Mehmet Efe ve Dürri Can'ın Erdem'le Röportajları

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com
Dürrican ile Erdemin röportajına gitmek için tıklayınız.

MEHMET EFE ile başbaşa Köşemize ilk konuğumuz İHVAN-FORUM’un değerli üyelerinden UMUTSUZ_VAKA... Sizlerinde çok yakından tanıdığı UMUTSUZ_VAKA’ya teklifimi geri çevirmediği için teşekkür ediyorum... Biliyorum sizlerde roportajı sabırsızlıkla bekliyorsunuz... Buyrun... MEHMET EFE ile UMUTSUZ_VAKA başbaşa.....

MEHMET EFE soruyor, UMUTSUZ_VAKA cevaplandırıyor.... Siyah yazılar MEHMET EFE, Kırmızılar UMUTSUZ_VAKA.... buyrun....

Öncelikle size teşekkür ediyorum konuğum olarak katıldığınız için..

Rica ederim.Ben teşekkür ederim böyle bir aktivite de bana ilk yer ayırdığın için.

İlk olarak size şu soruyu yöneltmek istiyorum.. Umutsuz_vaka’yı sanal olarak değilde reel olarak tanımak istersek.. Bizlere nasıl anlatırsınız kendinizi??

Umutsuz vaka gündüz çalışan gece okuyan sessiz sakin muallim bir insan dersem inanır mısın : P gündüz çalışan gece okuyan kısmı doğru ama :) Dört kişilik ailesinin en büyük evladı.KARADENİZLİ HAS UŞAK : P Umutsuz vaka makarayı çok seven aynı zamanda da duygusal olan bir insan.Hiç birşeyin aşırısını sevmez onca herşey kararınca olmalı ve herşey aklıyla bağdaşmalı.Çok iyi konuşur ikna etmesini bilir çevresi tarafından sevilir. (E biras da kötüleri sayalım hep iyileri saydık : P .).Alıngan,üzgün olduğunda etrafa zarar veren ve acele karar veremeyen biri hep kararsızlık hakimdir ona...Biras usun oldu ama artık idare et mehmet efe : )

Uzun mu? Bakış açımıza bağlı.Kimi üyeler ne kadar kısa tanıttı kendini diyebilir..Birşeyi merak ediyorum.. Evin en küçük çocuğu olarak.. Evin en büyük çocuğu olmanın ne gibi avantajları veya dezavantajları var? Açıkcası ben en küçük olmaktan hep sitem etmişimdir.

He he evin en büyük çocuğu olmak.
Ben ilk okul birinci sınıfa başladığımda kardeşim daha okula gitmiyordu.Ben sabah kalkıp okula giderken onu yatıyorken görünce sinir oluyodum : O
Ya büyük olmanın avantajı sözün geçiyor o kadar.Ben büyük olmaktan bu yüzden mutluyum...
Ama büyükler her zaman sömürülür bunu da biliyorum : O küçükler büyüklerin başarıları altında aynı başarıyı gösteremediklerinde ezilebilirler.Ama tecrübesi olan bitinden yardım da alabilirler...İkisinin de güzelliği ayrı ; )

Peki İhvan-forum ile tanışmanız nasıl oldu??

İnternere takıldığım ilk zamanlardı.Forumun birinde (isim vermiyorum reklam olur : ) adminimiz sayın enes abi yer alıyordu.O forum da benim ilk girdiğim forumlardan biriydi.Acemilik yani.Neyse güzel bir ortam vardı enes ustanın hızlı zamanları :p siz bakmayın burada sus pus durduğuna şimdi adminliğin verdiği ağırlıkla duruyor . Baktım usta da benim gibi makara çocuk dedim bir özel mesaj geçelim ağabeye tanışalım hasbihal edelim.Sonra onlar da zınar ve bir kişi daha vardı onlarla beraber bir forum açmışlar daha taze.Enes usta da dediki seni aramızda görmekten onur duyarız : O Ben de hay hay efendim dedim : P

İhvan-forum hakkında düşünceleriniz nelerdir?

