İsraile Otorite Denmesine Karşı Olanlara Cevaplar

agbi

Yasaklı
OTORİTE nin Türkçe karşılığını yazmıyorum bilmeyen varsa gitsin araştırsın halada bilmiyorsa FİKİR YÜRÜTMESİN.

Burada OTORİTE Yani Dünyanın OTORİTESİ SİYONİZM in Türkiyedeki eylemlerine değineceğim.

Tabiki Türkiyedeki kolları.

Nerden Başlıyalım TANZİMAT fermnından mı yoksa SON BÜYÜK HAMLELERİ 28 Şubattanmı ?

Malesef görüyoruz ki BEN MÜSLÜMANIM deyip te AHKÂM kesen sırça sarayındaki kişileri.

AHKÂM kesmeyin SİYONİZMİN önce Türkiyedeki kollarını pasifize edin sonra da DÜNYA da işte o zaman BANA GÖRE SAMİMİ oluruz.

Fazla geçmişe gitmeyelim anladığım kadarı ile çok kişi fazla geçmişi bilmiyor.

28 ŞUBAT tan başlıyalım ne dersiniz?

agbi

Yasaklı
Ne oldu

Birçok konuda OTORİTE kelimesi karşısında AHKÂM kesenler.

Nerede o itirazınızı oluşturan düşünceleriniz.

Nemiş İSRAİL OTARİTE değilmiş.

O zaman ispat edin.

İSRAİL OTORİTE DEĞİL demek yerine Gerçekleri görün İSRAİL in Otoritesini yıkacak ALTERNATİFLER ÜRETİN.

GERÇEKLERİ İNKAR ETMEK NEFİS ÜRÜNÜ NEGATİV GERÇEĞİ PASİFİZE ETMEK İÇİN de AKIL ÜRÜNÜ GEREKİR

talib

Kıdemli Üye
:) İsrail bir güç değildir diyen bir adam getirin, sonra bunları yazabiliyorsanız yazın. Öyle yanlış bir noktada meseleye yaklaşıyor ki...

Mesele otorite meselesi değil otoriteyi sevme meselesi :) Daha doğrusu otoriteden izin alın meselesi. Veee, otoriteden izin alınmayıp, otoriteye bir darbe vurulmuşken, bu darbenin etkisiz hale getirilmesine yönelik konuşma yapılması. Yoksa İsrail herhalde bir güçtür ve tesir alanı çok geniştir.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Gecekondu yapısı bir üfürüklük eser
elbet beklenen rüzgar bir gün Kıbleden eser
N.F.K

agbi

Yasaklı
yok mu AKIL BAZINDA yazacak:) adamı çıldırtmayın hadi yazın:)

Bu mesajınızla KENDİNİZİ OKADAR GÜZEL TANIMLIYORSUNUZ ki fazla söze gerek yok.

Sizden beklerdim ki GERÇKELERİ görüp İSLAM alehinde olan bu gerçekleri düşüncelerinizle PASİFİZE etme.

Sizin benim deyimi hani Tiiiiii ye alıyorsunuz ya AKIL BAZINDA GÖRÜŞ beklerdim size.

Fakat ne yaptınız sizden beklenileni yaptınız.

agbi

Yasaklı
:) İsrail bir güç değildir diyen bir adam getirin, sonra bunları yazabiliyorsanız yazın. Öyle yanlış bir noktada meseleye yaklaşıyor ki...

Mesele otorite meselesi değil otoriteyi sevme meselesi :) Daha doğrusu otoriteden izin alın meselesi. Veee, otoriteden izin alınmayıp, otoriteye bir darbe vurulmuşken, bu darbenin etkisiz hale getirilmesine yönelik konuşma yapılması. Yoksa İsrail herhalde bir güçtür ve tesir alanı çok geniştir.

Yanlış yaklaşım değil.

Önce İSRAİL DÜNYA da ortaritemi yoksa değilmi bunu analiz edin sonra yaklaşımların yanlış veya doğru olduğuna KARAR verin veya verelim.

talib

Kıdemli Üye
agbi seni severim ama bazen bizi anlamakta zorlandığını düşünüyorum. Dünyada hiç bir aklı başında insan İsrail güç değildir demez. Kimse İsrail güçlü bir devlettir diyen adamı eleştirmez. Mesele o değil. Meselemiz İsrail güçlü mü güçsüz mü meselesi değil. Kimse Fethullah Gülen öyle dedi diye eleştirmedi.

