Prof.Dr.Erol Manisalı : " Erbakan hoca antiemperyalist olduğundan tasfiye edildi "

Prof.Dr.Erol Manisalı : " Erbakan hoca antiemperyalist olduğundan tasfiye edildi "

"Erbakan Hoca antiemperyalisttir"

12477.jpg
05 Ocak 2008 11:18

"..Ordu içinde Amerika’nın generalleri vardı. Aynı 12 Eylül’de olduğu gibi, 12 Mart’ta olduğu ve aynı zamanda 28 Şubat’ta Amerikan’cı kimi generallerin varlığıyla bu durum, ayyuka çıktı..."

TV5’te yayınlanan Ekonomi-Siyaset’in bu haftaki konuğu Okan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Erol Manisalı idi. Manisalı, iç ve dış politika ile ilgili olarak programın sunucusu İlhan Boz’un sorularını yanıtladı.

Küreselleşmenin, aslında batının gözüyle bir dünyaya bakış penceresi olduğunu ve böylece batının yerkürede yani dünyada kendi istediği biçimde bir iktisadi, siyasi, sosyal ve askeri düzen kurmak isteyip kafasında uygulayıp düşündüğü bu düzene de “benim küresel düzenim” dediğini ifade eden Manisalı, “Güney Kore’yi nasıl küreselleştirdiğini gördük. Hiç Hıristiyan yokken nüfusun yüzde 40–45 Hıristiyan yapıldı işte onların küreselleşmesi budur. Yalnız mallar gitmiyor, düşünce, inançlar da yani onların düşüncesi inançları da yitirilmiş oluyor” dedi.

Erbakan Hoca antiemperyalisttir

Manisalı, 54. Hükümetin Başbakanı Erbakan için “Erbakan hoca antiemperyalisttir. Onun için tasfiye edildi ABD tarafından. Ordu kullanıldı ve 28 Şubatta, öyle ki bunu yapanlar da ordunun yaptıklarının farkında değillerdi. Bir iki paşa farkındaydı gerisi farkında değillerdi. Ordu bütün olarak hareket etmedi. Ordu içinde Amerika’nın generalleri vardı. Aynı 12 Eylül’de olduğu gibi, 12 Mart’ta olduğu ve aynı zamanda 28 Şubat’ta Amerikan’cı kimi generallerin varlığıyla bu durum, ayyuka çıktı, kimliklerini gördük ve Amerika tarafından daha üstlere getirilmek istendiğini de çok iyi biliyoruz. Dolayısıyla genel olarak bir anlamıyla ordu kullanıldı 28 Şubatta. Bir taraftan bir takım olayları suni olarak yaratarak orduyu tahrik ettiler. Batı tahrik etti ve 28 Şubat’ta çok ustaca rolünü oynadı” şeklinde konuştu.

FATMA KORKUTADA / İstanbul
Milli Gazete

talib

Kıdemli Üye
Hoca başarılı veya değildi tartışılır ama antiemperyalistti..

agbi

Yasaklı
Hoca başarılı veya değildi tartışılır ama antiemperyalistti..

Doğruya doğru

Türkiyede ANTİEMPERYALİZMİ değişik açıdan fikirleri ile ön Plana çıkardı.

Başarılı Başarısız konusu ayrı bir tartışma
.Girmek te istemiyorum ama talebeleri hocanın Bayrağını hala taşıyorlar.

fakiri

Kıdemli Üye
Şu menşeini bir açıklasana Şablon lara sığınmadan.

Sadece şu kadara söyleyeyim ki, benim meşeimle senin menşein arasında uçurumlar var. Artık buradan sen ne çıkarabilyorsan çıkarıver.
Arife başka tarif gerekmez.

agbi

Yasaklı
Sadece şu kadara söyleyeyim ki, benim meşeimle senin menşein arasında uçurumlar var. Artık buradan sen ne çıkarabilyorsan çıkarıver.
Arife başka tarif gerekmez.

Doğru diyorsun sakaryalı arkadaşım aramızda uçuruumlar var ama ben sence benle ilgili uçurumları açıkladım sende benimle ilgili uçurumları bir açıklasan.

Ebabil

Üye
Doğruya doğru

Türkiyede ANTİEMPERYALİZMİ değişik açıdan fikirleri ile ön Plana çıkardı.

Başarılı Başarısız konusu ayrı bir tartışma.Girmek te istemiyorum ama talebeleri hocanın Bayrağını hala taşıyorlar.

