Sadece Milli Görüşçüler mi Müslüman Kardeşim?

fakiri

Kıdemli Üye
Milli görüşe oy verdikten sonra ister Hiristiyan ol, İster muesvi ol, ister zerdüşt ol, ister alevi ol, ister süryani ol, ister yezidi ol kardeşsin ! Oy vermedikten sonra ise, sürekli camiden bile çıkmasan düşmansın !

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Milli görüscü adminden alinti

Gidenler Gitti... Tamam da Kalanlar Niye Kaldı ! 02.10.10

Allah'ın Selamı O'na gönülden bağlı mü'min ve mü'minelerin
üzerine olsun...

Yazımın başlığına bakıldığında bir şeylerin ters gittiği anlaşılacaktır. Açıkçası iğrenmeye başladım artık edilen kelamlardan, bir bunaltı geldi. İstisnâların kaideyi bozmayacağını, genel bir yazı olduğunu da baştan belirtelim İnşaallah.

Ortada bir gitme eylemi var; bu ilk değil yine olmuştu... Gidenlerin; niye gittiği, kimliği, nasıl bir kişilik oldukları, daha önceden de zaten gidecekleri anlaşıldığı, zaten hiç davaya yakışmadıkları, ajan oldukları, Hocaefendi tarafından görevlendirildikleri, Ak Parti ile anlaştıkları gibi safsatalardan, boş laftan, gıybetten, iftiradan, faydasız sözlerden, bahsetmeyeceğim elbette.

Bahsedeceğim şey, daha önceki bölünme zamanında kalanların yaptıkları ve şimdikilerin yaptıkları hakkında olacaktır.

Biliyorsunuz bundan 8-10 yıl kadar önce bir bölünme oldu Milli Görüş kadrolarından bir kısmı Ak Parti oluşumu içinde yer almıştır. Bu oluşuma düşman kesilenler olmuş gecesini gündüzüne katıp Tayyip diye yatıp Abdullah Gül diye kalkanlar oldu. Abartmıyorum, belki o kadar Allah deseler Allah'a sevgili kul olurlardı. Kişilerin, şahsi özelliklerinden bıyığından sakalından tutun, kalplerindeki niyetlerine, ceplerindeki paradan, saçlarındaki kepeğe kadar bir şeyi bırakıldı mı bu süreç içerisinde?

El-Cevap: bırakılmadı, saymadıklarımız var.

Peki, ne oldu yahu! Hepinize Allah adına, Allah aşkına sizlere soruyorum:

-Ne fayda elde ettiniz?
-Oy mu kazandınız?
-Meclise mi girdiniz?
-Daha çok takva sahibi mi oldunuz?

Cevabını yine ben vereyim:
-Hayır!
Peki ne elde ettik:

-Maneviyattan yoksun,

-Slogan atan, attığı sloganın söylediği sözün manasını bilmeyen fanatik,

-Günde 1 saatini Allah'ın kitabına ayıramayan, İftar basıp Kur'ân okunurken Allah'ın Kelâmına saygısızılık eden (buna gelecek cevapları kestirebiliyorum; onlara cevap veriyorum: yalnızca bu teşkilatın gençlerinden bahsediyorum, ne olursa olsun o gençler Ak Parti bölünmesinden sonraki süreçte yetiştirilen gençlerdir.)

-Gidenlerin ardından 24 saat dâvâ bilinciyle(!) kişisel hakları, özel hayat hakları, din ve vicdan hürriyetlerinin hatta mal ve can güvenliğinin, şeref ve haysiyetinin hiçe sayılarak dedikodusunu yapıp, buna 'cihad yapıyorum' kılıfı giydirerek Allah'a ve İslâm'a iftira atan,

bir gençlik...

Şimdi yine gidenler oldu... Bekledim, gidince acaba biter mi bu çirkinlikler, dedikodular, seviyesizlikler, kalitesiz söylemler, iftiravari âtıflar, itham etmeler diye...
Ama nâfile bir bekleyişti bu...
Hızına hız katan bir gidişle nereye gidiyorlar, hangi dâvânın hangi emrine hizmet ettikleri anlaşılmaz bir şekilde, ne yaptıklarını bilmez bir şekilde konuşuyor, yazıyor, saldırıyor ve bunları Allah'ın sevgili kulu olmak için(!) yapıyorlar...

