Şener, Yılmaz ,Cindoruk , Çömez, Ak Partiye Karşı Toplandı

yosun

Asistan
Latif abi heveslenme, sana ekmek yok...

Latif abi, kapatma davalarına karşıymış ama, bu hükümet de çok kötü gidiyormuş.

Bu hükümetin kötü gittiğini dava öncesinde de dile getiriyordu.

İyi de yapıyordu...

Fakat, bu düşüncelerini, dava hakkındaki görüşlerin sorulduğunda bir tür meşrulaştırıcı (kapatmayı meşrulaştırıcı) ‘gizli unsur’ olarak devreye sokması şık olmadı.

çok ayıp etti Latif abi.

Hulasa...

Şarabın tadından başka her şeyiyle ilgili olduğunu söyleyen, eşinin başörtüsü takmasını (hafiften) yadırgayan, ‘Mülkiyeli’ olması hasebiyle kendisini birazcık ‘komünist’ sayan ve ‘eğitim şart’ klişesinden öte gitmeyen bir tadla Nazım’dan şiirler okuyan, çocuklarına ‘farklı bir eğitim’ vermekle övünen, ‘liberal’ yordamlarla başlayıp ‘devletçi’ ve ‘korumacı’ bir çizgiye kayan Latif abi heveslenmesin.

AK Parti kapatılırsa, ona ekmek yok.:D

AHMET KEKEÇ

şifa_

Doçent
EN SON MİLLİ GÖRÜŞE DÖNÜYOR İDDİALARI VAR

girdap

Ordinaryus
EN SON MİLLİ GÖRÜŞE DÖNÜYOR İDDİALARI VAR

Bence imkansız.

AKP gibi "muhafazakar demokat" bir partide bile tutunamayan ve savrulan bir insanın,daha dar bir kitleye hitap eden SP gibi partide tutunabileceği pek mantıklı gelmiyor.Ayrıca büyük hayaller gören A.Şener, geleceği pek parlak görünmeyen bir partiye katılıp iyice çıkmaza giren siyaset hayatını tamamen bitirmez.

Hoş, gelmek istese Saadet kabul eder mi,o da zor...

Özduygu

Doçent
Saadet kabul eder, hemde davul zurnayla.

Meryem

Komplike
hafız_37' Alıntı:
Hak'kın AK'da mevcut oldugunu göreceklerdir!..

Bu ne kardeşim? Böyle abartarak ne elde edeceğinizi sanıyorsunuz bende bunu merak ediyorum...!? Kefere Hakk'ı ne zaman görmüş ki bir de Ak'ın içindeki Hakk'ı görecek? Olayı bence iyice kabartıyorsunuz böyle laflarla...

Türkay

Doçent
Başbakan'la artık kulvarlarımız FARKLI

"Kapatma davasının ekonomik etkisi ne olur derseniz bu sürecine ekonomiye önemli bir etkisi olmayacağını düşünüyorum."
"Başbakan'la artık kulvarlarımız farklı. Bu yaptığımız işten de kaynaklanıyor. Ayrıca siyasete bakışımız da farklılaştı."

Abdüllatif Şener, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (ESAM) tarafından düzenlenen çarşamba konferansları kapsamında, "Türkiye Ekonomisi: Dünü, Bugünü, Yarını" konulu konferansa katıldı.

CNNTürk'ün haberine göre Şener, bir gazetecinin, "AK Parti'yi kapatma davasını siyasi ve ekonomik olarak nasıl yorumluyorsunuz, eğer kapatılırsa yeni oluşturulacak oluşumlar içinde sizin isminiz geçiyor. Siyasete döner misiniz ?" biçimindeki sorusuna yanıt verdi.

Abdüllatif Şener bunun üzerine parti kapatmalarının sağlıklı sonuçlar doğurduğuna inanmadığını söyledi.

