O Silahlı Adamı Hiç Unutmayın

Bîdâr

Aktifleşmemiş
72912.jpg

Gözüm o adamın üstünde! Antalya'da, Akdeniz Üniversitesi'nin bahçesi... Ellerinde kalın sopalar, kesici aletler ve taşlarla birbirlerinin üzerine yürüyen genç insanlar...
Polisle çatışıyorlar.
Televizyondan izliyorum.
'Karşıt görüşlü' öğrencilermiş...
Benim gözüm o adamın üstünde.
Onu takip ediyorum.
Elinde tabancası, doğrultuyor.
O adam ancak bir provokatör olabilir. Bir tezgahın içindeki kışkırtıcı!
Tersini düşünemiyorum.
Izbandut gibi bir adam.
Simsiyah takım elbiseli...
Simsiyah sakallı...
Saçlarını sıfır numaraya kazıtmış, upuzun boylu...
Bir de alnında dövmesi var:
Hazreti Ali'nin kılıcı Zülfikar'ın dövmesiymiş...
Namluya kurşunu sürüyor, tabancayı doğrultuyor, tetiği çekiyor, kulak tırmalayıcı kurşun sesleri...
Sonra gayet sakin arkasını dönüp koşar adım kaçmaya başlıyor.
Üniversite dışından gelmiş. MHP Antalya İl Başkanı'nın açıklamasına göre, arada bir parti merkezine uğrayan biriymiş ama partili değilmiş. Daha önce birkaç kez gözaltına alınıp bırakılmış... O adam ancak bir provokatör olabilir.
Tersini düşünemiyorum.
Ama bu kadar açık oynanır mı?..
Demokrasiye, istikrara, barış ve huzura bu kadar açık bir tuzak kurulur mu? Söyler misiniz, bu pis oyuna bir kez daha koyun gibi gelecek miyiz?..
Televizyon kameralarının önünde kurşunu namluya sür, tabancanı doğrult, ateşle ve sonra arkanı dönüp sakin bir havada kaçmaya başla...
Apaçık bir provokasyon değilse nedir bu?.. Hangi tezgahın içinde o simsiyah adam?..
Hangi oyunun figüranı?..
Hangi odakların tetikçisi?..
Türkiye'yi istikrarsızlaştırarak darbe ortamlarına sürüklemek isteyen odaklar çok mu çaresiz kaldılar, bu kadar mı sıkıştılar mı?
Bilemiyorum.
Ancak, Akdeniz Üniversitesi'nin bahçesindeki o simsiyah takım elbiseli, simsiyah sakallı, alnında Zülfikar kılıcından dövmeli ve eli tabancalı ızbandut gibi adamı televizyon ekranlarında izlerken içim fena oldu.
Kabus gibiydi.
1950'lerde, 1960'larda, 1970'lerde üniversite gençliğini birbirine düşüren, silahlandırarak birbiriyle çatıştıran o korkunç provokasyonlar gözümün önünden bir film şeridi gibi bir an geçip gitti.
1960'ların sonuyla 1970'lerin başında, kıyısından köşesinden ben de vardım o işlerin içinde. Türkiye'yi darbe ortamına sürüklemek için atılan bomba ve dinamitlere, sıkılan kurşunlara yabancı değildim.
Bugün de benzer bir filmi Türkiye'ye yeniden seyrettirmek istiyorlar. Üstelik baksanıza, çok açık oynamaya başladılar. Gençliği sokağa dökmek istiyorlar. Gençliği birbirleriyle ve devletin güvenlik güçleriyle çatıştırmanın peşindeler.
Hiç kuşkunuz olmasın.
O simsiyah adam, o kapkaranlık provokatör, yani o kışkırtıcı, bu yoldaki çabaların iğrenç simgelerinden başka ne olabilir ki?
Gençler yine sağ sol diye bölünsün. Gençler İslamcı laikçi diye bölünsün. Gençler ülkücü devrimci diye bölünsün. Gençler Sünni Alevi, Türk Kürt diye bölünsün. Çatışmalar üniversitelerden sokaklara taşsın. Böylece darbe ortamları uç versin!
Hayal kurmayın, istenen bu!
Bunlar organize işler!
Evet aynen öyle.
Özellikle 2000'li yılların başından beri Türkiye bir kez daha bu tuzağa düşürülmek isteniyor.
Darbe tertipleri derken, askeri ya da hukuki darbe süreçleri derken, hep bu tuzak anlatılmak isteniyor.
Türkiye'yi 'düşman kamplar'a bölecek böyle bir tuzaktan sakınmak isteyenleri, yani referansı demokrasi ve hukukun üstünlüğü olanları çok çetin bir sınav bekliyor.
Akdeniz Üniversitesi bahçesindeki o eli tabancalı, alnı dövmeli, ızbandut gibi simsiyah adam, bana bu topraklarda demokrasiyi bekleyen sınavın çetinliğini bir kez daha anımsattı.

Hasan Cemal/Milliyet​

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Yazıyıda Oku aynalı :)

AynAlı

Kıdemli Üye
okumaya ne hacet yaptıkları ortada.kimin partisinden olduğu ortada,demokrasi katilleri bunlar..

