Kurtlar Vadisi Irak Filminden Zikir Sahnesi (cok guzel)

sinezan

Paylaşımcı
cumartesi günü topluca zikirle ilgili birşey demiştim.
ve kaynak istenmişti.
ben ihya 1.ciltte bunu okuduğuma emindim.
eve gittim baktım.
zikir bölümünde topluca zikirin müstehap olduğu yazılıyor.
yani imam gazali bunun sakıncalı olduğunu söylememiş.
ben bu noktada hata yapmışım,özür dilerim.

ama böyle bir cümle okumuşum o kitapta.
dip not olarak yazılı ve o notu yazan tercüme eden kişiye ait.
bu noktada ben karıştırmışım işte.
ki büyük bir hata bana göre,zira çok sevdiğim imam gazali'nin söylemediği bir sözü o söylemiş gibi düşündüm,dile getirdim.

şu an düşünüyorum:topluca zikirler teşvik edildiğine göre bir güzellik vardır.
ama tekrar günümüzü düşünüyorum bu güzellik oluyor mu?

öyle bir ortamda yaşar olduk ki,riya kaçınılmaz oluyor.
ihlas yok gibi bir şey,yapılanların anlamını kavrayamıyoruz.
zikir temizlenme değil midir?
bu da ihlas ile olmaz mı?
şu anki zikrilerde ne kadar bir ihlas var?(konu zikir olduğu için örnek veriyorum,yoksa her ibadette ihlası yakalamış değiliz)
ihlas olmayan,nafile bir ibadeti toplu olarak yapmak bana hoş gelmiyor.

son olarak;zikir iki çeşit,toplu ve tek.ben tek olanı tercih ediyorum.

(inşaAllah yanlış anlaşılıpta tartışmalara vesile olmuş olmam)

eLiFNuR

Asistan
Web sitesi
eLiFNuRuNPeNCeReSi.blogcu.com
Senin yolunda kenetlenmeyip, benlik hevesiyle ayrı düştüğümüz ve bölündüğümüz için kendimize zulmettik.
Biz, bize zulmettiğimiz için, düşmanda şimdi bize zulmediyor.

işte kendi aralarında yaptıkları mezhep çatışmalarından duydukları pişmanlığın apaçık ispatı...MEZHEB KAVGALARINDAN UZAK İSLAM DÜNYASINDA BİR OLMAK DUASI İLE...

AdigeBatur

Profesör
Web sitesi
www.blogcu.com
Ya Rabbi, işittik ve itaat ettik.
Allah muhakkak işinde galiptir.
Görünen ne olursa olsun, kim yenerse yensin, kim yenilirse yenilsin, galip olan, hakim olan, yapan ve yaptıran Sen'sin.
Ya Rab! Sen ki, Muhammed Mustafa'ya dahi yenilgi sınavını yaşatansın.
Sen zulmetmezsin Ya Rabbi!
Ya Rabbi! inandık ve tasdik ettik.
Zulmeden biziz Ya Rabbi! Senin yolunda kenetlenmeyip, benlik hevesiyle ayrı düştüğümüz ve bölündüğümüz için kendimize zulmettik.
Biz, bize zulmettiğimiz için, düşmanda şimdi bize zulmediyor.
Bütün zalimlerden ve Sen'den sana sığındık Ya Rabbi!
Bizler gafil olduk, günahkar olduk, mahkum olduk, malup olduk.
Kur'an ve Sünnet'in hikmetleriyle uyanmadık, Sen bizi düşmanın saldırılarıyla uyandırdın.
Şimdi de lutfet Ya Rabbi!
Bize bu saldırıları defedecek güç ve enerji ver.
Bilinçli sabır ve sebat ihsan eyle!
Ya Rabbi! bize barış dini İslam'ı getiren kutlu Peygamber'in hürmetine, onun mecbur kalıp savaştığı zaman titizlikle sadık kaldığı vuruşma hukuk ve ahlakından ayırma Ya Rabbi!

