İslam dünyası, ABD ve AB ye karşı terörist grupları finanse etmeli mi? (anket)

Düşmanlarımıza karşı terörist grupları desteklemeli miyiz?

• EVET onlar yapıyorsa biz de yapmalıyız

Oy: 6 15.0%
  • HAYIR islam terörün her türlüsüne karşıdır

Oy: 29 72.5%
  • ŞARTLARA BAĞLI bir durum

Oy: 3 7.5%
  • KARARSIZIM bir fikrim yok

Oy: 2 5.0%

• Kullanılan toplam oy
    40

Hakperest

Kıdemli Üye
İslam dünyası, ABD ve AB ye karşı terörist grupları finanse etmeli mi? (anket)

İslama ve müslümanlara savaş açmış ABD ve AB her fırsatta ve her yolla saldırmaktadırlar. Aramıza terörist gruplar kurmaktalar ya da var olanları her yolla desteklemektedirler. PKK, haşhaşiler, el-kaide, işid vb bir sürü terörist ya da fesat yuvasının ardında ABD ve AB vardır.
Sizce biz de aynı tavrı göstermeli miyiz?
Görüşlerinizi ve ankete katılımınızı beklerim.

Kaçak

Yeni
Terörizm kavramının içeriğini tam doldurunuz pls ...
nedir terörizm dediğiniz şey ?
Ve soruyu genel kipten şahıs kipine döndürseniz daha isabetli olur ...

zulk@rneyn

Profesör
terörist kim?
onlara göre terörist hamas ...
o zaman desteklenmeli.

müslümanlara zulüm varsa ve bu zulme karşı çıkılıyorsa tabiki evet.
bu el kaide olur, el nusra olur, işid olur
hamas olur ...
yöntemlerini tartışabiliriz ama müslümana zulmedene karşı bir duruş varsa...
mücadele varsa...
elbetteki desteklenmeli.

onların bizlere yakıştırdığı kimliğin hiç bir geçerliliği yok.
onlara göre israil mazlum, filistin halkı terörist...
o teröristlere can kurban.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Ortada dört dörtlük bir islam devleti yok.

Şu yeryüzünde müslümanların sığınabileceği bir ülke yok.

Farz edelimki böyle bir ülke var.

Bu ülke küffar ile antlaşmalar yaptı ise, ülkeye giren gayri müslimlere eman verilmiş ise, aynı şekilde müslümanlar verilen eman ile gayri müslimlerin memleketlerine gidiyor ise bu şartlarda hiç bir terör eylemine kalkışamazsınız.

İkili antlaşmalar tarafları bağlar.

Selam ve dua ile...

kilicarslan

Kıdemli Üye
oy moy vermiyorum böyle carpik bir ankete.

Onlar istediklerine terörist, istediklerine direnisci diyorlar.
Isine geldigi gibi.

Hakperest

Kıdemli Üye
oy moy vermiyorum böyle carpik bir ankete.Onlar istediklerine terörist, istediklerine direnisci diyorlar.Isine geldigi gibi.
onlarin listesini herhalde kabul etmiyoruz.. islami cihad grublari anketin konusu degil hatta islam adina haraket eden asiri guruplarda tam olarak soz konusu degil.. soru onlarin icindeki ayrilikci vs guruplari finanse etme hakkinda; islam bu mevzuda ne kadarina musade eder, bunu irdeliyoruz.

Yetim

Kısıtlı Erişim
onlarin listesini herhalde kabul etmiyoruz.. islami cihad grublari anketin konusu degil hatta islam adina haraket eden asiri guruplarda tam olarak soz konusu degil.. soru onlarin icindeki ayrilikci vs guruplari finanse etme hakkinda; islam bu mevzuda ne kadarina musade eder, bunu irdeliyoruz.

Başta Pİslik Yahudilerin sonra arakandaki pislik Budistlerin İngilterenin fransanın almanyanın Amerikanın Yıkılması için her türlü oluşumu desteklerdim gücüm olsa idi YETERKİ YERYÜZÜNDEN BİR TANEDE OLSA PİSLİK YAHUDİ TEMİZLENSİN

Hakperest

Kıdemli Üye
Başta Pİslik Yahudilerin sonra arakandaki pislik Budistlerin İngilterenin fransanın almanyanın Amerikanın Yıkılması için her türlü oluşumu desteklerdim gücüm olsa idi YETERKİ YERYÜZÜNDEN BİR TANEDE OLSA PİSLİK YAHUDİ TEMİZLENSİN
islamdaki savunma ve fetih politikasi asiriliklardan arinmalidir. zarara zararla karsilik verme olmamali ancak sozunu ettiginiz dusmanlara karsi da guc hazirlayip, gerektiginde de kullanabilmeliyiz. kacimiz 3 oguldan birini cihada gonderebiliriz ya da malimizin bir kismindan vazgecebiliriz.

