Meb'den Skandal İtiraz!!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

http://www.habervaktim.com/haber/335382/mebden-skandal-itiraz.html

http://haber.rotahaber.com/egitim-bir-senden-yasakci-kafaya-cok-sert-tepki_385025.html

http://www.milligazete.com.tr/haber/MEBden_28_Subatcilara_rahmet_okutturacak_skandal_/286658

DEĞERLENDİRMEM:

Milli Eğitim Bakanlığı, 28 Şubat sürecinde başörtülü olduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edilen bir öğretmenin Danıştay’a açtığı davada haklı bulunmasına itiraz etmiş.

YAZIKLAR OLSUN SANA AKP!

YAZIKLAR OLSUN SANA MİLLİ EĞİTİM BAKANI!

Yazıklar olsun!

Bu bir REZALETTİR!

AKPNİN REZALETİ!

http://haber.rotahaber.com/meb-1hukuk-musaviri-istifa-etti_385140.html

Yukardaki olay basına yansıyınca hukuk müşaviri istifa etmiş, bakanlık da rezalet itiraz yazısını geri çekmiş!

Yanlıştan dönülmesi güzel ama sadece hukuk müşavirinin ayrılmasıyla örtülmemesi gerekir bu skandalın. Müşavir kendi başına yapmamıştır bu işi, bütün sorumlular ortaya çıkartılmalıdır.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Bu sabah okudum halen daha bu kadarına inanamıyorum, başımızda Chp mi var yoksa Chp gibi Laik bir partimi?

Muminaga

Yeni
MEB'de bir bürokratın bireysel olarak altına imzasını yaptığı bir rezalet. Şamil Tayyar'ın konu ile ilgili attığı bir tweette adı geçen bürokratın görevden el çektirildiği bilgisi vardı. İsmini unuttuğum bir ilçenin kaymakamı da beter bir girişimde bulunmuş. Bu tür 28 şubat dönemini aratmayan uygulama girişimlerine karşı duyarlı olup anında tepki vermek lazım.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
MEB'de bir bürokratın bireysel olarak altına imzasını yaptığı bir rezalet. Şamil Tayyar'ın konu ile ilgili attığı bir tweette adı geçen bürokratın görevden el çektirildiği bilgisi vardı. İsmini unuttuğum bir ilçenin kaymakamı da beter bir girişimde bulunmuş. Bu tür 28 şubat dönemini aratmayan uygulama girişimlerine karşı duyarlı olup anında tepki vermek lazım.

Şamil tayyarın twete okudum, kendisine de "şamil bey sadece bir müşavir ile bu olay kapatılmamalı, imzası bulunan herkes soruşturulmalı" diye twet attım.

sadece bir müşavirin işi değil bence, bunun daha üst sorumluları da vardır.

Muminaga

Yeni
Şamil tayyarın twete okudum, kendisine de "şamil bey sadece bir müşavir ile bu olay kapatılmamalı, imzası bulunan herkes soruşturulmalı" diye twet attım.

sadece bir müşavirin işi değil bence, bunun daha üst sorumluları da vardır.
adı geçen bürokratın dışında daha başka sorumlular varsa elbette onlardan da hesap sorulmalıdır. Kamuda başörtüsü serbestisi için torba yasada değişikliğin konuşulduğu bir dönemde başörtüsü önünde engeller MEB gibi bir kurumda söz konusu oluyorsa bu hükümet ve MEB adına büyük bir ayıptır.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Kolay değil din düşmanları ülkemizde yaklaşık son yüzyıldır milletimizin İslam itikadını bozmaya uğraşıyorlar. Böyle bürokratları ele ele bitmez sadece yasal dayanaklarını ortadan kaldırmalı ve böyle fevri çıkışları yargı ile caydırmalıdır.

Muminaga

Yeni
Hem görevden uzaklaştırdı… Hem de tazminata mahkum ettirdi

işte 28 Şubat Kaymakamı!

28 Şubat’ın kahraman kaymakamı olarak Denizli/ Buldan’da nam salan Kaymakam Ahmet Erdoğdu, geçmişte başörtülülere rapor verdiği gerekçesiyle görevden attırdığı doktoru şimdi de tazminat davasıyla mağdur etme yoluna gitti.
Resim_1374190120.jpg

Şükrü Gündüz / Doğruhaber

28 Şubat’ın üzerinden 15 yıl geçti. O dönemle ilgili birçok soruşturma yapıldı. Özellikle asker ayağına operasyon yapılarak yargılananlar oldu. Ancak o dönemin sivil ayağına halen dokunulmadı.

