Özelleştirme!Özelleştirtmeme!

missilo

Asistan
Ahmet:
—İş sıkıntısı çekiyoruz!
—Milyonlarca kişi işsiz!
—İşsizlik sorunu hâla çözülmüyor__
—Devlet büyükleri ne yapıyorlar?
—Adım dahi atmıyorlar…
—Uyuyorlar mı yoksa?
—Üstüne, birde ülkemizin topraklarını satıyorlar!
—Ne yapıyor bu iktidar anlamak mümkün değil.
Mehmet:
—Dur orada Ahmet.
—Haklısın iş sıkıntısı bir gerçek! Ancak devlet adımları atıyor merak etme!
—Uyuma falan yok!
—Ülkede özelleştirme yapılıyor. Özelleştirme sırasında devletin işlettiği kurumlar satılıyor!
—İş gücü azalmıyor!
—Fakat elde edilen kar ile yeni iş sahaları açma olanağı oluyor…
Böylece hem milletimiz iş sahibi oluyor hem de özelleştirme yapılarak yeni iş sahaları açılıyor! Böylece ülkemiz gelişerek medeni ülkeler arasına girmekte hızla yol alıyor…
Ahmet: Maşallah Maşallah.
Özelleştirmeye karşı çıkanlar için ibret verici bir yazı….

alparslan44

Paylaşımcı
Web sitesi
www.ulkuocaklari.org.tr
—Fakat elde edilen kar ile yeni iş sahaları açma olanağı oluyor…
Böylece hem milletimiz iş sahibi oluyor hem de özelleştirme yapılarak yeni iş sahaları açılıyor! Böylece ülkemiz gelişerek medeni ülkeler arasına girmekte hızla yol alıyor…

üçkuruşa sattığınız kurumların parasıylamı açacaksınız
madem yeniden açacaktınız niye sattınız? macera olsun diyemi?
ama doğru yenisini açınki satacak bişeyler olsun satmaya alıştınız satmadan yapamazsınız
kaç yıldır iktidarsınız kaç fabrika açtınız ? fazla degil bir örnek ver bula bilirsen

missilo

Asistan

üçkuruşa sattığınız kurumların parasıylamı açacaksınız
madem yeniden açacaktınız niye sattınız? macera olsun diyemi?
ama doğru yenisini açınki satacak bişeyler olsun satmaya alıştınız satmadan yapamazsınız
kaç yıldır iktidarsınız kaç fabrika açtınız ? fazla degil bir örnek ver bula bilirsen
yahu partizan bir kişiliğe sahip değilim ben!siz felan diyorsunuz da ondan dolayı...akp li değilim ama icraatlarını onaylıyorum!hemfikiriz yani...
ben sadece özelleştirmeye karşı çıkmayanlardanım!
bak şimdi!ben bir devlet olayım!ve bir fabrikam var!bu fabrikada işçiler benden para alıyorlar!ve işsiz değiller!şimdi burayı ben işletmeye devam edersem işsizlik devam eder!
ama burayı başka kimselere devredip yeni iş sahaları açarsam yeni işçi alımı yapılır!bu şekilde işsizlik çözülmese bilene azaltılır!umarım anlamışındır!!!

kaç fabrika felan açtığını ben bilemem tabiki!illede fabrika açması şart değil ayrıca iş sahası diyorum bak dikkat et...
neyse böyle bir araştırma yapıp boşuna zaman kaybı yapmam!ama illede ne yaptıklarını öğrenmek istiyorsan ak partinin sitesinin adresini verebilirim!
http://www.akicraatlar.com/turkce/

alparslan44

Paylaşımcı
Web sitesi
www.ulkuocaklari.org.tr
doğru ayda 450 ytl 12 saat çalışarak yaşamayı başarabilirsen işsahibisin senin dediğin insanları işsahibi yapmaz köle yapar birileri parayı kazanırken işçi aysonunu nasıl getireceginin hesabını yapar ... okadar güzel fikirse özel sektörde işe gir yaşamaya çalış
http://www.akpgercegi.com/ sende gir buraya bak

alparslan44

Paylaşımcı
Web sitesi
www.ulkuocaklari.org.tr
senin değerli zamanını almıyalım burdan birazını izle

[YT]1tIYfzKwLsQ&feature=related[/YT]

