İlginizi çeken komik ve ilginç resimler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ebu Computer

Kıdemli Üye
On%2Bthe%2Broad%2B00013.jpg

Kaptan

Mecra Yazarı
Elhamdülillah

Zikirli peynir ekmek yediğimiz içindir belki harama "haram" deyişimiz.

Yoksa foruma saçı açık karı resmine tepki gösterince "nevar canım, evde hiç TV seyretmiyor musun" derdik bizde senin gibi.

Yalnız Kur'ancılar demekki böyle yaklaşıyorlar hayata.

Evde tv seyretmiyor musun, saçı açık kadının resmine baksan neeee, bakmasan neee

Halbuki Nur Suresi 30 -31. ayeti kerimelerde ne diyordu Allahü Teala ?

Sen de haklısın, deli olmadan veli olunmazımış...

Part 2'ye az kaldı :)

Hadi sen TV seyret...

saptiriyorsun beni tanimadan konusuyorsun
13 yasindaki kiz cocugum dahi tesettürsüz disari cikmaz benim

acik kadin resmi derken bilmeyen de ciplak kadin resmini savundugumu sanacak
basi acik bir bayan resmi paylasildi hepsi bu
senin gibi yaygara koparanlara da "arkadas tv'deki acik sacik bayanlari izlerken iyi ama söz konusu bir resim paylasmaya gelince ortaligi toz dumana katiyorsunuz" sadedinde bir itirazdi bizimkisi, hepsi bu
yoksa savundugumuzdan falan degil

bu nasil bir önyargi ya, hasbunallah...

ihvanistanbul

AkhenAton
Doğru, çünkü zikir çekilen meclislerle bulunan yiyecekler, Rabbül Alemin'in rahmetinden istifade ederler.

Menzil'de de gece - gündüz hem şahsi, hem cemaat ile zikir edilir.

Dolayısıyla orada bulunan gıdalarda bu rahmetten nasibini alır.

Allahü Tealanın rahmeti, yağmur gibidir diyor alimler / arifler.

O muhitte bulunan herşey nasibini alır. Buna inek, ineğin peyniri de dahildir.

Allahü Tealanın rahmeti ile gark olmuş gıdayı yiyince sofi zikrini daha iyi çeker, namazını huşu ile kılar.

Kısacası kulluğunu daha iyi yapar.

Gıdaların insan üstünde acaip bir etkisi var. Bu hakikat.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Awesome%2B0044.jpg

Adam güzel bir sistem tasarlamış.

Düşünene yapana helal olsun.

Bunun seri üretim hali yazın plajlara konabilir.

Güneş enerjisi de var.

@elbiss

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
saptiriyorsun beni tanimadan konusuyorsun
13 yasindaki kiz cocugum dahi tesettürsüz disari cikmaz benim

acik kadin resmi derken bilmeyen de ciplak kadin resmini savundugumu sanacak
basi acik bir bayan resmi paylasildi hepsi bu
senin gibi yaygara koparanlara da "arkadas tv'deki acik sacik bayanlari izlerken iyi ama söz konusu bir resim paylasmaya gelince ortaligi toz dumana katiyorsunuz" sadedinde bir itirazdi bizimkisi, hepsi bu
yoksa savundugumuzdan falan degil

bu nasil bir önyargi ya, hasbunallah...

Müslüman erkek için bir adet seç teli de bir, anadan üryan da bir...

Müslüman olarak senin bunu savunman abesle iştigal.

"evet, saçı açık kadının islami bir forumda bulunması hoş değil, uygun değil" deyivermek çok mu zordu ?

spesifik

آزادی قید و بند
o halde adams nasil görüyor ?
Kaptan bu yoruma çok güldüm
adamsın kalp gözü açık :p
yau resim olmadığı için gülmüş Allah hayrını versin

bu arada syn @Ebu Computer çok teşekkür ederim pizzayı çok severim
ah ben kilo veremesem de ramazanlarda otomatikvoman :) beş kilo veriyorum

elbiss

Ordinaryus
Awesome%2B0044.jpg

Adam güzel bir sistem tasarlamış.

Düşünene yapana helal olsun.

Bunun seri üretim hali yazın plajlara konabilir.

Güneş enerjisi de var.

@elbiss

Sistem gerçekten de çok güzel

Sistemin Plajlarda kullanılma Fikrine ise?? Şunu ifade edebilirim..

Konsept Dizayn Tasarımında Biraz değişiklikler lazım Plaja uygun kullanım amacı olması için...

Sistemde gözüken Ahşap bir Dizayn tasarım Bana kalırsa yalnızca Villa Bahçelerinde yada Havuz başlarında yada Dubleks villalarda kullanılabilir...