Siyasete biçim verenin vatandaşın iradesi olduğunu vurgulayan Şener, "Türkiye'de partilerin geçmişi çok uzun olmadığı için kapanmalara maruz kaldıkları için şu anda Türkiye'de en eski parti 15 yıllık. İngiltere'de 100-150 yıllık partiler var. Parti geleneği uzun olan ülkelerin çözüm üretme kabiliyetleri de daha yüksek olur. Türkiye'de bu ikide bir kırıldığı için baskıya uğradığı için siyaset sorunlu yürüyor ve ülke zarar görüyor" diye konuştu.

"Anayasa Mahkemesi'nin kararı beklenmeli"

Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu ifade eden Şener, "Anayasa ve kanunlar çerçevesinde bu son süreci birlikte izleyeceğiz ve bunu takdir edecek olan da Anayasa Mahkemesi'dir. Herhangi birşey söylemek mümkün değil. Ekonomik etkisi ne olur derseniz bu sürecine ekonomiye önemli bir etkisi olmayacağını düşünüyorum. Neden, çünkü Türkiye'de kurumlar var, kurallar var, iktidar var, şu anda ekonomiyle ilgili çok sayıda birim var, bunlarda yüzlerce uzman var. Bu uzmanlar gece gündüz ekonomiyi takip ediyorlar ve ne yapılması gerektiğini inceliyorlar" dedi.

BAŞBAKAN'LA KULVARLARIMIZ AYRILDI
Halen AK Parti MKYK üyesi olan Şener Star TV'de ise çok daha ilginç şeyler söyledi ve Başbakan Erdoğan'la aralarında artık özel bir ilişki kalmadığını belirtti. Şener, "Başbakan'la artık kulvarlarımız farklı. Bu yaptığımız işten de kaynaklanıyor. Ayrıca siyasete bakışımız da farklılaştı" dedi. Yeni bir oluşumun lideri olarak ismi öne çıkan Şener'in bu sözleri Ankara kulislerinde gerekli adreslere şimdiden ulaştı.

DÜRÜSTLÜK KAZANMALI
22 Temmuz seçimlerinde aday olmama nedenini, "O güne kadar yaptığım siyasette hep dürüstlüğün kazanması gerektiğini vurguladım. Eğer aday olsaydım bu değerlerin zaafiyete uğrayacağını düşündüm' diyerek açıkladı.

AKTİFHABER

zaman

Asistan
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’nın, AK Parti’nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi’nde açtığı dava iddianamesinde, siyasi yasak istenen 71 kişilik listenin, aslında kısaltılmış liste olduğu ileri sürülüyor...

Siyaset ve yüksek yargı çevrelerinde, geçen dönem Başbakan Yardımcılığı görevini yürüten, ancak 22 Temmuz seçimlerinde milletvekilliğine aday olmayan Abdüllatif Şener’in ilk listede olduğu, sonradan çıkarıldığı konuşuluyor.

Listeden çıkarılanlar arasında AK Parti ile özdeşleşmiş bazı büyükşehir belediye başkanları ile çok sayıda milletvekilinin de olduğu edinilen bilgiler arasında...

cafe siyaset

şifa_

Doçent
Eergenekoncular için üzülmüş. Saadet buna ne diyecek acep?

grozny

Doçent
Abdullatif Şener cumhurbaşkanı mı olsaydı?!?

Liderlik histerisine kapılıp akla hayale gelmedik ayak oyunlarına giren, menfaat uğruna kendi ailesine bile laf atmaktan çekinmeyen bir insanı bu yaptıklarından dolayı adeta ödüllendirip cumhurbaşkanı mı yapsalardı?

Bunu ne adına yapacaklardı ki?

A.Gül ü destekleyenler Başbakanı harcıyacaklar.
Ben başbakanımız için Şeneri'n daha hayırlı olacağını düşünüyorum.
A.Gül cumhurbaşkanlığına kimin emri vakisi ile çıktı:MHP
Seçimlerde urgan atarak gezen kimdi:MHP
Seçimlerden sonra Başbakanı tebrik etmek için aramaj şurda dursun telefonlerına bile çıknayan hangi parti idi:MHP
Seçimlerde Kayseride A.Gülü övüp AKP yi yerin dibine geçiren yine MHP.