[YT]_866f0Q2Bp0&feature=related[/YT]

tatmin olmazsan geldiği yerde çok var göndeririz

oguz

Yeni
elde edilen kar ile yeni iş sahaları açma olanağı oluyor…

Allah aşkına şöyle bir düşünelim ,ülkemizde özelleştirme adı altında bunca kurum
fabrika,maden kaynakları,ülke toprakları satıldıda işsizlik oranımızmı düştü yoksa
halkımızın alım gücümü çoğaldı yoksa borçlarımızmı azaldı
hiçbirisi olmadığına göre bu satılanlar sadece tefeciye İMF ye borsa hırsızlarına
küresel yahudi sermayesinin eline geçmiştir
yok ülkeyi iyi idare ediyorlarmış ,sata sata dağdaki çobanda evini idare etmesini bilir ya o satılanların sonu gelince ne OLACAK...

.......
Gürcüymüş Arapmış diye insanları ırk ile dışlamayı doğru bulmuyorum
Irkı ne olursa olsun sonuçda bu ülkede yaşayanlara ,Türk vatandaşı olduğundan dolayı Türk denir
kim olursa olsun önemli olan ülkesine milletine dinine maneviyatına
sahip çıksın bu ülkenin bu milletin menfaatlerini gözetsin...

alparslan44

Paylaşımcı
Web sitesi
www.ulkuocaklari.org.tr
yeni fabrika açması için kaçtane satması daha gerekecek butün ülkeyi sattı bir tane fabrika açmadı bi türkiye daha satsın belki 1 tane ufak cay ocagı açar

missilo

Asistan
butün ülkeyi sattı bir tane fabrika açmadı bi türkiye daha satsın belki 1 tane ufak cay ocagı açar

http://www.akicraatlar.com/turkce/

sanayi de yapılan yeniliklere bak!
bir bak bakalım çay ocağımı açılmış kahvehane mi açılmış!
kardeşim ben senin görüşünü dinleyip cevaplarını veriyorum!!!
fakat sen verdiğim sitede daha ne olup olmadığını bilmeden cevap veriyorsun!
tenezzül edip girip bir baksan aradığın soruların cevaplarını bir bir bulacaksın zaten!
yeter ki tenezzül edip bakıver!!!
neyse diyorum ya birbirimize bir şeyleri aşılama gayretine giriyoruz!kısır döngü bu!
vesselam

E

ebubeddavi

Guest
ÜLKEYİ KURTARANLARA NİYE SALDIRIYORSUNUZ ?? ÜLKEYİ AMRİKA ASKERLERİNİN İŞGALİNDEN KURTARDIĞI İÇİN Mİ SALDIRIYORSUNUZ, BANKALARDAKİ PARALARINIZ YÜKSEK FAİZ KAZANMIYOR DİYE Mİ?? SALDIRIYORSUNUZ .. ÜLKE DİRİLİYOR VE BORÇ KAMBURUNDAN KURTULUYOR DİYEMİ SALDIRIYORSUNUZ HE??? BU İKTİDAR HALKIN İKTİDARI OLDUĞU İÇİN Mİ SALDIRIYORSUNUZ ??? BU İKTİDARI DARBECİLER ATAMADIĞI İÇİN Mİ SALDIRIYORSUNUZ HE?? ÜLKEYİ DÜNYA DA İTİBAR VE ONUR VE YÜCELİK KAZANDIRDIĞI İÇİN Mİ SALDIRIYORSUNUZ ??? siz kime hizmet ediyorsunuz ? STATUKOYA , ÇETELERE, MAFYAYAMI? YAZIK 3 KURUŞ DÜNYA MENFAATİ İÇİN DÜŞÜLEN DURUMA BAKIN , BAKIN DA...

alparslan44

Paylaşımcı
Web sitesi
www.ulkuocaklari.org.tr
kardeşim bana adres gösterip durma bildiğin varsa yaz bilmiyorsan öğren ben sana açtığı fabrikalardan bir tanesinin ismini istedim madem sanayiye büyük hizmet verdi bunu yazmak okadar zor olmasa gerek

verdiğin adrese girdim gördüğüm tekşey onu yaptık bunu yaptık yaptılarına örnek yok bu yüzden bana örnek veremiyorsun topu taca atıyorsun

missilo

Asistan
verdiğin adrese girdim gördüğüm tekşey onu yaptık bunu yaptık yaptılarına örnek yok bu yüzden bana örnek veremiyorsun topu taca atıyorsun
yani helal olsun!bir şeyi görmemek için ne çabalar veriyorsun bravo yani...neyse örnek verirsem eğer tenkit etmeyi bırakacaksan veriyim yani!yeterki hak olanı gör.
bak oku yazdıklarımı sonuna kadar:

bunlar sadece 1-2 gün içerisinde açılan yerler!!!diğer günleride sen hesap et..

