Şirk

Yahayy

Kıdemli Üye
Nerden geldin mübarek böyle, şükür Allah çalışmanın ecrini kat be kat ihsan etsin, Allah razı olsun.

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Nerden geldin mübarek böyle, şükür Allah çalışmanın ecrini kat be kat ihsan etsin, Allah razı olsun.
Hayırdır inşaAllah sen vehhabi değilsin ki.Hani vehhabiler benden uzak olsun dememişmiydin.

Bi tutturmuş vehhabi, Kuraniyyun...
Vehhabi bana uzak kime isterse ona yakın olsun, Kuraniyyun derken ne dediğini kendin de bilmediğin için onu konuşmaya gerek yok.

Bak bu oyunların bize sökmez.Ben diyorum sana sen daha neye inandığını bilmiyorsun.Hadis getir inanayım diyorsun...Sonra kuraniyyun gibi yanlız kuranı savunuyorsun.Biri tasavvufa düşmansa onla kardeş oluyorsun.Sana vehhabimisin deyince bana uzak olsun diyorsun.Sana diyorum ki sende birçok konuda vehhabi zihniyetindesin onları sevmediğini iddaa etsende.

Yarı vehhabi yarı kuraniyyun takılıyorsun kendince.Yeni bir inanış mı kurdun?
Bana 2 kere iftira atan kişi yaptıklarınız ayıptır günahtır.

Yahayy

Kıdemli Üye
Hayırdır inşaAllah sen vehhabi değilsin ki.Hani vehhabiler benden uzak olsun dememişmiydin.

Bak bu oyunların bize sökmez.Ben diyorum sana sen daha neye inandığını bilmiyorsun.Hadis getir inanayım diyorsun...Sonra kuraniyyun gibi yanlız kuranı savunuyorsun.Biri tasavvufa düşmansa onla kardeş oluyorsun.Sana vehhabimisin deyince bana uzak olsun diyorsun.Sana diyorum ki sende birçok konuda vehhabi zihniyetindesin onları sevmediğini iddaa etsende.

Yarı vehhabi yarı kuraniyyun takılıyorsun kendince.Yeni bir inanış mı kurdun?
Bana 2 kere iftira atan kişi yaptıklarınız ayıptır günahtır.
? şu zamana kadar gerçekten dağdaki ? a vehhabilik anlatılsa anlardı, sen hâlâ anlayamadın.

kafanın hiç şöyle temiz, taasubtan arınmış , sadece rabbine yönelerek çalıştığı bir zaman dilimi yok mu o zaman konuşalım

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Mübarek adam neyine cevap vereyim baştan aşağı düzmece.

Bi tutturmuş vehhabi, Kuraniyyun...
Vehhabi bana uzak kime isterse ona yakın olsun, Kuraniyyun derken ne dediğini kendin de bilmediğin için onu konuşmaya gerek yok.

Bunu sen yazmadın mı?Sen neye inandığını söyle sende rahatla bizde rahatlıyalım.Tüm hadisleri red eden kuraniyyun mu yoksa vehhabimisin?Sana ona göre cevap veririz.Hadis getir inanayım diyorsun kafaları karıştırıyorsun.Tasavvuf düşmanlığında var.

Yahayy

Kıdemli Üye
Bunu sen yazmadın mı?Sen neye inandığını söyle sende rahatla bizde rahatlıyalım.Tüm hadisleri red eden kuraniyyun mu yoksa vehhabimisin?Sana ona göre cevap veririz.Hadis getir inanayım diyorsun kafaları karıştırıyorsun.Tasavvuf düşmanlığında var.
Tövbe est, kardeş anlamıyo musun sen.
Ben bana sorulan kimlik sorusuna ben Müslümanlardanım demekten başka bir cevap vermem.
Hiç bir şekilde müslümanlığın alt kimliği olmaması gerektiğini biliyorum.
Allah'ü Teâlâ'nın hizipçiliği yasaklaması ve bölünmekten men etmesi, ben şunlardanım bunlardanım demeyi yasaklamasından biliyoruz.
Ben sadece müslümanlardanım bana 40 yıl sorsan 4000 bin defa aynı cevabı alırsın.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Kim doğruları savunursa biz onlardan yanayız.Ancak, yalanların en tehlikeli olanı,doğruya yakın olandır.İşte, müslümanlar bu ince meseleyi henüz kavrayamamışlardır.