Sn arkadaşım telebeleri olarak naklettiğiniz kişilerin Hoca'nın bayrağını taşıdığına katılmıyorum. Hatta Erbakan Hoca'nın istikametinin tam tersi yönde ilerlediklerini düşünüyorum.

faruk

Üye
Ulusalcılar Erbakan'a hayran...
Erol Manisalı,İlhan Selçuk,Çevik Bir,Vural Savaş,Sebahattin Önkibar...
Dünün siyonistleri hidayete mi erdi yoksa..

manifesto

Yasaklı
Muhteren hocamız tasviye edildi bu doğru
28 Şubat zaten bir tasviye süreciydi
Ancak bunu sadece anti-emperyalist oluşuna bağlamak anlamsız
Tasviye olmayanlar Emperyalist mi oluyor
Orası biraz karanlıkta kalmış.
“Güney Kore’yi nasıl küreselleştirdiğini gördük
Türkiyeyi Güney Kore ile kıyaslamış.Türk ve Türk İslam Tarihinden bir haber mi acaba.

Ulusalcılar elbette Erbakana hayran
Bir GÜZEL ufalıyorduk seni hey gidi Erbakan
Şu Tayyibe bir türlü diş geçiremiyoruz.. :) neden hayran olmasınlar

fakiri

Kıdemli Üye
Ulusalcılar Erbakan'a hayran...
Erol Manisalı,İlhan Selçuk,Çevik Bir,Vural Savaş,Sebahattin Önkibar...
Dünün siyonistleri hidayete mi erdi yoksa..

Bilindiği gibi, Türkiyedeki bütün siyasi fraksiyonlar -kendilerini İslâmı temsil ettiğini söyleyenler dahil-Masonalr, komunistler, Yobaz Laikler r v.b. hepsi 22 Temmuzda 2007 seçimlerinde AKP'ye çullandıalr. Amas, millet bunların oyunlarını ve hesapalrını öyle bir bozuş bozdu ki, şimdi darbe bile yapmayı göze alamıyorlar.
Ne yapacağını şaşıran şaaşkın tavuk gibiler.

abdullah sinan

Paylaşımcı

Ulusalcılar elbette Erbakana hayran
Bir GÜZEL ufalıyorduk seni hey gidi Erbakan
Şu Tayyibe bir türlü diş geçiremiyoruz.. :) neden hayran olmasınlar

:D:D:D

Oy yüreğim Oy!!!

Farklıyım demek için bu kadar saçmalamaya gerek yok...

Tabii aynı mantıkla, Ebu Cehil'de Rasule mi böyle sesleniyordu? (Tevbe tevbe)

Ne zamandan beri kafire karşı dik durmak ufalanmak diye anılır oldu?

Libya'da yaşanan olayları az biraz bilirsin...

Ama mutlu sonu hatırlatmış olalım...

Mutlu Son dediğim mevzu Ömer Muhtarın kafirlere esir düşmesi... Evet bu gerçekten de mutlu bir son... Niye? İlk başta teslim olmak, yumuşayıp, kabullenmek yok...

İtalyanlar atını vuruyorlar, Ömer Muhtar yere düşüyor. Ama yine bıkmıyor teslim olmuyor... Silahını alıp ayağa kalkıyor ama italyan kafiri üzerine çullanıp Onu esir alıyorlar. Asıl Mutlu son bu değil... Bundan sonra başlayacak...

İtalyan birliklerinin genel kumandanı Graziani’nin karşısına çıkartılır.Bu görüşmede İzzet-i İslamiyesi ile öyle harika cevaplar vermiştir ki, bu taş kalpli general onun hakkında şunları yazacaktır (bu herzaman böyle olmuştur ve şimdi Muhterem LiderimErbakan için de böyle oluyor bu yüzden bu olayın şaşılacak hiç bir yanı yoktur): “Odama girdiği andan çıkıp gittiği ana kadar onun vakar ve haysiyetine son derece hayranlıkla bakıp durdum.Onun tavır ve davranışlarını çok beğendim ve hayran kaldım.”

Dahası aralarında bir konuşma geçecektir... Hatırımda kaldığı kadarı ile şöyle bir konuşmaydı:

Graziani: Bize karşı neden bu kadar şiddetle savaştın?

Ömer Muhtar: İmanım için...

Graziani: Bu kadar az asker ve vasıta ile bizi Trablusgarp'tan atabileceğini mi düşünüyordun?

Ömer Muhtar: Hayır!!!

Graziani: O zamn ne elde etmeyi düşünüyordun?

Ömer Muhtar: Hiç ben sadece İmanım için döğüşüyordum ve buna bana yetiyordu(İşte mutlu Son) Geri kalanı Rabbimin elinde...