O dönemde 28 Şubat kararlarını büyük bir keyifle uygulayanlar halen görevlerine devam ederek aynı zulmü sürdürüyor. İddialara göre Ahmet Erdoğdu, 28 Şubat döneminde Batman Hasankeyf’te görev yaptığı sırada başörtüsüne karşı adeta savaş açıp Milli Eğitim müdürüne, “Bu öğrenciler rejime başkaldırmışlardır.
Gideceksin bunları okula getireceksin, devamını sağlayacaksın ve başlarını da açtıracaksın” diyecek kadar ileri giden bir kaymakam. Erdoğdu, Temmuz 2013’te halen bir kaymakam ve iddialara göre başörtüsünden dolayı mağduriyet yaşatmaya devam ediyor.

BU KAYMAKAM KİM?
Dr. Abdulgani Yıldırım, 28 Şubat kararlarının en acımasız şekilde uygulandığı 1998 ile 2000 yılları arasında Batman/Hasankeyf’te görev yapan Kaymakam Ahmet Erdoğdu tarafından başörtülü iki öğretmene rapor verdiği gerekçesiyle hedefe kondu. Daha sonra İslami hassasiyeti gerekçesiyle Dr. Abdulgani Yıldırım cezaevine atıldı.

Resim_1374215101.jpg

Buldan Kaymakamı Erdoğdu hakkında çok vahim iddialar olmasına rağmen hakkında herhangi bir soruşturma açılmaması ya da açılan soruşturmaların bir şekilde sümenaltı edilmesi, ‘Bu kaymakamı kim koruyor?’ sorusunu akıllara getirdi.

İŞTE 28 ŞUBAT KAYMAKAMININ MARİFETLERİ!
Dr. Abdulgani Yıldırım’ın keyfi olarak işten atılması ile ilgili haberin altına yorum yazdığı gerekçesiyle Kaymakam Erdoğdu’nun hakkında dava açtığı dönemin Hasankeyf İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Tanrıverdi, Erdoğdu’nun Hasankeyf’e gelmesinden sonra yaşananları mahkemeye verdiği ifade tutanağıyla ortaya koydu.

İşte Ahmet Erdoğdu’nun 1998-2000 yılları arasında görev yaptığı Batman’ın Hasankeyf ilçesindeki icraatları!

BAŞÖRTÜLÜ ÖĞRETMELERE SORUŞTURMA
1998 yılında 24 Kasım öğretmenler günü kutlamalarında iki bayan öğretmen, başörtülü olarak törenlere katılıyor; başta ilçe kaymakamı Ahmet Erdoğdu olmak üzere protokoldekiler, kutlama törenlerini boykot ederek kutlama alanını terk ediyorlar.

Erdoğdu, aynı gün bu iki başörtülü öğretmen hakkında soruşturma açtırıp bu soruşturmayı sürdürme görevini dönemin İlçe Milli Eğitim Müdürüne veriyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü herhangi bir yaptırım uygulamayınca Erdoğdu, İlçe Milli Eğitim Müdürü hakkında soruşturma açarak maaş kesim cezası uyguluyor.

AİLEYİ PARÇALIYORLAR!
İddiaya göre Erdoğdu, Hasankeyf ilçesine kaymakam olarak atandıktan sonra özellikle mütedeyyin insanlara yönelik büyük bir baskı başlıyor. İşte yalnızca Milli Eğitimde yaşanan ibret verici olaylardan iki tanesi:
Hasankeyf Jandarma Bölük Komutanlığı’na Malatyalı bir astsubay atanıyor.

Bu astsubayın hanımı da başörtülü bir öğretmen. Bu iki memur ev bulana kadar aslen Malatyalı ve hemşerileri olan İlçe Milli Eğitim Müdürünün evinde misafir olarak kalıyorlar.

Bu aile ev bulup taşındıktan bir süre sonra astsubayın eşi öğretmen hanım, ağlayarak ilçe Milli Eğitim Müdürünün makamına giderek “Müdür bey, başörtümden dolayı eşimi benden boşanmaya zorluyorlar” diyor. Ve yapılan baskılardan dolayı bu çift boşanıyor.

Resim_1374189719.jpg

KAYMAKAMIN PİŞKİNLİĞİ
Ancak zorlama sonucu boşandıkları için öğretmen hanımın eşi olan astsubay, gizlice eve gidip çocuklarını görüyor. Kaymakam Ahmet Erdoğdu, İlçe Milli Eğitim Müdürünü makamına çağırarak alay edercesine ve pişkin bir şekilde “Müdür bey! Senin öğretmenin H. Hanım, boşandığı halde eşi eve gidip geliyormuş. Dinimizde bu caiz midir?” diyerek dalga geçiyor.

