Selçuk Küpçük / Bir yalnız savaşçının ölümü

Elem

Paylaşımcı
http://www.umutfm.com/izle.php?id=12355

Sırat kadar keskin bir hayatın ortasındaydım. Yüreğimde mutedil sevdaları, gözlerimde yarınları ve çözülmemiş sırları taşıyordum. Yıldızsız gecelerin perde aralıklarından. Ve bir mum aleviyle aydınlanan odalardan Fakülte kantinlerinden. Otobüs duraklarından. Gürültülü meydanlardan. Ve inançlarımı boyadığım şehrin duvarlarından. Bir gök gürültüsü gibi titreyip göğsümü kavgalara veriyordum. Omzuma aldığım yük yığınların kurtuluşuydu. İşte bu yüzden umutlarımı yuvasına sürülmüş bir mermi gibi yorulmadan, bıkmadan içimde taşıyordum.

Ağlamadan. Korkmadan. Ve aykırı yaşamanın bilince gözlerimi kırpmadan. Gülerek göğüsledim kurşunları. Ben ölerek yaşatmanın ne olduğunu yıllar önce önde gidenlerden öğrenmiştim. Taze bileklerimi, gök gözlerimi ve içimi çoktan hazırlamıştım hırçın kavgalara. Kaldırımlarda büyümüş biri için kaldırımlara yığılmak zor değildi. Zor değildi cebinde kefen parası olmayan biri için herşeyi yüzüstü bırakmak. Şimdi sağ ve sol omzumda yazılı olanlardan başka herşeyi ama herşeyi size bırakıyorum. Size...