Teknik yardım PC ile ilgili Sorunlarınız

SeNoL

MUEYABYA
Bizim sorunumuz biraz zor ama biz yinede soralım.

Bir arıza sebebiyle 2.elden aldığımız bir Laptop'u söküp arızayı giderdikten sonra yeniden topladık.
Meğer Harddisk Şifre korumalıymış.
Yani Harddisk bir kez söküldüğünde şifreyi yazmadan bir daha bilgisayara giremiyorsunuz.
Bilgisayarı aldığımız arkadaşta şifreyi unuttu..?
İşin garibi başka bir harddisk bile taksanız o harddisk'e de hemen şifreyi yazıyor ve yine giremiyorsunuz.

Öğrendiğimize göre bu tür olaylarda Bios, Epromlu harddisklere şifre yazıyormuş.

Epromsuz 5 GB'lik bir harddisk bulduk ama bu da çok küçük kalıyor.

Şimdi soralım:

-Harddisk şifresini nasıl kırarız..?
-Büyük boyutlu epromsuz harddisk bulabilir miyiz..?
-Bu işi siz çözemeseniz bile tanıdıklarınızdan kafası basanlar var mıdır..?
-Böyle bir olay duyan var mı..?

Çözene 300 gram Köfte, Piyaz ve bir sürahi Ayran...
:)

İşiniz zor :) neden mi
Bu tür olaylarda çalıntı olabilme ihtimaline karşı bazı teknik servisler arıza giderimi için fatura isterler..İnternette ise bu tip bilgilari bulmak biraz çaba ister..

reis

Kıdemli Üye
Öyle oldu zaten.
Aslında aracılık yapalım dedik kaldı başımıza. Şimdi verdim bizim ufaklıklara onlar kullanıyor...
Epeyde öğrendiler bilgisayarı hani...
Neyse... :)

Teşekkür ederiz...

missilo

Asistan
--------------------------------------------------------------------------------
kardeş önceki sorunu çözdüm.nasıl dersen driver cd sini baştan yükledim oldu.birde=====Samsung SH-M522Cbu model bir dvd okuyucum var bilgisayarımda.dvd okuyucusunda(televizyona bağlanan dvd okuyucu)denediğim ve izlediğim filmleri bilgisayarda deniyorum.ancak bilgisayarda dvd yi okumuyor.ne yapmam gerekiyor yada yapılcak bişeymidir...acele cewaplarınızı bekliyorum.ayrıca sürücü sünü bulmaya da çalıştım bulamadım ondanmıdır diye düşünüyorum.ama bir alaka da bulamıyorum lütfen cewap larınızı esirgemeyin....

yok mu cewap yaw...

SeNoL

MUEYABYA
--------------------------------------------------------------------------------
kardeş önceki sorunu çözdüm.nasıl dersen driver cd sini baştan yükledim oldu.birde=====Samsung SH-M522Cbu model bir dvd okuyucum var bilgisayarımda.dvd okuyucusunda(televizyona bağlanan dvd okuyucu)denediğim ve izlediğim filmleri bilgisayarda deniyorum.ancak bilgisayarda dvd yi okumuyor.ne yapmam gerekiyor yada yapılcak bişeymidir...acele cewaplarınızı bekliyorum.ayrıca sürücü sünü bulmaya da çalıştım bulamadım ondanmıdır diye düşünüyorum.ama bir alaka da bulamıyorum lütfen cewap larınızı esirgemeyin....

yok mu cewap yaw...

esselamualeykum

sürücüleri yükleyememenden kaynaklanan bir sorun olabilir..Bir _ekilde sürücüleri yüklemini tavsiye ederim..Ayr1ca emin degilim ama dvd oynat1c1 bir programda yükleyip deneyebilirsin

arşivist

Profesör
Web sitesi
www.smf123.net
işyerinde ağ ile internete bağlanıyoruz. internet bağlantımız birkaç gündür. yavaşladı. hızlandırmak için ne yapmamız gerekiyor.

işlemcinin son kullanma tarihi geçmiş olabilir:)) bilgisayarı paylaşmış olabilirsiniz hızını yavaşlatır.bunun gibi yani...

ama vardır bunda da bir hayır.:)

arşivist

Profesör
Web sitesi
www.smf123.net
işyerinde ağ ile internete bağlanıyoruz. internet bağlantımız birkaç gündür. yavaşladı. hızlandırmak için ne yapmamız gerekiyor.

