Mürşid Mürid Ve Edepler

Sofuoglu

Ordinaryus
Hadisi,hele ki sünneti inkar ettiğimiz filan yok.
Uydurma hadislerin çokluğundan dolayı (1.500.000) hadisi Kurana arzedilim diyoruz.
Hadis alimleri haberi ahad itikadde delil olmaz diyorlar.Çünkü itikadde kesinlik gerekir oysa hadis zan içerir,diyorlar.Hadislerin tamamı diyebileceğimiz oranda haberi ahaddir.

Ama sünnet amelidir.Kimse sünnete bir şey söylemiyor.Ayrıca sünnet haberi ahad gbi tek kişinin rivayeti ile değil binlerce on binlerce kişinin uygulamalı aktarımıyla gelmektedir.
Sapla samanı karıştırmayalım.

bak sapla saman nasil ayird edilir anlatayim sana

yani sen simdi bu aklinla bunu dusundunde,
Geylaniler,Rabbaniler,Gazaliler,Arabiler(k.s) dusunemediler oylemi...?

laf salatasini birak,madem birburcuk milyon hadisi kurana gore kiyaslayacak ilmin var,cik bir eserini vs goster,

cahil cesur olur derlerdide bu kadarida pes yani

bak arkadas

Senin bilgin sana bilgisizlik verir, biliyorum dersin yanılırsın.

Işık zannedersin, halbuki o aslında karanlıktır. Karanlık zannettiğin şey de ışıktır. Nefsin karanlık olduğu için zulmeti ve nuru tefrik edemiyor....!!

Gök-Han

Ordinaryus
Web sitesi
gokhanyavuz.blogcu.com
laf aramızda,bu mesajı buraya yazman gerek dargo kardeş. ;)

bir de şunu düşündüm,bir söz vardı
hani,
sabaha kadar oynasak bu maç böyle
sürecek sanırım.

ben sustum :)

rabbim hidayet vere.

Dargo

Üye
ben sustum :)

rabbim hidayet vere.
Bende sustum.

Sizi ayetlerle başbaşa bırakıyorum.

"Karşılarında okunup duran, sevgi ve merhamet kaynağı kitabı sana indirmemiz yetmedi mi?" (29/51),

"Bizi mucizelerle peygamber göndermekten alıkoyan şey, onu yorumlayanların yalanlamasıdır Semud kavmine o dişi deveyi verdik Ama onlar bunu hiç kâle almadılar Biz ayetleri ancak uyarıp korkutmak için göndeririz" (17/59)

hirahos

Kıdemli Üye
Forumu selefiyyun, Kur'aniyyun ve Vehhabiler işgal ve meşgul etmeye çalışıyorlar.

Dargo, hiçim, uzak yollar, arayıcı...

Lütfen itikadda imamınız kimdir? Mezhepde imamınız kimdir. Açıkça söyleyin kardeşim lafı dolandırmanıza lüzum yok...

İnsanlar kimle muhatap olduklarını bilsinler.

Bendeniz İtikadda Maturidiyim. Amelde Hanefi Mezhebine tabiyim. Meşrebim Nakşibendiyye'dir. Elhamdulillah. Allah'ın keremine şükürler olsun.

Hak dört Mezheb dışındaki Mezheplerin, meşreplerin Ehli Bid'at olduğuna kanaat etmişimdir.

Tasavvufu, Rabıtayı, Mürşid-i Kamili, Tevessülü inkar eden Hak Mezhepler dışına çıkmışlardır.

Hadi bakalım, kendinizi ortaya koyunuz. Sonra forumlarda yazıp çizmeye devam ediniz.

fakiri

Kıdemli Üye
Mesela ashabından herhangi birinden şunu istemişmi?
58- Gördüğü rüyaları kendi yorumunu önemsemeden mürşidine anlatmalı, onun yorumuna göre davranmalıdır.

