Kuranı Yırtan (Lanetli) Kız YALANI

Enes

İhvan Forum Üye
Kur'anı Yırtan Kız...

ya da Lanetli Kız...

Çok kişi duymuştur bu hikayeyi

Değerli arkadaşlar biliyorum bir çoğumuz bunun bir yalan olduğunu daha önce öğrenmişti.

Türkiye de sanırım 2005 yılında çok moda olan, mail gruplarında çok sükse yapan, forumlarda uzun uzadıya üzerinde tartışılan bu "yalan" ı ilk ortaya çıkaran kişilerden biri olarak hâla google aramalarında çokca yer edindiğini gördüğümden bu konuyu bir kez daha gündeme getirme ihtiyacı hissettim.

Değerli dostlar bu yalan haberi ilk gördüğümde farklı duygular yaşamıştım. Beni çok etkilememesine karşın beynimde hep bir "acaba" sorusu vardı.

Yalan olduğunu ilk anlamam ise ilk maili aldıktan çok kısa süre sonra ikinci bir mail daha almamdı.

İşte her iki mailin içeriği:

Ürdünlü yaşlı bir kadın evinde Kur'an-ı Kerim okumaktadır. O sırada, yan odada yüksek volümde müzik dinleyen kızını teybin sesini kısması için uyarır. Ancak genç kız inançsız biridir; annesini bu uyarısından dolayı azarlar ve elindeki Kur'an-ı Kerim'e saygısızca vurur. Fakat, bunu yapar yapmaz bir anda bütün vücudu alevlerle kaplanır ve odanın ortasında cayır cayır yanmaya başlar. Dehşet içindeki anne hemen yakınlardaki bir battaniyeyi kapar ve kızını saran alevleri söndürebilmek amacıyla onu sıkıca sarıp sarmalar. Biraz sonra battaniyeyi açtığında ise fotoğrafta görülen insan-köpek karışımı korkunç yaratıkla karşılaşır. Kız, biraz önceki çirkin hareketi nedeniyle "çarpılmıştır".

Evde yaşananlar kısa sürede Ürdünlü resmî yetkililerin kulağına gider ve genç kız bilimsel olarak incelenmek üzere Hollanda'daki bir askerî hastaneye nakledilir. İnternette dolaşan görüntü de kızın incelemeler sırasında çekilen gizli fotoğraflarından biridir. Olay, "Kur'an'ın mistik gücü ve yüceliği uluslararası kamuoyu tarafından kabul görmesin" diye aylardır bütün dünyadan saklanmaktadır. Ancak, bu muhteşem "kanıt", nasıl olduğu anlaşılamayan bir yolla Hollandalı yetkililerden kaçırılarak bizim aşırı ateşli tebliğcilerimizin eline geçmiştir

Bu maildeki ana hususlar

1- Olay ürdünde geçer
2- Mailde Türkçe karakterler var yani Türkiye'de kaleme alınmış...

ibretle okuyacaginiz bu olay Hollanda'da gerceklestişmiştir. Bir genc kiz odasinda müzik dinlemekteyken, anneside sesli bir sekilde Kuran-i Kerim okumakla mesgulmüs. Bu sirada annesi kizina müzigin sesini kismasini söylemis. Bunun üzerine genc kiz annesine bagirarak kendisinin susmasini istemis. Genc kiz annesinin onu dinlemedigini ve Kuran-i Kerimi hala sesli bi sekilde okumaya devam ettigini görünce hemen, insanlara rehber amaciyla indirilen kutsal kitabimizi annesinin elinden alip yirtar. O an genc kiz alev alip yanmaya baslar. Söndürmek icin üzerine battaniye atar annesi. Battaniyesini kaldirdigindaysa asagida görülen ibretli manzarayla karsilasir. Genc kiz su an Hollanda'da bi hastanededir. Ailesi igne yaptirip öldürülmesini istiyor

Ve bu mail:

1- Olay hollanda da geçer
2- Yazı Türkçe karakteri bulunmayan bir klavyeden çıkmış.