Sinner

"Suskun, Hüzün-Bâz..."
Dün gece beni ciLeden çıkardı diyebilirim...

DVD-Rw ile dvd çekmek istiyorum.. cd yi koyduktan sonra cs yazdır.. nero açıLıyor.. yazdır diyorum bi sayfa geliyor.. Dosya adı İmage olan bir pencere çıkıyor ve bir yer belirtmemi istiyor.. masaüstü diyorum ve yazma işlemi başLıyor.. ve bitiriyor.. yazım tamamlandı diyor ve cd yi alıyorum.. ama içinde bişey yok... nedeni nedir ? nasıL bir çözüm getirebilirim ??

missilo

Asistan
Dün gece beni ciLeden çıkardı diyebilirim...

DVD-Rw ile dvd çekmek istiyorum.. cd yi koyduktan sonra cs yazdır.. nero açıLıyor.. yazdır diyorum bi sayfa geliyor.. Dosya adı İmage olan bir pencere çıkıyor ve bir yer belirtmemi istiyor.. masaüstü diyorum ve yazma işlemi başLıyor.. ve bitiriyor.. yazım tamamlandı diyor ve cd yi alıyorum.. ama içinde bişey yok... nedeni nedir ? nasıL bir çözüm getirebilirim ??

kardeş önce image dosyası hazırlıyorsun cd dekinleri image nin içinde tutuyor bilgisayar(masaüstünde).ardından dvd yi takıyorsun.neroda yazdır diyosun.ardından hedef dosya olarak masa üstüne atılan image dosyasını gösteriyorsun.ardından yazma işlemi başlayacak.ve bitecek...kolay gelsin..

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
internetten 15 günlük kullanımlı bir program (swishmax) indirdim.
bunun süresi bitti, fakat benim işim bitmedi. :O
bu programı bilgisayardan kaldırdım, yeniden internetten indirdim; fakat program, daha önce benim bilgisayarımda kendisini kullandığımı anlıyor, çalışmıyor.

uzun lafın kısası:
YANİ O PROGRAMI TEKRAR YÜKLEYİP KULLANMAK İSTİYORUM.
ne yapmalıyım?
bilenler yardım etsin lütfen ... :arkadaşız:

SeNoL

MUEYABYA
internetten 15 günlük kullanımlı bir program (swishmax) indirdim.
bunun süresi bitti, fakat benim işim bitmedi. :O
bu programı bilgisayardan kaldırdım, yeniden internetten indirdim; fakat program, daha önce benim bilgisayarımda kendisini kullandığımı anlıyor, çalışmıyor.

uzun lafın kısası:
YANİ O PROGRAMI TEKRAR YÜKLEYİP KULLANMAK İSTİYORUM.
ne yapmalıyım?
bilenler yardım etsin lütfen ... :arkadaşız:

S.a
Programın crack ını bulman gerekiyor..Google de craagle programını bulup yüklersen crack araman daha kolay olur..

arşivist

Profesör
Web sitesi
www.smf123.net

benim sorunuma çözüm bulan yok mu?:)

pentium4 ve 1024 ram'imiz olmasına rağmen birkaç gündür internet bağlantımız yavaşladı.