53- Sabah namazından güneş doğuncaya kadar ve akşam yatsı namazları arasında özel görevleri olduğundan mürşidiyle konuşmamalıdır.
(özel görev Rasulullahta yokmuydu acaba?)
Özel görevden maksad nedirki sizce.

Elbetteki istemiş ve bu rüyâ konusu ayniyle yaşanmış...Senin daha peygamberimizin hayatından hiç haberin yok dostum ! Çünkü, bütün ashab, her gece görmüş oldukları rüyâları Rasulullah (s.a.v.) Efendimize anlatırlar ve O'nun yorumlaması için pür dikkat onu dinlerlerdi. Bazen de, ashab-ı kiram anlatmadan Rasululalah (s.a.v.) Efendimiz onlara bir rüyâ görüp-görmediklelini sorardı. Bütün bu hakikatlar gösteriyor ki, sen daha peygamberimizin hayatından dahi bi-habersin, buna rağmen gelmiş burada birşeyer mırıldanıyorsun ! İyisi mi sen git , sana bu bilgileri verip buraya gönderen hocanla birlikte gel ! Çünkü, cehaletin çok sırıtmaya başladı gayrı !...

fakiri

Kıdemli Üye
Hz. Ömer halife seçildikten sonra minbere çıkarak kendisinin yanlış yaptığında oradakilerin ne yapacağını sorar. Cesaretiyle ve imanın verdiği huzurla bir sahabi ortaya çıkarak “Yâ Ömer sen eğrildiğinde seni bu eğri kılıçlarımızla düzeltiriz” diyerek Ömer gibi birine yanlışında alacakları tavrı hatırlatır.

Sayın Fargo !İşte biz de şimdilik kalem kılıçlarımızla düzeltmeye çalışıyoruz. :)Ama siz, ısrarla yanlış konuşmaya devam ediyorsunuz ! Şu halde kalemlerimizin kızılcık sopasına, jop'a ve diğer kötek araçlarına tegayyür etmesi raddesine gelmeden kendinize çeki-düzen veriniz. :)

dostluk

Kıdemli Üye
Üç kişi birbirinize teşekkür edip durmanızada gerek yok .

ne oldi ,size teşekkür edilirken ,siz teşekkür ederken sesiniz çıkmıyordu ama ..

kıskandınmı : )

sizin sevimliniz size bizimkide bize..

burası forum,özgür mekan ,bak size neden paylaştın konuyu diyen oldumu..siz paylaşacaksınız başkalarıda yorumunu yapacak..neden gocunuyorsunzki bundan..

:eek:leyo:

hirahos

Kıdemli Üye
Dargo, uzak yollar ve onlara forumda destek verenler... Bu Vehhabi meşrepli arkadaşlar, önceki gördüklerimizden zerre farklı değiller. Dediğim dedik, çaldığım düdük tarzındadırlar. Akıldan izandan uzaktırlar. İnaddırlar. Kendilerinden başkasına inanıp güvenmezler! Ulema ve Arifan kabul etmezler.

Kur'an da Kur'an derler fakat işlerine gelmeyen Ayetleri de kabul etmezler. İşlerine gelenleri de eğerek bükerek kendi hevalarına göre kullanırlar. Sanırsınız ki haşa Allah Teala, kelamını bunlar kullansınlar diye indirmiştir!

Peygamber Efendimizin kelam-ı şeriflerini de kabul etmezler. Müslüman, kendi Peygamberine kail olmaz olur mu? Kendi Peygamberini dinlemeyen dinine nasıl mensup olabilir ki?! Bu denli bir bataklığın içinde debelenip dururlar.

Allah'ın Kur'an'da onlardan razıyım diye vasıflandırdığı Peygamberimizin Ashabına ve onların talebelerine itibar etmezler.

Bunlara bakarsanız, haşa Peygamberimiz dahil İbnu Teymiyye'ye kadar İslam'ı anlayan ve yaşayan olmamıştır! Teymiyye ve takipçilerinden başka hiç bir Ulemaya, hiç bir Kamil insana itimad ve saygıları yoktur.

