Savcı Rehin Alındı. Sebep : Sadece ekmek almağa giden BERKİN ELVAN !

KAFKAS

Kıdemli Üye
Merhum savcının son anlarına dair bilgiyi mesai arkadaşları paylaştı.
Mesai arkadaşlarının açıklamaları şöyle: "Olayın öncesi odasına gidip savcım hadi gel beraber bir çay içelim" dedim. Merhum savcı ise, "Siz buyurun ben bir abdest alıp namaz kılayım öyle içelim" demiş. Odasında abdestini almış, namazını kılmış ve hemen sonrasında DHKP-C'liler odasını basmışlar... Bir Mü'min her zaman ölüme hazırlıklı olmalı değil mi? İman varsa imkan vardır ne güzel takip etmiş merhum savcım.

Timeturk Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek, DHKP-C militanları tarafından katledilen Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınmadan önceki son anlarını şöyle anlattı:

"Merhum savcının son anlarını mesai arkadaşının ağzından dinleyelim: "Olayın öncesi odasına gidip savcım hadi gel beraber bir çay içelim" dedim. Merhum savcı ise, "Siz buyurun ben bir abdest alıp namaz kılayım öyle içelim" demiş. Odasında abdestini almış, namazını kılmış ve hemen sonrasında DHKP-C'liler odasını basmışlar... Bir Mü'min her zaman ölüme hazırlıklı olmalı değil mi? İman varsa imkan vardır ne güzel takip etmiş merhum savcım.

Şimdi gazetelerde o hatırlamak istemediğimiz fotoğraf. O fotoğrafı yayınlayanlar hiç düşündünüz mü; bir kadına kocasını, evlada babasını, anne babaya oğlunu son kez böyle gösterdiniz ya, “Yerin dibine batsın böyle gazetecilik”...

Eyüp Sultan Camii'nde öğle namazı sonrası inşallah o tabuta biz de omuz vereceğiz.Daha önce başka yere gömülmek isterken Eyüp'te merhum Mahmut Es'ad Coşan'a ve Eyüp El Ensari Hazretlerine yakın olmak için Eyüp'e gömülmek istendi ve vasiyeti yerine getiriliyor...

İnşallah şehittir. Ailesi ve sevenleri için Rahman'dan Sabr-ı Cemil niyaz ediyorum."

KAFKAS

Kıdemli Üye
Berkin Elvan soruşturmasını yürütensavcı Mehmet Selim Kiraz’ı şehit eden ve operasyonda ölü ele geçirilenDHKP-C üyesi 2 teröristten Şafak Yayla’nın babası Şinasi Yayla, cenazeyi almak için Giresun'dan İstanbul’a gitmek için yola çıktı. Ancak Şinasi Yayla, alkollü olduğu için İstanbul'a gidemedi.
İstanbul'daki Çağlayan Adliyesi’nde dün öğle saatlerinde Berkin Elvan davasını yürüten savcı Mehmet Selim Kiraz’ı rehin alan DHKP-C üyesi Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol, yaklaşık 8 saat sonra savcıyı vurunca yapılan operasyonda ölü ele geçirildi. Ağır yaralanan savcı Mehmet Selim Kiraz da kaldırıldığı hastanede şehit oldu.
AİLENİN YAKINLARI GAZETECİLERİ EVE YAKLAŞTIRMADI
Güvenlik güçleri tarafından ölü ele geçirilen DHKP-C'li teröristlerden Şafak Yayla’nın, Giresun'un Çanakçı İlçesi'ne bağlı Karabörk Köyü'nde oturan ailesinin evine güvenlik güçleri gitti. Jandarma, Yayla Ailesi'nin evine giden yoldan araçların geçişine izin vermedi. Yayla Ailesi'nin yakınları, 3 çocuklu Aysel ve Şinasi Yayla çiftinin evine akın etti. Ancak gazeteciler ailenin yakınları tarafından eve yaklaştırılmadı.
1427900137.jpg

