Kategorileri birlikte düzenleyelim mi?

alı

Yeni
Siyasi tartışmalar bir başlık altında toplanamazmı?
zira 50 konunun 30 u birbirine benzer içeriklere sahip...

ibrahimi

Has Uşak
Videolar alt bölümlere ayrılmalı: Siyasi, tarihi, dini, belgesel, edebi, müzik, diğer vs.. Sadece bu alt bölümlere konu açılmasına izin verilmeli. Ves'selam.

şuan elimizde sohbet videoları, ezgi ilahi ve normal videolar var, bunların hepsini kategori haline getireceğiz. multimedya kısmını iki tık daha büyütüyoruz :) isteğiniz varsa yine değerlendiririz.

Bana göre kesinlikle "Ahir Zaman" bölümü olmalı

üstadım olur olmasına da forum zaten çok büyük, bu saatten sonra yeni forum açmak çok zor, tutup tutmaması konusu da var.

Yeni kategoru bölüm yapılacak ise neler eklenebilir ben aklıma gelenleri aşağıya yazayım.

1-Gez - Göz - Arpacık : Bu bölümde forum üyeleri gittikleri, gitmek istedikleri, gidecekleri, niyetlendikleri yerlerler ilgili fotoğraf, video, konu, metin, şiir, tarihi özellik vs. paylaşabilir.

2-Kitap Kurdu : Bu bölümde üyeler okudukları kitapları birbirlerine tavsiye edebilir, yayınevi reklamları alınabilir, yayınevlerine reklam için e-mail atılabilir, kitap yorumları ve kitap okuma yarışmaları yapılabilir.

3-El sanatları : Bu bölümde forum üyeleri el sanatlarını, Türk el sanatı geliştirme öğelerine yardımcı olabilir, yaptıklarını yayımlarabilir, resmini videosunu çekebilir, bu kurslara irtibat adresleri belirtile bilir, ilgili kursların ilanları foruma alınabilir. Bu el sanatları nerelerde satılır, nelerelerde kullanılır paylaşılabilir.

4-Adab-ı Muaşeret : Böyle bir bölüm açılması taraftarıyım, hem forumda, hem etrafta, hem eşrafta, hem ailede ne, nerede ve nasıl davranmamız gerektiği belitilir, bu şekildeki konular açılır. Bu kategoriler İSLAM HAYATI başlığında da açılabilir. Amma gördüğümüz üste İSLAM HAYATI deryaaa deniz, aradığımız konuları pek kolayca bulamıyoruz.

5-İslam ülkeleri : Diğer islam ülkelerindeki gardaşlarımızın bulunduğu ülkeler başlık altında belirtilir. Örneğin ARAKAN. Burada ne gibi gelişmeler oluyor, kardeşlerimiz neler yapıyor, nelerle imtihan oluyor, bizim faydamız ne olur, faydalı tüzel kişilikler veya dernekler hangileri bilgimiz olur.

6-SÜNNETİ SENİYYE

Bu ana kategori olmalı.

altındaki başlıklar ise çeşitlendirilebilir.

a)Efendimizin (sav) ailesiyle hayatı ve sünnetleri
b)Efendimizin (sav) çocuklar ile hayatı ve sünnetleri
c)Efendimizin (sav) savaşlardaki hayıt ve sünnetleri

Rasurullah (sav) Efendimiz ile ilgili o kadar ayrıntılı ve detaylı bir başlık olmalı ki, oraya hangi kullanıcı ve üye girerse girsin istediğini bulabilmeli. Kaynağımızın Mustafa Asım Köksal hoca efendinin İslam Tarihi (18 cilt) kitabı olması taraftarıyım. Unutmayın ki Efendimizin (sav) hayatını anlamazsak, ana-babamızın kıymetini bile bilemeyiz...

7-Evliyaullah : Bu başlık altında iki bölüm olabilir. Anadolu Evliyaları - Dünya Evliyaları. Önümüzü aydınlatan ve bizi tezkiye edici evliyaullahı daha yakından tanımış oluruz.

Bunlar bizim acizane aklımıza gelenler bunlar, aklımıza geldikçe ilave yaparız.

Bunların hepsi mevcut, birkaç tanesi yok, onlar da zaten daha önce denendi ve tutmadı dut agaci dostum.

varolan kategorilerin isminin değişmesi dışında pek bir öneri yok gibi.

kategori veya alt kategori ile ilgilenen görevlendirilen üyeler yok ise o bölümün açık olmasının işleyişte pratiği yok.

aktif üye sayısınca alt kategori olursa işleyiş daha kolay olur

görüntü kirliliğine yol açmamak için nasıl bir yöntem izlenebilir yönetim karar verebilir.

bunun dışında pek çok bölüm kaldırılabilir.
yönetim duyuruları dahil
zaten üst sıralara sabitlenebilir konular.
çok çok acil konular varsa duyurular için farklı yöntemler de mevcut.

bu tür forumlarda asıl sıkıntı
üyelerin coşturulması.
her üye belli konularda paylaşım yapsa forum daha bi canlı olur.

internette dolaşan çeşitli topluluklar var.
bunların yaptıkları paylaşımlarla ilgili bir çalışma da yapılabilir.

alt kategorilerin birkaç tanesi hariç hepsi temizlendi.