'Not verdiğimizde gününüzü görürsünüz'

abdullah sinan

Paylaşımcı
Dünyadaki genel kanı, bilim adamlarının tüm yasaklara karşı olduğu şeklindedir. Ancak, Hacettepe Üniversitesi’nde yaşanan bir olay, bilimin kimlerin elinde kaldığının en talihsiz örneğini teşkil ediyor.

BUNLAR MI ‘BİLİM ADAMI?’​

Anayasa’da yapılan değişiklikle başörtüsü yasağının kaldırıldığı üniversitelerde ilginç gelişmeler yaşanıyor. Dün bazı üniversiteler hukuka uyarak başörtülü öğrencileri derslere alırken, bazıları da hukuku hiçe sayarak yasağı devam ettirdi. Ancak, içlerinden bir üniversite var ki, burada yaşanan olaylar insanın kanını donduracak ve ‘bilim adamları bunlar mı?’ dedirtecek cinsten.

HIRSLARINDAN AĞLAYIP TEHDİT ETTİLER

Başörtüsünün bazı bölümlerde serbest, bazı bölümlerde ise yasak olduğu Hacettepe üniversitesi’nde dün bazı ‘öğretim görevlilerinin’ hırslarından ağladığı ve başörtülü öğrencileri tehdit ettiği ortaya çıktı.
üniversitenin başörtülüleri kabul eden bölümlerinde yasaktan yana olan öğretim görevlilerinin başörtülü öğrencilere ‘Siz bize bunu dayattınız ama not verdiğimizde gününüzü göreceksiniz” dediği iddia edildi.

REKTöR PARLAK DA AYNI ŞEYİ SöYLEMİŞTİ​

Hacettepe üniversitesi’nde yaşanan bu olay, birkaç hafta önce İstanbul üniversitesi Rektörü Mesut Parlak’ın sözlerini akıllara getirdi. Rektör Parlak da, ‘Başörtülülere hak ettikleri notu vermeyiz’ şeklinde bir açıklama yaparak, büyük tepki toplamıştı.

(habervaktim)

abdullah sinan

Paylaşımcı
Biz elhamdulillalh inançlı insanlarız. Biz inanıyoruzki; Allah bize yardım eder. Allah bize yardım ettiği zaman ancak biz galip geliriz. Kimse bize galip gelemez! Bu haberleri duydukça daha bir aşka gelip davama daha da çok sahip çıkasım geliyor. Yarabbi ne olur bu insanlara hidayet nasip et! Onları İslamla şereflendirip pak eyle! İçlerinde ki nefreti aşka çevir. Bizleri de bir eyle, kardeş eyle. Yeniden eskisi gibi saf olmayı nasip eyle. Kafire karşı tek vücut eyle. Hizipçiliğimizi de son eyle. İçimizde ki, bizden olan ama hataları olanları da kendilerine gelmelerine vesile olacak bir işaret gönderiver.

missilo

Asistan
gündem pkk ve terör örgütüdür!
bu gibi şeyleri gündemden silmek lazım!
yoksa operasyonun amacı ortadan kalkıyor
:)

missilo

Asistan
şakası bir yanada gerçektende tam bir hıyarlık felsefesi yapılıyor...!
eee ne de olsa dağda yaşamışlar!orman kanunuyla düzeni sağlıyorlar!ne anlarlar hukuktan,demokrasiden,cumhuriyetten,laiklikten....peahhhhh