Dua çok güzel Allah razı olsun...
Efendimiz . : Öldürürken bile güzel öldürün diyor... Biz müslümanlar, gayri müslimlerle savaşırken de islamın ön gördüğü ölçüleri kullanmalıyız, Unutmayalım ki savaşta hern şey mübah değildir.

Daha da önemlisi adaletsiz bir dünyadayız, Vahşete vahşetle karşılık verirsek düşman kendini masum gösterir ve yine müslümanlar terörist gösterilir...

Direniş... evet hem de sonuna kadar... Ama Efendimizin . hassasiyetiyle ve onun uyguladığı savaş politikasıyla...

Bu güzel dua Olması gerekenleri çok güzel açıklıyor.

CENDEL

Asistan
Web sitesi
www.cendel.blogcu.com
İşte bende bunu anlamıyor ve buna karşıyım.

Dışarda haclı kuvvetleri kadınlara tecavüz ediyor, erkeklerin onurlarını kırıyor, tüm yerleşim yerlerini yerlebir ederek taş üstünde taş bırakmıyor şeyh efendi de içerde direnişi kıracak savaş taktikleri veriyor, anlamsız hareketler bulunuyor. İyide bunun nesi doğru ve nesi güzel ?

segalani

Paylaşımcı
Web sitesi
www.enzele.com
Kurtlar vadisindeki şeyh anlatımına bir reddiye :

Nerdesin Şeyhim ?
Gözlerim her yerde seni arıyor. Bir ortaya çıkabilsen neler yapmazdın bu ümmet için… Ah bir ortaya çıkabilsen. Ümmet ne hallerde biliyor musun Şeyhim ?
Kan oluk oluk, gözyaşı kurumuş gözlerde, sokaklar caddeler ceset parçaları ile dolu.
Umutlar tükenmiş, acı katık olmuş, Ümmetin çocukları yetim kalmış be Şeyhim !

Ve ben seni göremiyorum ülkemin bombalanmış şehirlerinde, virane evlerinde, kan kokan meydanlarında.

Yoksun ortalıkta be Şeyhim !
Oysa neler okumuştum senin hakkında; efsane mi desem, destan mı desem, yoksa keramet mi desem bilmem ki.
Hani bir seferinde sana köle olmuş bir müridinin bilmem hangi köyündeki hanımının namusunu ayağındaki takunyayla korumuştun. Hadiseyi görmüş ve hemen duruma el koymuştun ya. Mübarek takunyanı fırlatmıştın taaaa uzaklara. Ancak senin gibilerinin görebileceği uzaklara. Oysa hemen yanı başımızda ne namuslar kirletiliyor. Ne körpe kızlarımız servis yapılıyor Deccal ordusuna.

Seni oralarda göremiyorum be Şeyhim ! Seni Bağdat’ta, Ebu Gureyp’te göremiyorum… Hani cismin burada olduğu halde ruhaniyetinle nice yerler gezerdin. Nice yardıma muhtaçların yardımına koşardın. Zindanda olmana rağmen başka bir yerde Cuma kılarken görmüşler seni şeyhim ! Hani zaman ve mekan anlamını yitirmişti senin için… Neden yoksun be Şeyhim ! Ümmetin feryadı ayyuka çıkmışken neden müdahale etmiyorsun ruhaniyetinle.
Seni Çeçenistan’da mücahidlerle omuz omuza çarpışırken görmüşler. Oysa Irak virane oldu seni orada gören olmadı.Oysa neler okumuştum senin hakında, neler işitiyorum. Öyle şeyler ki belki sende duysan inanmazsın… Öyle şeyler ki; hani televizyonlardan bildiğimiz günümüz süper kahramanları yanında halttetmişlerdi… Ne kerametlerin vardı senin.
Ama hani nerede sen ve nerde kerametlerin?
O kerametler o ruhaniyet kimde olsa şimdi Deccal ordusu bozguna uğramıştı.Yoksa okuduklarım, duyduklarım yalan mıydı be Şeyhim ? Hayal kırıklığına mı uğradım yoksa ? Hani diyordum Şeyhim duruma bi el koysa ümmet kurtulurdu ama nerdee ?

alıntı

AdigeBatur

Profesör
Web sitesi
www.blogcu.com

Dışarda haclı kuvvetleri kadınlara tecavüz ediyor, erkeklerin onurlarını kırıyor, tüm yerleşim yerlerini yerlebir ederek taş üstünde taş bırakmıyor şeyh efendi de içerde direnişi kıracak savaş taktikleri veriyor, anlamsız hareketler bulunuyor. İyide bunun nesi doğru ve nesi güzel ?