İslam camiasının ve İslam camiasının haricinde kişilerin bulunduğu İslami bir forum.Çok çeşitli insan tipleri var.Ayrı fikirleri de bir arada bulundurmak zor tabi.Bu yüzden ara sıra ateşli tartışmalar oluyor.Bunları okuması zevkli oluyor yalnız : O. Dost hasbihalleri olan ve gerek İslami gerek teknik olarak arayacağınız ve ihtiyacınız olan şeyleri bulabileceğiniz bir forum.
Çok edebi şahsiyetler var burda.Edebiyattan şiirden anlamıyor tribi yapsam da : O ya ama ne yapayım hiç çekemem şiir falan filan varsa makara gelelim dimi : P
Sürekli görünüşünü yenileyen teknolojinin nimetlerinden faydalanan bir forum .
Aşk ile ihvan forum yoluna devam ediyor biz de onunla beraberiz işte…

Bu forum vasıtası ile tanıştığın kişiler var mı? Varsa ne gibi şeyler paylaşıyorsunuz birbirinizle??

Elbette var mesela sen varsın değil mi? : )
Valla genel de mp3 resim müzik paylaşımı yapıyoruz : O : O şaka bir yana kimileriyle İslami meselelerde konuşup tartıştıklarım var.Genel de soru sorarım onlara.Ama çoğunlukla makara yaparız hep beraber.: ) Beni görünce millet etkileniyor.Aaa erdem geldi heralde gülmek eğlenmek için millet beni bekliyor.
E tabi bunun yanında hüzünlerimiz sevinçlerimiz hayatın getirdikleri ve götürdükleri gibi şeyler...

Elbette...Forumda en sevdiğin bir kişi?? Yani yazılarını beğendiğin?? Okumaktan zevk aldığın?? Elbet bir kişi vardır..Yuvarlak bir cevap istemiyorum ama: ) .. buyrun...

Hımmm şey kem küm : O
Forumda herkesi severim, zaten yapım gereği kolayca iletişim kurabilirim insanlarla.Ama tabi herkesin özeli var, daha doğrusu daha yakın bulduğu insanlar.
İsim vermeyecem reklam olmasın şımarmasınlar : O: O
Yazı olarak zınarın edebi yazılarından ziyade bazı konulara verdiği cevaplar hoşuma gidiyor.Hatta dikkatimi çekti bazı kardeşlerimiz imzalarına kadar taşımışlar gerçekten hoşuma gitmişti.

Size aynen katılıyorum..Sayın site adminimiz ZINAR’ı bende severek takip ediyorum.. Bu arada isim vermiyecem demişsiniz..Tabi özele giriyor biraz.. O zaman ben size şöyle bir soru yönelteyim. Forumu güzelleştiren kişiler. Yani ihvan-forum deyince aklına gelen isimler kimlerdir..Üşenmeden yazmanı istiyorum..Yuvarlak cevap olmazsa iyi olur tabi ...

Çok var ki.Madem istedin yazarım tabi.

ecem_su: varlığı yeter : )
hıfz-lisan abi var : O aslında bayan ama abi diyor herkes ona.
Adımca: Hocaları severim : O
emmergah: yürek sancıları var benle uğraşmaktan bıkmaz hiç : ) hele üstteki üyeyi banlayın diye bir konu vardı beni banlarken 50 tane sebep saynıştı hiç unutmadım onu.Bir ara forumu bırakmıştı çok şükür aramızda.
benja: forumun hep hüzünlü elemanı sırf reklam sırf : O o şimdi asker ; )
dream : Hocamız bana çok takılır . keşke öğrencisi olsam görürdü gününü : O
malik ejder: abiyi görünce aklıma hep dörtlük ve soruları gelir.Yalnızlıktan şikayet ediyor.
arzu:hemşo abla. hasbihale oyuna katkılarıyla ve en çok şiire katkılarıyla tanırız kendisini..hemşomdur ama torpilli : O
M.T. gurbetçi genç.Küçük ama arasıra burnunu büyük konulara sokuyo : )
byrocktor: kayserili mizahçı rapci eleman bu ara msne uğramıyor yalnıs : )
saltan : orta dünyalı.Fikirlerimiz uyuşmuyo ama ne edelim : )
seher: atış alanında çok çabalayan ama beceremeyen kişi :p
nur_sahra : 1000 cvpa ulaşan seviyeli bir konu olan muhabbet edelimi açtığı için zamanında teşekkür ediyorum ona...
: )zeynep( : şiirleri güzeldir.
amine1 : amine ufak bi kardeşim. +13 amine :p 13 yaşında kendisi : ) forumda hep oyun oynama emi amine.
mehmet efe : köşesiyle ünlü : P
ruveyda: imzaları güzel.
emir hattap : şehadete aşık ve samimi mesajları var...
huzeyme : sütasçı mizahcı ve güzel konular açıyor kardeş.
hagiarif:: fanatik abimiz : )

ve tabiki yönetim
zınar,maTRax,vuslat rana,egeli efe,ada,feyza: ),helin,nesil.behrem,nehir,sanalcan.

ya başka arkadaşlar da var hepimiz ihvanda beraberiz hepimiz ihvanız yani.Unutmuş olabilirim beşeriz şaşabiliriz.Affola lütfen : )

Gerçekten müthiş özetlemişsiniz.. İhvan-forum üyelerinin bir nevi profillerini çıkarmışsın.. Ben buradan hemen güncel bir konuya geçmek istiyorum.. Papa biliyosun Türkiyeye geldi.. Neler düşünüyorsun Papa’nın Türkiyeye gelmesi hakkında?

