Nurettin Yıldız’a “halkı tahrik” soruşturması

cemaliii

Kıdemli Üye
Erdoğanın güncelleme sözlerine tepkiler iki gündür nereden geliyor?
Akit
Karar
Chp
iyi parti

Chpli Engin Altay, “Allah’ın ayetlerini sorgulamak Erdoğan’ın işi değil!” diyor. Chp kuranı ve ayetleri ne kadar dert ediniyormuş ne kadar muhafaza etmeye meraklıymış meğer. Gözlerim yaşardı. Başka zaman chp ne diyorsa tersini yapmak farzdır diyen koyu şeriatçı zevat chp ile aynı safta birleşmiş.

Sayın Erdoğanın ne kadar altın vuruş yaptığı çok net. Eğer bu hususta cesaretle yürürse hem islam tarihi hem de siyasi tarih cumhurbaşkanımızı altın harflerle yazacaktır.

ihvanistanbul

AkhenAton
Ya Verda şimdi Allah için şöyle , anneciğin veya çevrendekiler hiç sana "kızım kocana muhtaç kalma, diplomani al eline" şeklinde nasihatlarda bulunmadı mi? Boşanmaya endeksli yaşam tarzı dayatılıyor bolca. Boşanmak için evlendiriyorlar sanki, peaahhh.

Annelerinden ayrı kalan çocuklar konusuna hiç girmiyorum bile.

Yerden göğe kadar haklısın. Çalışınca bide kadının fıtratı değişiyor. Ben oldum havalarına giriyor. Ailelerde bi acaip herkesin kızı premses. Bastır kaptan çok haklısı tam gaz arkandayım bu konuda.

cahid

Kıdemli Üye
darp kelimesinin arapçadaki anlamı 1.dovmek 2. yol anlamı var

belki buna dayanarak yol verin anlamı vermiş olabılır.

Dediğin gibi düşünecek olursak da geçici anlamını nereden çıkarıyor o zaman bu zat-ı muhteremler ?

-Bana göre âyetin ibâresi gayet açık. Fakat günümüzde pek uygulama imkanı kalmadı.. Günümüz realitesinde ya serkeşliklerini kabul edip boyun eğeceksin ya da son çare boşanacaksın maalesef-

adams77

Kanalizasyoncu
Yerden göğe kadar haklısın. Çalışınca bide kadının fıtratı değişiyor. Ben oldum havalarına giriyor. Ailelerde bi acaip herkesin kızı premses. Bastır kaptan çok haklısı tam gaz arkandayım bu konuda.

Sanki erkekte bir değişlik olmuyor. Kadın böylece erkeğe ayna tutmuş oluyor halinizi görün deyuuu

ihvanistanbul

AkhenAton
@ihvanistanbul bak martta ne demişim cemaatler tarikatler lağv edilecek

:D

safsınız yemin ediyorum safsınız.
Cemaat ve tarikatlari hükümetler kurup hükümetler lağvedebiliyorsa buyursun etsinler. M.Kemal tüm gücüyle denedi muvaffak olamadı. Aynı şeyleri yapıp farklı sonuç beklemek ahmaklıktır. Devletin yapması gereken suyun başına geçip sıkı bir denetleme mekanizması kurmak. Parayı kontrol eden, herşeyi kontrol eder...

bi husben

Kıdemli Üye
Başarırmı başaramazmı o ayrı bir konu lakin öyle bir süreç bekliyor bizi.

bi husben

Kıdemli Üye
Hangi cemaat ne için lağvedilecek söyleyebilir misin?
Bu lağv İslama göre veya hukuka göre hükmü nedir?

Devlet feto benzeri yapılanmalara bundan sonraki süreçte asla izin vermeyecek
Şu ana fetodan doğan boşluğu kim doldurduysa kimler boyle bir faaliyetin içindeyse onlar hedefte
Ayrıca milletin dini duygularıyla oynayıp milleti sömüren şarlatanlarda bundan payını alacak
adnan ve kedicillerinden başlandı.kim bilir belki yarın yakmayan kefen satanlara gelir sıra