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Tövbe est, kardeş anlamıyo musun sen.
Ben bana sorulan kimlik sorusuna ben Müslümanlardanım demekten başka bir cevap vermem.
Hiç bir şekilde müslümanlığın alt kimliği olmaması gerektiğini biliyorum.
Allah'ü Teâlâ'nın hizipçiliği yasaklaması ve bölünmekten men etmesi, ben şunlardanım bunlardanım demeyi yasaklamasından biliyoruz.
Ben sadece müslümanlardanım bana 40 yıl sorsan 4000 bin defa aynı cevabı alırsın.
Müslümanlar bölüneni çok oldu.Sizde mesajlarınızla müslümanları bölüyorsunuz hala göremiyormusunuz?Münafık ne demek?Herkez müslüman mı?Bazı herkeze kardeşim diyenlerle bizi karıştırma.Onlar daha tekfir konusunu bilmiyor.Yani münafığada,kafirede kardeşim diyebilir bunlar .Çünkü ayırt edemiyorlar.Hocaları öyle öğretmiş.

"Ümmetim benden sonra yetmiş üç fırkaya ayrılacak, bir fırka müstesna diğerleri hep ateştedir."
– Onlar kimlerdir ya Resulellah!
"Benim ve ashabımın yolunda olanlardır." (Ebu Dâvud)

AlpBilge

Yasaklı
10959337_1537213906542895_829114648488895054_n.jpg

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
"
Vehhabiler:
Muhammed bin Abdülvehhâb'dan türeyen Vehhâbîler Osmanlılar'ın devlet otoritesinin zayıflığından istifade ederek Basra Körfezi civarında hâkimiyet kurdular. 1803-1806 yılları arasında Tâif, Medine ve Mekke'yi ele geçirdiler. 1812-13 yıllarında Mısır Valisi Mehmed Ali Paşa'nın ordusu bu şehirleri geri alıncaya kadar büyük zulüm ve tahribat yaptılar.
İlk olarak Tâif'i kuşattılar ve ele geçirdiler, şehir yağmalandı. Burada pek çok müslümanı, kadın çocuk demeden acımasızca şehit ettiler. Tekke, zâviye, türbe nevinden her yeri yıktılar. Ele geçirdikleri Tefsir, Hadis ve diğer ilimlerle ilgili pek çok kitabı parçaladılar.
Vehhâbîler Tâif'ten sonra Mekke'yi ele geçirdiler. Resulullah Aleyhisselâm'ın, Hazret-i Ebu Bekir, Hazret-i Ömer, Hazret-i Ali, Hazret-i Fâtıma -radiyallahu anhüm- Hazerâtının doğdukları evleri, orada bulunan bütün kubbe ve türbeleri yerle bir ettiler. Cennet'ül-Mualla mezarlığındaki bütün mezarları, türbeleri, Hazret-i Hatice Validemiz'in türbesini yıktılar. Ehl-i sünnet âlimlerinden çoğunu sebepsiz yere astılar. Ehl-i sünnet inancında sebât etmek isteyenleri tehdit ettiler.
Suûd bin Abdülaziz Cumâ hutbelerinden halifeye yapılan duâyı kaldırttı.
Tevbe sûre-i şerif'indeki: "Ey iman edenler! Müşrikler ancak bir pisliktirler. Onun içindir ki bu yıllarından sonra artık Mescid-i haram'a yaklaşmasınlar." (Tevbe: 28)
Âyet-i kerime'sini delil göstererek müslümanları müşrik ilân etti ve yedi sene Mekke-i mükerreme'ye sokmadı. Tellâllar çıkartarak: "Suûd bin Abdülaziz'in dinine girin!" diyerek müslümanları İbn-i Abdülvehhâb'ın görüşlerini kabule zorladılar.
Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime'sinde:
"Allah katında din İslâm'dır." (Âl-i imrân: 19)
Buyurduğu halde Hazret-i Allah'a ve Resulullah Aleyhisselâm'a karşı geldi, Kitabullah'ı inkâr etti ve kendi dinini ilân etti. Vehhâbîliği bir din olarak kabul etti.
Vehhâbîler Medine'de de ilk iş olarak ne kadar kubbe varsa hepsini yerle bir ettiler. Cennet'ül-Bâki Mezarlığı'ndaki Ashab-ı kiram'a, ehl-i beyt'e ait bütün türbeleri, kubbeleri, imaretleri acımasızca yıktılar. Her türbenin kubbesini de o türbenin türbedârına yıktırdılar. Ancak halkın galeyanı üzerine Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz'in mübarek kabri üzerindeki Kubbe-i hadrâ'yı bıraktılar.

Abdülaziz bin Suûd Medine halkına hitaben yaptığı küfür dolu konuşmasının bir noktasında:
"Peygamber'in kabri başında önceleri olduğu gibi durarak, tâzim için salât-ü selâm getirmek çirkin bir davranıştır ve çirkin bid'atlardan olduğu için Vehhâbî diyanetince yasaktır." dedi.
Oysa Allah-u Teâlâ:
"Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber (Muhammed)e çok salât ve senâ ederler.
Ey iman edenler! Siz de ona salât-ü selâm getirin ve tam bir teslimiyetle gönülden teslim olun." (Ahzâb: 56)
Âyet-i kerime'si ile Habib-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem-ine Zât-ı akdes'inin ve meleklerin salât-ü selâm getirdiğini duyuruyor ve ümmet-i Muhammed'e emir buyuruyor.
Bu Âyet-i kerime'yi resmen inkâr ettiler.
Kabir ve türbe düşmanlığı bu bidatçilerin mirasıdır."