Bu olaydan sonra astsubayın evine gitmesi de tamamen yasaklanıyor.

KAYMAKAM: BU ÖĞRENCİLERİN BAŞLARINI AÇTIRACAKSIN!
Aynı ifade tutanağında Ahmet Erdoğdu’nun kaymakam olarak atanmasından sonra lisede başörtüsü sorununun başladığı belirtilerek şu ifadelere yer veriliyor: “Kaymakamın yazı işleri müdürü A.Y.’nin kızı E.Y. ve Tarım Müdürlüğünde işçi olarak çalışan Ö.S.’nin kızı N.S. isimli öğrencilerimiz türbanlı okula gidip geliyorlardı.

Polisin takip ve baskısı sonucu bu öğrencilerimiz okulu bırakmak zorunda kaldılar. Kaymakam Erdoğdu beni makamına çağırarak, ‘Bu öğrenciler rejime başkaldırmışlardır. Gideceksin bunları okula getireceksin, devamını sağlayacaksın ve başlarını da açtıracaksın’ dedi.

Ben de ‘Benim böyle bir yetkim yoktur’ dedim. Bu çocuklar, okulun en başarılı öğrencileri idi. Acaba bir ilçenin kaymakamı, benim emrimde çalışan polisim benden habersiz lisemde türban avına çıkmış diyebilir mi? Bu çocukların okuma imkânları ellerinden alınmamış olsaydı eminim ki bu iki çocuk da şu anda birer doktor ya da birer bilim insanı idi.”

28 ŞUBAT’IN KAHRAMAN(!) KAYMAKAMI BULDAN’DA
28 Şubat döneminde Hasankeyf’te yaptığı keyfi uygulamalarla birçok mağduriyete sebep olan Erdoğdu’nun şu anda görev yaptığı Buldan’da da hakkında çok çarpıcı iddialar var. İşte, 28 Şubat’ın kahraman(!) kaymakamı olarak nam salan Kaymakam Ahmet Erdoğdu’nun 2009 yılında Buldan’a geldiği tarihten bugüne kadar yaşanan bazı olaylar, gelişmeler ve hakkındaki iddialardan bazıları!

ÖĞRENCİLERE İÇKİ İÇİRDİ
- 2009 yılında Cumhuriyet resepsiyonu düzenledi. METEM öğrencilerine ailelerinden izin almadan içki servisi yaptırıldı. Resepsiyondaki içkilerin sponsoru ise Denizli’nin Güney ilçesinden Pamukkale şarapçılıktı.

Olay basına yansıdı ve bununla ilgili soruşturma açıldı. Ancak dönemin Denizli valisi tarafından olayın üstünün kapatıldığı iddia ediliyor.

İPTAL EDİLEN İÇKİ RUHSATINI KENDİSİ VERDİ
Yenicekent Belediye Başkanı Nail Sancak’ın iptal ettiği içki ruhsatının kaymakam tarafından verilmesi üzerine çıkan kavgada Nail Sancak bıçaklanarak öldürüldü.

İddialara göre özelikle dindar ve muhafazakâr görüşlü memurlar hakkındaki şikâyetler hemen soruşturma konusu yapılarak baskılar yapılmakta.

YOLSUZLUK İDDİALARI
Kaymakamlığa bağlı BELSAM Buldan El Sanatları Merkezi’nde yolsuzluk iddiaları var.
Kaymakamın Aydın’daki hayvan çiftliğini ve Didim’deki yazlığını Buldan’a geldikten sonra aldığı iddiası var.

Lojmandaki eşyalar için kendisine verilen bütçenin dışında Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin parasından ödeme yapıldığı iddiaları var.
Hayvancılık kredilerinde sol görüşlü kişilerin gözetilmesi iddiaları var.

BULDAN REFERANDUMA ‘HAYIR’ DEDİ
İddiaya göre sözü edilen kaymakam, 2010 referandumunda ‘Hayır’ çıkması için çalıştı. Bu yüzden de Buldan’da referanduma %32 Evet, %68 Hayır oranı çıktığı ifade ediliyor.

Okullarda MHP’li ve sol görüşlü öğretmenlerin hükümet aleyhinde hakarete varan söylemlerine hiçbir işlem yapılmazken dindar ve sağ görüşlü öğretmenlere çeşitli şekillerde baskı yapıldığı iddia ediliyor.