"BEN SAVCIYI ÖLDÜREN ŞAFAK YAYLA'NIN BABASIYIM"
Şinasi Yayla bu sabah operasyonda ölü ele geçen oğlu Şafak Yayla'nın cenazesini almak için İstanbul'a gitmek üzere yola çıktı. Trabzon Havalimanı'nagelen Şinasi Yayla'nın, iddiaya göre sarhoş olduğu gerekçesiyle uçağa binmesine izin verilmedi. Trabzon'dan Giresun'a dönmek üzere saat 11.00 sıralarında minibüs garajına giden Şinasi Yayla, sarhoş olduğu için şoförler de araçlarına almak istemedi. Şoförlerle tartışması sırasında "Benim kim olduğumu biliyor musunuz? Ben savcıyı öldüren Şafak Yayla'nın babasıyım" diyen Şinasi Yayla, şoförler tarafından dövüldü.
DAYAKTAN SONRA HASTANEYE KALDIRILDI
Ağzı burnu kan içinde kalan Şinasi Yayla, polisler tarafından Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Burada tedavisi yapılan Şinasi Yayla, polis ekibi tarafından Giresun il sınırına götürülerek bırakıldı.

KAFKAS

Kıdemli Üye
CNN Türk spikeri Nevşin Mengü İstanbulEmniyet Müdürlüğü Vatan yerleşkesine düzenlenen terör saldırısının haberini aktarırken 'Terör saldırısı demeyelim' diyerek skandal sözlere imza attı.

Alın size özgür dünya !!!!!!!!BU zavallıları hangi deliğe tıkıp adam edeceksin .Anlayacağı dilden hareket etsen dert ,bıraksan dert oğlu dert!

KAFKAS

Kıdemli Üye
Asım Yıldırım şehit edilen Savcı Mehmet Kiraz'ın rehin alındığı saatlerde DHKP-C'ye yakınlığıyla bilinen Halkın Sesi TV twitter adresinden yapılan duyuruyu RT etmesi tepkiyle karşılandı.

STV spikeri Yıldırım'ın RT ettiği twitte, ''DHKP-C savaşçıları Berkin Elvan'ın hesabını sormak için şu anda Çağlayan Adliyesi'nde, eylemde'' denildi.

j6k2n_1427838070_832.jpg

Yıldırım tepkiler üzerine paylaşımını geri çekti.

ebkem

Baş Yücelik
Videonun Youtube üzerinden erişimi engellenmiş olabilir. Psikoanaliz için izlemekte fayda var.

İdeoloji denilen şeyin kendisi başlı başına bir bela. İnsan yoktur merkezinde. İçini neyle doldurursanız doldurun fark etmez bu. Netice hep aynı olur.

Eğitim sistemimiz ideolojik şablona dayalı olduğu için bu kalıbı zaten temelden alıyor gençler. Kemalizmin zararı buradan geliyor. Kemalizm kendisiyle birlikte bir kalıp aşılıyor. Bu kalıbın içini boşaltanlar kemalizmden kurtulduk sanıyorlar oysa kalıp duruyor. Dolayısıyla toplum olarak içimizden çıkan örgütlerin beslendiği ana kalıp kemalist ideoloji oluyor. Hepisi bu zehrin farklı yansımalarıdır.

Türk eğitim sisteminden bu kalıp çıkartılmazsa sivrisinekler her devirde ve her nesilde olacaktır. Bataklığı iyi tespit etmek gerekir.

Dikkat ettiniz mi? Berkin Elvan'ın babası bu zehirlenmiş elemanları telefonda caydırmaya çalışıyor. Alevi geleneğin tabanında kalan tasavvuf kırpıntısı hemen kendini hissettiriyor.

İdeoloji korkunç bir şey. Ne yapıp edip işi temelinden çözmek gerek.

