"Komünist Başkan" makam arabasını çiftlere düğün arabası olarak verdi.

alanyali07

Kıdemli Üye
"Komünist Başkan" seçim öncesi verdiği sözü tuttu! İşte alkışlanacak hareket

Komünist Başkan seçim öncesi verdiği sözü tuttu! İşte alkışlanacak hareket

TKP'den Tunceli Belediye Başkanı seçilen Fatih Mehmet Maçoğlu,
seçim öncesi verdiği sözü tutarak belediye başkanlığına ait makam aracını gelin arabası yaptı.

Düğüne katılarak genç çifti tebrik eden Başkan Maçaoğlu, yaptığı açıklamada, makam aracını kullanmadığını belirterek "Bu araç halkın aracıdır, halkın hizmetindedir" diye konuştu.

Sözlerini tek tek hayata geçiriyor

Seçim öncesi yaptığı açıklamalarda makam aracı kullanmayacağını belirten Komünist Başkan, belediye başkanlığına ait makam aracını düğün arabası yaptı.

Dünya evine giren genç çift, gelin arabasına dönüştürülen makam aracıyla Tunceli caddelerinde tur attı.
tunceli-fatih-mehmet-macoglu-twit-DK8a.jpg

Çakar lambalı gelin arabası

Çakar lambalı gelin arabasını gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Başkan Maçaoğlu, "Seçim öncesi seçilirsem makam aracını ilk evlenen çiftlerimiz için gelin arabası yapacağımı söylemiştim.
Bu arkadaşlarımız da ilk başvuran çiftimiz oldu. Bu araç halkın aracıdır, halkın hizmetindedir" açıklaması yaptı.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Oğlan bizim kız bizim yaşasın komunizm. :) Yazmıştır arabanın arkasına :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
Uygulama güzel ama büyükşehirlerde uygulanması çok zor olur. Nufus fazla evlenen fazla. Boşanan fazla. Üç dört defa evlenir millet sırf makam arabası için :)

alanyali07

Kıdemli Üye
Uygulama güzel ama büyükşehirlerde uygulanması çok zor olur. Nufus fazla evlenen fazla. Boşanan fazla. Üç dört defa evlenir millet sırf makam arabası için :)
:D
oralarda da uygulanır sınırlı tutulur.

Egemen Bağışa bile 13 sene İBB'nin makam şöförünü tahsis edebiliyorlarsa ,
evlenecek çiftlere yapmak daha masrafsız ,hem de gönül belediyeciliği lafta kalmamış olur..

ihvanistanbul

AkhenAton
:D
oralarda da uygulanır sınırlı tutulur.

Egemen Bağışa bile 13 sene İBB'nin makam şöförünü tahsis edebiliyorlarsa ,
evlenecek çiftlere yapmak daha masrafsız ,hem de gönül belediyeciliği lafta kalmamış olur..

En çok bunlar zoruma gidiyor...

Mesela x kişisi 100 trilyon çalmış diyelim aklım mantığım anlıyor bunu. Diyorum ki ulan herif paranın büyüklüğüne dayanamadı tamah etti.

Be alçak adam kaç paraya tamah ediyorsun ya? Ulan zaten çalacağını çaldın şöförü kitlemek nedir ya?

Mugalata

Kıdemli Üye
En çok bunlar zoruma gidiyor...

Mesela x kişisi 100 trilyon çalmış diyelim aklım mantığım anlıyor bunu. Diyorum ki ulan herif paranın büyüklüğüne dayanamadı tamah etti.

Be alçak adam kaç paraya tamah ediyorsun ya? Ulan zaten çalacağını çaldın şöförü kitlemek nedir ya?

Bu tür insanlarda alışkanlık oluyor. yiye yiye bitiremiyorlar ve daha çok yemek, çalmak-çırpmak istiyorlar. Bizim kamu dairesinde de işyerinden evlerine meyve suyu kasaları götürüyorlarmış bir zamanlar. O kadar para çaldıkları hâlde...

Mugalata

Kıdemli Üye
Yalnız Maçoğlu belediyeyi kayyumdan 60 küsur milyar borçlu devraldı. İşi zor. Kayyum o kadar parayı her ne yaptıysa... :)

erdemceerdem

Profesör
Bu adam ilçedeki çalışmasını yapabilirse gelecekte daha büyük illere gelebilir, ilginç bir tip.
Keşke komunist olmasaydı :)

Kominizmi nasıl bilirsiniz bilmiyorum da;
demokrasi ile kıyaslarsan daha iyi çıkar emin olun...

Ayrıca; Maçoğlu'na önyargı ile bakılmasını garip karşılıyorum....

Memleketimizdeki birçok dini cemaat ve yapılardan, siyasi görüşlerden
daha adil ve samimi davranıyor....

Benim diyen müslümana, müslüman nasıl olur'u öğretiyor....

