Sehle ile Söyleşi/yorum

eylül

Veled-i kalbî
Kayıp ilanı verdiğim minik üyemiz ve misafir yöneticimiz değerli Sehle ile röportajımızı çok şükür gerçekleştirdik.

Kayıp güzel bir sohbetle bize döndü... Çok teşekkür ediyorum, yaşından olgun ve hanımefendi kişiliğinden dolayı kendisine.

Buyrun söyleşimize.

-Forumla nasıl tanıştığınızı bize aktarır mısınız? Hoş geldin mesajı yazmış mıydınız yoksa sessiz sakince mi dahil oldunuz aramıza? Kayıt olmanızda ki etken neydi?

Google sayesinde tanışmıştım. Muhtemelen bir yazı arıyordum. :)
Hoşgeldin mesajı yazmıştım.
Forum birçok konuda ilgimi çekmişti, bir süre forumdaki mesajları, konuları takip ettikten sonra üye oldum. :)

-Forumumuza uzun bir süredir üyesiniz,yüzlerce mesaj onlarca konunuz var.Sizi foruma bağlayan nedir? Bu bağlayıcı unsuru tanımlayabilir misiniz? Sevgi,bağımlılık,edindiğiniz dostluklar v.s.

Üye olduğum forum siteleri beni bağımlı hale getirir. Bazı günler giremediğim zaman eksiklik hissederim. Burada online olmak sanki yaşantımın bir parçası. :) Edindiğim dostlar, abla-kardeş ilişkisi burada olmamın, burada olmaya devam etmemin en büyük etkenlerinden biri. :) Bana çok şey kattı ihvanforum. Bazen "bende ihvan forum ile büyüyorum" diye düşünüyorum. :D

-Forumu insan hayatının neresine koymalı sizce? İnterneti yalan dolan dünyası olarak mı görüyorsunuz yoksa reel hayatınıza sanal ilişkilerinizi katıyor musunuz?

Her şey dengede olmalı ne bilgisayar başında çok zaman geçirmeli ne de internetten uzak kalmalı hep deriz ya internetin yararı olduğu kadar zararı var. İşte denge olduğu sürece yararlarını görürüz.

Burada tanıdığım insanları zaman geliyor aileme, dostlarıma anlatıyorum. Lakin reelde herhangi biri ile görüşmek mümkün olmadı.

-Forumda hiç sizi kırdığımız zaman oldu mu? Forumu terk etme girişiminiz hiç oldu mu?

Hayır olmadı. :) Ama yönetimden biri ayrıldığı zaman inanın gerçekten de üzüntü duyuyorum. :)
-Forumdaki ortamdan bahsedecek olursak,beğendiğiniz ve beğenmediğiniz şeyleri bizimle paylaşır mısınız?

Beğendiklerim; Forumun teması, sürekli gelişen içerik...Ve daha birçok şey. "Beğenmediğim hiçbir şey yok" demek tam yerinde olacak. :) Forumun teknik admini veya her daim buralarda olan adminler ve bölüm temsilcilerinin burada çok emeği var, Rabbim emeklerinden dolayı onlardan razı olur inşaAllah. :)

Misafir yönetici etkinliğimize katıldınız,süreç içerisinde neler yaşadınız? Sonuçta gizli bir oda ve ilk defa görüyorsunuz.Yönetici odası umduğunuz gibi miydi?

Adminlerimizin ikinci yüzünü gördüm diyormuşum :D Süreç içerisinde orada adminlerimiz ile sohbet ettik birbirimize ikramlarda bulunduk. :D Laf arasında güzel ağırladılar beni. :D
Gizli oda umduğum gibiydi. Misafir yönetici olmadan önce az çok işleyişi tahmin ediyordum. Adminlerimiz yerinde kararlar alıyorlar. Ve adaletli davranıyorlar. :)

-Yönetici odasında ilk gördüğünüz de yaptığınız ilk şey nedir? Konuları okumak için iştahınız kabardı mı : ))) Ben neredeyim dediniz mi?