Bunları fark ettikten sonra bu yalanın kaynağını bulmaya çalışmadım açıkcası. Çünkü bir photoshop çalışması olduğunu düşünüyordum. Sadece birgün msn den bir dostumla sohbet ederken bu olayı anlattım. Bu dostum kanada da idi ve çok geçmeden ressam olan kız kardeşi sayesinde bunun bir heykel olduğuna emin olduk.

Arkadaşlarım bu tarz heykeller tasarlayan Avrupalı heykeltraşları incelerken ben de hindistan ve uzak doğu ülkelerinin heykeltraşlarının eserlerini araştırdım.

Çok geçmeden arkadaşlarım bunun uydurma olduğunu kanıtlayan siteyi yani Heykeltraş Patricia Piccinini'nin sitesini bulup beni de haberdar ettiler. Ben bunu çok amatörce hazırladığım sitemde yayınladım ve ulaşabildiğim heryere bunu ulaştırmaya çalıştım. Arkadaşlarımla yaptığımız çalışma sonucu bunu ortaya çıkaranlar olsakda imkanlarımızın kısıtlı olmasından dolayı çok az kişiye ulaşabildik. Sonrasında Yeni Şafak gazetesinden Ali Murat Güven bu olayı ayrıntılı bir biçimde çürüttü.

Hala bu olaya inanıp bunu biribirine gönderen insanların var olması bana bu hikayeyi yeniden yazdırma zorunluluğu hissettirdi...

yalannn.jpg

Bu yalanı ortaya çıkardığımız zaman yazdığım notu da aynen buraya alıyorum...

BİR MÜSLÜMAN BÖYLE BİR ETKİLEME YOLUNA NEDEN GİTSİNKİ... YÜCE KİTABIMIZA SAYGISIZLIK ZATEN KARŞILIKSIZ KALMAZ ŞİMDİ DEĞİLSE SONRA MUTLAKA CEZASINI BULUR.. BEN BU HADİSEYİ İKİ FARKLI ADRESTEN OKUDUM BİRİ OLAY YERİ BEYRUT DİYORDU DİĞERİ HOLLANDA VE O ANDA ANLADIMKİ YALANDAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİL...
BU VE BU GİBİ OLAYLARDA DAHA MANTIKLI VE DAHA GERÇEKÇİ YAKLAŞMAMIZ LAZIM... UYANMAK İSTEYEN ZATEN UYANIR UYANMAK İSTEMEYENE BÖYLE OLAYLARDA UYANDIRAMAZ...

"ONLAR KÖRDÜR GÖRMEZLER SAĞIRDIR İŞİTMEZLER..."

Not: Büyük harflerden ve bozuk cümlelerden dolayı özür dilerim. Zira yazdığımız zaman daha genç olduğumuz için şimdi düzeltme gereği hissetmedim...

Saygılarımla

ummuhan

Kıdemli Üye
Ya acıların admini(şu kelimeyi düzeltin artık yaaa) bir de hani bunu akşama kadar on kişiye yollamazsan şöle olur yollarsan böle olur diyenlerin kaynağını da bir sergileseniz sevabına diyorum :) Geçenlerde böyle gelen bir maili yollayana kızdım diye nerdeyse suçlu duruma düştüm neymiş orada Allah Rızası için yazıyormuş... Allah rızası dendi mi yapılmalıymış...

Enes

İhvan Forum Üye
pratik çözüm;

10 kişiye yolla diye gelen SMS ve maillerin 10 unuda bana gönderen kişiye gönderiyorum...

:)

Meryem

Komplike
Bir ara da Çinlilerin kürtaj ile alınan ceninleri yediğine dair birşeyler çıkmıştı... :) Ne çok kandırılıyoruz aslında... Bazen diyorum ki bu bize müstehak!

Enes

İhvan Forum Üye
Ali Murat Güveni bu konuda takip edin derim...

Ciddi anlamda güzel bir gazetecilik örneği sergiliyor...

Erkam.

Kıdemli Üye
Bende kızın bir türlü öldürülemediğini duymuştum.