Darul_Beka

Profesör
kominizmi demokrasi ile kıyaslamak mı :)
en temel bilgiden aciz komizm kapitalizm demokrasi kavramlarını bilmeden konuşuyor
neyse konumuz bu değil daha önce de yazdım bu forumda hümanist tarafsız görünme adına batıya yada laik kesime iğrenç bir yalakalık yapma çabalarını gördüğüm üyelere acıyorum
bu tiplere gerçek hayatta da üzülerek rastlıyorum bunlar aferin delisi
vay be bak Müslüman olduğu halde batı değerlerini savunuyor aferin ne kadar tarafsız sözünü duymak için kırk türlü şaklabanlık yapan sahip olduğu üstün medeniyetin farkında olmadan aşağılık kompleksi ile hareket eden karakter yoksunu bu insanlara acıyorum
çünkü bu tür insanlar ne yaparlarsa yapsınlar onlara yaranamıyacaklar arkalarından kahkaha ile gülünüyor bak salak Müslümana bizim fikirleri nasıl da savunuyor deniyor bu kesin
yazık ya

Mugalata

Kıdemli Üye
kominizmi demokrasi ile kıyaslamak mı :)
en temel bilgiden aciz komizm kapitalizm demokrasi kavramlarını bilmeden konuşuyor
neyse konumuz bu değil daha önce de yazdım bu forumda hümanist tarafsız görünme adına batıya yada laik kesime iğrenç bir yalakalık yapma çabalarını gördüğüm üyelere acıyorum
bu tiplere gerçek hayatta da üzülerek rastlıyorum bunlar aferin delisi
vay be bak Müslüman olduğu halde batı değerlerini savunuyor aferin ne kadar tarafsız sözünü duymak için kırk türlü şaklabanlık yapan sahip olduğu üstün medeniyetin farkında olmadan aşağılık kompleksi ile hareket eden karakter yoksunu bu insanlara acıyorum
çünkü bu tür insanlar ne yaparlarsa yapsınlar onlara yaranamıyacaklar arkalarından kahkaha ile gülünüyor bak salak Müslümana bizim fikirleri nasıl da savunuyor deniyor bu kesin
yazık ya

Bazı kavramların sağı-solu, laik-anti laiki olmaz. Medeniyet mesela. Demokrasi mesela. Bunlar insanlığın ulaştığı evrensel değerler. Bunların hakkını bugün Batı dünyası veriyorsa bunu takdir etmek gerekir. Bunu söylemek yalakalık yapmak değildir.

Bir cami imamı bizlere "günümüzde gerçek müslümanlık Avrupa'da yaşanıyor" demişti. Bunu bu forumda yıllar önce de yazmıştım.

Darul_Beka

Profesör
Bazı kavramların sağı-solu, laik-anti laiki olmaz. Medeniyet mesela. Demokrasi mesela. Bunlar insanlığın ulaştığı evrensel değerler. Bunların hakkını bugün Batı dünyası veriyorsa bunu takdir etmek gerekir. Bunu söylemek yalakalık yapmak değildir.

Bir cami imamı bizlere "günümüzde gerçek müslümanlık Avrupa'da yaşanıyor" demişti. Bunu bu forumda yıllar önce de yazmıştım.
hocam acıdıklarımdan biri de sensin maalesef
demokrası derken hangi devlet bu evrensel değerlere ulaşmış söylermisin
kanlı ve sömürgeci tarihe sahip olan batı mı
ulaşmış
gerçek Müslümanlık avrupada yaşanıyor sözü tam bir avam sözüdür hiç bir gerçekliği yoktur
demokrasi kavramı
belki kavram olarak masum gibi görünür ama batının gerçek yüzünü görenler için sadece iğrenç bir sakızdır
bizim sahip olduğumuz medeniyet demokrasi kavramından daha üstündür
bunun farkına varırmısın bilmem gerçi varsan da malum
onlara şirin görünme objektif görünme adına içine atar sesli ifade edemezsin
vay bee Müslümana bak nasılda savunuyor batı değerlerini aferin diyim de sevin aferin
kendi üstün medeniyetinden habersiz iğrenç sömürge medeniyetini övmeye devam et
vay be batı ne kadar hümanist keşke bize de gerçek demokrasiyi getirseler dimi
:)
yazık çok yazık

Darul_Beka

Profesör
en çarpıcı örneğini yukarıda biri yazmış demokrasi ile kominizmi kıyaslarsan demiş :)
en temel kavramlardan haberi yok ama batıyı övüyor
sizin gibilerin gerçek sorunu bu