İlk önce yabancılık hissettim ama sonra alışıverdim.. :) İtiraf etmeliyim ki neler konuşulduğunu, ne kararlar alındığını merak etmiştim. :D

-Bu uygulamadan sonra yönetime bakış açınız değişti mi? Alınan kararları anlama ve yönetici gibi bakma konusunda uygulama size yardımcı oldu mu?

Öncelikle m.yöneticilik çok yerinde bir uygulama. Yöneticilerin arasında birkaç hafta geçirince; adminliğin kolay olmadığını ve böyle bir görevi hakkı ile yerine getirmenin büyük başarı olduğunu fark ettim. :)

-yöneticilerin birbirlerine karşı tutumları nasıl?görmüş olduğunuz yönetim birbirine kenetlenmiş durumda mı yoksa kopukluk olduğunu mu düşünüyosunuz?

Gayet güzel ilişkileri var yöneticilerin. Birbirlerinden haberdar durumdalar. Belki biri hasta olsa diğerine, bir süre foruma giremeyeceğini haber ediyor. Diğer yöneticiler merakta kalmayor, güzel temennilerde bulunuyorlar... :) Allah aralarını bozmasın inşaAllah. :)

-Size 15 günden sonra bir 15 gün daha kalmayı teklif etsek : )))) Yönetici odasını görmek için foruma daha fazla girdiğiniz oldu mu : )

Böyle bir şeyin olması sanırım biraz zor. Bir öğrenci olarak buraya vakit ayıramamaktan üzüntü duyan ben için tekrar m.yönetici olupta buralarda bulunamamak...... :) Yok siz böyle bir şeyi aklınızdan bile geçirmeyin lütfen :D:p

Gelelim ikinci soruyaa, ben istediğim zamanlarda bile içinde bulunduğum şartlar foruma girebilmek için müsait olmuyordu. :)

-Yöneticiler hakkındaki gözlemlerinizi bizle paylaşır mısınız? Yöneticiler arasından birebir tanıştığınız veya tanışmak istediğiniz oldu mu?

Birebir tanıştığım oldu mu, güzel soru. Reelde olmasa bile daha önceden forumda tanıştığım abla/yönetici var. Gönül hepsini tanımak ister, hepsi de çok değerlidir yöneticilerimizin. :)

-Ve son olarak üyelere iletmek istediğiniz mesaj nedir?
Yönetimi anlamak için misafir yönetici olmak gerekmediğini, biraz empati ile bunun mümkün olduğu... :)

Ve ihvanforumun değerini iyi bilmek gerektiği... :)

cicek demeti

Sükut
Cok guzel bir soylesi olmus..Rabbim razi olsun ve sehle kardesimizinde yardimcisi olsun ogrenciligi en guzel sekilde bitirsin guzel yerlere gelsin inseAllah...

ibrahimi

Has Uşak
Sehle biraz sessiz kaldı misafirliğinde,sanırım son zamanlarda okulu bastırdı biraz.Güzel temenni ve düşüncelerin için teşekkürler.Sen ihvanla ve biz hep beraber büyüyoruz sehle :)

Sehle

Le Nasbirenne
Kayıp ilanı verdiğim minik üyemiz ve misafir yöneticimiz değerli Sehle ile röportajımızı çok şükür gerçekleştirdik.

Kayıp güzel bir sohbetle bize döndü... Çok teşekkür ediyorum, yaşından olgun ve hanımefendi kişiliğinden dolayı kendisine.

Buyrun söyleşimize.

Misafirliğim boyunca beni güzelce ağırladığınız için asıl teşekkür etmesi gereken benim. :)

Cok guzel bir soylesi olmus..Rabbim razi olsun ve sehle kardesimizinde yardimcisi olsun ogrenciligi en guzel sekilde bitirsin guzel yerlere gelsin inseAllah...
Ecmain inşaAllah. :) :gul

Sehle biraz sessiz kaldı misafirliğinde,sanırım son zamanlarda okulu bastırdı biraz.Güzel temenni ve düşüncelerin için teşekkürler.Sen ihvanla ve biz hep beraber büyüyoruz sehle :)
Öyle oldu ne yazık ki.. Rica ederim :gul
İhvanım büyüsün ben büyümesemde olur, çocuk kalmak en güzeli. :D :gul