Müslüman olan Genç bir Rahipten tavsiyeler

veri

Yasaklı
ben tanıyorum ne olmuş tebliğ müslümanları tüm rahipleri tanır:)
gençliğimi ön planda rahipliğimi anlamadım:)

sen tanıyor musun:)

spesifik

آزادی قید و بند
Tanıma kelimesini dinledin mi,rast geldin mi kastı ile sormuştum
Ben dinledim

veri

Yasaklı
seminerine katılmıştık.

Mesihçi

Ordinaryus
@Büşra Betül sanırım konuyu dağıttınız dediğim için kırıldınız.Özür dilerim kırdıysam.

Bu "eski rahip" i tanımıyorum.Kendisinin "rahip" ünvanı olduğuna göre bizden değil zaten.Bizden dönen pastörler de var ama pek makbul adamlar değiller.Yanlış anlamayın Müslüman olan Hristiyanlar kötü insandır demiyorum.İçlerinde iyileri de vardır.Ama benim çevremdekiler kötüydü.

Mesela biri cemaatteki kadınları taciz etmiş,kilisede içki alemi yapmış kiliseden atılmış.Lokman Sabuncuoğlu denen bu adam Eyüp Sultan'da dua ederken fotoğraf çektirmiş gazeteler boy boy basmış.Bütün siteler yayınlamış.Adamı kahraman ilan ettiler.Müslümanlar'a İslam öğretmeye kalkıyor.Onu hayranlıkla dinleyen insanların en kötüsü o adama göre alimdir oysa.

Ben bu konuyu sevmiyorum.Bu aslında İslam'ı aşağılamaktır.Dünkü güya Hristiyan güya Müslüman olmuş tereciye tere satıyor.Oysa Hristiyan olan Müslüman ve diğer inanç mensubu insanlara hiç böyle bir önem atfedilmiyor.Herkes gibi o da ibadetini yapıp hayatına devam ediyor.Müslümanların kendini aşağılaması gibi geliyor bu bana.Gerçek alimlerden ders alın.Bu adamlara prim vermeyin derim.Yine de siz bilirsiniz doğrusunu...

spesifik

آزادی قید و بند
407027_377801248898550_169615056383838_1542302_567398200_n.jpg

Ünlü aktör Mel Gibson bugun Beverly Hills Musluman Merkezi (The 90210 Center For Islam) onunde yaptigi basin aciklamasinda bir sure once musluman oldugunu acikladi. "'İsa'nin Aski' filminden sonra Hiristiyanlarin tepkisini cekmek istemedigim icin musluman oldugumu aciklamadim. Ama artik icimdeki Islam askini gizli tutmam mumkun degil." seklinde konustu. Bir sure Islami bilgisini cesitli ulkelerdeki medreselerde gelistirdikten sonra sinema kariyerine devam edecegini aciklayan 50 yasindaki aktor, su anda yonetmenligini yapacagi ve basrolunu oynayacagi ve Hamza'nin hayatinin konu edilecegi "Allah'in Kilici" isimli filmin senaryosu ustunde calismakta oldugunu belirtti.

Yok kırılmadım,gerçekten konularınız dağılmasın diye açtım ama bakıyorum sizde çok başka bir açıdan almışsınız meseleyi.
Prim vermekten ziyade hristiyanların neden islam tercihi yaptığı,nasıl islamı seçtiklerini göstermek istemiştim sadece.
Bizim bildiğimiz tavsiyeler evet,ama nasıl bir boşluktan ruhi açlığını doyuma oluşturacak İslam a dönüş yapmış onu görmek
babında atmıştım.Aynen üstteki haber gibi.

Teşekkür ettim,selamlar.

veri

Yasaklı
kaynak:)
benzer şehir efsanelerini çok gördük. custo dan tutun maykıl a kadar:)

veri

Yasaklı
rep e yazmayın efendim cevabınızı bekliyorum
şehir efsanesi mi üretiyoruz.
tebliğ mi yapıyoruz.

spesifik

آزادی قید و بند
Bu inanma ile ilgili sanırım,Siz bu habere inanmamışsınız

veri

Yasaklı
custo nun ve maykıl ın müslüman olmalarına o kadar inandık ki
hristiyan töreninde tek müslüman var mıydı bilemiyorum
içeriğinin mesihçi ye yapılabilecek tebliğ ile ne alakası var bilemiyorum.

veri

Yasaklı
Her sene bu mevsimlerde tekrarlayan “Mel Gibson müslüman oldu” haberinin vakti geldi.