İlk seçimde R.T.Erdoğan millet vekili seçilemeişti,Siirt seçimleri iptal edilerek başbakanlığın yolunu kim açtı ...Deniz Baykal
Şener in cumhurbaşkanlığını peşinen kabul eden kimdi. Deniz Baykal

Siyasette düşman seni güçlendirir ama rakipler seni öldürür.

Hala ısrarla başbakanın Şeneri seçtirmeyerek hata ettiğini düşünüyorum.
Eğer A.Gül taraftarlarıyla mücadeleyi göze alsaydı onları tasfiye edebilirdi.
Şimdi kendisine el sallamak zorunda kalacağız.
Şuna inanıyorum ki eğer bu badireyi atlatırsa D.Baykal sayesinde olur.

girdap

Ordinaryus
A.Gül ü destekleyenler Başbakanı harcıyacaklar.
Ben başbakanımız için Şeneri'n daha hayırlı olacağını düşünüyorum.
A.Gül cumhurbaşkanlığına kimin emri vakisi ile çıktı:MHP
Seçimlerde urgan atarak gezen kimdi:MHP
Seçimlerden sonra Başbakanı tebrik etmek için aramaj şurda dursun telefonlerına bile çıknayan hangi parti idi:MHP
Seçimlerde Kayseride A.Gülü övüp AKP yi yerin dibine geçiren yine MHP.

İlk seçimde R.T.Erdoğan millet vekili seçilemeişti,Siirt seçimleri iptal edilerek başbakanlığın yolunu kim açtı ...Deniz Baykal
Şener in cumhurbaşkanlığını peşinen kabul eden kimdi. Deniz Baykal

Siyasette düşman seni güçlendirir ama rakipler seni öldürür.

Hala ısrarla başbakanın Şeneri seçtirmeyerek hata ettiğini düşünüyorum.
Eğer A.Gül taraftarlarıyla mücadeleyi göze alsaydı onları tasfiye edebilirdi.
Şimdi kendisine el sallamak zorunda kalacağız.
Şuna inanıyorum ki eğer bu badireyi atlatırsa D.Baykal sayesinde olur.

A.Gül taraftarıyla -öyle bir gruplaşma gerçekten var mı yoksa sanal bir ayrışma mı onu da tam bilmiyorum gerçi ...- mücadele edip onları tasfiye etmesi demek,zaten AKP üzerine oynanan ve partiyi alaşağı etmek için tek umut olan bölünmenin bizzat Tayyip Erdoğan eliyle gerçekleştirilmesi olurdu ki,bu da hem AK PARTİ için,hem Başbakanımız için hem de Türkiye için bir felaketten başka bir şey olmazdı.Dolayısıyla Türkiye'nin şu günlerde gördüğümüz çetelerden arındırılması,derin devletin alaşağı edilmesi,bölgesinde etkin bir Türkiye'nin meydana gelmesi hayal olacaktı.Şu güzel gelişmeler yaşanmayacaktı.

AK PARTİ kaya gibi sağlam durdukça,bölünme planları yapanların ekmeğine yağ sürmedikçe,aralarında husumet olsa da(ki ben buna inanmıyorum zaten) parti büyükleri sırf ülkenin geleceği için bu husumetleri bir kenara koyup ülke için elele verdikleri müddetçe,ne Türkiye'nin ne de AKP'nin sırtı yere gelir.

Güzel günler göreceğiz,güneşli günler...

Enes

İhvan Forum Üye
Kim ne derse desin ortada kesin ve net bir durum var...

bu halk düştüğü çukura birkaç kez düştü de düşmediği çukura bir türlü çekilemedi...

şenerin hiç şansı yok...

hem de hiç...

bir zamanlar kemal dervişi ismail cemi mehmet ali bayarı ali talip özdemiri cilalamaya çalışan basın aynısını şimdi şenere yapmaya çalışıyor...

ha bir de ali müfit gürtuna gibi rezil rüsva olupta rezil olduğunun farkına bile varamama tehlikesi var...

kendi kendini harcadı şener...

yazık oldu...