Kardeş biz de mi tecavüz edelim, bizde mi o kasaplar gibi kesip doğrayalım... Sen bu sözleri pasiflik olarak algılayabilirsin ama öyle değil. Herkes bu Vahşete karşı lanet okuyor... Ama itidal üzere olmalıyız...

Onlar bizim kadınlarımızı çocuklarımızı öldürüyor, biz de onları kadın çoluk çocuk demeden öldürelim... Böyle mi olsun...

Benim anlamadığım filimdeki şeyh karakterinin direnişe ne gibi bir zararı var? Adam doğruları söylüyor. Amerikalılara karşı hiç bir şey yapmaylım mı diyor?

Bizler gafil olduk, günahkar olduk, mahkum olduk, malup olduk.
Kur'an ve Sünnet'in hikmetleriyle uyanmadık, Sen bizi düşmanın saldırılarıyla uyandırdın.
Şimdi de lutfet Ya Rabbi!
Bize bu saldırıları defedecek güç ve enerji ver.
Bilinçli sabır ve sebat ihsan eyle!
Ya Rabbi! bize barış dini İslam'ı getiren kutlu Peygamber'in hürmetine, onun mecbur kalıp savaştığı zaman titizlikle sadık kaldığı vuruşma hukuk ve ahlakından ayırma Ya Rabbi!

Şimdi bunun neresi direnişi kıracak mesaj... İntihar saldırıları yapmayın, düşmanda olsa sivillere zarar vermeyin demek direnişi sabote etmek mi? Yok eğer bunlar direnişin yöntemleriyse o zaman direnişi yapanlar İslam tarihine baksın ve kendilerini düzeltsin... Unutmayalım ki iyi niyetli insanlarda yanlış şeyler yapabilir. Direnişçi Mücahid kardeşlerimizin niyeti doğru olabilir, ama yöntemler sorgulanmalı.

CENDEL

Asistan
Web sitesi
www.cendel.blogcu.com
Kardeş biz de mi tecavüz edelim, bizde mi o kasaplar gibi kesip doğrayalım... Sen bu sözleri pasiflik olarak algılayabilirsin ama öyle değil. Herkes bu Vahşete karşı lanet okuyor... Ama itidal üzere olmalıyız...

Onlar bizim kadınlarımızı çocuklarımızı öldürüyor, biz de onları kadın çoluk çocuk demeden öldürelim... Böyle mi olsun...

Benim anlamadığım filimdeki şeyh karakterinin direnişe ne gibi bir zararı var? Adam doğruları söylüyor. Amerikalılara karşı hiç bir şey yapmaylım mı diyor?

Şimdi bunun neresi direnişi kıracak mesaj... İntihar saldırıları yapmayın, düşmanda olsa sivillere zarar vermeyin demek direnişi sabote etmek mi? Yok eğer bunlar direnişin yöntemleriyse o zaman direnişi yapanlar İslam tarihine baksın ve kendilerini düzeltsin... Unutmayalım ki iyi niyetli insanlarda yanlış şeyler yapabilir. Direnişçi Mücahid kardeşlerimizin niyeti doğru olabilir, ama yöntemler sorgulanmalı.

Kardeş;

Ben size sizde tecavüzmü edin dedim?
Ben size onların kadınlarını ve çocuklarınımı öldürün dedim ?

Filmdeki şeyh karakteri hem direnmiyor hem de direnenlere akıl veriyor. Çok biliyorsa bırakacak anlamsız hareketleri işgalcilere karşı direnecek.