Ben hâlâ anlamakta güçlük çekiyorum; hükümet niçin eğitime el atmıyor?! Problem olan kafa yapısını başka türlü nasıl değiştireceklerini sanıyorlar acaba? Bana öyle geliyor ki onlarda hâlâ ideolojik memleri üzerlerinden tam atamadılar. Bir ideolojiyi yok edip yerine başka bir ideoloji koymakla sorunu çözeceklerine inanıyorlar. Peki, ne farkı kaldı o zaman? Kendi zaviyenden bakacaksan ne farkın var? Tersinden aynı fiilleri yapacak kriminel potansiyeli barındıryorsan senin başkalarından ne farkın var?

İslam fikrini kuracağımız veri tabanı ideoloji değil, ideal olmalıdır. Ahlaklı insan yetiştirmenin yolu dıştan içeri değil, içten dışarı yürütülür. Bu ise ancak tasavvufî perspektifle mümkün!!!

Edit: Bu teröristler birkaç polis isminin açıklanmasını istiyorlarlar(dı) ya. Onları bu eyleme yönlendiren dış güçler, bir devletin böyle bir eylemle yapılan taleplere karşılık vermeyeceğini çok iyi biliyorlar. Lakin ideolojik düşünen kafaya bunu anlatamazsın. Onun için dış güçlerin amacı kaostur. İç ideolojileri manipüle ederek kanalize ederler, meyveyi dış güçler toplarlar. Yazıklar olsun şu aklı dumura uğramışlara. Ne biliyorsunuz Berkin Elvan'ı devletin öldürdüğünü? Baştan şartlanmışlık var..

Konuşmalar kanımı dondurdu! Mahir Çayan nesli diyor ya. Orası kilit. Öyle kandırılmış ki inanın kızamıyorum.

Bu eğitim var ya bu eğitim net konuşacağım bi b.k olmaz bundan! Bırakın devleti ancak tablet dağıtsın. Sanıyor ki parmağıyla aşağı yukarı çocuk ittirdi mi medeniyeti yakalayacak. Gerizekalılar! Tepeden tırnağa cehalet!

Öyle kara bir tablo ki, zifiri kara!

abdullah birisi

Kıdemli Üye
CBfMPPLWcAAHZk3.jpg

Allah Rahmet Eylesin...Medine i Münevvereden bir fotoğraf....Şahit olsun sana o mekan...

(sağdaki savcı kardeşimiz..)

hirahos

Kıdemli Üye
Sabah saatlerinde İstanbul Okmeydanında dhkp-c operasyonu yapılmış. Okmeydanı, İzmir ve Eskişehirde toplam 35 kişi gözaltına alınmış.

hirahos

Kıdemli Üye
Vatan gazetesinden Hüseyin Yayman, terör örgütünün kaos planını deşifre edecek bir yazı kaleme aldı. Yayman'a göre, örgütün 3 temel hedefi var.

"Türkiye, kırk yıllık PKK’yla mücadele dönemini sonlandırıp yeni bir sayfa açmaya hazırlanırken karanlık odaklar bir kez daha işbaşı yaptılar.

Son iki yılda yaşananları zaten biliyorsunuz. Önce Gezi eylemleri. Sonra 17-25 Aralık darbe teşebbüsü yapıldı. Sözü uzatmayayım. Bunların hiçbiri başarılı olmadı. Tayyip Erdoğan her hamleden sonra daha da güçlendi. Geldiğimiz noktada Erdoğan karşıtları için fazla seçenek kalmadı. DHKP-C gibi çok sahipli bir taşeron örgütü kullanarak sansasyonel eylemler yapacaklar.

Önümüzdeki günlerde son eylemin intikamını almak için üç eylem türü benimsenmiş durumda. Birincisi son eylemin intikamını almak için polis noktaları hedef alınacak. İkincisi stratejik yerlere canlı bomba eylemleri yapılacak. Üçüncüsü politikacılara ve ünlü isimlere suikastlar düzenlenecek. "

nizamname

Paylaşımcı
Güven vermiyordu zaten Hakim Savcılar ya, kimse oy vermemişti de zaten, demek ki hakmış.

hirahos

Kıdemli Üye
Kars'ta DHKP-C terör örgütüyle bağlantılı olduğu belirlenen 5 kişi gözaltına alındı.