Sizin otorite dediğiniz bizim de güçlü bir devlet dediğimiz İsrail'e bir darbe vurulmuşken, bu darbenin etkisini azaltmak yönünde konuşulması eleştirildi.

CHP ve Doğan Medyası da o yönde konuştu da, onlar da eleştirildi.

Şehitler verdik ama İsrail dar bir alana hapsoldu. Böyle bir zamanda İsrailden izin alınmalı idi demek ne menem bir iştir. Şehitlerin kanına saygısızlık bir kere. Sen izin al da ne yaparsan yap, başkalarının işine ne karışırsın? Ki AKP hükümeti de destekler Mavi Marmaayı ve halen anlatırlar..

Hülasa, Mavi Marmara ne de güzel gösterdi bize hakikatleri :) Kim kiminle, ne nerede..

agbi

Yasaklı
agbi seni severim ama bazen bizi anlamakta zorlandığını düşünüyorum. Dünyada hiç bir aklı başında insan İsrail güç değildir demez. Kimse İsrail güçlü bir devlettir diyen adamı eleştirmez. Mesele o değil. Meselemiz İsrail güçlü mü güçsüz mü meselesi değil. Kimse Fethullah Gülen öyle dedi diye eleştirmedi.

Sizin otorite dediğiniz bizim de güçlü bir devlet dediğimiz İsrail'e bir darbe vurulmuşken, bu darbenin etkisini azaltmak yönünde konuşulması eleştirildi.

CHP ve Doğan Medyası da o yönde konuştu da, onlar da eleştirildi.

Şehitler verdik ama İsrail dar bir alana hapsoldu. Böyle bir zamanda İsrailden izin alınmalı idi demek ne menem bir iştir. Şehitlerin kanına saygısızlık bir kere. Sen izin al da ne yaparsan yap, başkalarının işine ne karışırsın? Ki AKP hükümeti de destekler Mavi Marmaayı ve halen anlatırlar..

Hülasa, Mavi Marmara ne de güzel gösterdi bize hakikatleri :) Kim kiminle, ne nerede..

İleride ZAMAN bunu gösterecek.

MAVİ MARMARA organizisyonu nu fikir üretim yerinin İSRAİL yani SİYONİZM olduğu.

BAKIN ben İHH nin veya Şehid olanların SAMİMİYETLERİNE TEK KELİME SÖYLEMİYORUM SÖYLEYEMEMDE.

İSRAİL DAR ALANA hapis olmadı GENEL de Dünya üzerinde TÜRKİYE yi DEVLET OLARAK CİDDİYE almadığını ispat etti vede belirttiğim gibi İÇERİDE de Hükümeti Müslümanlara karşı küçük düşürdü.

DÖRTYOL OLAYLARI & DENİZ ÜSSÜNE SALDIRI & PAPAZIN ÖLDÜRÜLÜŞÜ & İNEGÖL olayları ilede içeride göz daği verdi..

AKILLI STAREJİ Düşmanın gücünü bilerek yapılan STAREJİ dir.

Ayrıca İzin alınarak yıllardır GIDA ve SAĞLIK yardımları yapılıyordu.

Bir ata sözü vardır

HATİCE ye değil NETİCE ye bak.

agbi

Yasaklı
yok mu AKIL BAZINDA yazacak:) adamı çıldırtmayın hadi yazın:)

Libya'yı gören BM, İsrail'i neden görmüyor?

Dünya barışını temin için kurulan Birleşmiş Milletler'in dünyada meydana gelen olaylarda farklı tavırlar sergilemesi eleştiri konusu oluyor. Libya lideri Kaddafi'yi, “Halkına zulmediyor” diye askerî müdahalede bulunan BM'nin; aynı hassasiyeti, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği katliam sırasında göstermemesi sorgulanıyor.