Son olarak söylemleriniz israil cumhurbaşkanı ve bakanının söylediklerinin aynısı. Onlarda şehadet eylemlerine intihar diyor. Şuurlu bir müslüman intihar etmez şehadete gider hemde gülerek gider. Biraz dikkat edelim.

segalani

Paylaşımcı
Web sitesi
www.enzele.com
bir abimizin günlüğüne yazdığı Not ,
Alıntılayalım:

!!!!

Size Ne Oluyor ki ALLAH Yolunda ve Çaresizlik içinde bırakılıp: (Ya rabbi bizi şu zalimlerin olduğu memleketten çıkar. Bize senin tarafından bir sahip gönder, bize tarafından bir yardımcı gönder) diye yalvaran erkekler, kadınlar, ve çocuklar uğrunda (düşmanla) savaşmıyorsunuz?? (Nisa Suresi Ayet:75)

Bir grup asker… dehlizlerin karanlık mahsenlerin birinde bir genç kadın.. kucağında bebeği… karanlık loş bir hücre burası.. hani filmlerde tanık olurda kalp atışlarınız hızlanır ya öyle işte.. bir grup asker karşısında kucağında bebeği ile tedirgin ürkek hıçkırıklara boğulmuş bir genç kadın.. sürüklenerek getirildiği bu hücrede bebeğini korumak için iki büklüm bekleyen.. arbede esnasında başından düşen başörtüsünü bir eliyle başına koymaya çalışan bir genç kadın.. O akşam eşi ile sofraya oturmuşlardı bir parça ekmek ve birkaç tane hurma ile savaşın gölgesinde ALLAH’ın rahmetini istemek amacıyla tuttukları oruclarını açmışlardı Bir grup asker kapılarını kırıp içeri girinceye kadar.. eşini alıp götürmüşlerdi bir bilinmeyene doğru.. şimdi ise şu karanlık hücrede başına gelecekleri düşünmemeye çaba sarfediyordu genç kadın… kahkahalar atarak içkilerini yudumlayan askerler hazırlık yapıyorlardı biraz sonra sadistçe işkencelerini düşleyerek.. daha önce hiçbir yabancı erkeğin dokunmadığı bir genç kadın kucağında bebeği ile soyunmaya zorlanıyordu.. saçlarını ailesinden başkasının görmediği genç kadın dövülerek soyuldu… ve bir hocaefendi fetva verdi bir ülkenin kendine ayrılmış şatosunda… bu vatanlarını savunanlar teröristtir öldürülmeleri caizdir diye.. hocaefendinin sahte ağıtları arasına karıştı bir genç kadının çığlıkları..

bebeğini duvara çarptılar ve sıra sıra küme küme genç kadının bedenini kirletirken dergahlarda zikr çekenler bir mertebe daha kat ettiklerini düşünüyorlardı bilmem kaç bin kez ALLAH demenin faziletini anlatarak… oy dileniyordu bir grup çember sakallı ellerinde ayaklarına katık ettikleri bir kutsal kitapla genç kadından çığlıklar yükselirken.. bir namus kirletildi bir can öldürüldü bir ümmet alnına bir kara leke daha aldı.. lekelerden tanınmaz hale gelen ümmet peygamberin huzurunda kendini nasıl tanıtacak diye evhamlara kapıldı bazı derin düşünceli yokluk ehli zevat… kim ne derse desin biz savaştan gayrisinde yokuz.. geceleri abid gündüzleri savaşçı olmayanın ne meratibi ne de makamı ne de imanı ne de namusu olduğuna inancımız kalmadı bir genç kadının çığlıklarıyla kulak zarımız patladığında… şimdi ağlamak zamanı değil.. yazmak zamanı hiç değil.. şimdi kısasa kısas zamanı şimdi içimizden dönek din bilginlerini, hoşgörü adı altında hoş görünmeye çalışan nefissiz, izzetsiz, kitap yüklü merkepleri sürmek zamanı bu beldeden.. şimdi bildiğimizle amel etmemiz bilmediğimiz hakkında sabır etmemizin zamanı..