Tefsir alimlerinden nakledersiniz, burun bükerler. Kendi mümtaz (!) fikirlerini yazarken bakmışsınız Ayetleri kendi mantıklarına göre tefsire girişmişler...

Mezhep Tarikat beğenmezler, ama bir bakmışsınız fetvaları peş peşe döşenmişlerdir. Hangi Mezhepten fetva veriyorlar diye bakmanıza gerek yok. Kendi kurdukları Mezheplerinden ahkam keserler...

Bu forumda bu anlattıklarımın misallerini yakın bir zamandan beridir, gine birlikte müşahade ediyoruz.

Hayret ediyorum. Kalbinde iman cevheri olan bir Müslüman, nasıl böyle bir akılsızlığa, mantıksızlığa, izansızlığa, anlayışsızlığa, muhakeme ayırma gücünden uzaklara, kalp katılığına mahkum olabilir ki? Allah'ım bu nasıl bir bela ve felakettir.

Ya da bazen kalbime geliyor ama hiç kimseyi töhmet altında bırakmamak için söyleyemiyorum: Bir iki Ayet meali ezberleyen İslam düşmanı gavurlar, bizden görünerek insanları ifsad etmek ve fitne çıkarmak için mi gelip sağda solda yazarlar. Neden böyle düşünüyorum: Çünkü Müslümanın anlattığım tarz bir bataklığa saplanmasına gönlüm razı olmuyor da ondan. Yakıştıramadığımdan. Ağırıma gittiğinden.

Aklınızı başınıza toplayınız. Bu haliniz felakettir. Asla necat bulamazsınız.

Müslüman değilseniz, lütfen Müslüman olup da gelip dinimize dahlediniz.

Eğer Müslüman iseniz Peygamberimizin ve Ashabının izinden yürüyünüz. Hak bir itikad ve ameli Mezhebe tabi olunuz. Ahkamını, görüşlerini inceden inceye öğreniniz. En kısa zamanda bir ilmihalini temin edip altını çize çize okuyunuz. Sıfırdan. Yeni baştan.

İbnu Teymiyye gibi ilmi aklından çok, pek çok meselede Peygamberimizin ve Ashabının yolundan ayrılmış bir alime sarılmak da neyin nesi? Ondan başkasına itibar etmemek de neyin nesi? Siz dininizi yerden mi buldunuz? Bu kadar kolaycı olmayınız. Hakikat nedir diyerek araştırınız, okuyunuz. Başka alimlere bakınız. Diğer alimlere de itimad ve itibar ediniz.

Sonra pişman olursunuz ama belki geri dönecek fırsatınız olmayabilir. Bizi uyarmadılar diye bir bahaneniz kalmıyor.

Uzak Yollar

Doçent
Forumu selefiyyun, Kur'aniyyun ve Vehhabiler işgal ve meşgul etmeye çalışıyorlar.

Lütfen itikadda imamınız kimdir? Mezhepde imamınız kimdir. Açıkça söyleyin kardeşim lafı dolandırmanıza lüzum yok...

Bendeniz İtikadda Maturidiyim. Amelde Hanefi Mezhebine tabiyim. Meşrebim Nakşibendiyye'dir. Elhamdulillah. Allah'ın keremine şükürler olsun.

Hak dört Mezheb dışındaki Mezheplerin, meşreplerin Ehli Bid'at olduğuna kanaat etmişimdir.

Tasavvufu, Rabıtayı, Mürşid-i Kamili, Tevessülü inkar eden Hak Mezhepler dışına çıkmışlardır.

Hadi bakalım, kendinizi ortaya koyunuz. Sonra forumlarda yazıp çizmeye devam ediniz.

