Mustafa İslamoğlu Dosyası

Ahi Evran

Profesör
Mustafa İslamoğlu prensip olarak bunları muhatap almaz, o işini yapar...
Kuran halkaları her geçen gün yurdun dört bir yanını çevreliyor, daha da rağbet görecek...

İhsan Şenocak, ehli sünnet Allah'ın indirdiği dinidir diyecek kadar kendini kaybetmiş! Bu sözün en anlama geldiği gayet açıktır, Allah'a iftiradır!...

Ahi Evran

Profesör
<span style="color: rgb(51, 51, 51); font-family: 'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif; line-height: 17px;">

Toplum üzerine etkili olmak istiyorsak, o zaman kendimizi yenilemeye mecburuz. Bu nedenle parmağını yahudiye gösterme, hristiyana gösterme, parmağını Bush'a uzatma, ona buna parmak uzatma, parmağın ile kendini göster. Kendinizi uyarın. Çünkü sen kendini uyarırsan, o zaman kendin değişeceksin. Yunus (as) denize atıldığında, parmağıyla kendine işaret etmişti: "La ilahe illa ente subhaneke inni kuntu minezzalimin..."

Kaçak

Yeni
Koca koca adamlar bunlar
bende bu haleti ruhiye ihvanın gençlerine has sanırdım
yahut olaya şu pencereden bakabilirim
bunlardan beslenen gençlik gelip forumlarda ebem düvem çakma yarışından düşünmeye fırsatları olmuyor
biraz ağır abi dili kullanırsak
imamla cemaat arasındaki o veciz gazsal hadisenin tecellisi bu olsa gerek

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
SİFİL ve ŞENOCAK'tan "kader"in tanımını daha alamadık...

Bekliyoruz...

Onlarında netice olarak dönüp geldikleri nokta İSLAMOĞLU'nun "kader" noktasıdır...

Yapacak bir şey yok...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
"Allah dilediğini cezalandırır ve dilediğini affeder.." (Kur'an-ı Kerim)

BAYINDIR Hocaefendi "dilediğini", "dileyeni/isteyeni" şeklinde meallendirince yer yerinden oynamıştı...

Bu hususta en hassas olan İsmailağa'nın çıkardığı Ruhu'l Furkan'a müracaat ettim, meal "dilediğini" şeklindeydi, tefsir ise "dileyeni/isteyeni" şeklindeydi...

Madem böyle tefsir edecektiniz de, neden BAYINDIR'ı bu mes'ele için yerden yere vurdunuz... ---))))

Kader konusu da aynen bunun gibi...

Onların da geldikleri nokta İslamoğlu'nun, Bayındır'ın noktasıdır...

Allah hiç kimseyi cezalandırarak Cehennem'e göndermez,

Ya da Allah, haşa torpil yaparak birilerini de Cennet'e göndermez...

Kişiler ihtiyari amel ve inançlarıyla buralara dühul olurlar...

Dolayısıyla geleneksel kader anlayışı Kur'an'ın mantalitesine terstir...

lafons7275

Kıdemli Üye
"Allah dilediğini cezalandırır ve dilediğini affeder.." (Kur'an-ı Kerim)

BAYINDIR Hocaefendi "dilediğini", "dileyeni/isteyeni" şeklinde meallendirince yer yerinden oynamıştı...

Bu hususta en hassas olan İsmailağa'nın çıkardığı Ruhu'l Furkan'a müracaat ettim, meal "dilediğini" şeklindeydi, tefsir ise "dileyeni/isteyeni" şeklindeydi...

Madem böyle tefsir edecektiniz de, neden BAYINDIR'ı bu mes'ele için yerden yere ...

Elimde hem tefsir hem de meal var. Baktım dediğin yerlerin sayfa numaralarını rica etsem ben de bir kontrol etsem.

Öyle ya belki yalan söylüyorsunuzdur?