ÜLKÜ HAN

Paylaşımcı
72912.jpg

Gözüm o adamın üstünde! Antalya'da, Akdeniz Üniversitesi'nin bahçesi... Ellerinde kalın sopalar, kesici aletler ve taşlarla birbirlerinin üzerine yürüyen genç insanlar...
Polisle çatışıyorlar.
Televizyondan izliyorum.
'Karşıt görüşlü' öğrencilermiş...
Benim gözüm o adamın üstünde.
Onu takip ediyorum.
Elinde tabancası, doğrultuyor.
O adam ancak bir provokatör olabilir. Bir tezgahın içindeki kışkırtıcı!
Tersini düşünemiyorum.
Izbandut gibi bir adam.
Simsiyah takım elbiseli...
Simsiyah sakallı...
Saçlarını sıfır numaraya kazıtmış, upuzun boylu...
Bir de alnında dövmesi var:
Hazreti Ali'nin kılıcı Zülfikar'ın dövmesiymiş...
Namluya kurşunu sürüyor, tabancayı doğrultuyor, tetiği çekiyor, kulak tırmalayıcı kurşun sesleri...
Sonra gayet sakin arkasını dönüp koşar adım kaçmaya başlıyor.
Üniversite dışından gelmiş. MHP Antalya İl Başkanı'nın açıklamasına göre, arada bir parti merkezine uğrayan biriymiş ama partili değilmiş. Daha önce birkaç kez gözaltına alınıp bırakılmış... O adam ancak bir provokatör olabilir.
Tersini düşünemiyorum.
Ama bu kadar açık oynanır mı?..
Demokrasiye, istikrara, barış ve huzura bu kadar açık bir tuzak kurulur mu? Söyler misiniz, bu pis oyuna bir kez daha koyun gibi gelecek miyiz?..
Televizyon kameralarının önünde kurşunu namluya sür, tabancanı doğrult, ateşle ve sonra arkanı dönüp sakin bir havada kaçmaya başla...
Apaçık bir provokasyon değilse nedir bu?.. Hangi tezgahın içinde o simsiyah adam?..
Hangi oyunun figüranı?..
Hangi odakların tetikçisi?..
Türkiye'yi istikrarsızlaştırarak darbe ortamlarına sürüklemek isteyen odaklar çok mu çaresiz kaldılar, bu kadar mı sıkıştılar mı?
Bilemiyorum.
Ancak, Akdeniz Üniversitesi'nin bahçesindeki o simsiyah takım elbiseli, simsiyah sakallı, alnında Zülfikar kılıcından dövmeli ve eli tabancalı ızbandut gibi adamı televizyon ekranlarında izlerken içim fena oldu.
Kabus gibiydi.
1950'lerde, 1960'larda, 1970'lerde üniversite gençliğini birbirine düşüren, silahlandırarak birbiriyle çatıştıran o korkunç provokasyonlar gözümün önünden bir film şeridi gibi bir an geçip gitti.
1960'ların sonuyla 1970'lerin başında, kıyısından köşesinden ben de vardım o işlerin içinde. Türkiye'yi darbe ortamına sürüklemek için atılan bomba ve dinamitlere, sıkılan kurşunlara yabancı değildim.
Bugün de benzer bir filmi Türkiye'ye yeniden seyrettirmek istiyorlar. Üstelik baksanıza, çok açık oynamaya başladılar. Gençliği sokağa dökmek istiyorlar. Gençliği birbirleriyle ve devletin güvenlik güçleriyle çatıştırmanın peşindeler.
Hiç kuşkunuz olmasın.
O simsiyah adam, o kapkaranlık provokatör, yani o kışkırtıcı, bu yoldaki çabaların iğrenç simgelerinden başka ne olabilir ki?
Gençler yine sağ sol diye bölünsün. Gençler İslamcı laikçi diye bölünsün. Gençler ülkücü devrimci diye bölünsün. Gençler Sünni Alevi, Türk Kürt diye bölünsün. Çatışmalar üniversitelerden sokaklara taşsın. Böylece darbe ortamları uç versin!
Hayal kurmayın, istenen bu!
Bunlar organize işler!
Evet aynen öyle.
Özellikle 2000'li yılların başından beri Türkiye bir kez daha bu tuzağa düşürülmek isteniyor.
Darbe tertipleri derken, askeri ya da hukuki darbe süreçleri derken, hep bu tuzak anlatılmak isteniyor.
Türkiye'yi 'düşman kamplar'a bölecek böyle bir tuzaktan sakınmak isteyenleri, yani referansı demokrasi ve hukukun üstünlüğü olanları çok çetin bir sınav bekliyor.
Akdeniz Üniversitesi bahçesindeki o eli tabancalı, alnı dövmeli, ızbandut gibi simsiyah adam, bana bu topraklarda demokrasiyi bekleyen sınavın çetinliğini bir kez daha anımsattı.