Yurıdaki alıntı Haber vaktim den alınmadır.ŞİMDİ DÜŞÜN devamlı tii aldığınız AKIL BAZINDA

talib

Kıdemli Üye

Flash, Flash, Flash :)

Bir Fetullahçıdan ne düşündüklerine dair bir itiraf :)

Mavi Marmara'nın arkasında İsrail varmış hatta siyonizm :)

Ama yinede o gemide giden safların! samimiyetinden şüphe etmiyormuş.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
agbi Nickli Üyeden Alıntı

Allah seni ıslah eylesin, Allahdan kork, kuldan utanmıyorsun bari Allahdan kork.

Yazıklar olsun.

Mavi Marmara organizasyonunun fikir üretim yeri israil, yani siyonizmmiş!

yuhlar olsun sana!

O olayda şehit olanların kemiklerini sızlatıyorsun.

İsrail seninle gurur duyuyordur!

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Not: Agbiye,
haticeye değil neticeye bak diye bir atasözü yoktur.
Hatice ismi İslami yaşamımızda Hz.Muhammed s.a.v efendimizin ilk hanımı olan ilk müslümanlardan olan cennet annemizin ismidir. Böyle bir ismi gayri ciddi bir lafla anmamalıyız. Sözüm sana değil agbi toplumun genelinde böyle abuk subuk cümleler çok kullanılıyor. Sadece hatırlatma inşaALLAH.

Konuya bir bakış,
Siyonizmi tanımayanlar asla siyozmin oyunlarını idrak edemezler. O yüzden bu meseleleri değerlendirirken gerçekleri yansıtmayan görüşlere karşılık siyonizmi tanıtan ''GİZLİ DÜNYA DEVLETİ'' yazı dizimizi takip etmeniz fayda sağlayacaktır. Ama F.Gülen'in talihsiz açıklamasını doğru bulmak yanlış bir yaklaşım olur.
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?t=97733

Bu haberi unutmuyoruz:
Gülen: Mavi Marmara'dakiler şehid değil

Cüneyt Özdemir bir grup gazeteciyle Pensilvanya'ya gitti ve Fethullah Gülen ile bir kahvaltıda buluştu.

Özdemir’in yanı sıra Ferhat Boratav, Serdar Turgut ve Bejan Matur'un da hazır bulunduğu o buluşmada, Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırı ve şehidler de gündeme geldi. Gülen hocaefendi, gazetecilere Mavi Marmara gemisindekilerin şehid değil bile bile ölüme giden insanlar olduğunu söyledi.

Özdemir, 5N1K programında, Fethullah Gülen hocaefendinin Mavi Marmara şehidlerine ilişkin yaklaşımını şöyle anlattı: "Mavi Marmara gemisine binenler “Biz orada şehid olmaya gidiyoruz” demişler ve İslami bir motif üzerine hareket ediyordu. Fethullah Gülen bunun şehidlik bile sayılamayacağını, bile bile ölüme gitmek” olduğunu söyledi.

5N1K'ya konuk olan Ferhat Boratav da “En azından The Wall Street Journal röportajında Türkiye’de yankı uyandıran açıklamasının, bu işin yanlış olduğu yönündeki açıklamasının bir değerlendirme hatası ya da dil sürçmesi olmadığını, aynı düşüncesini savunduğu ortaya çıktı. Yani dil sürçmesi ya da öylesine söylenmiş değil bilerek ve düşünülerek söylenmişti” dedi.

Bejan Matur ise “Siz, 'ben şehid olmak istiyorum' diyerek yola çıkamazsınız. Bunun takdiri Allah’a aittir” demişti. 'Oradaki kurguda hata olduğunu ve eleştirel baktığını' söylemişti” dedi.
haber5

agbi

Yasaklı
Flash, Flash, Flash :)

Bir Fetullahçıdan ne düşündüklerine dair bir itiraf :)

Mavi Marmara'nın arkasında İsrail varmış hatta siyonizm :)

Ama yinede o gemide giden safların! samimiyetinden şüphe etmiyormuş.

Allah seni ıslah eylesin, Allahdan kork, kuldan utanmıyorsun bari Allahdan kork.

Yazıklar olsun.