Papa.
Huzeyme nickli arkadaşımız bir konusunda şöyle yazmıştı yaklaşık olarak eğer yanılıyorsam uyarın tabiki.
Eğer Papa bir dini liderse niye Onu Diyanet İşleri Başkanı karşılamıyor.?
Çok mantıklı ve güzel bir soru bence.
Benim Peygamberime dil uzatan bir insanı ülkemde İS-TE-Mİ-YO-RUM tabiki.
Bizden sevgi beklemesin.
Biz müslümanlar olarak hiçbir Peygambere hakaret etmedik etmeyiz de inş.Çünkü onlar bizim de Peygamberimiz.İnandık iman ettik.Onlara yaptığımız saygıyı geri istiyoruz fazlasını değil bu kadar basit...
Ama keser döner sap döner gün gelir hesap döner: )

AB’ye bakış açısı nedir UMUTSUZ_VAKA’nın??

Siyasetten pek anlamam ama birkaç kelam edelim.
Avrupa birliği bu ülkeyi ileriye götürcekse neden olmasın.
Bacım örtüsünü rahatça takabilecekse din kardeşlerim dinlerini istedikleri gibi yaşabilecekse neden olmasın.
Ama ilk önce İslam birliği taraftarıyım ben.İslam kardeşliği olmadan diğerleri zor gibime geliyor.

Teşekkürler... Peki Umutsuz_Vaka.. Hayatında bir hedefin var mı?? İleriye dönük olarak.. Bunu merak ediyorum açıkçası...

Üniversitenin Metalurji ve Malzeme müh. Bölümünde okuyorum.Ve çalışıyorum şuan. (İşim okulumla alakalı olmasa da) .
İleri de kader bizi bölümün hangi dalına sürükler bilmiyorum belki de bölümümle alakalı bir iş yapmayabilirim bilmiyorum..Ama yaşlandığım da geriye baktığım zaman boş beleş yaşamamış olmak isterim.Ardımda kalıcı izler bırakmak isterim.Kendime ve etrafıma hayırlı bir insan olmak isterim.Yetmez mi ?

Yeterde artar bile tabi...Peki Hayatında seni en mutlu eden olay nedir?? Bu yaşına kadar.. Şu olayda çok mutlu oldum diyebilirmisin?

Beni çok ufak şeyler mutlu edebilir.  Mutlu bir olay karşısında şaşırır kalırım ben.Sevinmem heralde şaşırmam benim . Ben küçükken babamın 1 aylık yurtdışı iş seyehatinden geri dönmesiydi beni en çok sevindiren yanlış hatırlamıyorsam : P

Yine zor bir soru sana...Bu zamana kadar hangi olaylar yüzünden ağladın?? Yani elbet ağlamışsındır... Bu forumun en çok güler yüzlü kişisinin bu yönünüde açıkçası merak ediyorum..???

Bu forumun en güler yüzlü kişisi  İddaalı bir söz olmuş ama iltifatın için sağol Mehmet efe.
Ağlamaksa çok kolay ağlayabilirim.İkisi de var ben de itiraf ediyorum.: )
Sinirlendiğim zamanlar ağlarım üzüldüğüm de ağlarım zaten gözüm de akmak için hazır bekler damlalar göz pınarlarımda: )
Allah yolunda da ağlarım.Kulluğumu rezilliğimi Ümmetimin halini gördüğüm zaman.
Çağlayandaki Seherin şiiri mesela...Sen çok iyi bilirsin onu : )...

Tabi o şiir’i canlı dinleme fırsatım olmuştu.Gerçekten çok duygulandırdı hepimizi..Biraz karışık soruyorum ama kızmıyorsunuz inşallah.. Şiirle alakalı ne düşünüyorsun? Şiir yazar mısın? Hoşlandığın şairler var mı? Varsa isimleri ? Ve seni anlatan bir şiir var mı en önemlisi?

