Sİzce....?

zulk@rneyn

Profesör
nefs mutlu olmaz. ister , ister...
ruhumuzu mutlu etmek için o'na kul olmak yeterli...
biraz çaba, ibadet...

ve dua...

ömerusta

Kıdemli Üye
Allah tan gelene razı olan her daim huzurlu olur...soğan ekmekte yese aynıdır, bal börek yesede.....

Adam almış 2 liralık çekirdek, hanımını çoluk çocuğunuda halka kurup oturup sohbet ediyorlar... bu huzur değilmidir.. hemde 2 liraya...

ALLAH c.c. huzurunuzu daim eylesin uzun vede hayırlı ömürler ihsan etsin
biz biraz genişletelim dedik konuyu hayırlı geceler

ömerusta

Kıdemli Üye

espiri yapıp takılıyormuydun yapma abi ya gece gece resmen beni hayrete düşürdün siz gençlere genelde böyle mi davranırsınız?
evet benim uslubum bu ben böyleyim adres sorana dokuz sokak adını öğretmeden caddeyi göstermem hele birde genç olursa onlar benim cenazemi kıldırsınlar severim ALLAH c.c. için hakını helal et

fas

Ordinaryus
evet benim uslubum bu ben böyleyim adres sorana dokuz sokak adını öğretmeden caddeyi göstermem hele birde genç olursa onlar benim cenazemi kıldırsınlar severim ALLAH c.c. için hakını helal et
helal olsunnnn

cemaliii

Kıdemli Üye
soğan yiyip yinede huzursuz ailelerde var,soğan yiyip huzurlu olan ailelerde var,zengin olup huzurlu olanda var,zengin olup mutsuz olanda var.huzurun ise bunların hiçbiriyle ilgisi yok. mesela komşunuz chpli veya goministse huzursuzsunuz değil mi? onu görmek dahi huzursuz ediyor? bakın daha forumda efendim o mezhepsiz,bu hadis inkarcısı,bu kuraniyyun diye huzursuzsunuz,hatta yeri geliyor bunlar kovalansın diye konular açıyorsunuz.değil mi? huzurlu musunuz? soğan ekmek yemiyor musunuz?

fas

Ordinaryus
soğan yiyip yinede huzursuz ailelerde var,soğan yiyip huzurlu olan ailelerde var,zengin olup huzurlu olanda var,zengin olup mutsuz olanda var.huzurun ise bunların hiçbiriyle ilgisi yok. mesela komşunuz chpli veya goministse huzursuzsunuz değil mi? onu görmek dahi huzursuz ediyor? bakın daha forumda efendim o mezhepsiz,bu hadis inkarcısı,bu kuraniyyun diye huzursuzsunuz,hatta yeri geliyor bunlar kovalansın diye konular açıyorsunuz.değil mi? huzurlu musunuz? soğan ekmek yemiyor musunuz?
abicim bu da senin bakış açın senin SİZCENNN

ömerusta

Kıdemli Üye
huzur nedir?
bunu bilmeden tartışıyoruz huzur razılıktır o da ancak kalpler mutmain olunca olur
huzur imandandır bunu böyle anlamaklazım gelir
aksi halde soğan yamaniz bal yemeniz sizi mutmain etmezzzzz
aaa yeterya alemin delisi benmiyimmmiii
sizde he diyiiiin

elbiss

Ordinaryus
:)

Huzur üzerinde biraz yoğunlaşmışsınız sanırım..

Aslında Huzur u kelime manasıyla yazıp anlatabilir tarif edebiliriz fakat mühim olan yazmak yada tarif etmekte değil yaşayabilmekte ve yaşatabilmekte..

Mesela

Ortam huzuru
Aile huzuru
Sosyal refah huzuru
İbadetlerden alınan huzur
Birliktelik huzuru..

vss

Aslında her huzurun başlıca kaynagı bilgiyi bilmekten gelir.. bilirsen yeter mi? yetmez... uygulamada da öncü yada etken olabilmeliyiz...ama önce kendimizle huzurlu ve barışık olmamız gerek önce kendimizi iyi tanımak gerek...

Hani karşı ki taraftan "sofrada kuru sogan ekmek olsada benle razımısın" kelimesi "sözde" değil "özde" önce kendi bünyemizde yaşatmakta gerek..

Çünkü dünyanın isteklerinin en fazla yogun olduğu bir zaman dilimi şuan ki dünya zamanında böylesi kanaatkar, tebessümlü, abdestli, ilhamlı, necasetli, görgülü, edepli, içi huzurla, aşkla bulanmış, güzel bir insan bulabilmek çok zor..

Dünyadaki en büyük Muktedi huzur Allah katından gelendir..

Onun katından gelen huzrun bir ölçüsü derecesi yoktur onun katından gelen huzur paha biçilemez yeter ki ondan gelsin..

Bazen 2 tl yede bazen çok paran oldu diyede üzlürsün ama huzurlusundur çünkü şükür içindesindir...az paran olduğunda yine şükür ve besmele içindesindedir Allah daim eylesin..Karşı görüşe insana saygı sevgi duymak fikirlerine bize uymasada saygı duymak önemli yeterki söylemle edep kendini gösterebilsin işte niyet o zaman kendini gösterir..niyet ve edep iyi ise hayırlısı demekte bize düşer hepimize rabbim hayırlısını şükredenini huzurundan eylesin inşallah...

Böyle.

ömerusta

Kıdemli Üye
ya kendinizi kandırıyorsunuz yada karşınızda çocuk var onu kandırıyorsunuz
huzur öyle soğanla falan olmaz ancak ALLAH c.c. razı olmakla olur
azcık bir soğuktan veya sıcaktan veya hasdalıktan varlıktan veya yokluktan niye sorusu huzuru bozar razılığı bozar
kaldıki insanın insanda razı olması o çok zor bu birliktelikler razılık değil idareciliktir karşılıklı menfaat vede çıkarlarınız kesişmiyorsa razı olursunuz aksi halde iki itin arasına kemik atmış gibi insanlarda hayvanlaşır kavga başlar

şu sözleri ben yazmışsam kendime teşekür de ede bilmelşiyim
kendime teşekür ediyorum