MHP'li Okurdan Bahçeli'ye Namaz Sorusu!

Kenz_ül_Arş

Paylaşımcı
Cemil Yılmaz adında ülkücü bir okurum dün bu soruyu Devlet Bahçeli'ye sormamı istedi...

Aktarıyorum: “Sabahattin Bey, ben rahmetli Mehmet Gül'ün cenazesindeydim. Cenaze namazından önce Devlet Bey'in bizimle vakit namazı kıldığına şahit oldum. Oysa aynı ben, Devlet Bey'in MHP Genel Merkezindeki imamı siz daha yazmadan çok önceden 'Genel Başkanımız Cuma namazlarını niye kılmıyor'dediği için kovduğunu yakından biliyorum.. Merak ettiğim şey şudur. Devlet Bey gerçekten bugünlerde beş vakit namaz kılmaya mı başladı, yoksa namazı cenazeye gelen ülkücü onbinler görsün ve bilsin diye mi kıldı? Öyle ya yıllardır Cuma namazını bile eda etmeyen birinin verdiği bu görüntü bizi şaşırtmıştır...”

Yorumumuz şudur: Sayın Cemil Yılmaz, biz kim olursa olsun insanların ibadet etme dahil her türlü kişisel özgürlüklerine saygılıyız. Dahası, onun sorgulanması ya da gündeme getirilmesini de onaylamayız. Var olanı da samimiyet olarak görür ve öyle de kabulleniriz. Devlet Bey'in liderlik kapasitesini mutlaka tartışalım ama kişiliğindeki kaliteyi ve dürüstlüğü asla tartışmayalım...

Sebahattin Önkibar/Yeniçağ