Kendimi ortaya koymadımmı ben,aslında çok bariz olarak meydandayım diye düşünüyorum.Mezhebte hanefiyim,ama mezhep benim için din değildir.
Bütün mezhepler hak olduğu için hepsinede tabi olabilirim.İllakide mezhebini söyle diyorsan,Hz.Ömerin,Abdullah ibni Caşhın ve bil umum sahabenin mezhebindenim.Taklit etmek zorundasın diyorsan,hanefi mezhebiyle mukallidim.Ama dediğim gibi illaki hanefi olmak zorunda değilim.Mezheb imanımın şartı değildir.

Tasavvuf,rabıta,mürşidi kamil imanın şartlarındansa bişey diyemem,ama bildiğim kadarıyle imanın şartları Bakara suresinin son ayetlerinde yazmaktadır.Hiç bir mezhep imamında ne tasavvuf ne rabıta nede tevessül anlayışı yoktur,olmadığı halde var diyenler imamlara iftira etmektedirler.

Bide şunu diyeyim,ben kendime sadece "MÜSLÜMAN" diyorum,başka isim,sıfat,yafta kabul etmiyorum.
Hiç bir anlyışı ne aşağılamak nede kötülemek gayesindeyim,amacım İslamdan olmadığı halde İslamdan gösterilenleri forumda paylaşmaktır.

Burdaki insanlar bir müslümanla muhatap olduğunu bilsinler yeter,
gerisi teferruat.

Yukarıda ettiğiniz yaftaları kabul etmiyorum,ne vahhabiyim ne Kuraniyyun.
Dosdoğru müslüman olanın derdindeyim.

"De ki; "benim namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm tüm varlıkların Rabbi olan Allah içindir. "(En'am-162)

Uzak Yollar

Doçent
Kur'an da Kur'an derler fakat işlerine gelmeyen Ayetleri de kabul etmezler. İşlerine gelenleri de eğerek bükerek kendi hevalarına göre kullanırlar. Sanırsınız ki haşa Allah Teala, kelamını bunlar kullansınlar diye indirmiştir!

Peygamber Efendimizin kelam-ı şeriflerini de kabul etmezler. Müslüman, kendi Peygamberine kail olmaz olur mu? Kendi Peygamberini dinlemeyen dinine nasıl mensup olabilir ki?! Bu denli bir bataklığın içinde debelenip dururlar.

Allah'ın Kur'an'da onlardan razıyım diye vasıflandırdığı Peygamberimizin Ashabına ve onların talebelerine itibar etmezler.

Allahın Kitabındaki hangi ayeti eğip bkmüşüz söyle kardeş?
Peygamberimizden gelen hangi haberi kale almamışız.?
Kuranı kendi çıkarı için eğip bükenlere lanet olsun...
Ne peygamberlere nede ashaba en küçük sözüm yok benim.
Ben onlara benzemek adına savunulan bidatleri onların hayatında olmadığı için yanlış lduğunusavunuyorum.
Şahsi bir derdim yok,inkarcıda değilim.Çok şükür iman etme şerewfine erdirdi Yaratan beni ve tüm ümslümanları.

dostluk

Kıdemli Üye
Allahın Kitabındaki hangi ayeti eğip bkmüşüz söyle kardeş?
Peygamberimizden gelen hangi haberi kale almamışız.?
Kuranı kendi çıkarı için eğip bükenlere lanet olsun...
Ne peygamberlere nede ashaba en küçük sözüm yok benim.
Ben onlara benzemek adına savunulan bidatleri onların hayatında olmadığı için yanlış lduğunusavunuyorum.
Şahsi bir derdim yok,inkarcıda değilim.Çok şükür iman etme şerewfine erdirdi Yaratan beni ve tüm ümslümanları.

79. Öyle ki temiz olanlardan başkası ona el süremez.

