@@@... Kabe' ye hasret kaldim...@@@@

efnan

Paylaşımcı
Web sitesi
sevdambirinci.blogspot.com
sevdam bir inci: @@@... KABE' YE HASRET KALDIM...@@@@

Bu kaçıncı hayal kırıklığım,kaçıncı ümitlerimin sönüşü,sayısını unuttum.
Allah nasip etmeyince olmuyor işte.
Bu sene de Umreye gidenlerin arkasından baktım ağladım.
Gözyaşlarımı hüznüme yoldaş ettim.Hüznümü de gözyaşlarımı da sevmeye başladım.O kadar uzun zamandır beraberiz ki;birbirimize alıştık.
Göz yaşlarım çaresizliğimi damla damla önüme döküyor..
Omuzlarımın çöktüğünü,ayaklarımın dolandığını hissediyorum.
Gizlemeye çalışıyorum ama ,nafile.Kalabalıklarda da yalnızım.

Küçük bir umut bile doğsa hayaller kuruyorum hemen.ayaklarım yerden kesiliyor.
Sanki ben ben deyilim.
O karamsar ben gidiyor yerine cıvıl cıvıl yerinde duramayan biri geliyor.Hiç görmediğm Cidde havaalanını bile hayal ediyorum.
Oraya inişimi otele gidişimi.Mekke ye Medine ye girişimi.
Kabe yi ilk görüşümü,Mescidi haram,Mescidi nebevide namaz kılışımı,hira ya çıkışımı,arafata,müzdelifeye, Minaya gidişimi ve daha neler neler hayal ediyorum.
Engellere takılıp gidemeyince de yıkılıyorum.Ümitsizlik girdabında dönüp duruyorum.
Ben oralara gitmeye layık bir kul deyilim ki Allah beni yollamıyor düşüncesi içimi acıtıyor.
Peygamber aşkım yeterli deyil ki Mevla bana O nu ziyareti nasib etmiyor.Ben nasıl bir kulum böyle.Nasıl bir ümmetim.

Bazan kendimi teselli ediyorum.
Diyorum ki kendime:Bak bu defada gidemedin ama Rabbin seni hazırlıyor.Her engelde daha bir özlüyorsun daha çok istiyorsun. Aşkın ziyadeleşiyor.Bundan 10 sene önce gene istiyordun ama ne biliyordun?
Sadece Mekke Medine Kabe.

Oralara gidiliyor hacı olunuyor geliniyor.Ama her geçen sene ve özellikle gitmeye niyetlenip de gidemediğin son iki sene de neler öğrendin.Son iki sene Peygamberin hayatıyla ilgili çok kitaplar okudun öğrendin.Öğrendikçe sevdin, sevdin.

Tanımadığın sahabileri tanıdın.ilk öğretmen Musab bin umeyr'i,Kuran'ı Kerimi açıktan ilk okuyan Abdullah Bin Mesud'u,en çok hadis bilen Abdullah Bin Ömer'i,en çok hadisi şerif rivayet eden ebu Hureyre'yi,tövbesiyle meşhur ebu Lübabe'yi,Asım bin Sabit'i,Muaz bin Cebel'i,Osman bin Talha'yı,İranlı sahabi Salmani Farisiyi,Usame bin Zeydi,Meşhur kumandan Halid bin Velid'i,Fatıma binti Esedi,Hansa Hatunu ve daha nicelerini.....