Muhtarlık sistemi

zebih

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
22 Ara 2006
Mesajlar
4,032
Puanları
63
Muhtarlık Sistemi

Devlet kurgumuz sil baştan değişmeli. Bürokratlar çalışamıyor mevcut yapıda. Yapı, gel beni suistimal et diye bangır bangır feryat halinde. Cumhurbaşkanı'nın muhtarlara ilgisi ve onlardan beklentisi bu zaviyeden bakınca hikayeden değil. Mahallelere hakim olan devlete da hakim olur. Yeni devlet yapısının temeli mahalli idareyi muhkem kılma odaklı olmalı.Tabii ki en önce muhtar, mahalleninin dertleri ile dertlenmeli, sıkıntılarına çare olmalı. Fert fert herkesle irtibatlı olmalı. Bu şekilde mahalle mahalle tüm ülke yeniden idari manada kurgulanınca, güvenlik ve geçim yoluna girebilir. Denetlenebilen, atanmış değil, seçilmiş idareci, yavşadığında başına geleceği de bilecektir, bilmelidir.

Kürt-İslam Teali faaliyetleri

Ahir zamanda hakiki İsevilerin İslamiyet ile omuz omuza vererek dünyaya hükmedeceklerine inanan geri zekalı müslümanlardan bir kesim mehdiyyuncu, İsa'nın yeryüzüne inerek göksel krallığın başına geçmesi için çalıştıklarına inanıyor ve amaçla her türlü dalavereyı da meşru görüyorlar.
Bu aklı kıtlar o kadar çok ki henüz ne için çalıştıklarına bile vakıf olmayanlarla birlikte milyonlarcalar desem abartmam.
Özellikle Kürt kökenli tarikat önderlerinin bir kısmı, bu hizmet için, kendilerine ahiret selameti için tabi olmuş müridanlarını sinsi biçimde hazırlıyorlar.
Bunlar Kürt-İslam Teali andına sahip çıkan ve İsa'nın göksel krallığın başına geçmesi için büyük yahudi krallığı’nın kurulması gerektiğine iman etmiş dangalaklar.
 
Üst