Sosyal Medy bugün birden hem de diyanet onayı ile Mel Gibson’u yine müslüman yaptı. google’da bile en çok arananlar arasına girerek “bold” olmuş.

tekrar hatırlatmakta fayda var, bir kimsenin din değiştirmesi noktasında diyanet açıklama yapmaz. Yalan haberlerin yayınlandığı siteler diyanetin adını kullanan diyanet ile hiç bağı olmayan haber siteleridir.

tamamen tık hedefi ile yapılan bu haberler kesinlikle gerçeği yansıtmadığı gibi, Mel Gibson’un müslüman olduktan sonra ki yapacakları üzerinden bir islamla dalga geçme noktasına taşınmaktadır.

yalan haber şöyle;

Ünlü aktör Mel Gibson bugun Beverly Hills Musluman Merkezi (The 90210 Center For Islam) onunde yaptigi basin aciklamasinda bir sure once musluman oldugunu acikladi. “‘İsa’nin Aski’ filminden sonra Hiristiyanlarin tepkisini cekmek istemedigim icin musluman oldugumu aciklamadim. Ama artik icimdeki Islam askini gizli tutmam mumkun degil.” seklinde konustu. Bir sure Islami bilgisini cesitli ulkelerdeki medreselerde gelistirdikten sonra sinema kariyerine devam edecegini aciklayan 50 yasindaki aktor, su anda yonetmenligini yapacagi ve basrolunu oynayacagi ve Hamza’nin hayatinin konu edilecegi “Allah’in Kilici” isimli filmin senaryosu ustunde calismakta oldugunu belirtti. “Dimension Films, ve Sony Pictures ile filmin finansmani konusunda gorusuyoruz.İnşallah 1-2 sene icinde cekimlere baslariz.” dedi.

Bir film setinde uzaktan kulagina gelen ezan sesinin etkisi ile Islam’i arastirmaya basladigini belirten Gibson, Islam’in tevhidi evren anlayisinin kendisini etkiledigini belirtti. Daha sonra ogle namazi icin gazetecileri Beverly Hills Musluman Merkezi Camii’ne davet eden Gibson, kamet getirirken poz verdi.

haberi yapan hangi hastalıklı zihin ise, buna inanacak müslümanlar ile güzel kafa bulmuş, kendisini tebrik ediyorum, inanan saf beyinleri de bu yalan haberi daha fazla yaymamalarını ve kutlamalarına son vermelerini öneriyorum.

spesifik

آزادی قید و بند
haberi yapan hangi hastalıklı zihin ise, buna inanacak müslümanlar ile güzel kafa bulmuş, kendisini tebrik ediyorum, inanan saf beyinleri de bu yalan haberi daha fazla yaymamalarını ve kutlamalarına son vermelerini öneriyorum.

Sizde kaynak vermemişsiniz ama ben bir saf beyinli! olarak bu habere de en iyisi inanayım.

veri

Yasaklı
sosyal medya diye bir site.
ayrıca ilgili metnin aslını araştırıyorum.
ilk yayım tarihi 2006 olarak gözüküyor.
sizin kaynağınız da pek güvenilir değil yani.

veri

Yasaklı
2006 yılında Fikirsel forum'dan troger nickli ABD'de üniversitede doktora yapan arkadaşım PS(Fotoşop) ile düzmece bir gazete hazırladı.Haberde de Mel Gibson'un müslüman olduğunu yazdı.Bir süre eğlendik,trajikomik olan bizim hazırladığımız düzmece gazete,haber ile geçen hafta internette karşılaştım.
Müslümanların çoğu buna inanmış ve internette yaymışlardı.Çoğu müslüman uydurduğumuz adla bir gazetenin Amerika'da olup olmadığını,Mel Gibson'un böyle bir açıklama yapıp yapmadığını araştırma gereği duymamıştı..Şimdi bu yalan gazete ve yalan haber hala müslümanlar arasında paylaşılıyor..
Bazıları şüphe edip gazete adını araştırmışlar,böyle bir gazete Amerika'da bulamamışlar,kuşkulanmışlar,fakat dini bütünler böyle bir gazetenin eskinden olabileceğini,sonradan kapanmış olabileceğini yazmışlar..merak eden müslümanların aklını,mantığını elinden alan bu örneği google amcaya bakıp internetten görebilir.."mel Gibson müslüman oldu"yazın google dan arayın..gördüğünüz,bulduğunuz şey içi boş İNANÇ olacak.

spesifik

آزادی قید و بند
Şu ince noktayı kaçırdıklarını düşünüyorum,
Biz müslümanlar için kişinin tercih ettiği hüviyet bize bir şey katmaz
Allah dilediğine-ki bu kendisine yönelene,isteyene anlamına da gelir- hidayeti nasip eder.
Ve kimin eliyle,vesilesiyle bu bir basılı kitapta olabilir , hidayet nasip edeceğide muammadır.
Benim için önemli olan kimin müslüman olduğundan ziyade neden etkilenerek müslüman olmuştur
bunu öğrenmek isterim.Haberleri naklederken içeriğine bakmamışım doğru burda bana cazip gelen hristiyanlığı terk etmeleri idi.
hep balık vermemek gerek birazda balık tutmayı öğrenmeli insan

Teşekkür ederim efendim

veri

Yasaklı
@Mesihçi de aynı şeyi söylüyor
Rab seçer miydi neydi
biz de aynı şeyi söylüyoruz
Hidayet Allahtandır
falan yani:)
neyse konu umarım tatlılığa bağlanmıştır.
muta nikahına benzemez umarım:)

spesifik

آزادی قید و بند
Kinci olmadığım için (Elhamdulillah) dua edin :)

yoksa çok başınız ağrırdı .

veri

Yasaklı
ne oldu şimdi:)
başım ağrıyor zaten oruçlu olduğum için tedavi de yapamıyorum.
fatiha yı okuyacak bir müslüman bile yok çevremde:)