Havas

Kısıtlı Erişim
bence caiz arkdaşlar..amerikasıda,yahudisi ,rusuda hepsi terör eylemleri finanse edebiliyor ve desdekliyorlar..

bundan ençok nasibini alan tabiki islam dünyası oluyor..

şöyle tarihe baktığımızda teröre izin çıkmışmı?

terörde bir savaş yöntemi..taki,karşınızdaki düşman yola gelinceye kadar..

efendimiz ,müşriklerle uhud savaşı sonrası yaptığı anlaşma gereği ,müsülüman ve medineye kaçanları iade ediyordu.

müslüman olupta medine gelemeyenler medine dışında müslümanlardan desdek alıp eşkiyalıp yapıp müşriklerin kervanalarına saldırdılar..

efendimiz bu tip haraketlere hiç bir yasakda getirmedi.

Kaçak

Yeni
Konuyu bu halde tartışmaya açmak konuya katkı değil , bilakis kavram karmaşasına kafa karışıklığına katkı olur ...
terörist denen yelpaze kapsamına , Hamas'ı da giriyor islami cihadıda , IŞID da, el kaide de ....
sapla saman burda karışıyor , yahut karıştırmıyoruz yahut karıştırmadığımızı sanıyoruz ....
pek çok usul ve yöntemle mücadele eden bir şekliyle de kendini islama nisbet eden gruplar var ...
Çeçen direnişçiler var, boko haram var, yemendeki selefiler , Mısır'da Müslüman kardeşler ....
suriyede ÖSO, Irak'da muktedanın askerleri, Afganistan'da taliban ....
dikkat buyrunun adını bölgesini hızlıca zikretmeye çalıştığım , derinlemesine inemediğim bunca grup....
medyada o yada bu şekilde terör ile birlikte anıldı, anılıyor, anıyoruz ....
zihinlerde bu grupları bir usul çerçevesinde ayırmadan , söylenecek her söz ya birilerini kirletecek, ya birilerini aklayacak ....
boşa kürek sallamazdan evvel konuya bu pencereden bakarsak ve konunun pislik banyosuna sokulmasına müsaade etmezsek sanırım ortaya faydalı birşeyler çıkar ....

cemaliii

Kıdemli Üye
arkadaşlar hepinizde dahil,örgüt nedir,nasıl kurulur,ne yapar,nasıl çalışır bildiğinizi sanmıyorum. bazılarınızın yaptığı yorumlar hamaset kaynaklı,bazılarınızın yaptığı yorumlar ise müslümanlara yapılan zulümlere kalbiniz dayanmadığı için iyi niyet neticesinde böyle düşünüp yazdığınızı sanıyorum. sizler saf,temiz müslüman kardeşi için birşeyler yapmak isteyen iyi niyetli kardeşlerimizsiniz. ama adı ister islami örgüt olsun,ister sol örgüt isterse başka bir ideolojik örgüt olsun farketmez,dünyadaki hiçbir silahlı örgüt masum değildir,sizler gibi iyi niyet gözetilerek kurulmaz,iyi niyetle işler yapmaz. benim düşüncemde tüm örgütleri istihbarat örgütleri kendi amaçları için kurarlar,sonra yönlendirirler,yönetirler.istihbaratçı olupda,örgütçü gibi görünüp,örgüte yön verenler hariç,örgüt militanlarının bile bu durumdan haberleri yoktur.onlar samimi niyetle savaşırlar.

siz istediğiniz örgüte destek verin,benim gözümde hepsi istihbarat örgütlerinin taşeronlarıdır.

Kaçak

Yeni
arkadaşlar hepinizde dahil,örgüt nedir,nasıl kurulur,ne yapar,nasıl çalışır bildiğinizi sanmıyorum. bazılarınızın yaptığı yorumlar hamaset kaynaklı,bazılarınızın yaptığı yorumlar ise müslümanlara yapılan zulümlere kalbiniz dayanmadığı için iyi niyet neticesinde böyle düşünüp yazdığınızı sanıyorum. sizler saf,temiz müslüman kardeşi için birşeyler yapmak isteyen iyi niyetli kardeşlerimizsiniz. ama adı ister islami örgüt olsun,ister sol örgüt isterse başka bir ideolojik örgüt olsun farketmez,dünyadaki hiçbir silahlı örgüt masum değildir,sizler gibi iyi niyet gözetilerek kurulmaz,iyi niyetle işler yapmaz. benim düşüncemde tüm örgütleri istihbarat örgütleri kendi amaçları için kurarlar,sonra yönlendirirler,yönetirler.istihbaratçı olupda,örgütçü gibi görünüp,örgüte yön verenler hariç,örgüt militanlarının bile bu durumdan haberleri yoktur.onlar samimi niyetle savaşırlar.