Onlara sesleniyorum:
Gidenler gitti tamam da siz ne için Milli Görüş Dâvâsında olduğunuzu iddia ediyorsunuz?

Yukarıda sayılanlardan vazgeçmedikçe Vallâhi hem Saadet Partisi'ne hem Millî Görüş'e ve hem de İslâm'a zarar verirsiniz.

Aslına dönmek birileri gidince sloganvari bir şekilde sindirme operasyonu yapmak için söylenecek söz değildir.

Aslına dönmek, dedikodu ve diğer yanlışlara kalanlarla devam edelim demek değildir.

Aslına dönmek,

-Yeniden Allâh'a dönmek
-Yeniden İslâm'a sarılmak
-Yeniden saldırganlığı bırakıp hilm ve vakar sahibi olmak
-Yeniden Adem'in çocukları ve topraktan olduğunu hatırlamak
-Yeniden kendi görüşünü desteklemeyenlerin değil, 'Şeytan ve Nefs'in gerçek düşman olduklarını hatırlamak
-Kısacası yeniden Allah'a sâlih bir kul olmaya hem kalb ile, hem amel ile ve hem de söz ile (üçü bir arada olmalı) çalışmak

ile olur.

Yoksa bu gidişat üzerine gidilirse adama sorarlar:
Gidenler Gitti Tamam da Kalanlar Niye Kaldı !

Kim mi sorar?

Başta Allah Sorar!

Nerden mi Konuşuyoruz?

Bu yazıyı okuyan herkesin bir defa toplanmalarımızda ve dağılmalarımızda devamlı surette okuduğumuz kimimizin çok iyi bilip de idrâkına varamadığı Sure-i Asr'ı tefsirini okumasını istirham ediyorum.

reis

Kıdemli Üye
Sadece Milli Güreşçiler müslüman değil elbette ama Milli Güreşçi güruha göre de Milli Güreşçi olmayanların tamamı mürted, hain, münafık vesaire...
Hele Ak Partiliysen yatacak yerin yok.

DESIFRE

Yasaklı

:) Vay Ne kadar Güzel Diyorsun onu Dedirten Allah a Kurban olayim

Inanirmisin Milli Güresci,Milli Dövüscü

Ve bunun gibi Lakablar beni Cok Sevindiriyor Herseyin Milli si

olmak kadar Gurur verici bisey Yok

Milli Gürescilerimiz ,Milli Dövüscülerimiz ,Milli Takimimiz

Hepsi Bizim Gururumuz

amma birde Kötü lakablar var oda size yapisiyor malesef

Diyalogcu Isbirlikci ufff cok kötü ,Diyalogcu yalaka ,

Haksizlik karsisinda Susan Dilsiz Diyalogcu

Bu refah partililer varya (Bu formda yazan)kafayı yemişler,fakat daha Masar osmanlık değller,az zaman sonra hepsi kırkaltılık koğuşta buluşur.Akp,akp,akp,diye çalar çalar oynarlar.!

bakış

Kıdemli Üye
Milli görüscü adminden alinti

Gidenler Gitti... Tamam da Kalanlar Niye Kaldı ! 02.10.10
Maksut sen kuş beyinlimisin.Milli görüşçü admin ne demek.Bu davanın lideri var,genelbaşkanı var,il başkanı var.Onların laflarını getir bana.
Bi tane zırtapozun lafını getirip pazarlama bana.Benim için sen neysen oda odur.