(el fatiha)

Dua Nur

Kıdemli Üye
Abüllatif Şener, yeni partinin sinyalini verdi

AK Parti'nin kapatılma süreci ile birlikte adı yeni siyasi oluşum için geçen eski bakan Şener'den yeni parti sinyali. 3 ay sonraya zaman veren Şener çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Tuba Atav'ın Show TV’deki “Doğruya doğru” programına konuk olan eski bakan Abdüllatif Şener, üç ay sonra yeni bir parti kuracağının sinyalini verdi.

Türkiye'nin şu an içinde bulunduğu siyasi durumu değerlendiren Şener "Hukuka güvenmek lazım, hukuk devletine güvenmelidir. Burası bir hukuk devletidir." şeklinde konuştu ve üç ay sonrası için zaman verdi.

Sağ ve sol kesimden hatta ‘Marksist düşüncede’ olanlardan bile siyasete girmesi için olumlu yönde baskı gördüğünü belirten Şener “ Ben siyasetin dışında duramıyorum. Ancak bunu bir siyasi oluşumun içindeyim diye de değerlendiremem.” dedi. "Çok yoğun bir siyasi trafik içindeyim. Toplumun her kesimiyle yoğun ilişkiler içindeyim.” diyen Şener, yeni parti ve oluşum için üy sonrasına sinyal verdi.

“BAKAN OLDUĞUM DÖNEMDEN DAHA POPÜLERİM”

Siyasete dönme noktasında önüne bir takvim koyduğunu belirten Şener, önüne üç ay zaman koyduğunu ve bu sürenin sonunda durum değerlendirmesi yapıp kararlar alacağını söyledi. “Şu an bakan olduğum dönemden çok daha popülerim” diyen Şener, “İsminiz çok temiz, bırakın girmeyin siyasete, adınız böyle temiz kalsın diyenler olduğu gibi sizin sorumluluğunuz da var bundan kaçamazsınız diyenler de var. Ben her iki kesime de saygı duyuyorum." diye konuştu.

HER KESİMİ KUCAKLAYACAĞIM

Tuba Atav’ın; “AK Parti'den istifa mı edeceksiniz?” sorusunu ‘cevapsız’ bırakan Şener amacının Türkiye'nin her kesimini kucaklamak olduğunu belirtirken üç ay sonrasına zaman verdi. "Üç ay sonra her şey belli olur" diyen Şener, “Neden üç ay?” sorusuna da, “Yapacağım işler ve yazacağım yazılar var” diye cevap verdi. Şener, önüne koyduğu üç ay zamanın AK Parti'nin kapatılma süreci ile alakalı olmadığını ve üç sonrası ile şu an arasında siyasi olarak pek fark olmayacağını da sözlerine ekledi.

MUHALEFETİN CUMHURBAŞKANI ADAYI ŞENER

Halan daha AK Parti MKYK (Merkez Karar ve Yürütme Kurulu) üyesi olan Şener’in, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce, daha çok muhalefet partisi kanadından cumhurbaşkanı adayı olması için adı geçmişti. 22 Temmuz seçimlerinden önce de aday olmayacağını belirterek büyük bir sürpriz yapan eski bakan Şener, siyaseti bıraktıktan sonra akademik hayatına geri döndü.

Prof. Dr. Abdüllatif Şener, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'den öğretim üyeliği yapıyor.

Cafe Siyaset

LİKa

Asistan
Tayib Erdoğan bir ideal için parti kurdu ve şunları şunları yapacağım dedi ve hala destek görüyor.

Şener sedece ulusalcı söylemleri tekrar ederek ve Ak partiyi eleştirerek parti kurar kurarsa. Hiç bir ideali yok, ulusalcılara yaranmaktan başka.

A

andemirkan

Guest
Tayib Erdoğan bir ideal için parti kurdu ve şunları şunları yapacağım dedi ve hala destek görüyor.