Mugalata

Kıdemli Üye
hocam acıdıklarımdan biri de sensin maalesef
demokrası derken hangi devlet bu evrensel değerlere ulaşmış söylermisin
kanlı ve sömürgeci tarihe sahip olan batı mı
ulaşmış
gerçek Müslümanlık avrupada yaşanıyor sözü tam bir avam sözüdür hiç bir gerçekliği yoktur
demokrasi kavramı
belki kavram olarak masum gibi görünür ama batının gerçek yüzünü görenler için sadece iğrenç bir sakızdır
bizim sahip olduğumuz medeniyet demokrasi kavramından daha üstündür
bunun farkına varırmısın bilmem gerçi varsan da malum
onlara şirin görünme objektif görünme adına içine atar sesli ifade edemezsin
vay bee Müslümana bak nasılda savunuyor batı değerlerini aferin diyim de sevin aferin
kendi üstün medeniyetinden habersiz iğrenç sömürge medeniyetini övmeye devam et
vay be batı ne kadar hümanist keşke bize de gerçek demokrasiyi getirseler dimi
:)
yazık çok yazık

Şimdi kitaba uygun konuşmak iyidir, hoştur ama hakikatle bağdaşmıyorsa da boştur. Sen kitaba, yani ezberlenmiş doğrulara uygun konuşuyorsun ama bu dediklerinin günümüz dünyasında ne gibi bir kıymet-i harbiyesi var? Batı'da insan gibi muamele görüyorken, Doğu'da insan insana zulmediyorsa, insan eziyet görüyorsa, açlık, sefalet ve değerbilmezlik içinde cebelleşiyorsa o zaman bu dediklerinin anlamı kalmamış demektir.

Bir zamanlar doğrudur, öyleymiş. Mesela eski Osmanlı'da öyleymiş. Batı'da delileri toplumdan dışlarlarken Osmanlı'da delileri müzikle tedavi ediyorlarmış. Amasya'da tedavi yerini gezmiştim.

Ama şimdi öyle değil. Batı ileriye geçmiş, Doğu ise gerilemiş ve yozlaşmış. Bu bir hakikat.

Mesela ben sosyalist düşünceli birisiyim. Ama komünist sistem sözde proleterya diktatörlüğü ve proleterya demokrasisi kurup güya burjuva demokrasisini aşma iddiasındaydı. Ama bunu asla başaramadı. Onu aşmak bir yana, onun çok gerisine düştü. Tek parti ve tek adam diktatörlüğüne savruldu. Mesela günümüzdeki Kuzey Kore... Nedir o rezalet öyle!

Hakikat neyse onu söylemek gerekir. Eğriye eğri, doğruya doğru. İdeolojimiz, inancımız, politik düşüncemiz, dünya görüşümüz hakikatle çelişiyorsa hakikati seçmeliyiz.

Darul_Beka

Profesör
Şimdi kitaba uygun konuşmak iyidir, hoştur ama hakikatle bağdaşmıyorsa da boştur. Sen kitaba, yani ezberlenmiş doğrulara uygun konuşuyorsun ama bu dediklerinin günümüz dünyasında ne gibi bir kıymet-i harbiyesi var? Batı'da insan gibi muamele görüyorken, Doğu'da insan insana zulmediyorsa, insan eziyet görüyorsa, açlık, sefalet ve değerbilmezlik içinde cebelleşiyorsa o zaman bu dediklerinin anlamı kalmamış demektir.

Bir zamanlar doğrudur, öyleymiş. Mesela eski Osmanlı'da öyleymiş. Batı'da delileri toplumdan dışlarlarken Osmanlı'da delileri müzikle tedavi ediyorlarmış. Amasya'da tedavi yerini gezmiştim.

Ama şimdi öyle değil. Batı ileriye geçmiş, Doğu ise gerilemiş ve yozlaşmış. Bu bir hakikat.

Mesela ben sosyalist düşünceli birisiyim. Ama komünist sistem sözde proleterya diktatörlüğü ve proleterya demokrasisi kurup güya burjuva demokrasisini aşma iddiasındaydı. Ama bunu asla başaramadı. Onu aşmak bir yana, onun çok gerisine düştü. Tek parti ve tek adam diktatörlüğüne savruldu. Mesela günümüzdeki Kuzey Kore... Nedir o rezalet öyle!

Hakikat neyse onu söylemek gerekir. Eğriye eğri, doğruya doğru. İdeolojimiz, inancımız, politik düşüncemiz, dünya görüşümüz hakikatle çelişiyorsa hakikati seçmeliyiz.
öncelikle özür ben seni Müslüman sandım sosyalistmişsin
soruma cevap veremedin hangi ülke gerçek demokrasiye sahip yada senin inandığın sosyalizme sahip
(sosyalist düşünce için çooook gecikmişsin :) dünya çoktan onun hikaye olduğunu kabul etti maalesef)
amerikada zenci ol da gör insanca muameleyi
yada batıda fakir yada Müslüman ol da gör insanca muameleyi
bunlar kitapta yazan ama gerçek hayatta olmayan kavramlardır
düzletmeyi unuttum
yukarıda medeniyet evrenseldir demişsin :) sanırım medeniyet kavramını bilmiyorsun
bizim sorunumuz bu her yıl cumhuriyeti kutlarız ama cumhuriyet ile demokrasi arasındaki farkı bilmeyiz