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Buradaki nefiy (olumsuzluk), nehiy (men etmek) mânâsınadır. Yani temiz olmayan kirli eller Ona dokunmasın, ancak maddî ve manevî pisliklerden, kötülükten ve necasetten temizlenmiş imanlı ve abdestli kimseler ona dokunsun. Bu âyet sebebiyledir ki, fıkıhta cünüp iken Kur'ân okunamayacağı ve abdesti olmayanın mushafa el süremeyeceği beyan edilmiştir. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]80. Çünkü O, âlemlerin Rabbi tarafından indirilmiş bir kitaptır. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]81. Şimdi siz bu söze mi yağ süreceksiniz? Yani hürmetsizlik edip inkâr içinde ve temizlenmeden onu kirletmeye mi kalkışacaksınız? [/FONT]

hadi eğip bükmeyin,kuranı herkez anlar ,temizlenmeden onu kirletmeyemi kalkacaksınız buyuruyor rabbimiz..

ayrıyetende astığınız yazıda aybaşılı kuran okuyanların kurandan
uzaklaştırıldığını,kuranı saymadığı vs yazıyordu..

bu konuda peygamberimizin hadisleri bellidir..kaale alıyorsanız hala abdestiz kurana dokunulur demeye devam edin !

Uzak Yollar

Doçent
79. Öyle ki temiz olanlardan başkası ona el süremez.

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Buradaki nefiy (olumsuzluk), nehiy (men etmek) mânâsınadır. Yani temiz olmayan kirli eller Ona dokunmasın, ancak maddî ve manevî pisliklerden, kötülükten ve necasetten temizlenmiş imanlı ve abdestli kimseler ona dokunsun. Bu âyet sebebiyledir ki, fıkıhta cünüp iken Kur'ân okunamayacağı ve abdesti olmayanın mushafa el süremeyeceği beyan edilmiştir. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]80. Çünkü O, âlemlerin Rabbi tarafından indirilmiş bir kitaptır. [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]81. Şimdi siz bu söze mi yağ süreceksiniz? Yani hürmetsizlik edip inkâr içinde ve temizlenmeden onu kirletmeye mi kalkışacaksınız? [/FONT]

hadi eğip bükmeyin,kuranı herkez anlar ,temizlenmeden onu kirletmeyemi kalkacaksınız buyuruyor rabbimiz..

ayrıyetende astığınız yazıda aybaşılı kuran okuyanların kurandan
uzaklaştırıldığını,kuranı saymadığı vs yazıyordu..

bu konuda peygamberimizin hadisleri bellidir..kaale alıyorsanız hala abdestiz kurana dokunulur demeye devam edin !

Bu konuda farklı ictihatlar var.Sen sana uygun gelene tabi ol,bende
bana uygun gelene tabi olurum.Sonuçta itikati bir konu değil.
Yani Kuran abdestsiz okunur diyenler dinden çıkıp kafir olmuyor dostluk.
Amaç Allahın kitabını herkese okutabilmek.
Ben hala Kuran abdestsizde okunabilir diyorum.
Bu konuda beni tatmin eden bilgim var çok şükür.

dostluk

Kıdemli Üye
Bu konuda farklı ictihatlar var.Sen sana uygun gelene tabi ol,bende
bana uygun gelene tabi olurum.Sonuçta itikati bir konu değil.
Yani Kuran abdestsiz okunur diyenler dinden çıkıp kafir olmuyor dostluk.
Amaç Allahın kitabını herkese okutabilmek.
Ben hala Kuran abdestsizde okunabilir diyorum.
Bu konuda beni tatmin eden bilgim var çok şükür.

biz kurana uyarız sayın uzak yollar ,kuranı herkez anlar,kuran paçık indirilmiştir..

ayetler gayet açık ve net ..

bu arada içtihatlere saygı gösterdiğinizi bilmiyordum..

bu içtihatleri kimler yapıyor sayın uzak yollar,içtihat edenlere ne deniyor,misal bizde alim vs denir ..

siz içtihade uyunca Allahın kuranına uymamış olmuyormuydunuz ?Allahın kitabını bırakıp kişilerin dinine uymak olarak görmüyormuydunuz

