Köpeklerin ihracından milyarlarca TL gelir elde edilebilir...

KAFKAS

Kıdemli Üye

Başıboş köpek sorunu için kritik öneri: Türkiye’ye devasa gelir fırsatı!​

Başıboş köpek sorununa yönelik dikkat çeken bir çağrı geldi. Kedi ve köpek mamasına 13,4 milyar TL harcandığını belirten yazar Ömür Çelikdönmez, köpeklerin ihracından milyarlarca TL gelir elde edilebileceğini kaydetti.​

KAFKAS

Kıdemli Üye
Bunları toplayıp itlaf etmek de ayrı masraf bilemedim yiyen her türlü yiyor zaten yiyen düşünsün ; ihraç etme fikri çok da absürt gelmedi.Ama kızılca kıyamet kopar orası ayrı mesele ihraç meselesi olursa:)

Hakperest

Kıdemli Üye
söz konusu para ise milletten yaşlı babasını bile it diye yutturup satan çıkar.
valla Çinlilerde dolar çok
tüm sahipsiz köpekleri sattım gitti
hahaha
gelip toplasınlar :)

ihvanistanbul

AkhenAton

"Kedi ve köpek mamasına 13,4 milyar TL harcandığını belirten yazar"​

Bu ukkede tarima bu kadar destek verilmiyor. Yetimhanelere darulaczelere bu bütçe harcanmiyor. Allah islah etsin. Allah akil fikir versin. Yazik gunah ya. Olenlere mi yaralanlara mi yoksa israfa mi aciyacaz sasirdim. Yazıklar olsun...

Hakperest

Kıdemli Üye
mamayı genelde solcular alıyor
muhafazakar kesim daha az köpek besliyor

şafilere köpek necis
bekçi yada çoban köpeği dışında besleyen görece az

solcular ise akıl fikre bakmaz
ne kadar nefsine hitap eder ona bakar
Allah ıslah etsin dersin
ama ıslah olmak isteyen kim

ülkenin köpek sorunu büyük oranda solcular sayesindedir

ihvanistanbul

AkhenAton
mamayı ağırlı olarak belediyeler alıyor. 4 ilçe 1 il belediyesinin mama ihale bedeli 300 trilyon. büyükşehirler hariç. bu pisliği aklamak için kıvranma. "bu erdoğanın ülkenin başına bela ettiği bir sorundur. terörden bu kadar insan kaybetmedik bir senede. ülkenin köpek sorunu erdoğan sayesindedir. hala pawguards denilen oluşumdaki halkı öldürmekle tehdit edenler sarayda ağırlanıyor

gamsız

Profesör
ülkenin köpek sorunu erdoğan sayesindedir. hala pawguards denilen oluşumdaki halkı öldürmekle tehdit edenler sarayda ağırlanıyor
YOK ARTIK AYIP YAAAAAA YOLDA TAKILDIĞIN TAŞI DA MI ERDOĞAN KOYUYOR :mad::mad::mad:

ihvanistanbul

AkhenAton
köpekleri koruyan yasayı kim çıkarttı? hadi sana saldıran köpeği öldürde göreyim noluyor?! adam sabah kendine saldıran yasaklı ırkı akşam öldürüyor içeri atıyorlar.
al sana pawguars sarayda haberi:

bu adam insan öldürme/ dövme için ekip kuracağını ve sokak köpeklerini istemeyenleri dövdürtüp/öldürteceğini açık açık beyan etti. hala yok erdoğan yapmadı falan filan. Allah korkunuz olsun be. lafa gelince kenarı diclede kurt kapsa koyunu Allah bizden sorar diyorsunuz ama 50 insanı sokak köpekleri parçalayarak öldürmüş, 2 kişi kuduzdan ölmüş, binlerce yaralı milyonlarca doz kuduz aşısı katrilyonlarca lira köpek mamasına ( vergilerden ) gidiyor çıkıpta partinize tek kelime etmiyorsunuz. Yerel seçimler yakın, yine Allah kitap din iman der oy istersiniz, sonra itperest gibi köpeğe hizmet edersiniz.Bir tek hüdapar itlaf diyor aday çıkartırsa onlara vereceğim.

cemaliii

Kıdemli Üye
ülkenin köpek sorunu erdoğan sayesindedir. hala pawguards denilen oluşumdaki halkı öldürmekle tehdit edenler sarayda ağırlanıyor
YOK ARTIK AYIP YAAAAAA YOLDA TAKILDIĞIN TAŞI DA MI ERDOĞAN KOYUYOR :mad::mad::mad:

Malesef haklı değilsiniz kardeş. Ak partiden önce sokak köpeği sorunu yoktu. Sabah işe saat 7de hiç köpek görmeden yürüyerek giderdim. Ve hiç köpek görmeden hav sesi bile duymadan. Şimdi her sokakta caddede köpek kaynıyor. Sabah işe giden kadına, okula giden çocuğa, namaza giden yaşlıya saldırıyor. Hani. Anayasadaki Can güvenliği var mı? Devlet vatandaşın ekonomiden bile önce en önce can güvenliğini sağlamakla yükümlüdür. Bu sorun çözülmediği sürece reise ve Ak partiye oy vermeyeceğim. Muhalefete zaten oy vermemeye yeminliyim. Hüdapar yada başka bir parti buluruz oy verecek.

cemaliii

Kıdemli Üye
Allahım bu mama işinde kim ne kadar rant sağlıyor, tez zamanda çıkar yarabbim. Çocukları korkarak okula gitmekten, yaşlılarımızı korka korka camiye gitmekten kurtar yarabbim.

gamsız

Profesör
Malesef haklı değilsiniz kardeş. Ak partiden önce sokak köpeği sorunu yoktu. Sabah işe saat 7de hiç köpek görmeden yürüyerek giderdim. Ve hiç köpek görmeden hav sesi bile duymadan. Şimdi her sokakta caddede köpek kaynıyor. Sabah işe giden kadına, okula giden çocuğa, namaza giden yaşlıya saldırıyor. Hani. Anayasadaki Can güvenliği var mı? Devlet vatandaşın ekonomiden bile önce en önce can güvenliğini sağlamakla yükümlüdür. Bu sorun çözülmediği sürece reise ve Ak partiye oy vermeyeceğim. Muhalefete zaten oy vermemeye yeminliyim. Hüdapar yada başka bir parti buluruz oy verecek.
@cemaliii kardeşim köpek konusunu ayırıyorum gerçekten çok acı bir konu fikir ayrılığı ayrışmamıza mani olmasın biz REİS i sadece siyasetle sevmedik yazmaya kalksam sayfalar yetmez ama bunun ne bileyim birçoğunu seninde idrak etmen lazım, ya bırak ta bazı konuları valiler çözün yahu kaymakamlar çözsün yahu, İstanbul valisi başlamış şükür, bu adamın kaç tane canı var Türkiye ile uğraş dünya ile uğraş evet eksiklik değil demiyorum ama biraz insaflı olalım can kardeşim, 20 yıldır sefasını sürerken iki yıldır dünya çapında gelişen olaylardan da düştüğümüz duruma mı değişicez REİS i , düştüğümüz durumdan biz vatandaşların payı yokmu yok diyebilmen mümkün mü, hainlik hırsızlık uğursuzluk islamdan uzaklaşmak ahlaksızlık bunlar bizi Rabbimin azabına götürmezmi.? ben senle aynı düşünemem 40 yıllık REİS imi bir kaç hatayla yolda bırakmam sizde bırakmayın ,derdim siyaset değil onun için uzatmıyorum kısaca anlatmaya çalıştım, hakkını helal et.
(bu arada REİS e hiç kızmıcaz mı diye birşey de yok Allah rızası için kızacaz ama bırakmak yok , mesela ; bu konuda hala bir ses çıkmadı dört gözle bekliyorum)

Son düzenleme:

ihvanistanbul

AkhenAton
@cemaliii kardeşim köpek konusunu ayırıyorum gerçekten çok acı bir konu fikir ayrılığı ayrışmamıza mani olmasın biz REİS i sadece siyasetle sevmedik yazmaya kalksam sayfalar yetmez ama bunun ne bileyim birçoğunu seninde idrak etmen lazım, ya bırak ta bazı konuları valiler çözün yahu kaymakamlar çözsün yahu, İstanbul valisi başlamış şükür, bu adamın kaç tane canı var Türkiye ile uğraş dünya ile uğraş evet eksiklik değil demiyorum ama biraz insaflı olalım can kardeşim, 20 yıldır sefasını sürerken iki yıldır dünya çapında gelişen olaylardan da düştüğümüz duruma mı değişicez REİS i , düştüğümüz durumdan biz vatandaşların payı yokmu yok diyebilmen mümkün mü, hainlik hırsızlık uğursuzluk islamdan uzaklaşmak ahlaksızlık bunlar bizi Rabbimin azabına götürmezmi.? ben senle aynı düşünemem 40 yıllık REİS imi bir kaç hatayla yolda bırakmam sizde bırakmayın ,derdim siyaset değil onun için uzatmıyorum kısaca anlatmaya çalıştım, hakkını helal et.
(bu arada REİS e hiç kızmıcaz mı diye birşey de yok Allah rızası için kızacaz ama bırakmak yok , mesela ; bu konuda hala bir ses çıkmadı dört gözle bekliyorum)
arkadaş aklın kıt mı senin ? yasa engel! yasa toplayıp tedavi edip bulduğun yere bırakacaksın diyor. vali mi değiştirecek yasayı? itleri koruyan yasayı çıkartırken kaç tane canı vardıysa halkı korurken de en az o kadar canı olsun bi zahmet. parklarda bok kokusundan yürünmüyor, trilyonlarca lira çöpe gidiyor, belediyeler halka hizmet vermek yerine köpeklere mama veriyor... vs Yahu ş.urfa siverekte köpekler yüzünden olağanüstü hal ilan edildi daha ne olsun ya. bu rezalet bi hindistanda bi bizde var.

gamsız

Profesör
arkadaş aklın kıt mı senin ? yasa engel! yasa toplayıp tedavi edip bulduğun yere bırakacaksın diyor. vali mi değiştirecek yasayı? itleri koruyan yasayı çıkartırken kaç tane canı vardıysa halkı korurken de en az o kadar canı olsun bi zahmet. parklarda bok kokusundan yürünmüyor, trilyonlarca lira çöpe gidiyor, belediyeler halka hizmet vermek yerine köpeklere mama veriyor... vs Yahu ş.urfa siverekte köpekler yüzünden olağanüstü hal ilan edildi daha ne olsun ya. bu rezalet bi hindistanda bi bizde var.
evet aklım kıt lakin senden fazla iyi, ya arkadaş nazik yazmaya çalışıyom sen illa atışmak için yorum yapıp cevap veriyon hakaret ediyon, derdin takışmaksa takışalııımmmmmmmmmmmm HASBUNALLAH VENİĞMELVEKİL

ihvanistanbul

AkhenAton
evet aklım kıt lakin senden fazla iyi, ya arkadaş nazik yazmaya çalışıyom sen illa atışmak için yorum yapıp cevap veriyon hakaret ediyon, derdin takışmaksa takışalııımmmmmmmmmmmm HASBUNALLAH VENİĞMELVEKİL
yahu 50 kişi ölmüş hala bıdı bıdı yapıyorsun. torununu mu parçalasınlar illa sorunun çapını anlaman için? erdoğanı savunacağım diye yırtınacağına birazda mazlumları savun.

gamsız

Profesör
yahu 50 kişi ölmüş hala bıdı bıdı yapıyorsun. torununu mu parçalasınlar illa sorunun çapını anlaman için? erdoğanı savunacağım diye yırtınacağına birazda mazlumları savun.
SEN HASTASIN AYNI ZAMANDA ZEKAMADA YETİŞEMEDİĞİN İÇİN SAÇMALIYON DÜMBÜK KÖPEKLERİ EN ZAMAN SAVUNDUM ÖLÜMÜNE ERDOĞANI SAVUNUYORUM VARMI DİYECEĞİN DEFOL GİT BÖYLE TERBİYESİZ KIONUŞACAKSAN AĞZIMI BOZDURTMA BENİM DE

ihvanistanbul

AkhenAton
SEN HASTASIN AYNI ZAMANDA ZEKAMADA YETİŞEMEDİĞİN İÇİN SAÇMALIYON DÜMBÜK KÖPEKLERİ EN ZAMAN SAVUNDUM ÖLÜMÜNE ERDOĞANI SAVUNUYORUM VARMI DİYECEĞİN DEFOL GİT BÖYLE TERBİYESİZ KIONUŞACAKSAN AĞZIMI BOZDURTMA BENİM DE
sensin dümbük. bana bak akıllı ol sana burdan laf söylerim ordan kulakların oynar yalaka!

gamsız

Profesör
sensin dümbük. bana bak akıllı ol sana burdan laf söylerim ordan kulakların oynar yalaka!
LA TERBİEYSİZ AKILLIOLACAK SENSİN UKELA, HADİ SÖYLE BAKAYIM LAFINI da bak kısasa kısas nasıl yapılıyor gör

Son düzenleme: