Manşetlere Yansıyan İbret Manzaraları

saf deha

Profesör
Birbirinden düşündürücü iki haber okudum bugün.

“Büyük depremin tarihini verdi”

İnsanlar gelecekte olabilecek her türlü kötü haberin peşindeler. Kıyamet senaryolarının peşindeler. Bilseler, ne yapabilecekler ki… Kaçsalar, kaderlerinde var ise bir yerde yakalayacaktır onları. Birisine şu zamanda öleceksin deseler, hayatı zindan olur. Yaşamdan bir damla lezzet almaz. Kardeşim, tedbir alacaksın, sonra ağzından kötü sözü anabilecek durumlardan kaçacaksın. İnsan ne konuşursa, o moral ile yaşamaya devam ediyor. İyi diliyorsa iyi; kötü diliyorsa kötü geçiriyor anlarını… Sen tedbirini al, o günü ölmeyecekmiş gibi yaşa, yarın ölecekmiş gibide ölüme hazır ol…

“Birlikte olduğum erkeklerin sayısını unuttum”

Kadını alaşağı edebilme yarışı var. Soyabildiğinde soymak, onu sömürebilmek adına her lafı döküyorlar vitrine. Kadın diyor ki, “Yaptığım zina sayısını unuttum. Cümle aleme ilan ederim!”

Kadına mesajı ise şu “Hiçbir sakıncası yok… Ahlaksızlık değil bu! Her kadın istediği anda istediği erkekle beraber olabilir!”

Ahlaksız kadın. Bunu yazan medya o kadından daha ahlaksız. Böyle kadınların çoğaldığı bir toplumda ahlaklı nesil nasıl yetişebilir ki… Onlardan doğacak çocuklar yalnızca şeytanlara hizmet ederler. O çocukları kimse sahiplenmez. Aile tesis edilemez.

Sakın genç kızlar bu haberlere aldanmayın. Namusunuzu sütçü imam gibi erkeleri yetiştirerek koruyun. Eğer böyle erkek evlat yetiştirirseniz, zinaya gidecek erkek asla olmaz! Kadında ağzından salyalar akarak konuşmaz.

İki haber toplum yapımızın ne kadar bozulduğunu gösteriyor… İyiliği emreden, kötülükten men eden nesil bir avucu dolduramayacak kadar azalıyor. Ey Müslüman, inandığın gibi yaşa! Eğer yaşamazsan, Lut, Nuh, Salih peygamber kavminin başına gelenler çok yakın! Hatta Tsunami gelecekmiş gibi dağlara kaçacak zamanda bulamayabilirsiniz. Allah hiç ummadığınız anda, yerle bir eder.

Allah’ım şerlilerin şerrinden, insan şeytanlarından sana sığınıyorum. Bize akıl fikir ver en kısa zamanda. Sen sabırlısın ama celallenirsen halimiz nice olur. Affet bizi, ıslah eyle…

Saffet Kuramaz

levent48

Kıdemli Üye
İdeal olana ne kadar uzak olduğumuzun göstergesi...

saf deha

Profesör
kırıldı gerçeğin aynası
tutmadı gelinin kınası
aranmadı Allah rızası
bin kıyamet koptu kopacak

arkana bakmadan hicret et
iyiye et ilahi davet
Allah diyen bulur rahmet
gayrısını ateş yakacak...

Allah'ım bizi affet, zalimin yanında koyma...Amin!