Ey yüzünü ay ışığı çizmiş çocuk Alnı başlanmamış defter Bakışları bembeyaz bir gökyüzü olan çocuk Bir gün elin kalem tutunca yazacaksın yazını toz duman içinde Sevgisizlikten üşüyen anneleri kanserli bir serçenin yavaş yavaş tükenişini Daha kirletilmemiş sözcükler düzgün olmayan kelimeler Çocukların mahsunluğunu balkonlarda.. acıdan damıtılan güneşleri Bilirim ölümler hep sana kalır yorgun akan anne kucaklarını Esirgenmiş düşleri yazacaksın burada güneşin hep uykulara doğduğunu Başka kardeşlerini de unutma.. yuvası yağmalanmış olanları.. ellerinden katıksız ekmeği alınmışları Sonra kurşun yemişleri.. Yazacaksın değil mi… Yaz ki alınlarında ihanet secdeleri altında kıbleleri dolara kadına endeksli beyler utanır elbet Ey yüzünü ay ışığı çizmiş çocuk gönül bağladım sana sen ki kör sağır dilsiz olma hainlikler karşısında.. Onları yazacaksın değil mi elin kalem tutunca…

vesselam...

AdigeBatur

Profesör
Web sitesi
www.blogcu.com
Son olarak söylemleriniz israil cumhurbaşkanı ve bakanının söylediklerinin aynısı. Onlarda şehadet eylemlerine intihar diyor. Şuurlu bir müslüman intihar etmez şehadete gider hemde gülerek gider. Biraz dikkat edelim.

Şehadet eylemi ne demek kardeşim, intihardan farkı ne? Göster asr-ı saadetten bir örnek. Hasan sabbahın ortaya çıkardığı bir şey bu...

Efendimiz . " ölümü istemeyiniz" demiyor mu? bile bile insanın kendini öldürmesi, Allah için bile olsa caiz mi? Bir bomba patlattığında kaç masumu öldüreceğini kestirebilirmisin? Düşmana zarar veririken masumları öldürmenin neresi şehadet eylemi? Yoksa o masumlar da şehit sayılır deyip onların ölmesinde bir kötülük görmeyelim mi?

İslam sana savaşmayı emreder. Aslanlar gibi savaşırsın. Ölümsen şehid olursun kalırsan gazi... Beline bombayı bağlayıp, kaç sivili öldüreceğini bilmeden kendi hayatına son vermeye kalkmazsın...

Son olarak söylemleriniz israil cumhurbaşkanı ve bakanının söylediklerinin aynısı. Onlarda şehadet eylemlerine intihar diyor.

Son olarak güzel kardeşim, sözlerine dikkat et beni kiminle taraf yaptığının farkındamısın? İsrailin ne söylediği umrumda değil, bundan sonra da olamaz...

Şİmdi ben sana "senin söylediklerin de Hasan Sabbah Kafiriyle aynıydı desem" hoş olur mu?

Adı ister Şehadet eylemi, ister İntihar saldırırsı olsun böyle bir mücadele şekli islamda yoktur...

CENDEL

Asistan
Web sitesi
www.cendel.blogcu.com
1) Asrı saadette bomba yoktu bu yüzden beline bomba bağlayıp patlatan varmıydı gibi örnek istemeniz normal değil

2) Hasan Sabbah (doğum tarihi 1034-1124) beline bomba bağlayın patlatınmı demiş ?

3) Bu tür benzetmeyi filistindeki ve birçok yerdeki mücahidler açıklamalarında beyan etmişler ve eylemlerimize yahudi ve haclılar gibi intihar adı vermeyin demişlerdir.

4) Savaş meydanın da çocukların ve kadınların öldüğü hem sahabe döneminde hemde sonraki islam ordularında olduğu malumunuzdur. Buhari gibi 1. sınıf hadis kitaplarında bu rivayetler mevcuttur.

5) Peygamber s.a.v ölümü temenni etmeyin buyuruyor. Şehadeti istemeyin buyurmuyor. Konuları saptırmayalım. Sahabenin şehadet sevdası için ne diyeceksiniz ?