çelişkiler içinde mesajlar yazıyorsunuz,Allah sonunuuzu hayr eyylesin inşallah..

fakiri

Kıdemli Üye
Kendimi ortaya koymadımmı ben,aslında çok bariz olarak meydandayım diye düşünüyorum.Mezhebte hanefiyim,ama mezhep benim için din değildir.
Bütün mezhepler hak olduğu için hepsinede tabi olabilirim.İllakide mezhebini söyle diyorsan,Hz.Ömerin,Abdullah ibni Caşhın ve bil umum sahabenin mezhebindenim.Taklit etmek zorundasın diyorsan,hanefi mezhebiyle mukallidim.Ama dediğim gibi illaki hanefi olmak zorunda değilim.Mezheb imanımın şartı değildir.

Tasavvuf,rabıta,mürşidi kamil imanın şartlarındansa bişey diyemem,ama bildiğim kadarıyle imanın şartları Bakara suresinin son ayetlerinde yazmaktadır.Hiç bir mezhep imamında ne tasavvuf ne rabıta nede tevessül anlayışı yoktur,olmadığı halde var diyenler imamlara iftira etmektedirler.

Bide şunu diyeyim,ben kendime sadece "MÜSLÜMAN" diyorum,başka isim,sıfat,yafta kabul etmiyorum.
Hiç bir anlyışı ne aşağılamak nede kötülemek gayesindeyim,amacım İslamdan olmadığı halde İslamdan gösterilenleri forumda paylaşmaktır.

Burdaki insanlar bir müslümanla muhatap olduğunu bilsinler yeter,
gerisi teferruat.

Yukarıda ettiğiniz yaftaları kabul etmiyorum,ne vahhabiyim ne Kuraniyyun.
Dosdoğru müslüman olanın derdindeyim.

"De ki; "benim namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm tüm varlıkların Rabbi olan Allah içindir. "(En'am-162)

Son yılların en çok sakız edilen cümlesi hangi cümedir bilmem farkında msınız ?Bana göre ----Mezhebte hanefiyim, ama mezhep benim için din değildir!!!!!----cümlesidir. Evvel yoğ idi, bu tür hanefilik yeni peyda oldu zahir ! Yani, mezhebin din olduğunu söyleyen varmış gibi, --Ben mezhebi din kabul etmiyorum!.--- demek nerden neşet ediyor acaba hiç düşündünüz mü ?Sanırım bu cümleyi ben M. İslâmoğlunun kendisini savunurken söylediği bir defasında ondan duymuştum. Meğer bu, mezheplerle istedikleri gibi oynayanalrın bir sloganı olmuş da haberimiz yokmuş ! Şu vaziyet-i garbeti-i ahvâle bir bakınız ! Beyimiz bütün mezheplere tabi olabilirmiş ! Şart değilmişmiş ! Öyle ya, kimbilir bunların içelrinden birisi de çıkıp, ---Beni beş vakit namaza taksi ile götürüp-getirseniz namaz kılarım, aksi takdirde namaz-mamaz kılmam !-- da diyebilir. Çünkü, Namaza yürüyerek-yaya gitmek şart değil ki ! Bunlar kafalarına ne eserse onu yaparlar mı-yaparlar ! Öyle dinde müçtehidlik-ukalalık falan da tanımazlar. Kendileri Kurana bakar herşeyi bir anda çözüme kavuştururlar ve kendi kafalarına göre de millete fetvalar verirler ! Bualr için ulema-i kiramın, şeyhülislâmllın ve müçtehidlerin hiçbir kıymet-i haribiyesi yoktur ! nasıl olsun ki, kendileri birer müçtehd'tirler ! :)