Hakperest

Kıdemli Üye
Devlet feto benzeri yapılanmalara bundan sonraki süreçte asla izin vermeyecek
Şu ana fetodan doğan boşluğu kim doldurduysa kimler boyle bir faaliyetin içindeyse onlar hedefte
Ayrıca milletin dini duygularıyla oynayıp milleti sömüren şarlatanlarda bundan payını alacak
adnan ve kedicillerinden başlandı.kim bilir belki yarın yakmayan kefen satanlara gelir sıra
Adnan oktar çıkar çetesidir. Suçlamalar arasında devleti yıkmak yoktur. Tarikatler bir inanç biçimidir, devletin karışmaya hakkı yoktur. Tarikatlerde karışırsanız bilumumum tüm gruplara da karışmamış gerekir yoksa bu ikiyüzlülük anlamına gelir, halk bu tür baskıları kabul etmez.

ihvanistanbul

AkhenAton
Adnan oktar çıkar çetesidir. Suçlamalar arasında devleti yıkmak yoktur. Tarikatler bir inanç biçimidir, devletin karışmaya hakkı yoktur. Tarikatlerde karışırsanız bilumumum tüm gruplara da karışmamış gerekir yoksa bu ikiyüzlülük anlamına gelir, halk bu tür baskıları kabul etmez.
Devletin halkın güvenlik, huzur ve refahını sağlamak gibi genel bir görevi var. Halkı etkileyen/yönlendirebilen tarikat/cemaat/dernek..vs kurumları görmezden gelemez.
Ortadan kaldırmak gaye olmamalı çünkü yasaklamak çözüm değildir. Çözüm denetlemek/ sürekli kontrol altında tutmaktır.
Daha öncede söyledim ismailağa dahil tüm cemaat ve tarikatlar ( hak veya batıl ne olursa olsun ) diyanet işleri başkanlığı altında kurulacak Tarikat ve Cemaatler daire başkanlığına bağlanmalı ve dini kaynakları bu kuruma bildirmeli. Yöneticilerinin/kanaat önderlerinin/dernek üyelerinin hatta bu kişilerin 1. ve 2. derece akrabalarının tamamımın mal varlıkları / aylık gelirleri bildirilmeli. Aylık gelirinden fazla harcama yaptığı görülen kişiler y bu harcamanın hesabını vermeli. Devlet suyun başını tutmalı ki su tertemiz aksın.

bi husben

Kıdemli Üye

ona bakarsan fettoş topluluğuda inancının gereğini yapmak için çabalıyordu.ohh ne ala tarikate karışma. Misal menzil fettoşun boşluğunu doldurmada son hız ilerliyor yerleşmedikleri yer kaldımı acaba merak ediyorum.her alanda faaliyet içindeler sence bunlara karışılmamalı mı

Hakperest

Kıdemli Üye
Devletin halkın güvenlik, huzur ve refahını sağlamak gibi genel bir görevi var. Halkı etkileyen/yönlendirebilen tarikat/cemaat/dernek..vs kurumları görmezden gelemez.
Ortadan kaldırmak gaye olmamalı çünkü yasaklamak çözüm değildir. Çözüm denetlemek/ sürekli kontrol altında tutmaktır.
Daha öncede söyledim ismailağa dahil tüm cemaat ve tarikatlar ( hak veya batıl ne olursa olsun ) diyanet işleri başkanlığı altında kurulacak Tarikat ve Cemaatler daire başkanlığına bağlanmalı ve dini kaynakları bu kuruma bildirmeli. Yöneticilerinin/kanaat önderlerinin/dernek üyelerinin hatta bu kişilerin 1. ve 2. derece akrabalarının tamamımın mal varlıkları / aylık gelirleri bildirilmeli. Aylık gelirinden fazla harcama yaptığı görülen kişiler y bu harcamanın hesabını vermeli. Devlet suyun başını tutmalı ki su tertemiz aksın.
Devlet elbette denetlemeli, ayıklamalı, yönlendirmeli ayrıca desteklemelidir.

Hakperest

Kıdemli Üye
ona bakarsan fettoş topluluğuda inancının gereğini yapmak için çabalıyordu.ohh ne ala tarikate karışma. Misal menzil fettoşun boşluğunu doldurmada son hız ilerliyor yerleşmedikleri yer kaldımı acaba merak ediyorum.her alanda faaliyet içindeler sence bunlara karışılmamalı mı
Menzile iftira atıyorsun
Feto baştan beri karanlık bir yapıydı
Bu yapı yüzünden başka topluluklara zulüm edemezsin.

