Insan insanın kurdu mu?

ömerusta

Kıdemli Üye
İnsan insanın kurdu olmuş benliği sayesinde. Benlik virüs gibi bulaşıcı, virüs tüm vücudu istila etmekle kalmamış, kronikleşerek toplumuda içten içe sarsan sendrom halini almış.
‘Biz’ demeyi unutalı hayli yıllar geçti, artık varsa yoksa ‘ben’ demek var. Yediden yetmişe herkes ben’in esiri durumda sanki...
Benlik histeriği ile hareket eden insan popüler olmak adına ömür boyu kendini pazarlamanın uğraşını veriyor. Şan şöhret uğruna göze alınan bir yolculuk olsa gerek benlik uğruna okyanusa yelken açabiliyor, ta ki limanda demirleyene kadar.
Oysa başarılar başkalarıyla paylaşıldıkça güzel, kendi kendine paylaşılan başarılar boş avunmaktan öteye geçemez, başarı kendisiyle sınırlı kalır çünkü. İnsan tabiatı gereği sınırlı alana değil sınırı aşan çizgisiyle ancak eşrefi mahlûkat özelliği kazanabilir.
İnsan kendi kendini tavaf etmesinin neticesinde
başarının getirdiği gurur okşayıcılığı bir yana, içerisinde birtakım riskleride bağrında taşıdığını hesaba katmalı, hele hele elde ettiği şan şöhret, kendisine para olarak yansımıyorsa iç dünyasında yaşayacağı hayal kırıklığının açtığı gediği nasıl onaracak. Ya artık yaşamanın ne anlamı var deyip hayatına son verecek, ya da psikolojik maraz olarak avara avara bu dünyada dolanıp ömrünü tüketerek zaman geçirecek. Zaten bu tür insanların ölümleri de bir garip, incelendiğinde ölümleri bile normal seyrinde cerayan etmediği görülecektir.

CENGİZHAN

Yasaklı
Kardeş fayanscı,

Foruma bir yazı getirdiğiniz de LUTFEN yazı altına ALINTI olduğunu belirtseniz...

Yazıyı benim yazım zannederek...!!

Beni çok bilgili bir insan zannetsinler telaşından kurtulunuz...

Selam

Not :Ayrıca yazıyı çok uyduruk buldum..Yazan kişi benlik,benlik demişte...BENLİK ten haberi yok...

ömerusta

Kıdemli Üye
demekki yine o benmişim
hayırdır yokluğuna üzülecektim az daha

ömerusta

Kıdemli Üye
yok banaayit bir yazı olsa sen severdin senden bir şey bulurdun alperen gündüze ayit ola bilir ikiyıl önce başkasitede yayınlamışım ambardan çıktı
ha cezaya gelince idamlık birine ceza kesmez be kardeşim geçmiş olsun

CENGİZHAN

Yasaklı
yok banaayit bir yazı olsa sen severdin senden bir şey bulurdun alperen gündüze ayit ola bilir ikiyıl önce başkasitede yayınlamışım ambardan çıktı
ha cezaya gelince idamlık birine ceza kesmez be kardeşim geçmiş olsun

Lutfen foruma getirdiğiniz her yazının altına, yazı sahibini veya en azından alını olup olmadığını belirtiniz...

Aksi başkalarına ait yazıların üzerine konmak olur ki Ayıptır...

Selam güzel kardeşim....

ömerusta

Kıdemli Üye
biz altın imza koymadığımız yazıtı koymayız koyduğumuz yazıda ya bizim dir ya bizdendir kafanı yorma