Mavi Marmara organizasyonunun fikir üretim yeri israil, yani siyonizmmiş!

yuhlar olsun sana!

O olayda şehit olanların kemiklerini sızlatıyorsun.

İsrail seninle gurur duyuyordur!

AKlınızca TÜRÜBÜNLERE mi oynuyorsunuz Duygusal olarak yazdığınıza göre.

Böyle yazacağınıza bana bu organizisyonun başlama noktasını gösterin.

YARDIM KONVOYUNUN nerden başladığını.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
dedim ya:

ALLAHDAN KORK!

Kullardan, şehitlerden utanmıyorsun, hiç olmazsa Allahdan kork!

Ve utan!

Eğer sende zerre kadar vicdan, zerre kadar utanma duygusu olsaydı mavi marmara fikri israilden, siyonizmden demezdin!

Utan utan utan!

agbi

Yasaklı
dedim ya:

ALLAHDAN KORK!

Ve utan!

Eğer sende zerre kadar vicdan, zerre kadar utanma duygusu olsaydı mavi marmara fikri israilden, siyonizmden demezdin!

Utan utan utan!

Ben her zaman ALLAH tan korkarım siz diyeceksiniz diye KORKMAM ı gerek.

????????????????MAVİ MARMARANIN içinde bulunduğu YARDIM KONVOYU kimin fikri idi BUNA CEVAP ver ŞEHİT lerimizin üstüneden onları kullanarak yazma. BU KONVOY KİMİN FİKRİ İDİ???????????????????????????

Buna cevap ver hadiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii CEVAP VEREMİYORMUSUN sonra da bana ALLAH tan kork diyorsun CEVAP VEREMEYİP BENİ FORUM a saygısız olarak enpoze etmek istiyorsun.

Hadi cevap ver.

????????????????MAVİ MARMARANIN içinde bulunduğu YARDIM KONVOYU kimin fikri idi BUNA CEVAP ver ŞEHİT lerimizin üstüneden onları kullanarak yazma. BU KONVOY KİMİN FİKRİ İDİ???????????????????????????

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
dedim ya:

ALLAHDAN KORK!

Ve utan!

Utan utan utan!

Sana diyeceğim söz bunlardır.

Mavi marmara fikri israilden, siyonizmden diyen bir kişiye ancak bu denir!

Anlamaz ama olsun!

talib

Kıdemli Üye
Ahmet Taşgetiren'den:

Ruhunu şeytana satan adam bütün bağlardan kurtulduğunu sanır.

Oysa müthiş bir günah kuşatması altına girmiştir. Günah insanın yüreğinde kirdir, yüktür.

İsrail Gazze’ye abluka uyguluyor, Filistin İsrail’in işgali altında.

İsrail, Filistin’e karşı güçlü gözüküyor.

Ama en son gelinen noktada İsrail, küresel bir insani abluka ile karşı karşıya gelmiş bulunuyor.

Şu an, en İsrail yanlısı çevrelerin bile, müthiş bir savunma psikolojisi içine girdiğinden şüphe yok.

Amerika’ya bakın mesela:

Yahudi lobisinin müthiş etkisine rağmen, ABD yönetimi kıvranıyor. Ne desin? Bir yardım gemisine uluslararası sularda baskın yapılmış ve 10′u aşkın insan katledilmiş. Somali korsanlarına karşı dünyayı seferber etmek isteyen bir Amerika, İsrail korsanlığı karşısında, çifte standarda düşmeden bir şey diyebilecek mi?

Ya Obama ne yapsın?

Amerika adına farklı bir imaj inşası halinde devreye girmiş bu isim, kalkıp “Ben dünyanın bildiği o ‘Çirkin Amerikalı’ imajında herhangi bir iyileştirme yapamıyorum” deyip, iflasını ilan mı etsin?

Resmen kıvranıyor Amerika.

Hele İsrail’de, Netanyahu-Liberman gibi iki çılgının iktidarda olduğu bir zamanda, Obama kendisi ile yüzde yüz zıt dünyalarda dolaşan bu adamların yükünü taşısın mı?

Amerika kıvranıyor.

Amerika, ayrıca Türkiye’ye bakıp kıvranıyor.