Yok iyi tarafıma geldin kızmıyorum : O
Şiir duyguların dışa yansıtılmasıdır ahenkle.
Severim duygusallığı ama makara yaparken hiç çekemem şiir falan : O
İbrahim Sadrinin şiirlerini severim ; ) okumasını da sevmem yazmasını da üşengecim ben ya : O anca biri söylerse dinlerim...
Yok ya beni şiir anlatamaz o şiir olmaktan çıkar : O

Şiirden futbola geçmek istiyorum..Karadenizli olduğunu gerçi söylemiştin..Tahmin ediyorumki Trabzonsporlusun..Bu seneki hali pek iç açıcı değil.. Trabzonspor’un bu gidişatı hakkında birşeyler söylemek istermisin?

Evet durumumuz pek iyi değil.Ne yapalım öyle de destekliyoruz böyle de destekliyoruz.
Bilmiyorum o kadar transfer yapıldı ama geç kalındı tabi ki....Biz yine de başarılı değiliz.İnşallah iyi oluruz ne diyeyim ki.
Öyle de böyle de Trabzonsporluyuz ; )

Size katılıyorum. Öylede, böylede Trabzonsporluyuz.. Neyse.. Özel hayatınla ilgili birkaç soru sormak istiyorum.. Evleneceğin bayanda ne gibi özellikler arasın?? Görücü usulu evliliğe bakış açın nedir?

Ohh kafadan daldın vallahi : O ay terledim şimdi : P
İkinci sorudan başlayayım.Artık görücü usülümü kaldı dostum.Şimdi görüşüyor gençler beğeniyorlar birbirlerini beğenmeden olmuyor.Eskiden millet eşi olacağı insanı görmüyordu bile ve söz ailenindi ama artık öyle değil...Hayırlısıysa neden görücü usulü olmasın ki?
Evleneceğim bayan hım şey kem küm : )) Ben bilmem annem bilir : O (he he çok güldüm buna ya : ) )
Bir kız istanbul gibi olmalı fethi zor fatihi tek.; )
Dinini yaşamak istiyen ve yanıma yakışan biri olsun yeter.Çok şey mi istiyorum : ))

Beni de baya güldürdün ya.. Çok hoş bir cevap..Şu cümleninde altını çizmek istiyorum..Bir kız istanbul gibi olmalı..İlahi umutsuz vaka...Neyse.Hemen diğer bir soruma geçiyorum..Sence bayan çalışmalı mı?

Sen bu soruyla bazı çevreleri baya kızdırcan gibime geliyor : )
Eskiden bayanların çalışmasına tamamen karşıydım.Sonra bir kitap aldım okudum.Orda "İslami hükümlerin tatbik olduğu cemiyetlerde kadın,kanuni bir işi veya ticareti, İslama göre herhangi bir sınırlanma olmadan yapabilir.Fakat İslami hükümlerinin olmadığı toplumlarda kadın , mutlak surette İslam ahlakına ve tabii ki islamın kadınlar için koyduğu hükümler dahilinde ticaretle uğraşabilir, öğretmenlik , doktorluk , eczacılık , muhasebecilik gibi işler yapabilir." yazıyordu.O zaman firiklerim değişti tabi o kadar katı değilim bu işe.Eğer varsa İslami hükümlerin tatbik olabildiği taviz verilmediği bir yer ve sayılanlardan bir meslek sahibiyse bayan tabiki bayanlara sosyal yaşamda ihtiyaç var.
Ama bunlardan birisi yoksa kesinlikle tasvib etmiyorum ve karşısındayım...!!! Bunu burdan tekrar duyurmak istedim : ) Sana da teşekkür ediyorum ayrıca bu soruyu sorduğun için : ))

Ne demek..Ben teşekkür ediyorum bu güzel cevabın için... Evlendikten sonra çocuklarının ismini ne koyacağını hiç düşündün mü?? Kız olursa veya erkek olursa??

Erkek olursa babamın kız olursa annemin ismini koyacağım : O Bayanlar da hep sinir olmuştur bu duruma hep kendileri koymak isterler anneler ve babalar karışırsa kızarlar falan. : O Vallahi bilmem ki mehmet efe Ama asortik entel isimler koymam ; ) annesi ile birlikte karar verirlir heralde.

Annesi ile karar vereceksiniz demek : ) Sakın son kararı annesine bırakma bence..: ) Umutsuz_vaka Unutamadığın bir lise anını bizlerle paylaşır mısın??

