Ruhum ve kalbim sual eder, kal eyler!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com

[FONT=Georgia, serif]
32711.jpg

[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Henüz sana vakıf olmadan[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hoyrat bir nefesin sahibiydim, aklımın estiği nispette seyrederdim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Her zaman bir rekabet içindeydim, güçlü olmak adına her kapıdan girerdim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Adeta ruhundan ve kalbinden haberdar olmayan bir zadeydim, güya bir insandım[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Etrafımda ki canlardandım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Kime nazar etsem, derdine çare olmak adına niyetlensem acırdım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İman bakımından dağınıktım, her nefes gibi bir inancın sahibi olduğumu sanırdım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne kadar farkındaydım,pek anlamazdım, kazanır ve yemek için palazlanan candım[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Yüreğimi titretene takılırdım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Etrafında pelesenk olur, zamanın nasıl geçtiğini hiç anlamazdım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Güya umut taşırdım, niyetime alırdım, fakat nasip nedir konusunda kuraktım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Dilediğim müttedçe sahip olacağıma inanırdım, vasıl olmak adına yollar arardım[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Kerih olanı umursamazdım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nihayetinde herkez gibi bir insandım, hep etrafıma bakınırdım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne furkanın ve ne de sünnetin, ruhumu ve kalbimi cezbedecek kadar farkındaydım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Taklit üzre inanan bir müslümandım, farz, vacip,sünnet,müstehap hikaye sanırdım[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Evvet emirde yaşanmış derdim[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]İnsanların kavga ve nizahlarında, emelleri uğrunda neler yaptığına şaşardım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Amcalar ve teyzeler, abiler ve ablalar bir başka derdin müdavimleriydi tanırdım[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Her vakit nefsini önceleyen insanlardı ne yapabilirdim,demek ki böyledir sanırdım[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Bir camiye gitsem cemaatın hali[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sanki siyasetin bizzat merkezi gibiydi, aleylerinde husumet beslerlerdi[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hocaların gıyabında konuşurlar ve hatta yargılarlardı, sonrada namaz kılarlardı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sevgi ve muhabbet adına bahaneler sıradaydı, çıkar uğruna neleri göze alıyorlardı[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Kız çoçukları evlerin mahsunu[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Erkekler ise her ne yapsa mübah görülen sanki ülviyet naibi insandı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Hizmet eden ve sürekli talepleri ertelenen, hüznün içine sürüklenmiş zariflerdi[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Nasıl bir iman ve itikat olmalıydı ki adaletin, sevginin tesisini dikkate almıyorlardı[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Yaşamak için yaşayanlardı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Ne vakit sual etsem, büyüklerim diye merak ettiklerimi öğrensem olmazdı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Bir nesil sanki kasten heba edilen heyecanlardı, akaidin tesisi silbaştan olmalıydı[/FONT]
[FONT=Georgia, serif]Sinelere sinmiş olan ne kadar hurafe ve biratler kalmışsa arındırmalıydı, olmazdı[/FONT]

[FONT=Georgia, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​