AlpBilge

Yasaklı
Müşriklerin kendilerini Allah'a yaklaştırsınlar diye kulluk ettikleri ilahların şirk yuvaları imha ediliyor. "Biz atalarımızdan böyle gördük" diyerek Allah'la aralarına aracılar/putlar koyan müşriklerin puthaneleri yıkılıyor. Allah'tan başka ilah yoktur.

AlpBilge

Yasaklı
Allah tek olarak anıldığında kalpleri nefretle ürperen, Allah ilahlaştırılmış putlarla/aracılarla birlikte anıldığında hemen yüzleri gülen müşriklerin put yuvaları yerle bir ediliyor. Müşriklerin yerden edindikleri birtakım ilahların şirk mabetleri yıkılıyor. Allah'tan başka ilah yoktur.

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
" Tasavvuf; İslâm'ın özünü, dinin inceliğini ve asliyetini yaşama hâlidir. Mânevî ilimlerin tahsil edildiği bir okuldur. Öyle bir okul ki asırlar boyu Allah-u Teâlâ'ya gönül vermiş binlerce Evliyâullah Hazerâtı bu okulda yetişmiştir. Bu mânevî önderler talebelerine hakikat ilmini talim ettirdikleri gibi halka da hak ve hakikat yolunu göstermişlerdir.
İçtihad sahibi gerçek zâhirî âlimlerin hiçbirisi bu mânevî yolu ve bu yolun önderlerini inkâr etmemiş, bilâkis onların ilimlerinden, mâneviyatından istifade etmeye gayret etmişlerdir.
Ancak bu mânevî ilim hakkında hiçbir bilgisi olmayan ve kendilerinin âlim olduğunu zanneden bazı kimseler tasavvufu ve ancak tasavvuf ile tahsili mümkün olan mânevî ilmi inkâra cüret etmişlerdir. Onlar işte bu faydalı ilimden mahrum kaldıkları için itiraz ediyorlar, bilmedikleri için inkâra kalkıyorlar. Bu gibiler hakkında İmâm-ı Gazâlî -rahmetullahi aleyh- Hazretleri "Er-Risâletü'l-Ledüniyye" adlı risalesinde şöyle buyurmaktadır:

"Cahilin bilmediği şeyi inkâr etmesi âdettendir. Bu iddia sahibi de hakikat şerbetinin zevkini tatmamış ve Ledün ilmine vâkıf olamamıştır."

"
http://www.hakikat.com/

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
"

İslâm'ı Yıkmak İsteyenler
Tasavvuf'tan İşe Başlamıştır:

Toplumun bu hakiki âlimlere, bu İslâm yıldızlarına bakarak yön bulduğu asırlarda yaşanan mânevî inkişaf uzun asırlar devam eden İslâm hakimiyetinin, zahiri inkişafın da en büyük dayanağı olmuştur. Hususiyetle Osmanlı bu inkişafın merkezi haline gelmiştir.
Osmanlı'yı ve bu maddi-mânevî üstünlüğü yıkmaya çalışan dış devletler, -İngilizler başta olmak üzere- bu gücün kaynağının tasavvuf olduğunu keşfettikten sonra 1700'lü yıllardan itibaren bu noktadan İslâm'ı yıkmaya karar vermişlerdir.
Nitekim tasavvufu inkâr eden değişik sapkın mezhep, cemaat gibi oluşumlar, sahte peygamberler, sahte âlimler, sahte mutasavvıflar bu tarihlerden sonra hızla çoğalmış, özellikle İngilizlerin hakimiyetindeki Hindistan, Arabistan, Mısır gibi ülkeler başta olmak üzere birçok ülkede bir ur gibi yayılmıştır. Arabistan'da mâneviyat ve tasavvuf düşmanı Vehhabiler İngiliz desteği ile iktidar olmuşlardır.
Bugün de İngiliz emperyalizminin takipçisi Amerika olsun, Amerikan devletinin gizli sahibi yahudi olsun, Vatikan olsun, bilumum küffâr milletleri bu yıkımı devam ettirmek istemekte, türeyen sahteleri de el altından destekleyerek İslâm'ı içerden yıkmaya çalışmaktadırlar.
Nitekim günümüzde Vehhabiler gibi tasavvufu, Peygamberimiz -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz'in mânevî büyüklüğünü, şefaatini inkâr eden, manevîyattan ve şahsî terbiyeden mahrum bir zümre türemiştir. İslâm'ı beşerî bir ideoloji seviyesine indirgemeye çalışan bu cahil zümre, bugün İslâm dünyasında yaşanan birçok sıkıntının müsebbibi haline gelmiştir. Bu gibi gruplar cihad adı altında terör bezirgânlarının oyuncağı olurken, İslâm adı altında ortaya çıkan bazı gruplar da cihadı, küfürle mücadeleyi ortadan kaldırma propagandasının aleti haline getirmişlerdir. Nihayetinde her ikisi de bilerek veya bilmeyerek küffâra hizmet etmektedirler.
Binaenaleyh, tasavvuf İslâm'ın özü, hem şahsî huzurun hem de toplumsal huzurun yegâne yolu, müslüman milletimizin temel harcı, küffâr fitnelerinin karşısında duran sarsılmaz bir kaledir."