emmargah

Profesör
hm
ben internet explorer tarayıcı kullanıyorm
ihvanda yada diğer sayfalarda gezinirken
:thinking:
sanırım japonya sayfalar açılıyor
zaten anasayfamda japonya:blink:
düzelttim ama kendi gene japonya sayfa yapıyor anasayfayı:(
bi de geçen bi virüs bulmuştu.şimi pc her açıldığında bellk korunum hatası gibi bi uyarı veriyo:(
virüs taraması yaptırsam geçer mi:(
yoksa ille format mı istiyo.
bi de bugün güvenlik duvarının koruyamayağı bi engel oluştu gibi bişey dedi:(
bunlarn hepsi ne demek:crying:

ibrahimi

Has Uşak
trojan virüs yemişsin tahminimce :)
eğer anasayfayı değiştiremiyorsan büyük bir ihtimalle öyledir.en azından tahminimce :D

forumda programlar kısmını biraz kurcalarsan sana yardımcı olur onu temizleyecek program var... :) virüs tarayıcında sağlam olsun ve periyodik olarak tarattır bilgisayarını ;)

EGELI EFE

Doçent
hm
ben internet explorer tarayıcı kullanıyorm
ihvanda yada diğer sayfalarda gezinirken
:thinking:
sanırım japonya sayfalar açılıyor
zaten anasayfamda japonya:blink:
düzelttim ama kendi gene japonya sayfa yapıyor anasayfayı:(
bi de geçen bi virüs bulmuştu.şimi pc her açıldığında bellk korunum hatası gibi bi uyarı veriyo:(
virüs taraması yaptırsam geçer mi:(
yoksa ille format mı istiyo.
bi de bugün güvenlik duvarının koruyamayağı bi engel oluştu gibi bişey dedi:(
bunlarn hepsi ne demek:crying:

Ana sayfayı değiştirebilmen için :

calistir>regedit yaz sonra Entera bas..
AÇılan ekranda HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel ordaki "HomePage"i çift tıkla DWORD değerini SıFIR yap.Böylece açılış sayfanı değiştirebilirsin..

Ayrıca anti spy programı kullanmak gerek..

Gülçehre

Asistan
trojan virüs yemişsin tahminimce :)

BENDE ŞU BİLGİSAYARI BİLDİM BİLELİ DÜZGÜN Bİ PROGRAM yükleyebildiimi hatırlamıyorum geçenlerde bi kuran hatimi programı yüklemeye çalıştım

"oku setup" yazdı velhasılı onuda yükleyemedim üzülüyorum ama ele bişey geçmiyor ;)

emmargah

Profesör
اَحَد;232947' Alıntı:

BENDE ŞU BİLGİSAYARI BİLDİM BİLELİ DÜZGÜN Bİ PROGRAM yükleyebildiimi hatırlamıyorum geçenlerde bi kuran hatimi programı yüklemeye çalıştım

"oku setup" yazdı velhasılı onuda yükleyemedim üzülüyorum ama ele bişey geçmiyor ;)

ya oku bende de vardı kolay çalışır bi programdır o kardeş
nası bi hata verdiki seninki

Gülçehre

Asistan
emmargah kardeşim belki inanmayacaksın sen dedin ya kolay çalışır bende tekrardan tıkladım o oku setup yazan yere Allahın yardımı ile bide baktımki açıldı .Allah senden razı olsun çok sevindim çok..

inşaallah senin sorununda çözülür
dua ve saygılarım ile

emmargah

Profesör
اَحَد;232965' Alıntı:
emmargah kardeşim belki inanmayacaksın sen dedin ya kolay çalışır bende tekrardan tıkladım o oku setup yazan yere Allahın yardımı ile bide baktımki açıldı .Allah senden razı olsun çok sevindim çok..

inşaallah senin sorununda çözülür
dua ve saygılarım ile

hehe :O
güzel haber
aminnnnnnn inşaallah
virüsten geçtimde:( bugünkü sınav güzel geçsin sen ona dua et yeter:eek:leyo:
eyvallah kardişş.