Tüm inançlar yasaklanacaksa atatürkçü ve laiklerden başlayalım..
İslâmî camia hedef tahtası mı, günah keçisi mi olacak sürekli

Bir cadı avı başlayacaksa chp li derneklerden başlayalım, işbankasına da kayyum atayalım, nasıl olur bi husben

bi husben

Kıdemli Üye
Menzile iftira atıyorsun
Feto baştan beri karanlık bir yapıydı
Bu yapı yüzünden başka topluluklara zulüm edemezsin.

Tüm inançlar yasaklanacaksa atatürkçü ve laiklerden başlayalım..
İslâmî camia hedef tahtası mı, günah keçisi mi olacak sürekli

Bir cadı avı başlayacaksa chp li derneklerden başlayalım, işbankasına da kayyum atayalım, nasıl olur bi husben

menzile iftira ediyorum öylemi
zamanında bu fettoşada aynılarını soylerken iftara atıyorsun diyorlardı 20-25 yıldır fettoşa fettoş diyorduk ne melem biri olduğunu söylediğimizde aynı senin gibi tepki veriyorlardı iftira karalama ne oldu?
şimdi menzilde aynı mevalde ilerliyor
hastaneler holdingler hangi sektöre bakarsan orda varlar ve nüfüz edici yapıları var bunu kimse inkar edemez

ister beğen ister beğenme menzil hedefte

bana chp hdp işbankası felan deme ben onlardan nefret ederim keşke evvela chp ve yoldaşları yok edilse

sen nıye atarlanıp duruyorsun ben yapmıyacam operasyonu devlet yapacak

ayrıca bu şirk yuvalarının bertaraf edilmesinede üzülecek değilim

biz istersek meleklere ahırları temızletırız diyen bir camianın mensubundan ne beklenebılırki

talib

Kıdemli Üye
zamanında bu fettoşada aynılarını soylerken iftara atıyorsun diyorlardı 20-25 yıldır fettoşa fettoş diyorduk ne melem biri olduğunu söylediğimizde aynı senin gibi tepki veriyorlardı iftira karalama ne oldu?
hastaneler holdingler hangi sektöre bakarsan orda varlar ve nüfüz edici yapıları var bunu kimse inkar edemez

bana chp hdp işbankası felan deme ben onlardan nefret ederim keşke evvela chp ve yoldaşları yok edilse

biz istersek meleklere ahırları temızletırız diyen bir camianın mensubundan ne beklenebılırki

CHP ve Vatan Partisi de ve daha nice İslam düşmanları da aynen senin gibi Feto konusunda haklı çıktı! Fakir de en çok mücadele edenlerden biriyim Feto ile. Peki benim gibiler ile senin gibiler (Sen gibi cahil tarikat düşmanları+CHP ve İslam düşmanları) arasındaki fark ne? Onlar İslam zannederek bu adama itiraz ediyorlardı, diğer tarikatlara da itiraz ettikleri gibi. (Bugün bazıları anladı ki İslam'a çalışmıyorlar hemen desteğe geçtiler.) Biz ise hak tarikatları bırak istisna görmeyi, varlığını zaruri görür, onlarla bir tutmadan Feto yanlış yoldadır dedik. Ve siz değil biz haklı çıktık ki, sadece Feto ile bir mücadele yürütüldü. Tüm tarikatlarla değil. Peki yarın bir gün yanlış tarikat çıkmaz mı? Tarikatın adı kutsal değildir, tarik yol demektir. Tabi ki yanlış yolda giden bir cemaat varsa onla da mücadele edilmesi lazım. Adı menzil olur, süleymancı olur, şucu bucu olur. Bi husben olur talib olur. İlla cemaat, tarikat olmaya da gerek yok. Fakat bu mücadele hak olan tarikatları bağlamaz. Yarın devlet zalim olur da hak olanlara karışırsa, biz haktan yana oluruz. Size de kına yollarız. Biz Allah için haktan yanayız, kimin bunu nasıl gördüğü bizi alakadar etmez. Hakk razı ise, gelen düğün bayram bize.

Hakperest

Kıdemli Üye

90 lardan beri fetoyu islami bir cemaat saymıyorum
Pkk daeş ve feto taşeron örgütlerdir
Eğri oturup doğru konuş
Müslüman cemaatlere iftira etme