Ayriyeten Belediyeler etkin ve yetkin hizmet için LUNAPARK alanlarında gözetimli olarak kullanabilirler hem daha iyi bir hizmet sağlayabilir...

Eğer sistem Plajlarda kullanılacaksa ki bana göre Dizaynda değişiklik gerek...

İşte bu aşamada sistemin alt ve üst tüm dizaynı Sert Plastikten tasarlanması gerekiyor aynı Şezlog plastiği gibi düşünmeni hayal etmeni isterim....sistemin tam ortası yani insanın uzandığı yer ise görüldüğü üzere ahşap olsun...

devamında sistemin ön kısmına cam bir bölme açmamız gerekiyor neticede insan uzandığında önünü görüp izlemek isteyecektir ki bu insanların en sevdiği yandır yani her insan önünün açık olmasını ister....

Devamında sistemin üst kısmına yani insanın başının olduğu kısma sürgülü bir açma kapama aparatı monte edilmesi gerekiyor böylelikle bu monte sayesinde insanlar isterse sıcak hava ile yakından temas sağlayacakları gibi anlık üstten rüzgar esintisini de sağlayacaklar...

Sürgülü sistem yukarıdan öyle bir ayarlanacak ki güneşlenmek isteyen insana güneşlenme keyfini verecek devamında sistem öyle bir haz verecek ki sürgülü sistem vasıtasıyla insan güneşlenmek istemezse sürgüyü sürüp sistemi kapatarak insan güneşlenmeyerek plajda bu keyfi anı yaşayacak....belki de geleceğin YENİ NESİL şezlog ları yada Plaj dinlenme uzanma elektirikli aparatları diyebiliriz ama bu haliyle değil modernleştirilip dizaynı uygun hale getirildiği haliyle olursa daha iyi olabilir diyebilirim bence ta bi...

yoksa genel manasıyla sistemin tasarımı elektirikli olması gayet güzel ama ek donanım ve düzenleme dizaynları ile birlikte konsepte geliştirilirse bence hizmet verip sunumlama yapacağı yada kullanıma geçirileceği alanlar bence daha fazla olabilir kanısındayım..

Öyle.

elbiss

Ordinaryus
Güneş Panellerinin bu haliyle olması elbette güzel fakat pek bir korunaksız gözüküyor bu sisteme yetişkinler zarar vermeyebilir ama bu sisteme yetişkin gözetiminden uzak bir çocuk zarar verebilir...

yada sisteme yağmur yada kışın sistem kalacaksa kar vss zarar verebilir yada bir kedi yada bir köpek vsss akla gelebilecek herşey korunaksız olan güneş enerji panellerine zarar verebilir..

Bu durumu düşündüğümde aklıma güneş panellerini koruma adına şu geliyor..??

Güneş panelleri olduğu gibi dizaynda olsun ama işin içinde sürgü sistemini açma kapama mantığında geliştirerek düşünelim isterim...

sonrasında sistemin güneş enerji panellerini gömmeli yapacağız sonrasında üstünü de mini sert bir plastik cam ile kaplayacağız böylelikle sistemin güneş enerji panellerini her türlü etken ve zararlardan koruyacağımız gibi sistemin uzun soluklu hizmet vermesinin de imkanını sağlamış olacağız kanaatindeyim...

Mesela Bu sistemi X birine verselerdi buyur bunu geliştir deselerdi aklında olan hertürlü seçeneği oluşturup daha iyi hizmet için sunumlamak adına heyecan dolu olması gerekirdi :9

İşte burada örneklemede anlatmak istediğim mevzu ise...

Dizayner bir insanın kullanacağı konsepte Kullanacağı alana göre uygulayacağı heyecanı katabilmesidir..Eğer bu heyecan ve dinamiklik proje konsepte aktarılırsa ortaya fevkalede bir Yeni Nesil ürün çıkabilir kanısındayım..

Böyle.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Sayın @Dut_agaci

Kainattaki bütün varlıkların Allah'ı tesbih etmesi zikretmesi buraya kadar tamamız.

Ama iş bu noktaya gelince işler karışıyor.

12313710_1517142371917764_2396812869129431777_n.jpg

Yada sadece gavsın ineklerimi zikir çekiyor, diğer inekler zikir çekmiyor mu?

Ben size söyleyeyim, bu yoğurdu yiyen psikolojik etki altına girer ve şunu söyler:

'' - Gavsımın zikirli ineklerinin yoğurdu da bir başka oluyor. Böyle bir yoğurt yemedik.''

Selam ve dua ile...

Hahahahaha

Ciddi mi bu yoksa şaka mı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...