanıma fırsatım oldu forumda bu yüzden teşekkür ediyorum ihvanforum ailesine..

Rabbim hayırlı uzun ömürler versin ihvanforuma, nice 6 senelere inşaallah:)

Verda

Gales
üstteki rakamları görünce maya takvimi geliyo aklıma..:D

cahid

Kıdemli Üye
İhvan forumun 6.yılının hayırlar getirmesini diliyor, gaflet-dalalet içinde olanların hidayetine vesile olmasını , doğru yolda olanların da kâmil iman sahibi olmalarına vesile olmasını Halik-ı Zülcelal'den niyaz ediyorum..

cicek demeti

Sükut

Nerdesiniz kardesim :( geliniz artik..

fas

Ordinaryus
6. yılınız hayırlı olsun ihvannnnnnnnnnnnn

Hüzün Seli

. . .
Web sitesi
huzundusumu.blogcu.com

Ne çok eski, ne de yeni sayılırız İhvan'da..Çok söylediğimiz anlarda oldu, uzunca sustuğumuz zamanlarda..Ama hep uğradığımız yerler arasında oldu İhvan..Yeni yaşıyla birlikte, uzun zamanlar daha hayırla devam eder inşaallah...

Enes

İhvan Forum Üye
ah ihvanın da dili olsa sizi ne kadar sevdiğini söylese :)

Bîdâr

Aktifleşmemiş
eskiler teker teker damlıyor...:)

SeNoL

MUEYABYA

veri

Yasaklı
ilk dönemden sadece @agbi kalmış

Cenan

Ordinaryus
Konu eskileri, şimdilerde görünmeyen dostları hatırlattı. İnsan hüzünleniyor.
İnşallah bu konuyu görürlerde, gelip birer mesajlarından bizleri mahrum bırakmazlar.

Enes

İhvan Forum Üye
Haydi biraz nostalji yapalım :)

Temmuz 2007'deki ihvan için tıklayın

Eylül 2007 Aralık 2007

Ocak 2008 Mart 2008 Nisan 2008 Haziran 2008 Temmuz 2008

EKİM 2009

OCAK 2010

ŞUBAT 2011

Benden bu kadar arzu BURADAN tüm listeye ulaşabilir.

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, ihvan hep değişen, gelişen bir forum olmuş. Gelenler, gidenler, isimler önemli değil. İlk kurulduğundaki sözü neyse şimdide aynı Çok şükür. Allah daim eder inş.

Guzel bir nostalji :O

kebîkec

İhvan Forum Üye
Konu eskileri, şimdilerde görünmeyen dostları hatırlattı. İnsan hüzünleniyor.
İnşallah bu konuyu görürlerde, gelip birer mesajlarından bizleri mahrum bırakmazlar.

Tarantula mesela :gl

manifesto

Yasaklı
7q6d7.jpg

neler buldum neler