Beni biraz tanıyorsan nasıl bir öğrenci olduğumu hayal edebilirsin :whistling[1]: Ben çok fenaydım ya.Çokkk anım vardı da çoğunu unuttum.Her hocayla bir anım vardı kesinlikle.
En çok unutmadığım şey ise arkadaşlar yeni açmış oldukları bir paket bisküviyle gelirlerdi.Paketi ellerinden alıp onlara bir tane verirdim böyleee suratıma bakarlardı :O:O Anı çok okuldan arkadaşlarla bir araya gelince çok gülüyoruz .: )
Bak bir tane daha geldi aklıma. : )
Arkadaşın biri hacca gitti geldiGelirken de bol bol hacı kokusu getirmiş.Bütün okul hacı kokusu kokuyo.Bizde dururmuyuz milletin üstüne sürdük de durduk : O ama ne sürme hacı kokusu banyosu ettiler. Bu yüzden de çok azar işitmiştik öğretmenlerden. : )

Açıkçası tahmin edebiliyorum az çok lise hayatınızı: )).. Sigara kullanır mısın peki?

Yok ya ne sigarası.Küçükken gelin arabasından atılan zarftan çıkan parayla sigara almışlardı : O Onu da annem yakaladı : ) Allahtan özentilikle başlamadım Rabbime dua ediyorum çok şükür.Zaten sigara içilen ortamlara da girince üstüm berbat kokuyor.İçmeyene zor geliyor.
Allah daha da nasip etmesin.

İnşallah hiç içmezsin.. Lanet birşey..Sen bıraksanda,bir noktadan sonra o seni bırakmıyo.. Hobilerin nelerdir diye sorsak?? Tabi fobileride yazabilirsin..

Liseden arkadaşlarımla bağım kopmadı onlarla buluşuyoruz sürekli.Sonra en büyük hobim internet.Basketbolu severim ama vaktim yok oynayamıyorum.Okul ve iş dışında pek de bişi
yaptığım söylenemez aslında.
Dağ bayır çayır çamur yürümesini severim.
Annemi kızdırmak da en büyük hobimdir : O
Köpek fobim vardır.Onu da işe gidip gelirken yendim şükür.

İnternet hakkında neler düşünüyorsun? Ve günde ortalama kaç saatini burada geçiriyorsun??

İnternet.
Hertürlü insanın bulunduğu yer.
Her türlü insanı gördüm burda biliyomusun...
İyisini kötüsünü dedikoducusunu çıkarcısını yalancısını yapmacık olanını.Ben herkesi kendim gibi bildiğim için çok da acı çektim bazen.
Ve hiç bir zaman reel olarak da bakmadım her zaman aynıydım dışarda ne isem burda da o dur...
Ama çok harbi insanlar da tanıdım çok değerli abiler.Allah onlardan razı olsun.Allah karşımıza iyileri çıkarsın daima.
Ama görüyorum da internette yüz görünmüyor diye mahremiyet sınırı ortadan kalkmış.Msn heryerde msn.Bu kadar abartılması taraftarı değilim.İnsanın özel hayatının bu kadar basite indirgenmesininde.Gerçek hayatta iletişim kuramayacağı insanlarla internet ortamında rahat rahat konuşulmasına da taraftar değilim.
Ne diyelim herkes kendi için daha iyisini bilir değil mi?Bu da benim düşüncelerim.

Günün tamamında nerdeyse netteyim yalnız şöyle.İş yerinde çalışıyorum internet var ama sürekli girmiyorum 2 saatte 10 dakka belki forumlar falan açık oluyor ne oluyor ne gidiyor diye bakıyorum.Okuldan geldikten sonra internette sürekli faalim...

Son sorulara geliyoruz yavaş yavaş.. Tabi bu soru elbet soracağım Mehmet Efe hakkında düşüncelerin nelerdir?? Yani bu kısa süredeki izlenimlerin??

Mehmet efe namı diğer töre : O
töreyi de açıklayayım arkadaşlara istersen.
Msn de mehmet efenin nicki tore andre flo diye bişi di galiba ben o toreyi yaptım töre : O
Ufku geniş milli görüşçü sağlam samimi bir arkadaşımız her miili görüşlü gibi o da siyasetle ilgili : ).Kendi köşesiyle ve eskiden seçtiği haftanın güzel sözleri konusuyla renk kattı foruma.Gerçi güzel sözleri pek yazmıyorsun bayadır.
Has uşaktır has : O
Ama bazen fazla sert hüsnü zan ile yaklaş konulara ve başkalarının da psikolojilerini düşün empati şekli : O.Unutma hayatta kalp kırmamak da önemli değil mi? : ) Kalp kırıyorsun diye demedim yanlış anlama.Ola ki birileri kırılır diye ; )