Bu Mutlu Son şeytanın ayağımı kaydırmasına engel olduğu için benim için çok önemli... Kafamın allak bullak olduğu bir dönemde bu satırlarla rabbim beni karşılaştırdı da hala şerefle Milli Görüşçüyüm diyorum...Rabbıma hamdolsun...

abdullah sinan

Paylaşımcı

Madem muhabbet Hayvanlar aleminden açılmış bizde devam ettirelim.:D

Arkadaş bu tavuğa dönen milli Görüşçüler seni bir yerine bir dık dık falan mı vurdular? Ancak toplu olduklarında aslana saldıran çakal gibi ne diye sürekli Milli Görüş'e ve O'nun Muhterem Lideri Erbakan Hocama saldırıp duruyorsun anlayamadım... Birileri seni düşman olarak yetiştirmediyse söyleyecek bir kaç sözün elbat vardır... Ama işi gücü sağa sola saldırmak olan tabiri caizse bozuk bir tornanın ürünü isen elbette sadece saldıracak ama saldırma sebebini dahi açıklayamayacak kadar bilgi yoksunu olacaksın. Bence fazla zıplama gerçek hayatta biz böyle kelimelere pek tahammül edecek insanlar değiliz. Burada alışırsın sonra sana o kelimenin harflerini tek tek yuttururlar...

hamra

Üye
Bilindiği gibi, Türkiyedeki bütün siyasi fraksiyonlar -kendilerini İslâmı temsil ettiğini söyleyenler dahil-Masonalr, komunistler, Yobaz Laikler r v.b. hepsi 22 Temmuzda 2007 seçimlerinde AKP'ye çullandıalr. Amas, millet bunların oyunlarını ve hesapalrını öyle bir bozuş bozdu ki, şimdi darbe bile yapmayı göze alamıyorlar.
acip..

fakiri

Kıdemli Üye
alıntı:
Bence fazla zıplama gerçek hayatta biz böyle kelimelere pek tahammül edecek insanlar değiliz. Burada alışırsın sonra sana o kelimenin harflerini tek tek yuttururlar...

Sizden her türlü kötülük beklenir. Çünkü, sizin siyasi saltanat uğruna gözünüz dönmüş ve bu uğurda yapmayacağınız kemlik ve kötülük yoktur.
Şerrinizden Allah'a sığınırız.

agbi

Yasaklı
alıntı:
Bence fazla zıplama gerçek hayatta biz böyle kelimelere pek tahammül edecek insanlar değiliz. Burada alışırsın sonra sana o kelimenin harflerini tek tek yuttururlar...

Sizden her türlü kötülük beklenir. Çünkü, sizin siyasi saltanat uğruna gözünüz dönmüş ve bu uğurda yapmayacağınız kemlik ve kötülük yoktur.
Şerrinizden Allah'a sığınırız.

Lütfen bak tutum farkı düşüncedeki öz ana ruh farklı.

Ne demek şerrinizden sığınırız kim bunlar düşmanınmı ?

Herkesin doğru veyua yanlış veya hatalı vb.vb.vb. şeklinde bakış açıları olabilir.Fakat ben HİÇ BİR MÜSLÜMAN KARDEŞİME ŞERRİNDEN ALLAH a sığınırız demem demektende ALLAH cc SIĞINIRIM.

fakiri

Kıdemli Üye
alıntı : agbi
Herkesin doğru veyua yanlış veya hatalı vb.vb.vb. şeklinde bakış açıları olabilir.Fakat ben HİÇ BİR MÜSLÜMAN KARDEŞİME ŞERRİNDEN ALLAH a sığınırız demem demektende ALLAH cc SIĞINIRIM.

Daha ne kadar zaman MAVİ BONCUK dağıtımına devam edeceksin !

Kusura bakma benim senin bu özelliğine hiç merakım yok ve ilelebet de olmayacak ...

:(

hamra

Üye

Kusura bakma benim senin bu özelliğine hiç merakım yok ve ilelebet de olmayacak ...

gene acib..

agbi

Yasaklı

Ben kimseye Mavi boncuk dağıtmıyorum A.Sinan la bu forumda fikren çok kapıştım yine de fikren kapışmam devam edecektir.

Fakat her zaman düşünce yapım HİÇ BİR MÜSLÜMAN KARDEŞİME ŞERRİNDEN ALLAH a sığınırız demem demektende ALLAH cc SIĞINIRIM

fakiri

Kıdemli Üye
O hoş gördükelrinin yüzünden başını duvara çarpıp kafan-gözün yarıldığında sığınırsın o zaman !

Gerçi hoş senden de sığınmak lazım ya !