RTE neler yapmış..nelerrrrr..

P

perisa

Guest
arkadaşlar herkes eleştirilir de iyi güzel tamam da herşeyinde bir adabu muaşereti var adamlar (AK PARTİLİLER) ülkenin tükendiği ve çökertildiği ve depremde gelen yardım paraları ile memur maaşları verldiğini biliyoruz ee ÜLKEDE DEVLET ÇÖKÜNTÜDEYKEN GELDİLER VE ÜLKEYİ KURTARDILAR eee şimdi 3 -4 çetecinin ve kendi menfaati için ülkeyi satacak kadar bencilin lafı ile bunları yerden yere mi vuralım bumu SİZİN ADALET ANLAYIŞINIZ bumudur mertliğiniz ??? beyler el İNSAF ,, hırsız ile onu yakalıyan polise ayni uygulama bu nue mene ZİLLETTİR YA....TOPLUMSAL KURTULUŞŞŞŞ,,, evet AK PARTİYİ ve POLİSİ kutlarım ve severim ÇÜNKÜ BEN NANKÖR VE BENCİL DEĞİLİM.

bukett

Üye
..bugune kadar turbanı kım bu kadar gundeme getırdı..gundeem geldı de ne oldu?ewt sadece gundem de kaldı bız hala acık gırıyoruz.ilim ogrenmek ıcın sevap kazanmayı ısterken.gunahın dıbıne vuruyoruz..

Rüveydaa

Profesör
Web sitesi
www.serzenisler.com
insanlar ben çocğumu döverim ama başkası dövüncede savunurum demek yerine...

ben çocuğumu döverim başkası dövüncede ona sevinir sesimi çıkarmam, çünkü haketti mantığındalar...

işte aynen böyle.. kendi içinizde hem Recep Tayyip Erdoğanı hemde Ak Partiyi istediğiniz kadar topa tutun çünkü bu şekilde hatalar daha aza iner..
ama başkasının bunu yapmasına müsaade etmeyin... savunmasını bilin...

heleki o saldıranlar hırsız, hain, bencil, Laik, yobazlar ise...

Meryem

Komplike
Yağmur yağdı gök çatladı,
El Maktum garaja atladı
Kefereye gitti çok banka
Yeni Rakıyı kaptı Amerika
DÖKTAŞ gitti Fransıza,
PETKİM'i kaptırdık kansıza
TELEKOM'u verdik Araba,
TELSİM'de olduk maraba
İzmir Limanı Çinlinin
TÜRKSEL'in yarısı Finlinin
Başak Sigorta Fransızın
İzocam gitti ansızın
Araç muayene Almanın
Esprisi kalmadı çalmanın
Çek'e şavulladık ilacı
Vatanımızda olduk kiracı
Kuşadası oldu Ofer'in
Bekliyoruz halkımızdan aferin
Kaya Çetin

Ya hu zaten bu ne ki? :) Hiç birşeye benzemiyor. Adamın biri geçmiş yazmış işte. Allah bilir ulusalcıdır. Zırvalamış bırakmış yani. Bir kere yeni rakı amerikanın, olmuşsa nolmuş, ne kaybedilmiş ve telekomu araba kaptırmak nedir? Peygamber de arabdı. Yani sırf bu yüzden sevmemiz istenmiş.

Off anam! Vallahi bu tip heriflerden gına geldi...

bukett

Üye
ak partı ıdeal bır partı ve secılmesı gereken partı..ben ınanıyorum kı daha guzel seyler yapacak...rabbım yollarını acık etsın..haınlerın tuzaklarını ters cevırsın..ınanıyorum kı turbanımızla okullarımıza gırebılecegız..bunun ıcın vesıle de ak partı olacak ınsaallah..

P

perisa

Guest
bukett,,,, AMİN AMİN AMİN .....ALLAH zalimlere ve kötülere ve fenalara ve fitnelere ve fesatlara ve ahmaklara ve kendilerini komünist sanan kapitalistlere ve bu milletin inancına saldıranlara,Amrikaya, israil ve batı YANDAŞLARINA FIRSAT VE AMAN VERMESİN AMİNN..
HALKIM UYUMA VE UYANIK KAL. DUA ET.

zebih

Kıdemli Üye
insanlar ben çocğumu döverim ama başkası dövüncede savunurum demek yerine...

bu sözden bir miktar üstüme alayım:

bu forumda veya daha başka plaktformlarda, ak partili olmadığım halde, ak parti lehine yüzlerce yazı yazmış birisiyim.

en azından böylesi yüzeysel bir eleştiriyi hak etmediğimi düşünüyorum.

bazı üyeler abartılı dozda ölçüsüz sözler kullanıyor.

insaf dinin yarısıdır.

bu vesile ile şu başlıklara göz atmanızı isterim:

NELER OLuYOR?