“Bolu Tüneli’ni tamamladık, İzmir’in 19 yıllık sorunu Çevre Yolu’nu hizmete soktuk,
13 yıllık İzmir Manisa Duble Yolu’nu bitirdik.
Van’da 11 ay Van’a kapalı Bahçesaray’a yol götürdük.
Hakkari Şemdinli’de yol ve su sorununa da el attık.
Esnaf ve çiftçi kesimine de mesaj veren Erdoğan, “Ziraat Bankası’ndan verilen faizler yüzde 59’dan 19’a,
Halkbankası’ndan esnafa verilen faizler de yüzde 47’den 13’e düştü.
Çiftçiye mazot, gübre desteği ve prim de veriyoruz
.........

Spor salonundaki programın ardından Manisa Belediyesi’ne geçen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,Manisa sokaklarında yarım saati aşkın oyuncak dağıtarak Vestel City’nin 5 yeni fabrikasının açılışını yapmak üzere Vestel Tesislerine geldi.
İzmir'de 13 açılış yaptı, 2 müjde verdi
Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 Şubat 2007 tarihinde İzmir'de önemli açılışlar yaptı.
Başbakan Erdoğan, sabah ilk olarak yapımına 19 yıl önce başlanan İzmir çevre yolunun Bornova-Karşıyaka arasındaki 11 kilometrelik kuzey bölümünün açılışını gerçekleştirdi. Girne Kavşağı'nın Örnekköy girişinde belirlenen trafiğe kapalı alanda kar yağışı altında gerçekleştirilen törende Başbakan, canlı bağlantılarla Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi Genel Cerrahi binasının açılışıyla hayırsever işadamı Salih İşgören tarafından Alsancak'taki eski Sümerbank tesislerinde yaptırılacak olan Nevvar-Salih İşgören Eğitim Kampusü'nün temelini attı...
Eğitim yatırımlarının kendisini çok heyecanlandırdığını belirten Recep Tayyip Erdoğan, ayrıca İzmir'de yapımı tamamlanan Gülsefa Kapancıoğlu Lisesi ile ayrıca Aliağa Cumhuriyet, Bornova Osman Çınar, Buca Ali Kuşçu, Karşıyaka Lamia Karaer, Konak Emir Sultan, Menderes Karakuyu İlköğretim Okulları'nın ek binalarını açtı...
Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, İzmir'deki törenin ardından Aliağa Organize Sanayi Bölgesi'ne (ALOSBİ) geçerek, toplu açılış törenine katıldı. ALOSBİ'deki enerji dağıtım, doğalgaz çevrim santrali ve 2. etap altyapı tesislerinin yanı sıra 15 fabrikanın temelini sembolik olarak atan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ayrıca bölge 1. etabıyla birlikte kurulan 10 fabrikanın da açılışını gerçekleştirdi.
Başbakan Erdoğan, Petkim Elektrik ve Buhar Üretim Ünitesi Doğalgaz Dönüşümü Tesisi ve kapasite arttırım yatırımı ile Petkim Atık Yakma Tesislerinin açılışlarını da buradan yaptı.
Birinci kısmının açılışını yaptıkları ALOSBİ'de 248 sanayi parselini hizmete soktuklarını ve temelini atacaklarını, ikinci kısımda ise 152 sanayi parseli için yatırıma başlanacağını kaydetti.
Recep Tayyip Erdoğan, ALOSBİ'nin ardından Aliağa Belediyesi’nin düzenlediği toplu açılış törenine katıldı. Meydanda toplanan 10 bin Aliağalı, Başbakan'a sevgi gösterilerinde bulundu. Yeni Mahalle Parkı, Mehmet Akif Ersoy Parkı, İnönü Bulvarı ile düzenlenen kavşakların açılışını gerçekleştiren Başbakan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada 2008'in toplu konut yılı olacağını söyledi. Toplu konutta yoksula yöneldiklerini belirten Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, 15-20 yıl vade ve 100-200 YTL'lik taksitlerle vatandaşın ev sahibi olacağını söyledi. Türkiye'de 600 değişik noktada konut yaptıklarını dile getiren Erdoğan, "Benim vatandaşım ev sahibi olsun, bir yuvaya kavuşsun istiyoruz. Muhalefet, enflasyon zaten inişe geçmişti. Bu inişte size denk geldi diyor. Sevsinler seni. Yolsuzluk yok, hortumlar kesildi. 22 banka fona devredilirken 46 milyar dolarlık fatura vatandaşa ödetildi. İşçiden, memurdan kesilen nemaları da 13.5 katrilyonluk nemayı da biz ödedik. Çünkü Türkiye işçisine, memuruna borçlu olamazdı. İmarzedelerin 2 katrilyon alacağı vardı, faiziyle 10 katrilyona çıktı. 9'unu ödedik, 1 katrilyon kaldı. Çünkü adaletin gereği buydu" dedi.

