Şair...

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
12185416_1078411978860423_7111133026991062662_o.jpg

Şair...

Elbette duramazdı
Yüreğine düşeni saklayamazdı
Ruhundan nükseden hicran damlalarını atamazdı
Her harf, hece, kelime sinede inkişaf eden umutlardı
Yürek devletinin, emek işçisinin, mazlum ve mağdur sesinin
Zalime haddini bildiren cehlin adamı, anlamı, davası olan vicdandı
Heves ve arzularından geçecek kadar feda olmayı tercih eden Furkandı

Mustafa Cilasun

elbiss

Ordinaryus
Tuvalette bile şiir yazıyon galiba.

Bence genel manada çok güzel şiirler yazıyor kimi zaman düşündürücü kimi zaman ise anlamlı olabiliyor şahsen hoşuma gidiyor foruma apayrı bir renk katması çok güzel şahsen şiirlerini keyifle okuyorum daim olabilmesi dileklerimle...

Demokrasinin çoğulculuğa dayalı ilkesi ile farklı fikir ve düşüncelerini sunabilmesi bence çok güzel en güzeli ise bu güzellikleri görüp tanık olabilmek eksik olmasın.

Emekleri için Üstadın ellerine sağlık...

lafons7275

Kıdemli Üye
Üstat kalp kırınca eline ne geçiyor...

Selam ve dua ile...

Önce şunu diyim, bana kin gütme çünkü amellerin gidiyor. Sonra

Adamı daha önce uyardım, 3 satır şiir yazıyor şaaak diye yeni konu açıyor.

Güzellikle bütün şiirlerini bir başlıkta topla dedim hatta sen bile o dönemler bana kin gütmediğin için benim bu görüşüme katılmıştın, ama adam beni umursamadı ve forumu işgal etmeye devam etti.

Başka forumlarda da aynını yapıyor.

lafons7275

Kıdemli Üye
Bence genel manada çok güzel şiirler yazıyor kimi zaman düşündürücü kimi zaman ise anlamlı olabiliyor şahsen hoşuma gidiyor foruma apayrı bir renk katması çok güzel şahsen şiirlerini keyifle okuyorum daim olabilmesi dileklerimle...

Demokrasinin çoğulculuğa dayalı farklı fikir ve düşünceleri çok güzel en güzeli ise bu güzellikleri görüp tanık olabilmek eksik olmasın.

Emekleri için Üstadın ellerine sağlık...

Kuyruğuna bastıklarım şimdi bakıyorum da şiir sevici olmuş.

elbiss

Ordinaryus
Kuyruğuna bastıklarım şimdi bakıyorum da şiir sevici olmuş.

Hiçbirşey anlamadım şahsen ....Neden Cuma saatinde bu kadar gerginsin işte bunu hiç anlayamadım ...paylaşmak yada dertleşmek istediğin bir husus var ise Cuma saatine kadar istersen sana vakit ayırabilirim..

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Sayın @lafons7275

Müslüman, sana kin güttüğümü nereden çıkardın.

İkincisi seninde söylediğin gibi Mustafa Beyin şiirlerinin her birinin ayrı bir konu değil, hepsinin bir başlık altında toplanması daha güzel olur.

Bende bu fikirdeyim.

Ama tuvalet muvalet kalp kırmaya gerek yok.

Selam ve dua ile...

elbiss

Ordinaryus
Aslında güzel fikir

Güzel bir başlık ile şiirlerin tek bir konu altında birleşmesi güzel olur hem daha fazla konu forum içerisinde aktifliği sağlar buda daha fazla konunun Anasayfada forumda gözükmesini sağlamış olur buda beraberinde fazla çeşitlilik oluşturur fakat yinede kişinin insiyatifi olan bir durum seçim ve tercih hakkı vardır diyebilmeliyiz beraberinde saygı duyabilmeliyiz kanısındayım..

elbiss

Ordinaryus
Sürekli apartta beklemenden.

Sana öyle gelmiş güzel İNSAN.....