DAMARDAN iDEOLOJi

KRiTiKALIK

Komutanım Kulak Ver!

bukett

Üye
rabbım uyutmasın bu vatanı..bu vatan kolay elde edılmedı..sahıp cıkanlara sahıp cıkmak lazım..haınlere uyup yok etmeye calısılmamali..sebretmelı..rabbım yollarını acık edecektır ınsaallah..yeter kı dua edelım..

Rüveydaa

Profesör
Web sitesi
www.serzenisler.com
bu sözden bir miktar üstüme alayım:

bu forumda veya daha başka plaktformlarda, ak partili olmadığım halde, ak parti lehine yüzlerce yazı yazmış birisiyim.

en azından böylesi yüzeysel bir eleştiriyi hak etmediğimi düşünüyorum.

bazı üyeler abartılı dozda ölçüsüz sözler kullanıyor.

:eek:fftp:

evet işte bakın abi sizinde dediğiniz gibi ben bu işi abartanlara sesleniyorum..

yanlış anlaşıldı sanırım bu cümlem ile sizin kastettiğiniz şeyi ima etmedim...

ben karşı tarafa söz hakkı doğuranları ima ettim...

yani nerde ne zaman nası savunacağını yada eleştireceğini bilmeyenlere..

değilse sizin yorumlarınızı genelde takipteyim hem ihvanda hem diğer platformlarda..

cümlem ile sizi kastetmedim ;) ;)

bukett

Üye
kardesım neden soyleyecegını acık acık soylemek yerıne ımalı sozlerle soyluyorsun..bunu herkes ustune alınabılır.ve kotu sonuclar dogurabılır.amacım elestırmek degıl lutfen yanlış anlasılmasın..

Meryem

Komplike
İsmail abim ben sizi biliyorum. :) Ve anlıyorum... Bunca emeği zayi etmez Yaradan, tasa etmeyin... Allah razı olsun sizden.

Bîçâre

Profesör
Telekom'un yüzde kaçı, ne kadara, kaç yıllığına satıldı?

Kulaktan dolma haberlerle yorum yapmak acziyettir, hele ki bu haberler din düşmanı ulusalcılar tarafından çıkarılıyorsa...

Gitsin Tayyip Erdoğan...

Sonra;

Ülkeyi 10 yıl geriye taşıyan Ecevit, Bahçeli, Yılmaz isimleri ya da varisleri gelsin başımıza.

İmam hatipleri kapatan, başörtüyü yasaklayanlar gelsin başımıza.

Darbeciler gelsin, kurulsun başımıza.

Erbakan Hocamız gelsin yaşatsın bir 28 Şubat daha.

Alternatif diyorsanız Kominist Parti gelsin, daha fazla alternatif diyorsanız DTP gelsin, yok daha daha fazla diyorsanız alnı şanlı Baykal gelsin ağlatsın anamızı bir 10 sene daha.

Siyaset köleliktir, tarih ortada Cumhuriyet rejiminden bu yana gelen tüm yöneticiler kitaplarda yazılı. 11 Cumhurbaşkanı ve 60 hükümet tek tek yazmakta, bir yönetimi suçlamadan önce dünyada neler olup bitiyor gözlemlemenizi öneririm.

Bir zamanlar Menderesi indirenler, onun dinden uzaklaştığını söyleyenler, yıllar yılı boyunduruk altında kalmıştır. Şayet bunu göze alıyor ve bir 10 yıl Camilere hasret kalmak istiyorsanız asalım, hatta sürgün edelim şu an ki yönetim oluşumunu...

Bu eleştirileri ulusalcıların yapmasına anlam veriyorum lâkin, Milli Görüş adı altında yapılanları hazmedemiyorum. 28 Şubat tokat gibi çarpıyor yüzüme... Düşünün o dönem bir girişimde yıkılan Refah Partisi, bugün olsaydı yıllardır yapılan onca girişim, muhtıra ve davalarla baş edebilir miydi? Eleştirilerim bir görüşe değil, o görüşün içinde ki bazı görüşleredir. Biz de vaktiyle o hizmete gönül verdik, şimdi farklı kabul edilsede devamına gönül vermekteyiz.

P

perisa

Guest
eveleme geveleme yok varsa bir yanlış dersin ki böyle böyle darılacak ve alınacak bir durum yok .. müslümanlar kardeştir varsa bir arıza giderilir .. lütfen fazla alınganlık göstermeyelim ve kendimizi doğru ifade edelim. saygılar..

şülay

Üye
Bir düşünelim;
Bu ülkede Adnen MENDERES'i astıranlar
1980 Darbesini yaşatanlar
Faili meçhul cinayatlere
Susurlık olayına karışanlar kimlerdi
Yada bunu yapanlar kimlerin adamlarıydı?