POLİSLERE KAYMAKAMIN EMRİYLE TAKİP GÖREVİ
Kaymakamın Emniyetteki bazı sivil polislere kendi isteği doğrultusunda takip görevi verdiği iddiaları var.
Kaymakam Erdoğdu’nun Buldan’da 28 Şubat benzeri bir hava oluşturduğu söyleniyor.

Bu konuda Halil Gölgesiz isminde bir Buldanlı, Başbakanlık İletişim Merkezi(BİMER)’ne yaptığı şikâyette “28 Şubat kahramanı kaymakam” dediği için Kaymakam tarafından mahkemeye verildi.

BİMER’DEN TUTARSIZLIK
BİMER’e yazılan ve içinde Kaymakamın şikâyet edildiği bir e-dilekçenin resmi organlarca şikâyet konusu olan Kaymakam Erdoğdu’ya gönderilmesi gibi ilginçlikler de yaşandı.

Buldan’dan bir vatandaş Buldan eğitim kurumlarındaki zevatların Başbakan’a galiz küfür ve hakaretler ettiklerini ve bunun sebebinin de 28 Şubat kahramanı Kaymakam Ahmet Erdoğdu olduğunu yani onun onları koruduğunu ifade ediyor. BİMER ise Halil Kölgesiz’in Kaymakam Erdoğdu ile ilgili şikâyet dilekçesini Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderdi.

Şikâyet dilekçesi oradan Denizli Valiliği’ne, ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve son olarak yine Buldan Kaymakamı Erdoğdu’nun makamına gönderildi. Yani şikâyet edilen makam aynı zamanda şikâyet makamı oldu. Bunu fırsat bilen Kaymakam Erdoğdu ise hiç zaman kaybetmeden Halil Kölgesiz ile ilgili soruşturma başlatılması kararı verdi.

28 şubat 1000 yıl sürecek iddiaları vardı. 1000'i bulamayacak olsa da gün gün ömrünü uzatma faaliyeti içindedirler.

manifesto

Yasaklı

http://www.habervaktim.com/haber/335382/mebden-skandal-itiraz.html

http://haber.rotahaber.com/egitim-bir-senden-yasakci-kafaya-cok-sert-tepki_385025.html

http://www.milligazete.com.tr/haber/MEBden_28_Subatcilara_rahmet_okutturacak_skandal_/286658

DEĞERLENDİRMEM:

Milli Eğitim Bakanlığı, 28 Şubat sürecinde başörtülü olduğu gerekçesiyle meslekten ihraç edilen bir öğretmenin Danıştay’a açtığı davada haklı bulunmasına itiraz etmiş.

YAZIKLAR OLSUN SANA AKP!

YAZIKLAR OLSUN SANA MİLLİ EĞİTİM BAKANI!

Yazıklar olsun!

Bu bir REZALETTİR!

AKPNİN REZALETİ!

http://haber.rotahaber.com/meb-1hukuk-musaviri-istifa-etti_385140.html

Yukardaki olay basına yansıyınca hukuk müşaviri istifa etmiş, bakanlık da rezalet itiraz yazısını geri çekmiş!

Yanlıştan dönülmesi güzel ama sadece hukuk müşavirinin ayrılmasıyla örtülmemesi gerekir bu skandalın. Müşavir kendi başına yapmamıştır bu işi, bütün sorumlular ortaya çıkartılmalıdır.

Olay eskidi bile.
Konu geçen haftanın konusu
İtiraz eden MEB müşaviri görevinden alındı
MEB'İN İTİRAZ dilekçesi de geri çekildi
Müşavirin tek taraflı davranışı AK Partiyi ve bakanlığı harekete geçirdi
Emekliye sevk edildi
Yerine yenisi geldi bile
Gündemin çok gerisinde kalıyorsunuz

abdullah birisi

Kıdemli Üye
demek oluyorki küfrün askerleri görev başında makam mevki sahibi olmaya devam ediyorlarmış... böyle hatalar yapmasalar görevlerine devam edecekler....12 yıldan beri o hukuk müşavirliğine neden müslüman biri getirilmemiş... çok görmüyorum...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
olay eskidi bile.Konu geçen haftanın konusuİtiraz eden meb müşaviri görevinden alındımeb'İn İtİraz dilekçesi de geri çekildimüşavirin tek taraflı davranışı ak partiyi ve bakanlığı harekete geçirdiemekliye sevk edildiyerine yenisi geldi bilegündemin çok gerisinde kalıyorsunuz
bu haberler yayinlandiktan sonra oldu senİn dedİĞİn Şeyler