Onu görünce şok oluyorlarmış

Mihmân

мüиζєvî
Tasarımcı Rabia Yalçın, koleksiyonlarındaki dekolteli kıyafetleri beğeniyle izleyen insanların, kendisini tesettürüyle gördükleri zaman şoka uğradıklarını söyledi.

rabiayalcin_haberturk1.jpg
[SIZE=-1]
Tasarımcı Rabia Yalçın, Habertürk'te Özlem Gürses'in sunduğu 'Burası HaftaSonu' programına konuk oldu. Yurt dışındaki defilelerinde dekolteli kıyafetleriyle büyük alkış alan Rabia Yalçın, podyuma çıktığında ise izleyenleri şaşırtıyor.

"Dini inançlarım gereği türban takıyorum" diyen Yalçın, hazırladığı kıyafetlerle görüntüsü arasındaki tezatlığın insanları şoka uğrattığını söyledi. Yalçın, "Sürpriz, oluyor ciddi bir şoklama oluyor. Kutudan cin çıkmış gibi..." diyerek, insanların kendisini gördüğü zaman çok ilginç tepkiler verdiğini belirtti.

Yalçın, bu durumu şu şekilde değerlendiriyor: "Radikaller çok sivrilmiş durumda, uçlar. Özellikle dini simge taşıyorsanız veya dindar olduğunuzu bir şekilde anlatıyorsanız, bir şekilde biliniyorsa şöyle kabul ediliyor; dindar insanlar başkalarını kabul etmezler. Herkesi kendileri gibi görmek isterler. Ben bunu kırmaya çalışıyorum. Yani ben 'ben', sen 'sen'... Yani ikimiz bir bütün değiliz ki, ayrıyız. Ama belli bir noktada bütünleşebiliriz. Hoşgörüde bütünleşebiliriz. Sanatta bütünleşebiliriz."

Tv Gazetesi

[/SIZE]

sır

Üye
İslamın hoş görmediği hatta yasakladığı kıyafetleri yapmak, giymenin de ötesinde bir vebal olmaz mı ? Hz. Aişe r.ah yanına ince kıyafetlerle giren başka kabileden kadınları görünce '' Siz musluman mısınız wallahi bu giydiğiniz musluman kıyafeti değildir!'' diyerek tepkisini ortaya koyarken ,Musluman olduğunu hatta inancı gereği örtünmeyi dahi başarabilmiş bir hanımın İslamın cevaz vermediği kıyafetleri tasarlaması-yapması ne yaman bir çelişki,Sadece haram değil,harama giden yol da Allah'ın korusu içine dahildir! Ben giymiyorum ama giyen giysin bananecilik var mı? iyiye ya da kötüye vesile olmakta bir sorumluluktur ....

Bilinçsizlik mi desem,yahut modernleşme ayaklarına yatarak muslumanların takvasını delme uğrası mı desem, ya da hiç birsey demesem de sussam...

seyyah_acem

YEŞİL TUAL
ben de görsem ben de şok olurdum. insanlar sadece kendilerinden sorumlu değiller. insanları günaha götüren bir kıyafeti yapmak ve giydirmek te vebal ister.
Allah ıslah etsin cümlemizi