Neye Güldüğünüzün farkındamısınız?Tesadüfmü bunlar? yoksa......

Yeni Asya'dan Davut şahin, bir okuyucusunun TV dizileriyle ilgili yazısına köşesinde yer verdi. Yazıda geçen dizilerdeki karakterler için tercih edilen isimler şaşırtıcı:

Bir okuyucumuz, ilginç bir mail göndermiş.

Bunu sizinle paylaşmak istiyorum:

"Sayın yetkili;

"% 99'u Müslüman olan memleketimizde Müslüman kesimin zihninde dinî bir anlam ifade eden kutsal isimlerin tüm Türkiye'nin seyrettiği dizilerde küçük büyük herkesin beynine kötü imajlar kullanılarak gerçek mânâları dışında kötü bir biçimde yerleştirilmektedir. Bunun tesadüf olduğunu söylemek saflık olur. Bu dizilerin yapımcıları ve arkalarındaki güçler yetkililerce incelenmelidir. Bu şekildeki farklı dizilerin birçoğunun yayınlandığı kanalın ortak adresinin ATV oluşu da dikkate değerdir.

14494.jpg

"Gafur: Kelime anlamı olarak, bağışlamada, merhamette sınır tanımayan anlamına gelmekte olup Allah'ın 99 isminden biridir. çarşamba günleri ATV'de yayınlanan Avrupa Yakası dizisinde psikopat, elinde bıçakla dolaşan, kendisinden her türlü kötülük beklenebilen, cinsel sapkınlıklar sergileyen, özürlü giyinen, komşunun karısına göz dikmiş tipleme.

"Burhan: Sağlam delil mânâsına gelmekte olup Kur'ân-ı Kerim'in isimlerinden biridir. Avrupa Yakası dizisinde ise psikopat, aptal, cinsel sapkınlıklar sergileyen, dedikoducu, salak tiplerden birinin adı. ...

ozlem_tns

Doçent
bunların onlar neden farkında değil:confused1[1]: zaten dizi başlı başına saçmalık bence:evil[1]: saol bu güzel paylaşım için:clap2:

Erhan

Profesör
Web sitesi
www.softajans.com
Allah razı olsun abi Teşekkürler Hiç tesadüf olurmu aynı konuyu burada ben açmıştım Ve Görüyoruz ki bu gibi tv programları psikolajik savaş açmış durumdalar bizleri altan alttan cürütmeye çalışıyorlar malsef...

uzAyli

İhvan Forum Üye
bu yaziyi daha önce bi baska forumdada okumusdum...önceden arada bi izlerdim bu diziyi denk geldiysem ama artik kesinlikle izlemiyom..

Web sitesi
www.meryk.org
bu tür dizilerden zaten oldum olasi nefret ederdim.
böyle dizileri seyredince sinirlerim bozuluyor onun icin bayagidir tv falan izlemiyorum...

uzAyli

İhvan Forum Üye
bu tür dizilerden zaten oldum olasi nefret ederdim.
böyle dizileri seyredince sinirlerim bozuluyor onun icin bayagidir tv falan izlemiyorum...

en iyisini yapiyosun...zaten bende pek tv izlemiyorum ...arada bi haber seyrediriz dünyada olup bitenden haberdar olmak icin...ama ne yazikki bazilari var ki tam dizi hastalari..her diziye bakiyolar :(

s.a. aranıza ben yeni girdim arkadaşlar
bu konu hakkındada tek suç biz insanların bu saçma sapan dizilere vakit harcayıp izliyoruz ve kanalı baş tacı yapıyoruz reyting rekorları kırıyorlar ve bu saçma dizilere bir yenisi daha ekleniyor.ve bu hep böyle devam edecek malesef biz bu dizileri izledikce

Web sitesi
www.meryk.org
s.a. aranıza ben yeni girdim arkadaşlar

bu konu hakkındada tek suç biz insanların bu saçma sapan dizilere vakit harcayıp izliyoruz ve kanalı baş tacı yapıyoruz reyting rekorları kırıyorlar ve bu saçma dizilere bir yenisi daha ekleniyor.ve bu hep böyle devam edecek malesef biz bu dizileri izledikce
Aleyküm selam abla, hosgeldin:)
dediklerine aynen katiliyorum, bi yandan kiziyoruz böyle dizilere diger yandan ise izlemeye devam edip, desteklliyoruz bunlari, hata bizde...:(

johncoffey07

Asistan
Ben de bıraktım bu diziyi seyretmeyi..Önceden seyrettiğime pişmanım şimdi..Zırvalıkları diz boyu..aptal aptal espiriler..Değerlerimize saldırmalar..Bence bu dizi yayından kalkmalı diye düşünüyorum..:blink: :blink:

daha önceleri
şaban
ramazan isimleri favoriydi
onlarla dalga geçilirdi..
bu konuda o kadar bizarım kiii:(

SİRAC

Üye
reytinglere prim veriyor muyuz?? o zaman bizim de hatamız var..tv den uzak durmak en azından ne izleyeceğimizi bilmemiz, bizi ve ailemizi koruma adına iyi bir adımdır...