6) Siz şehadet eylemlerine masum insanlar da öldüğü icinmi karşısınız yoksa böyle bir eylem olmadığı icinmi karşısınız ?

hafsa

SABIR DOSTU
flimde en çok sevdiğim sahnelerden biri tekrar izleme fırsatı oldu..

manifesto

Yasaklı

Şeyh masum insanları öldürme diyor
Bu anlaşılır bir talep sanırım
nesi kötü ?

Hala aynı zihniyet
İslamda İntihar eyleminin YERİ YURDU yoktur
Şeytanın hilesidir fitnedir günahtır..

Bir intihar eylemcisi vücuduna bomba sarıp kendisini sivil asker ayrımının olmadığı masumların olduğu bir yerde havaya uçuruyorse gitsin CEHENNEMİN taa dibine..
Gideceği yer de orasıdır zaten..

Allah bizi bu tür SAPKIN ve İSLAM düşmanı zihniyetlerden korusun..

CENDEL

Asistan
Web sitesi
www.cendel.blogcu.com
Şeyh masum insanları öldürme diyor
Bu anlaşılır bir talep sanırım
nesi kötü ?

Hala aynı zihniyet
İslamda İntihar eyleminin YERİ YURDU yoktur
Şeytanın hilesidir fitnedir günahtır..

Bir intihar eylemcisi vücuduna bomba sarıp kendisini sivil asker ayrımının olmadığı masumların olduğu bir yerde havaya uçuruyorse gitsin CEHENNEMİN taa dibine..
Gideceği yer de orasıdır zaten..

Allah bizi bu tür SAPKIN ve İSLAM düşmanı zihniyetlerden korusun..

Ben şeyhin masum insanları öldürmeyin sözünemi itiraz ediyorum. İnadınamı konuları çarptırıyorsunuz ?

Ben sivil insanların olduğu yerde şehadet eylemi yapan insanlarımı savunuyorum. Konuyu bilerekmi saptırıyorsunuz ?

Tekrar söylüyorum ben dışarda haclı kuvvetleri müslümanları katlederken içerde anlamsız hareketler yaparak direnişi kırma adına vaaz verip işgalcilere karşı hiçbirşey yapmayan zihniyeti eleştiriyorum. Çok biliyorsa(nız) çıkıp savaşacak(sınız).

Hala anlamıyorsanız yada böyle bir zihniyeti savunuyorsanız aynı dibi ben gösteriyorum.

manifesto

Yasaklı
Tekrar söylüyorum ben dışarda haclı kuvvetleri müslümanları katlederken içerde anlamsız hareketler yaparak direnişi kırma adına vaaz verip işgalcilere karşı hiçbirşey yapmayan zihniyeti eleştiriyorum. Çok biliyorsa(nız) çıkıp savaşacak(sınız).

Hala anlamıyorsanız yada böyle bir zihniyeti savunuyorsanız aynı dibi ben gösteriyorum.
:) hiçbirşey yapmamak mı?
İslamı yaşamak telkin etmek ve bu zulümatında geçeceğini insanlara anlatmak hiçbirşey yapmamak mı?
Savaşta vahşet sergileyen insanlara dur demek hiçbirşey yapmamak mı?
Kiminle savaşacaksın ? ne ile savaşacaksın ? dost kim düşman kim?

Yani duygusal olmaya gerek yok , realite CAM gibi ortada.. bu beladan savaşarak kurtulmak mümkün olsaydı amerikalılar ellerini kollarını sallaya sallaya Bağdata gelirken gerçekleşirdi.. bu olmayınca malup olunca artık malup bir ülkenin neferi gibi realiteyi kabul edecek ve milletinin katledilmesinin önüne geçeceksin

CENDEL

Asistan
Web sitesi
www.cendel.blogcu.com
Kardeş şeyh ve onun gibi düşünenler adam gibi savaşmayı biliyorsa çıkacak topraklarını işgalcilerden kurtarmak için ALLAH için savaşacak. O yanlış, bu yanlış diyerek o işgalciler ülkeyi terk etmez.