Ebu Computer öyle biri değil sadece bariz kalp kıran bir metin vardı bunu bende farkettim ben açık direkt oradan yazmak istemedim fakat Cuma saatinde yakışık olmaz kaldı ki bu forumda insanların birbirini üzmesi hiç yakışmaz Senin kasti yaptığını düşünmüyorum ama dikkat etmelisin diyebilirim fani dünya bu benim içinde geçerli ta bi. yarın bir gün bende hata yaparsam benide uyarmalısın..O zaman kardeşlik ve İNSANLIK değeri daha belirgin olur kanısındayım.

İnsanız neticede hatalar olacak önemli olan doğrular için mücadele edebilmek..

elbiss

Ordinaryus
Yok öyle diyemeyiz.

şöyle düşün, ebucomputer her karikatür için ayrı bir konu açsa nasıl olur?

Ben kararlarına ve tercihlerine şahsi manada saygı duyarım kişiler üzerinde bir yaptırımı sevmeyen biriyim fakat düzen ve işleyiş elbette hayatımda çok önem arzeder ama bu yayın basımı sürekli değilse yer yer zaman zaman oluyorsa bazen düzen ve işleyişte ESNEKLİK iyidir diyebilirim...

Sürekli bir hergüne dayalı akış olacaksa elbette konunun tek başlık altında toplanması karmaşa ve düzen anlamında önem arzeder diyebilirim şahsi manada.

elbiss

Ordinaryus
Avukatlığa gerek yok.

Atatürkü özlemle anmaya devam et sen.

Ebu Computer gibi güzel bir insanın Avukata ihtiyacı olduğunu sanmıyorum...Benim gibi aciz bir insanı ne yapsın :) o kendini izah edebilir...ben az çok onu forumdan sohbetimizden tanıyabildiğim için söylemek istedim belki sevmene katkı sağlayabilir diye..

Mustafa Kemal i de anlatırız yeri geldiğinde Mevlanayı yeri geldiğinde Yunus Emreyi yeri geldiğinde Mehmet Akif i yeri geldiğinde daha nicelerini yeri geldiğiinde vakıfsak konuya hakimsek olabildiğince peygamberleri de anlatmaya çalışırız..önemli olan güzel insanları hatırlayabilmek sevilirler sevilmezler bunlar kişilerin şahsi durumlarıdır ben birşey diyemem...bence ta bi..

elbiss

Ordinaryus
İşte sonunda benim dediğime geldin. Mesele kapanmıştır, umarım şair de anlamıştır hatasını...

Benim bakış açım biraz farklı...

Konular sürekli bir akış içerisinde değilse bana göre 4-5 konu açılması sakınca oluşturmaz...yani Mustafa bey dikkat ettiğim kadarıyla 5 bazen 10 günde bir gelip 5 konu açıp orada bırakıyor...bu durum 5 yada 10 günlük bir süre zarfında idare edilmeyecek bir durum değil...eğer aramızda birbirimizi bu tarz durumlar için idare edemeyeceksek birliktelik ruhunu yakalayamayız...sürekli insan dışlamak tüm İNSANLIĞIN zararına bir durum bence...

Ama Mustafa bey 2 günde bir sürekli arz edecek şekilde 4-5 konu açarsa elbette bu diğer konu açanlara haksızlık olabileceği gibi forum düzeninide etkiler diyebilirim o zaman açıklıkla şiirlerin tek başlıkta toplanması önerisini iletebiliriz

işte benim Farklı bakış açım bu yönde..

Böyle.

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Tuvalette bile şiir yazıyon galiba.

Keşke bu kelamları etmeden önce Mustafa Bey'in paylaştığı şiirin muhtevası hakkın da,bir nebze tefekkür edebilseydiniz.İnsanları uyarmanın her daim,güzel ve kibar bir yolu vardır.Çendan bundan "bihaberim" derseniz Efendimiz'in (Asm) bir kişiyi uyarma şeklini itina ile tecessüs ve tilavet etmenizi salık veririm.

Sizden kimse şiiri ve şairi anlamanızı beklemez,lakin saygı mefhumu için aynı şey söylenemez.