Teşekkür ediyorum.. Tore andre flo’yu Töre yaptın ya.. : ) Öyle kaldık artık senin nezlinde.. Diğer tespitlerinde beni özetlemişsin.. Haklısın aslında..Kalp kırmamak çok önemli.. Aslında çok dikkat ediyorum buna.. Bazen kendimde kontrolden çıkabiliyorum tabi: ) Hafif hacıhüsrev’de büyümemizde eklendimi üzerine,sorma gitsin... Haftanın güzel sözleri programını başka bir forumda yapıyorum: ) Yüksek ücret meselesi anlarsın: ) Köşemizede elimizden geldiğince yazıyoruz...Tekrar teşekkürler..

İhvan-forum üyelerine son kez söylemek istediklerin??

Ne diyim ki.
Rabbim hepsinden razı olsun.Onları işlerinde ve derslerinde muvaffak etsin.İslama daim kılsın.
Ve inş. burda söylediklerini yapabilenlerden olsunlar.; ) Burda herkes iyi has konuşur.
Çoğunuzun yüzünüzü görmesem bile gönül bağım var sizlerle inş.

Ve bazı arkadaşlara seslenmek istiyorum burdan.Tartışılıyor sürekli konular.Ama ben bir faydasını görmedim.Hiç kimsenin diğer karşıt fikri kabul ettiğini de.
Size göre diilse yapılan iş bana göre değil dersin çekilirsin kenara bu kadar basit.Ve inş. kul hakkına girmiyorsunuzdur bunu iyi düşünün derim.

Çok teşekkür ediyorum.. Ben açıkcası çok zevk aldım..Umarım üyelerimizde zevk alırlar okurken...

Ben teşekkür ederim ne demek mehmet efe.
İlk benimle röportaj yapman benim adıma çok sevindirici.sen işini bilirsin :whistling[1]:
Bu zevki bana tattırdığın için sağol.
Baya kelam etmişiz sürçü lisan ettiysem affola : )

Rabbime emanetsiniz.
dua ile...

Evet arkadaşlar ilk roportajımızı Umutsuz_Vaka ile başarılı bir şekilde gerçekleştirdik.. Tabi uzun zamanımızı aldı ister istemez.. Değdi ama.. Ben hoş bir çalışmanın meydana geldiğini düşünüyorum.. Belki ilk ve son roportajımızdı bu.. Ama bakarsınız bir başka arkadaşla tekrar karşınıza çıkabiliriz.. Burada şunuda belirtmek istiyorum.. Umutsuz_Vaka ile bu röportaj işine kadar tanışmıyorduk.. Bu roportaj sayesinde tanışma fırsatımız oldu.. İçimden,biris
iyle roportaj yapmak geldi.. İlk aklıma gelen ise yazılarını beğendiğim ama hiç tanımadığım umutsuz_vaka oldu.. Sözü fazla uzattım biliyorum.. Neyse.. Ben tüm ihvan_forum üyelerine buradan teşekkürlerimi iletiyorum.. Hayırlı günler efendim....

(umutsuz_vaka ile mehmet efe el sallar)

01.12.2006

Enes

İhvan Forum Üye
Çok hoş olmuş :)

bravo gerçekten...

devamını bekleyeceğim...

mustafa

Profesör
Çok samimi bir şekilde söylüyorum harika bir röportaj olmuş hatta son günlerde okuduğum en güzel yazı. Mehmet Efe kardeşim teşekkürler bu güzel etkinliği gerçekleştirdiğin için. Umutsuz Vaka Allah razı olsun cevaplar harika.

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
bu fikir kimin aklına gelmişse tebrik ediyorum süper bir şey olmuş okuyamadım hepsini tam okuyacağım ayrıca mehmet efe teşekkürler ilk röportajda önceliği hemşoma verdiğin için....süpersiniz tebrik ediyorum sizi ..... bu arada mehmet efe soruları güzel sormuşsun ama hemşomda süper cevaplamış hemşom tebrik ediyorum seni ayrıca şeye çok güldüm annemin babamın adını koyacağım trabzonda genelde çocuk isimlerine karışırlar ben sana daha öncede dedim istifa ediyorum bölümünde sanırım eee artık evlenince görcez seni laz uşağı :p.