Bu ülkeye Kemal DERVİŞ'i getirenler,Türk Telekomdan önce Hazinenin anahtarını IMF'ye satanlar kimlerdi?

Bü ülkede esnafa kepenk kapattırıp,hergün birinin intiharına sebep olanlar,Asaişin bel kemiği POLİS'i sokağa dökenler ,2002 yılında erken seçime gitmek zorunda kalanlar kimlerdi?

Devlet kurumlarının kaynaklarını,belediyelerin kasalarını hortumlayanlar, adı hergün yolsuzluk davalarında anılanlar ( en meşhuru İSKİ davası ) kimlerdi?

Pekiii bu ülkede boşaltılmış kasasına, büyük köye dönmüş görüntüsüne rağmen gerçek belediye hizmetini İSTANBUL'a veren kimdi?

Yılan hikayesine dönen su sorununu çözen,İstanbul'u medeniyet şehrine dönüştüren, " BENİM İNSANIM HİZMETİN EN İYİSİNE LAYIKTIR " zihniyetiyle çalışan kimdi?

Bu insan belediye başkanı iken iyiydi de başbakan oluncamı hain ve kötü oldu.Şahısları sevmek zorunda değiliz ama ülkemizin geleceği için uyanık omak zorundayız.

Bu ülkede satılma olayı varsa bunu yapanlar sahnede görünenler değil madalyonun öteki yüzündekilerdir.

Artık bu ülkenin yeni bir 80 olayı ve Menderes vakasına tahammülü yoktur.Öldürdükten sonra özür dilemenin ne anlamı var.

Bizim ÖLÜ KAHRAMANLAR'a değil gerekirse ülkesi için ailesini 2. plana atacak, gece gündüz demeden canını dişinine takarak çalışacak canlı insanlara ihtiyacımız var.

Arkadaşlar özellikle yakın geçmişimizi lütfen unutmayalım.Bu konulara ilgisi olan arkadaşlar varsa Can DÜNDAR - Celal KAZDAĞLI 'nın " ERGENEKON " kitabını ve Prof Naci BOSTANCI'nın " HAYATIN KIYISINA DÜŞEN " romanını tavsiye ederim.

itaatkar

Üye
Hep Ayni Sarki
cevirip cevirip caliyorlar
bir gün pilleri bitecek ama

bırakın herşeyi

bu memlekette zarar etmesi neredeyse imkansız kuruluşlardan telekom kaça satıldı?

6.5 milyar dolara.

2007 karı 3.5 milyar dolar!

iki senede satıldığı bedeli alıcısına veriyor ve sonra vergiler hariç ne kazandı kendine...

neden satıldı?

işletemiyoruz!

çok çalışan var!

yemlik haline geldi!

v.s v.s

sizin beceriksizliğiniz, idaresizliğiniz, basiretsizliğiniz kime vurdu?

telekomun sahibi doğmamış bebeğe!

tamam ak parti'nin kapatma davasında kimler karşısında görüyor ve anlıyoruz; ama benim içime sinmiyor böylesi tezgahlar, al gülüm ver gülüm oyun havaları...

dünyanın neresinde böyle ballı alış veriş görülmüş?

bunun adı olsa olsa peşkeş çekmedir!

hoş, ulusalcı gelseydi ne olacaktı da!

aynı halt...

devletin sınırlarını senin masanda mı çizdiler de, sana mı soracaklar neyi kaça alacaklarını!

Kusura bakam İsmail Ab i ama yanılıyorsun

Öncelikle Satılan telekom içinde son sistem modern cihazların bulunduğu bir telekom değildi, Bu sebep dolayısıyla kısa vade de çok ciddi yatırımlar gerektiren bir kuruluştu bir kaç milyar dolar kadar

ayrıca 3.5 milyar dolara telekomun hepside satılmadı.

şöyle bakalım,

1- Telekoma kısa zamanda ciddi bir yatırım yapılması gerekiyordu

2- Telekomdan Vergi halen alınacak

3- Telekoma hala ortaksınız.

4- 3.5 milyar dolar gibi bir para almışsınız

5- Devlet memuru zihniyetiyle çalışmayanonlarca yıldır partilerin peşkeş deposu olan bir kurumda atık olan iş gücünden kurtuluyorsunuz

6- 3.5 milyar dolarlık kaynak ile yıllık ortalama 350 milyon dolarlık faizin önüne geçmiş oluyorsunuz. Telekomun vergiler hariç yıllık net karı bu kadar olurmuydu Devlette kalsa o da tartışılır.

Alternatifi mir kaç milyar dolar yatırım ile, Çalışmadan para almaya alışmış insanlarla yola devam etmek.