Türkiye, bu dünyanın en sancılı coğrafyasında, oyun bozuyor.

Irak işgali canına dokundu Türkiye’nin.

Ve Türkiye, “Bu oyun bir kere daha tekrarlanmamalı” diyerek, kendi özgün politikasını geliştirdi.

“İran oyununda seninle değilim” dedi. “Maksat üzüm yemekse, yani nükleer silahları önlemekse, gelin bunu yapalım ama İsrail’in nükleer silahlarını da gündeme alalım” dedi.

Türkiye bunu söylediğinden beri Ortadoğu’da tekerlek farklı dönüyor.

Türkiye, Gazze faciasını en vurgulu tonda, “Siz adam öldürmeyi çok iyi bilirsiniz” tonunda dünya gündemine taşıdığından beri, Ortadoğu’da tekerlek farklı dönüyor.

Ve işte dün, Türkiye Başbakanı “Kanlı saldırılara kim göz yumarsa onlar da suç ortağı olur” dedi.

Amerika, Türkiye’yi nereye koyacak, İsrail’i nereye koyacak, “İslam coğrafyası” denen olguyu nereye koyacak, adaleti, insanlığı, zulmü, Yahudi lobisini, Müslümanlar’ı nereye koyacak?

Amerika kıvranıyor.

Türkiye ile İsrail dost olsun!

Nasıl olsun?

Türkiye İsrail’in bu coğrafyada işlediği cinayetlere göz yumsun!

Neden göz yumsun?

İslam fundamantalizmi bilmem ne falan filan!

Bu oyun bitti.

Türkiye artık bu oyunu oynamıyor. Çünkü İsrail, sicilli bir cinayet üssü. Çünkü İsrail’in yalnız Filistin’de değil bu coğrafyanın bütün kıvrımlarında fitne fesat tezgahı var. Türkiye bunu görüyor ve “Yok öyle!” diyor.

Amerika ne yapsın?

Ortadoğu oyununu, Türkiye-İsrail eksenine kurmuş. Bu eksenden İran’ı vurabileceğini hesaplamış.

Ama Türkiye, “Burada bir sakatlık var diyor. Bu oyun, bu coğrafyanın karakterine uymuyor. Bu coğrafya İslam coğrafyası ve siz bu coğrafyada işgalci iseniz (Irak), o işgalin sebepleri yalan çıkmışsa ve o işgal 1 milyon insanın hayatına mal olup, bölgeyi bataklığa çevirmişse, siz bu coğrafyada işgalci bir gücün (İsrail) en kanlı operasyonları karşısında “vetocu” iseniz, Türkiye ile sizin aranızda mesafeler oluşması kaçınılmazdır ve Türkiye ile İsrail’i el ele tutuşturamazsınız.

Amerika-Türkiye-İsrail ekseni çökmüştür.

Bu eksen çökmüşse, dünyanın omurgası diye nitelenebilecek bir coğrafyada, Amerika kıvranmak zorundadır.

Bu durumda Amerika, “Ne yaparsa yapsın, İsrail’in arkasındayım” diyemez. Avrupa, zaten İsrail’e karşı mesafeler koymaya başlamıştır.

İsrail, bugüne kadar, süper güçlerin müsamahası ile “En fazla müsaadeye mazhar ülke” statüsünü tepe tepe kullandı. Ama artık deniz bitti.

Deniz, Mavi Marmara’ya yapılan baskınla bitti.

Mavi Marmara’ya yapılan baskının, insanlık cinayetinden ayrı bir sembolik değerinden söz edilecekse, bu İsrail’in küresel bir gösteriyle intihar girişimidir. İsrail komandoları, Mavi Marmara’ya çıkarken, sanki dünyanın balkonuna çıkıp, küresel bir seremoni ile intihar girişiminde bulunmuştur.

İsrail, Mavi Marmara’ya karşı Firavunca bir girişimde bulunmuştur. Firavunun akıbetini bekleyecektir.

talib

Kıdemli Üye
Firavundan yana olanlar da, firavun sıkışmış iken ona yol açmak isteyenler de firavun ile o denizde boğulacaklardır inşaallah.