Arayıcı

Asistan
hirahos
İyi Saatte Olsunlar..
emektar.png

Teşekkür Etti: 666
290 Teşekkür Aldı
reputation_pos.gif
reputation_pos.gif
reputation_pos.gif

icon1.gif

hirahosmusun diyojenosmusun nesin kardeşim ben senin söylediğin tasavvuf,mürşid,rabıta vb. bilmiyorum ki inkar edeyim.bu inkar furyası nedir yavv. kim neyi inkar ediyor.benim yazdıklarımda hangi inkar var.
bize babamız daha okula gitmeden öğretti kimin kulusun,kimin ümmetisin ,ne zamandan beri müslümansın.Elhamdülillah galübeladan beri müslümanız,hanifiyiz.
benim anlamadığı siz uzak abiden ne istiyorsunuz?adam kurandan yazdığını söylüyor ,kötü bir şeymi bu.sizinde yazacağınız varsa hakaret etmeden sataşmadan yazın.yok inkarmış inkar ne demek.tövbe haşa inkar denildimi benim aklıma,Allahı inkar edenler gelir.adam Allahın kitabından bi şeyler söylemeye çalışıyor.

Uzak Yollar

Doçent
hirahosmusun diyojenosmusun nesin kardeşim ben senin söylediğin tasavvuf,mürşid,rabıta vb. bilmiyorum ki inkar edeyim.bu inkar furyası nedir yavv. kim neyi inkar ediyor.benim yazdıklarımda hangi inkar var.
bize babamız daha okula gitmeden öğretti kimin kulusun,kimin ümmetisin ,ne zamandan beri müslümansın.Elhamdülillah galübeladan beri müslümanız,hanifiyiz.
benim anlamadığı siz uzak abiden ne istiyorsunuz?adam kurandan yazdığını söylüyor ,kötü bir şeymi bu.sizinde yazacağınız varsa hakaret etmeden sataşmadan yazın.yok inkarmış inkar ne demek.tövbe haşa inkar denildimi benim aklıma,Allahı inkar edenler gelir.adam Allahın kitabından bi şeyler söylemeye çalışıyor.

Şöyle oluyor kardeşim,eğer tasavvufu sevmiyorsan beğenmiyorsan eleştiriyorsan inkarcısın,sapıksın vehhabisin,mutezilesin..v.s v.s
Tasavvufu benimsemiyorsan eleştiriyorsan,Kuranıda anlayamazsın,sünnetide,sahabeyide.
Önce mürşide gideceksin,eşiğini öpeceksin,teslim olacaksın,ozaman dosdoğru olursun.Bütün mesele budur.Başka izah tarzı yoktur olayların.

efruz

Kıdemli Üye
Şöyle oluyor kardeşim,eğer tasavvufu sevmiyorsan beğenmiyorsan eleştiriyorsan inkarcısın,sapıksın vehhabisin,mutezilesin..v.s v.s
Tasavvufu benimsemiyorsan eleştiriyorsan,Kuranıda anlayamazsın,sünnetide,sahabeyide.
Önce mürşide gideceksin,eşiğini öpeceksin,teslim olacaksın,ozaman dosdoğru olursun.Bütün mesele budur.Başka izah tarzı yoktur olayların.

Beyin yıkama politikanız bumudur.

cevap:budur

ne kadar da basit bir şekilde anlattın.Tasavvufu yıllarca öğrenmeye çalışan ve ciltler dolusu kitaplar yazan islam alimlerinden ne kadar da akıllısın.

Buradaki tek işin beyin yıkamadır.birçok mesajında bunu gördüm.özgürlükse bu kadar da değil.kendine sakla yanlışlarını.

Gök-Han

Ordinaryus
Web sitesi
gokhanyavuz.blogcu.com
insanlara yanlışları bu şekildehele ki bu yolla,
bu üsluplarla öğretilemez arkadaş.

sonra fazla açılma boğulursun diye
uyarmak düşer bize.

madem bu kadar kolaysa mantığın,
o halde size göre de tasavvufu benimseyenler şirktedir,
diğerleri doğru yolda.

bu,