Şener sedece ulusalcı söylemleri tekrar ederek ve Ak partiyi eleştirerek parti kurar kurarsa. Hiç bir ideali yok, ulusalcılara yaranmaktan başka.

Erdoğanın hangi projesi ne ideali var ?

Bu iş idealle olsaydı Erbakan bir sonuç alırıdı.

Erdoğanın ideali olsa olsa BOP eşbaşkanlığı olabilir.
O da ABD nin işine geldiği için bulunduğu noktaya getirildi.

Derin Manâ

Asistan
Ahmet Kekeç, Latif abi formülünü açıkladı

Başsavcı ‘kapatma davası’ açtı ya; alesta bekleyen oluşumcular bir bir sökün ediverdi.

Meğer ne çok ‘heveskár’ varmış.

Şarabın tadından başka her şeyiyle ilgili olan, eşinin başını kapatmasını hafiften yadırgayan, çocuklarına ‘çok farklı bir eğitim’ veren Abdüllatif Şener bir parti kuracak ve merkezkaç oyların tümünü toplayacak.

Buna ‘Latif abi formülü’ deniyor.

Latif abi, adı üstünde, hem parlamento dışı muhalefetin görmek istediği ölçülerde ‘latif’ bir kişilik, hem CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı, hem icabında devletçi, hem yerine göre ‘korumacı’, hem de AB’ye karşı... Karşı olmasa bile, en azından ateşli bir taraftar değil. Üstelik, Mülkiyeli olması hasebiyle hafiften komünist. Boş bulundukça Nazım’dan dizeler patlatıyor. Daha ne?

Peki, Latif abi ne diyor bu işe?

Latif abi şu anda birtakım makaleler yazıyor. Önümüzdeki üç ayı dolu... Bu süre içinde bizleri kendisinden mahrum bırakacak.

Hele şu üç ay bir geçsin, makaleler bitsin, daha doğrusu AK Parti’nin kapatılıp kapatılmayacağı ortaya çıksın, ‘milleti’ de ona böyle bir görev tevdi ederse neden olmasın.

Olur...

Bir taraftan Latif abi, bir taraftan Süheyl Batum çok güzel bir iktidar-muhalefet dengesi oluştururlar.

Böylece Ergenekon çetesinin darbe yapmasına gerek kalmaz.

Mütekait cuntacılar da, sabahın dördünde yataklarından alınıp götürülmeyecekleri, yani buna lüzum kalmayacağı için rahat bir uyku çekerler.

Tabii, Süheyl Batum’un öncelikle rakiplerinden kurtulması, yani Deniz Baykal, Haluk Koç ve Tuncay Özkan unsurlarını hayırlısıyla bertaraf edip CHP’nin başına geçmesi gerekiyor.

Bu nasıl olacak, derseniz bilmiyorum.

Bugüne kadar ‘özgürlükler’le ilgili sadra şifa bir tek cümlesi bulunmayan Süheyl Batum solda aranan kan olur mu?

Sanmıyorum.

Bu hem CHP’ye, hem de yüce Türk milletine hakaret olur.

Haa, bir de İlhan Kesici vardı.

Milleti ona bir türlü görev tevdi etmediği için ‘çarşının karışmasını’ bekleyen kıymetli dostum İlhan Kesici.

Mesut Yılmaz da bekliyormuş...

Kriz tırmanacak, merkez sağda bir boşluk oluşacak, aranan isim bulunamayacak, Latif abi makalelerinden başını kaldıramayacak, Mesut Bey de çıkıp ‘İşte ben... Buradayım ya!’ diyecek.

Bütün bunlar iyi hoş da, bir de ‘sandık’ diye bir şey vardı.

Hani, içine ‘oy’ denilen kağıt parçacıklarını tıkıştırdığımız, altı kenarlı, sekiz köşeli ahşap kutu...

Ben de kıymetli oluşumculara bunu hatırlatmak istiyorum.

STAR