http://www.hakikat.com/

AlpBilge

Yasaklı
Hinduizm ve Tasavvuf

Hint düşüncesinin genel karakteri olan mistik eğilim herkes tarafından bilinir. Hint düşüncesinin tasavvufa etkileri müslümanlarla Hintliler arasındaki ticari ilişkiler, Hint düşüncesinin etkilerinin açıkca görüldüğü Fars mistikleri veya Hint'e gidip oradan bu düşünceyi doğrudan öğrenen sûfiler aracılığıyla gerçekleşir.

Hint düşüncesinin müslüman toplumdaki tasavvufa etkileri arasında ruh göçü analamına gelen Tenâsuh inancı ve kainatın tanrının tecellisi olduğu inançını, kozmolojik yorumları, bazı hokkabazlık ve sihirleri, sayılarla ilgili inançları, kutsal kalıntılara tapma ve fetiş inancı, tanrıya erişmek ve bir olmak anlamındaki fenâ-bekâ inancını sayabiliriz.

Hinduizm (Brahmanizm)'in kutsal kitabı olan Vedalar'ın tefsiri sayılan Vadenta'nın öğretilerinin temel itibariyle vahdet-i vücut'tan ibaret olduğu da konunun uzmanları tarafından kaydedilmektedir.

Brahmanizm'in bir uzantısı olan Budizm de, inziva, riyazet ve çileyle 'Nirvana'ya ulaşmanın mümkün olabileceğini iddia etmektedir ki; 'nirvana', sofilerin 'fenafillah' olarak adlandırdıkları hayali mertebeyle tıpatıp örtüşmektedir.

Ayrıca tarikat ayinlerinde büyük rol oynayan tesbih, hırka giyme, zikir ve ayin sırasında sistemli nefes alış veriş usullerinin kaynağı da büyük oranda Hinduizm kökenlidir.

Hint'in etkileri o kadar büyük olmuş ve erken başlamıştır ki, ilk sûfilerden İbrahim b.Ethem`in hayatıyla Buda'nınki aynılaştırılmıştır. Bunun yanısıra Bistamî`nin inancındaki birçok unsur Upanişadlar'la Vedantalar'daki düşüncelerle benzerlik arzeder. Hallac-ı Mansur`daki harflerin gizemi inancı aynı şekilde Hint etkilenmesi sonucudur. Zaten o Hinduizm düşüncesinin tasavvufa geçişinde köprü görevini üstlenmiş durumdadır. Hint'e olan seyahatleriyle bunu sağlamıştır.

tevhidnesli.de

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
"tevhidnesli" sitesi mustafa islamoğlunun sanırım.Asırlardır islamı yaşayanlar hadislere değer verenler islamı yaşamadıda siz mi yaşıyorsunuz?Hayatları ilim olanlar kuranı anlamadıda siz mi anladınız?Milyarlarca müslümana müşrik diyorsunuz.Tasavvufu yaşayanlara müşrik diyorsunuz.Siz asıl aynaya bakın.3,5 ahir zaman hocaları geçmiş ekranın başına tasavvufu inkar ediyor cahiller...Onları takip edenler dahada cahilldir.Allah bunlara fırsat vermesin.

Nitekim İmâm-ı Gazali -rahmetullahi aleyh- Hazretleri İhya-u Ulumid’din adlı eserinde:

“Sakın anlamıyorum diye bu ilmi inkâra kalkışma. Aklî ilimleri kavradığını zannederek çizmeden yukarı çıkan âlimlerin helâk noktası burasıdır. Allah dostlarının bu hallerini inkâr eden bir ilimden cehalet çok daha iyidir. Kaynak bir olduğu için velileri ve kerametlerini inkâr ise tamamen dinden çıkmaktır.”

Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz buyururlar ki:
“İlim ikidir birisi dilde olup (ki bu zahirî ilimdir.) Allah-u Teâlâ’nın kulları üzerine hüccetidir. Bir de kalpte olan mârifet ilmi vardır. Asıl gayeye ulaşmak için faydalı olan da budur.” (Tirmizî)