NehiR

mütebessim :)
sorular da cevaplar da güzel ve samimi, devamını bekleriz mehmet efe...ikinize de teşekkürler, okurken tebessüm etmeme sebep oldunuz..

melde

helina_roje
Elinize sağlık güzel bir röportaj olmuş elifnur epeydir yok özlemiştik üyelerin röportajlarını devam eder inşallah.

S

SaLtan

Guest
güzel olmuş ya :) kıvrım kıvrım tebessümler kazandırdınız bana. elinize sağlık..

umutsuz_vaka orta dünya lı deli demek istedin heralde. ne yapalım idare ediyoruz gibisinden :p

hep yaşamak isterim. 5. boyutta felan:) elfler diyarında :)

AdigeBatur

Profesör
Web sitesi
www.blogcu.com
Çok güzel olmuş Mehmet Efe... Umutsuz Vaka ilk ropörtaj için iyi bir seçim olmuş :) Kardeşimizi yakından tanıdık hiç olmazsa...

.

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com

beğendiğinize sevindim... umutsuz_vaka ile roportaj yapmak ayrı bir keyif verdi bana.. devamı gelir inşallah... teşekkürler...henüz umutsuz_vaka'da röportajın bitmiş halini görmedi.. bakalım onun yorumu ne olacak:) umutsuz_vaka ile röportaj esnasında bol bol güldük.. baya bir eğlenceliydi yani...neyse...

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
gülersiniz tabi sorularda cevaplarda süperdi ben çok beğendim
ayrıca ilk konuk hemşomdu yani....hemşomla ayrı düştük aynı yere yazılar denk gelmiyo sağolsun ablasınıda güzel anlatmış...sende torpillisin hemşo ;)

M

M.T.

Guest
tebrik ederim cok hos olmus:):shake2[1]: Efe abi devamini bekliyorum insallah..
erdem abii sende cok güzel cevaplar vermissin..:)

ibrahimi

Has Uşak
Ya Allah razı olsun.
Bende en son halini yeni gördüm okuldan yeni geldim de :)
Mehmet efe iyi iş çıkarmışsın :O bu cevapları kim vermiş acaba :whistling[1]:
Ya baktım da cevaplarda o kadar çok gülmüşümki smiley sayısı fazla gelmiş.:)

Birkaç gün önceydi galiba.Mehmet efeyle msnde konuşuyoruz.Geldi ve bana bir projem var dedi ilk konuğum olurmusun? hay hay dedim bende.
Neyse soruları yolladı ne haller de cevap verdiğimi bana sorun.İş yerinde cevapladım bir kısmını hem cevaplıyorum hem kıs kıs gülüyorum :O iş yerindekiler delimi bu demesin diye gık çıkartmadım.En son bu hale gelmiş işte.
Bu da size kamera arkası olsun.;)

ibrahimi

Has Uşak
Çok hoş olmuş :)

bravo gerçekten...

devamını bekleyeceğim...

beğendiğine sevindim ustam.
Demek ki yönetimden hep uyarı değil de güzel sözler de duyabiliyomuşum. :whistling[1]:

rica ederim mvardar.
zahmet edip okudğun için...

Çok samimi bir şekilde söylüyorum harika bir röportaj olmuş hatta son günlerde okuduğum en güzel yazı. Mehmet Efe kardeşim teşekkürler bu güzel etkinliği gerçekleştirdiğin için. Umutsuz Vaka Allah razı olsun cevaplar harika.

beğenmenize sevindim mustafa.töre (mehmet efe) sayesinde yaptık işte fikir ona ait.Cevapları beğenmene sevindim ama sorularda nitelikliydi :whistling[1]:
töre bak seni övdüm :O

bu fikir kimin aklına gelmişse tebrik ediyorum süper bir şey olmuş okuyamadım hepsini tam okuyacağım ayrıca mehmet efe teşekkürler ilk röportajda önceliği hemşoma verdiğin için....süpersiniz tebrik ediyorum sizi ..... bu arada mehmet efe soruları güzel sormuşsun ama hemşomda süper cevaplamış hemşom tebrik ediyorum seni ayrıca şeye çok güldüm annemin babamın adını koyacağım trabzonda genelde çocuk isimlerine karışırlar ben sana daha öncede dedim istifa ediyorum bölümünde sanırım eee artık evlenince görcez seni laz uşağı .

törenin fikriydi hemşo.biz farklıyız dime.: )
hemşo valla aklıma geldiği kadar yazdım okulla iş arasında işte.
he he biliyorum isim mevzusuna bayanlar çok takıyor o yüzden yazdım.
evlilik ya nasip daha var :whistling[1]:

sorular da cevaplar da güzel ve samimi, devamını bekleriz mehmet efe...ikinize de teşekkürler, okurken tebessüm etmeme sebep oldunuz..