Ben sana akparti il başkanı tayyibi peygamber olarak görüyor diyorum sen bana milli görüşçü adminden örnek verebiliyorsun.Ne bileyim o adminin milli görüşçü olduğunu.sanal aleme kendini bu kadar kaptırma.Biliyorum en sevdiğin şeyler milli görüş haberleri.Çok seviyorsan tv5 seyret.

salimabi

Kısıtlı Erişim

:) Vay Ne kadar Güzel Diyorsun onu Dedirten Allah a Kurban olayim

Inanirmisin Milli Güresci,Milli Dövüscü

Ve bunun gibi Lakablar beni Cok Sevindiriyor Herseyin Milli si

olmak kadar Gurur verici bisey
Milli terblyesiz

fakiri

Kıdemli Üye
Bunlara iktidar koltuğunun 5 santimetrelik kenarına oturtsanız, sizden iyisi olamaz-olmaz ! Bütün muhalefetleri iktidar koltuğuna engel olanlar içindir. Yoksa, iktidar nimetinden zerre kadara nasiplenseler, sebep olanları derhal Adn cennetine sokarlar !
Eski bezirgânlar bile bunların yanında enfiyedir enfiye !

bakış

Kıdemli Üye
sende kus beyni kadar bile beyin yok

Bu davanın lideri var diyorsun kurtulmus da bu davanin lideriydi

kurtulmusun pesinden neden gitmiyorsunuz ?
Kurtulmuşmu liderdi.Güldürme adamı.Numan kurtulmuşun son bikaç ayını saymazsak,güzel konuşuyordu.Sonra tayyibi kafa kola alanlar onuda aldılar.Ayağı kaydı gitti.Yani bizdeyken güzel konuşuyordu,şimdide birşeyler diyor ama anlamıyoruz.Galiba,Tayyibi savunuyormuş.

İçimizde gizli ve sinsi akpartililer var dedi.Meğerse kendisiymiş.:)

Bak bülent arınç ne güzel söylemiş videoda.Numan gitsede biz yine saadet partiliyiz.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye

Feyzullah Gümüştekin hocayla ben birbirimize çok yakın mahallede oturuyoruz.Onunla dostluğumuz 30 seneliktir.Geçen çarşamba günü AGD mahalle teşkilatımıza geldi sohbet etti bizimle...Gözlerinden biraz rahatsızlığı var....Allah acil şifalar versin...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Milli görüşe oy verdikten sonra ister Hiristiyan ol, İster muesvi ol, ister zerdüşt ol, ister alevi ol, ister süryani ol, ister yezidi ol kardeşsin ! Oy vermedikten sonra ise, sürekli camiden bile çıkmasan düşmansın !

Bak kardeşim.Milli Görüş camiasında vatan ve millet sevdalısı olan herkese kapılar açıktır."SP'ye oy vermeyen müslüman değildir" diye böyle bir şey asla söz konusu olamaz.Siz bu sözleri sırf cehaletinizden dolayı söylüyorsunuz.Din kardeşi siyasi olunmaz,Muhammed ümmetinden olur.

salimabi

Kısıtlı Erişim
Konuştuğunla icraatinde aYnı olsa keşke ama nerdeeeee

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Konuştuğunla icraatinde aYnı olsa keşke ama nerdeeeee

Bir gayri müslimi hemen Miili Görüş'e mi çekmek lazım?...Önce imana sonra namaza, sonra müslümanlarla tanışmaya, sonrası ise İslami siyasi tercih Milli Görüş'e çekildi mi mesele halledilmiş olur.Mühim olan onu İslam'a çekmektir.Gerisi kolaydır.Siyasette "bizden olmayan müslüman değildir" anlayışı yanlıştır.

fakiri

Kıdemli Üye
Bir gayri müslimi hemen Miili Görüş'e mi çekmek lazım?...Önce imana sonra namaza, sonra müslümanlarla tanışmaya, sonrası ise İslami siyasi tercih Milli Görüş'e çekildi mi mesele halledilmiş olur.Mühim olan onu İslam'a çekmektir.Gerisi kolaydır.Siyasette "bizden olmayan müslüman değildir" anlayışı yanlıştır.

Vay be ! Şu hikmetli sözlere bir bakın ! Siyasette "bizden olmayan müslüman değildir" anlayışı yanlışmışmış ! Bunu buradakilere ne diye söylüyorsun ki ? Git Milli Görüşün başından bir türlü eksilmeyen ak-saçlı yöneticilerinize söylesene !.. Milleti Bizansın torunları ve Fatihin torunları diye bölen ve parçalayan siz değil misiniz ?
Bunlarda utanma yok ki, ne desen boş!

salimabi

Kısıtlı Erişim

sadece konuşuyon, icraat sıfır