Siz hiç hayatınızda siyer okudunuzmu ? Birçok savaşta kesilen kellelerden haberiniz yok sanırım. Hem sizi düşman kellesini kesmek neden bu kadar rahatsız ediyor ? Adamın ailesine tecavüz etmişler, evini başına yıkmışlar siz ona niye kafasını kestiniz diyorsunuz. Size göre bu insanlar şeyh gibi girecek dört duvar arasına orada anlamsız hareketler yapacak değilmi ?

Ülkemize bir bakın. Adam karısına yan gözle baktığı için, kendisine küfür ettiği için, malına göz diktiği için değil kafasını kesmek parçalara ayırmış. Siz önce bu topraklarda yaşananlara el atın.

hafsa

SABIR DOSTU
Eleştiri yapanlar lütfen videoyu bi daha izleyin..Ben izledikçe tüylerim ürperiyo,duygulanmamak içten bile değil. şeyhin söyledikerlerini dikkatlice dinleyin lütfen..

manifesto

Yasaklı
Cendel sen iyimisin
Hem sizi düşman kellesini kesmek neden bu kadar rahatsız ediyor ? Adamın ailesine tecavüz etmişler, evini başına yıkmışlar siz ona niye kafasını kestiniz diyorsunuz. Size göre bu insanlar şeyh gibi girecek dört duvar arasına orada anlamsız hareketler yapacak değilmi ?
Düşman kellesi kesmek dediğin şey 1 milyon ıraklının hayatına mal oldu
Yüzbinlercesinin sakat kalmasına
bir okadarının evsiz yurtsuz yuvasız
Kim suçlu
zalimin zulmü kadar ıraklıların saddamın suçu yok mu?

ABD ile savaşmış mış.. ne yapacaksın
Son kalan IRAKLILARINDA kökünü mü kazıtacaksın
İslam fantazi değil realitedir

CENDEL

Asistan
Web sitesi
www.cendel.blogcu.com
:) hiçbirşey yapmamak mı?
İslamı yaşamak telkin etmek ve bu zulümatında geçeceğini insanlara anlatmak hiçbirşey yapmamak mı?
Savaşta vahşet sergileyen insanlara dur demek hiçbirşey yapmamak mı?
Kiminle savaşacaksın ? ne ile savaşacaksın ? dost kim düşman kim?

Yani duygusal olmaya gerek yok , realite CAM gibi ortada.. bu beladan savaşarak kurtulmak mümkün olsaydı amerikalılar ellerini kollarını sallaya sallaya Bağdata gelirken gerçekleşirdi.. bu olmayınca malup olunca artık malup bir ülkenin neferi gibi realiteyi kabul edecek ve milletinin katledilmesinin önüne geçeceksin

Mantığa bak haclı güçlerine dur demiyor onlara karşı savaşanlara engel oluyor. Sonrada birşey yaptı deniliyor. Daha kiminle savaşacağını anlamamışsın. Ben iyice emin olmaya başladım bu memlekete düşman güçleri girse sizde aynı şeyh gibi davranırsınız.

Şimdi savaşın ilk anıyla sonraki direnişi karıştırma. İlk anında zalim saddamın adamları savaşmadı ve bağdat düştü. Şimdiki savaşanlar ise dışardan gelen yabancı mücahidlerin katkılarıyla ülke direnişe geçti

CENDEL

Asistan
Web sitesi
www.cendel.blogcu.com
Eleştiri yapanlar lütfen videoyu bi daha izleyin..Ben izledikçe tüylerim ürperiyo,duygulanmamak içten bile değil. şeyhin söyledikerlerini dikkatlice dinleyin lütfen..

Kardeş ne kadar izlersem izleyeyim birşey değişmez. Ben size ıraklı bacıların konuşmalrını, tecavüz edilme sahnelerini erkeklerin onurlarını kırma hallerini seyrettireyimmi ? Onlar tüylerinizi daha çok diken diken eder. Şeyh bu kaosun içerisinde masal anlatıyor.