Samim bulduğunuz için teşekkürler nehir.
yüzünüzde ufak bi gülümsetme oluşturabildiysek ne mutlu bize...

Elinize sağlık güzel bir röportaj olmuş elifnur epeydir yok özlemiştik üyelerin röportajlarını devam eder inşallah.

rica ederiz melda evet elifnurun penceresi de güzeldi...bende takip ediyordum.

güzel olmuş ya kıvrım kıvrım tebessümler kazandırdınız bana. elinize sağlık..

umutsuz_vaka orta dünya lı deli demek istedin heralde. ne yapalım idare ediyoruz gibisinden

hep yaşamak isterim. 5. boyutta felan elfler diyarında

ufacık bir tebessümün bizi mutlu eder beğenmenize sevindim saltan abi.
ya ustam bırak üst alt orta hepsi aynı.dünyaya geri dön sen :O

çok samimi ve oldukça başarılı bir iş çıkarmışsınız emeğinize sağlık

efem hayırdır siz ve bana takılmadan durmak : )
rica ederim hoca abla yaptık bişiler işte töre saolsun...

Çok güzel olmuş Mehmet Efe... Umutsuz Vaka ilk ropörtaj için iyi bir seçim olmuş Kardeşimizi yakından tanıdık hiç olmazsa...

İyi bir seçim demek : )
Size kendimi tanıtmak zevkti adigebatur...

beğendiğinize sevindim... umutsuz_vaka ile roportaj yapmak ayrı bir keyif verdi bana.. devamı gelir inşallah... teşekkürler...henüz umutsuz_vaka'da röportajın bitmiş halini görmedi.. bakalım onun yorumu ne olacak umutsuz_vaka ile röportaj esnasında bol bol güldük.. baya bir eğlenceliydi yani...neyse...

eyvallah senin sorularında zevkliydi bırak mütevaziliği :O
inş. gelir devamı başarılı bir şekil de ilk deneyimi beraber edindik...
evet eğlendik ya ben hep gülüyodum zaten sen de bana katıldın töre andre flo : )

gülersiniz tabi sorularda cevaplarda süperdi ben çok beğendim
ayrıca ilk konuk hemşomdu yani....hemşomla ayrı düştük aynı yere yazılar denk gelmiyo sağolsun ablasınıda güzel anlatmış...sende torpillisin hemşo

heralde torpilli olcam hemşo ben olmiim de kim olsun dime : )
ya gerçekten ilk konuk olmak büyük bir zevkti...
insanın kendini anlatması cevap verebilmesi zor biraz hem zor hem eğlenceli tatmak güzeldi...

tebrik ederim cok hos olmus Efe abi devamini bekliyorum insallah..
erdem abii sende cok güzel cevaplar vermissin..:)

abim biliyosun bu beyin muzipliğe biraz fazla çalışıyor ortaya karışık güzel bir şey çıkmış.
ama açıkcası seni alt taraflara yazdım diye bir tepki bekliyodum sırf seni yoklamak için altlara yazdım :whistling[1]:

M

M.T.

Guest

üstad kamera arkasını anlatmasaydın:)

yoo bencee cok güzell olmuss..:) umutsuz vaka abim sorulari nasil cevaplamis hangi sorluklarlaa ögrenmekk hem güzeldii hemde komiktii..:)

umutsuz_vaka' Alıntı:
abim biliyosun bu beyin muzipliğe biraz fazla çalışıyor ortaya karışık güzel bir şey çıkmış.
ama açıkcası seni alt taraflara yazdım diye bir tepki bekliyodum sırf seni yoklamak için altlara yazdım

aslinda bir tepki göstericektim dedim olsun onun baska kardeslerii ilk önce gelsin onlarin gönülleri olsun ben sonada gelsem fark etmez bide bakarsin benide baska yerde birincii yazarsin...;):whistling[1]:

RoJhaT

Paylaşımcı
güzeldi her zaman bekleriz :) saol arkadas

med-cezir

Profesör
Çok hoş bir röportaj olmuş, kutlarım her ikinizide...
umutsuz vaka, çok güzel cevaplar vermişsin, "büyümüş te küçülmüşsün" sanki :)

Zeynep Özmen

Kevok_84
Harika bir röportaj ben çok beğendim emekleriniz için Allah razı olsun.