Hasan Cemal/Mi
sa lafı gediğine oturtmak gerekirse DİNİME KÜFR EDEN MÜSLÜMAN OLSA!
şimdi hasan cemal efendi kürt hakları diye kıyametleri koparırken kitaplar çıkarırken PRAVÖKÖTÜRÜN DANİSKASI KENDİSİ İDİR ülkemde herkese eşit davranılırken köken olarak kendisi fitne çıkarmıştı kürt hakları diye
sanki kendisi sütten çıkmış ak kaşık :mad:
yaşanan olayı tasvip etmiyorum fakat ********ler ülkemin vatanseverler gençlerine saldırıyolar bu kişi n yapsın tabiki arkadaşların yanında olucak karşılık vericek
sa

dokur

Paylaşımcı
Demokrasiyi yoketmek isteyen insanların yeni piyonu da bu akıl fukarası.Önce kullanırlar,sonra "alakamız yok" derler.Her konuda böyle yapmıyorlar mı?

Bîdâr

Aktifleşmemiş
okumaya ne hacet yaptıkları ortada.kimin partisinden olduğu ortada,demokrasi katilleri bunlar..

bak olay Parti olayı değil aynalı.

bir partiye mal edilirse işler değişir.

senden rica ediyorum.

Yazıyı Oku.

TakVa

Ordinaryus
Demokrasiyi yoketmek isteyen insanların yeni piyonu da bu akıl fukarası.Önce kullanırlar,sonra "alakamız yok" derler.Her konuda böyle yapmıyorlar mı?

EVET BENCEDE, ÜLKÜ OCAKLARINA GİRİP ÇIK SONRADA ÜLKÜCÜ DEĞİLİM DE BİZDE YUTTUK

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Bakın düşünce yanlış.

Aynı Şeyi Hrant Dink olayında da gördül.

Yasin hayal BBP nin ocaklarına girip çıkıyormuş.

Ordan burs alıyormuş.

Siz Şimdi Olayı direk Mhp ye yıkarsanız

Yanlış yaparsınız.

Bu mantıkla biz bir çuvaldız boyu yol alamayız.

[ülkemin vatanseverler gençlerine saldırıyolar bu kişi n yapsın tabiki arkadaşların yanında olucak karşılık vericek[/FONT][/B]
sa

Bu adam Mı vatansever?

Arkadaş De Get İşine..

vatanı sevmek midir Huzursuzluk Çıkarmak?

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Olay ne MHP olayıdır.

Ne Chp olayıdır.

Bugun gazetelerde Muhsin Yazıcıoğlu ile Sarp bilmem ne açıklama yapmış.

Bu oyun daha önceden oynandı.

Bu adamlar yerine göre ülkücü yerine göre Solcu.

İŞlerine nasıl gelirse!

71 de 80 de bir çok genç öldü.

Ölende bu vatanın evladı öldürülende.

Ama unutmayın!

Ölen Şehit olmadı.

kalanda gazi olmadı.

oguz

Yeni
72912.jpg

Ne MHP lisi Aynı hizbullahçı görünümü var
bir de MHP liymiş yesinler seni bizde inandık
olsa olsa CİA ajanı olabilir

AynAlı

Kıdemli Üye
Olay ne MHP olayıdır.

Ne Chp olayıdır.

Bugun gazetelerde Muhsin Yazıcıoğlu ile Sarp bilmem ne açıklama yapmış.

Bu oyun daha önceden oynandı.

Bu adamlar yerine göre ülkücü yerine göre Solcu.

İŞlerine nasıl gelirse!

71 de 80 de bir çok genç öldü.

Ölende bu vatanın evladı öldürülende.

Ama unutmayın!

Ölen Şehit olmadı.

kalanda gazi olmadı.
olay tamamen mhp olayıdır..zaten mhp siyasi kimliğinden çok bu olaylarla gündeme gelmiştir..o dediğin yıllarda bir sürü cana kıyanda mhplilerdir..hrant dink,danıştay,malatya kilise olayı yepyeni mhp olaylarıdır..

dokur

Paylaşımcı
Sevgili katilin (!) MHP'nin Antalya'daki eski ve yöneticilerinin hepsi ile resimleri var.Neyi inka ediyorsunuz?

ÜLKÜ HAN

Paylaşımcı
Bakın düşünce yanlış.

Aynı Şeyi Hrant Dink olayında da gördül.

Yasin hayal BBP nin ocaklarına girip çıkıyormuş.

Ordan burs alıyormuş.

Siz Şimdi Olayı direk Mhp ye yıkarsanız

Yanlış yaparsınız.

Bu mantıkla biz bir çuvaldız boyu yol alamayız.

Bu adam Mı vatansever?

Arkadaş De Get İşine..

vatanı sevmek midir Huzursuzluk Çıkarmak?

S.A KARDEŞİM USLUBUNUZU BOZMAYIN DE GET İŞİNE LAFI HİÇ ŞIK DEĞİL BURDA FİKİRLERMİZİ SUNUP MEDENİCE TARŞIYORUZ
YAKIŞTIRAMADIM USLUNBUNUZU!

Bîdâr

Aktifleşmemiş
O kelime yüzünden özür dilerim.

Ama Böyle bir olaya karışmış bir aadama vatansever! demek şaşırttı açıkcası bizi.

Bu ülkennin kaosa değil sukunete ihtiyacı var.