Başbakan Erdoğan, erkek çocuklarına oyuncak araba, kızlara ise bebek dağıttı.

valla bilmediğim şeyleri bana öğrettiğin için teşekkürler alparslan kardeş!PARTİZAN değildim ama sayende öyle olcam bu gidişle...zaten seçimdede öyle olmadımı...ak partinin bekleneninde üstünde oy almasının en büyük nedeni sen ve senin gibi ak parti yandaşları:D.
neyse izmirde yaşıyorum ama bu açılışları kaçırmışım!senin sayende ülkemdeki gelişmeleri görmüş oldum!Allah razı olsun....

missilo

Asistan
yanlız bunları başbakan söylüyor!
"hizmete koyduk","açılışını yaptık" felan....ben değil yanlış anlama sakın__

alparslan44

Paylaşımcı
Web sitesi
www.ulkuocaklari.org.tr
Başbakan Erdoğan, Petkim Elektrik ve Buhar Üretim Ünitesi Doğalgaz Dönüşümü Tesisi ve kapasite arttırım yatırımı ile Petkim Atık Yakma Tesislerinin açılışlarını da buradan yaptı.
evet önce açtı sonra özelleştirme adı altında ermenilere satıldı .

ben de malatya dayım biraz burdan örnek vereyim sana

http://www.akpgercegi.com/
başbakan bakanlar her geldiğinde malatya beyler deresi viyadüğü nün açılışını yaparlar temel atma töteni yaparlar aynı yere üç dört defa temel attıkları oldu . temelden öteye gidemedi hala bitmesi için kaç defa daha başbakanın açılış yapması gerekiyor
malatya sümer fabrikası özelleştirme kapsamında akp yandaşı malatya girişim gurubuna satıldı . fabrikayı kapatarak alış veriş merkezi yapmayı planladılar dönemin mhp li belediye başkanı mehmet yaşar çerçi buranın imara açılamayacağını söyledi yerel seçimler öncesi malatya girişim gurubu fabrıkanın açılacagını belirterek işci alımları yapmaya başladılar malatyadaki işsizler sabahlara kadar fabrikanın önünde sıra beklediler kayıt yaptıra bilmek için kayıt sırasında akp için oylar istendi açılış günü belirlendi akp nin yerel seçimleri kazanması durumunda fabrikanın açılacagı belirtildi seçimleri akp kazandı seçimler bitti akp li belediye başkanı cemal akın izin verdi fabrika kapandı
akp malatyadan ne istediyse aldı oy istedi 6 milletvekili cıkardı belediyeleri istedi beldiyeleri aldı malatya ya ne verdi İŞKUR Malatya İl Müdürü Yaşar Karataş, kuruma kayıtlı olan işsiz sayısının 10 bin 98 olduğunu belirti hani nerde açılan fabrikalar

özelsektörün açtığı fabrikaları yazmışsın özelsektör çalıştıracak işci mi arıyor kölemi malatya da 12 saat ayakta hiç durmadan askari uçretin de altında para ya hiç bir sosyal güvencesi olmadan çalışan insanlar var istihdam bu şekildemi sağlanıyor akp li millet vekilleri kendi maaşları ile geçinemezke askari üçretin altında paraya nasıl yaşamayı başaracak özel sektör çalışanı bu sistem birilerini hergün biraz daha zengin ederken bizleri hergün birazdaha geriye götürüyor

devet adına bir yer açmışmı ben sana bunu sordum ?