siz istediğiniz örgüte destek verin,benim gözümde hepsi istihbarat örgütlerinin taşeronlarıdır.

iyide paşam en büyük silahlı örgütler Devletlerdir ...
napcez şimdi ?
kim kimin şeysi çık işin içinden ...

hani yıllarca birilerine bölücü bölücü dedik misal , kimse demedi ki bütünü tarif eden tanımlayan kim ?
Apışıp kaldığım bir soruydu , bütünü kim tarif etti bize ?
hasılı örgütü, silahı , eylemi direnişi terörizmi kimin tarifiyle alıyorsun de bakalımda , olaya yaklaşımın açık olsun ...

cemaliii

Kıdemli Üye
iyide paşam en büyük silahlı örgütler Devletlerdir ...
napcez şimdi ?
kim kimin şeysi çık işin içinden ...

aslında cevabı senin yazının içerisinde.o büyük orduların büyük silahlı güçleri,kendileri suç üstü yakalanmamak için,taşeron işçi çalıştırırlar.işte bu taşeron firmalar,her birinin isminde önce ideolojisi,ardından bir sürü isimle beraber yazılan örgütlerdir.

Kaçak

Yeni
Iyide paşam o suç isnadını gene o en büyük silahlı grup atfediyor ...
burda bir çelişki yokmu ?

cemaliii

Kıdemli Üye
Iyide paşam o suç isnadını gene o en büyük silahlı grup atfediyor ...
burda bir çelişki yokmu ?

hayır çelişki yok.genelde birbirlerinin taşeronlarına terörist derler,kendi kurduklarına çoğu zaman dilleri varmaz demeye.benim teröristim cicidir diye bir yorum yapıyordu bir stratejist bunu anlatmak için.ama bazı zamanlar yine suç üstü olmamak için,şüpheleri üzerinden atmaya çalışarak terörist ilan ettikleri oluyor.hatta herkesten fazla karşıymış gibi rolde yapabiliyorlar. bush 2000li yıllarda önce ortadoğu olmak üzere bütün dünyaya demirkırasi getireceğini,dünyayı terörist örgütlerden temizliceeeni söylüyordu:)

Kaçak

Yeni
Yahu zaten sorun şu , terörist devletlerle mücadele edene de terörist diyoruz ....
ilkeyi usulü kuralı en büyük teröristten alıyoruz ....
nedir terör , eline silah almış olmak mı ?
Bunu konuşalım diyorum ...

Hakperest

Kıdemli Üye
hz. musa kıssasında tek zalimi öldürdüğü vakit "bu şeytanın amelindendir" diyen musanın tevbesini kabul eden Allah cc , firavun ve ordusunu topluca helake yolluyor.
islamın terör olma/ma anlayışı; bozgunculuğun fesadın yayılıp yayılmaması, yani hedef, araç ve sonuca endekslidir.
ilkinde kör bir kavganın sonucu, sonuçsuz kısır döngü bir kargaşa oluşacakken; firavun ve ordusunun yokedilmesi bir zaferdir. Binaenaleyh hz.musa as ın bir şehri zapetmeye çalışması da yeryüzüne hakkı getirme (hedef) de terör olmamaktadır.

hirahos

Kıdemli Üye
Türkiye, işgalcilere zalimlere Müslüman katillerine CİHAD ilan etsin; bütün Müslümanlar peşinden gelecektir. İşte size herkesin aradığı kuvvet ve birlik. İşte nasıl olur dediğimiz hareket ve mücadele. Acizane kanaatim böyle... Bana çok şahinsin diyorlar. Yani sertmişim, gerçekler farklıymış. vs. vs.. Tek hastalığımız var; sayımız çok ama İslam'ı yaşayanımız az. Gece sabaha kadar ibadet. Akşama kadar oruç. Kıyafet o biçim. İcabında sakal, ferace, takke, tesbah... Amma cebimizde kredi kartı. Naber? :blink:

Yaşayanımız az ve tam tersi olmalıyken, Allah Teala, küffardan korkma hastalığına düçar etmiş bizleri. Allah'ım şifa.

hirahos

Kıdemli Üye
Mesela, Türkiye bu kadar ordu besliyor. Uçak, silah, top, tank, tüfek. Devlet bir karar alıp israil kuduzuna savaş ilan etsin, gör bak neler oluyor... Uzaktan kınamalarla küffara diş geçiremezsin. Bugün durur. Seneye Ramazana bu sefer 500 bin kişiyi şehid ederler. Sen, bağır dur.