Teknik yardım PC ile ilgili Sorunlarınız

cahid

Kıdemli Üye
Pc de kaç oturum var? Senin oturumun yetkilendirmesi nasıl ? Yönetici oturumu olması gerek..

polatini

Kıdemli Üye
az önce açılırken bios yazıyodu gördüm :D

yani benim pc açıldığında kimse hiç bişeyi görmesin... az önce hesap oluşurdum şifre koydum ama olmadı... sorgusuz sualsiz açtı pc.... deiklerini yaptım ama olmadı

ibrahimi

Has Uşak
cahidin dediğini okudun mu?
bios zaten her bilgisayarda vardır polatini :)
dediğim yerden yapılıyor başka çözümü yok.

polatini

Kıdemli Üye
neyse yaa kalsın... cahille uğraşmak zordur.. :D yapamayacaz

NehaR

HüZüNBaZ
bilgisayar şifrelemede en güçlü yöntem syskey yöntemiyle şifrelemedir polatini....ama bu yöntemle koyduğun şifreyi asla unutmaman gerekiyor yoksa formattan başka şansın kalmaZ..

Bilgisayarının başlat butonuna tıklayıp, ‘çalıştır’ butonuna bas.Çalıştıra ‘syskey´ yazıp entera yap, sonra açılan pencerede ‘güncelleştir’ butonunu göreceksin güncelleştir’e tıklayıp, açılan kısımda ‘başlatma parolası’ nı seç. Aktif olan kısıma parolanı iki defa yazıp tamam a tıkla. bilgisayarınıyeniden başlattığında windows açılırken şifre soracaktır.

şifreyi iptal etmek için yukardaki yöntemi izleyip tekrardan güncelleştire tıkla. Burada ‘Başlangıç anahtarını yerel anahtar olarak sakla’ kısmını seçip tamam tuşuna bas ,eski şifreni yaz.Böylelikle başlangıçta sorulan şifreyi sormaz...

polatini

Kıdemli Üye
bilgisayar şifrelemede en güçlü yöntem syskey yöntemiyle şifrelemedir polatini....ama bu yöntemle koyduğun şifreyi asla unutmaman gerekiyor yoksa formattan başka şansın kalmaZ..

Bilgisayarının başlat butonuna tıklayıp, ‘çalıştır’ butonuna bas.Çalıştıra ‘syskey´ yazıp entera yap, sonra açılan pencerede ‘güncelleştir’ butonunu göreceksin güncelleştir’e tıklayıp, açılan kısımda ‘başlatma parolası’ nı seç. Aktif olan kısıma parolanı iki defa yazıp tamam a tıkla. bilgisayarınıyeniden başlattığında windows açılırken şifre soracaktır.

şifreyi iptal etmek için yukardaki yöntemi izleyip tekrardan güncelleştire tıkla. Burada ‘Başlangıç anahtarını yerel anahtar olarak sakla’ kısmını seçip tamam tuşuna bas ,eski şifreni yaz.Böylelikle başlangıçta sorulan şifreyi sormaz...

çok teşekkür ederim nehar... deneyecem birazdan...

Ebhar

Üye
Son zamanlarda bilgisayarımın ekranı dalgalanır gibi oluyor. Ekran kartı yüklü, monitör ayarı 75 hz'de. Böyle aşağıya doğu dalga dalga çizgiler iniyor. Acaba sorunu ne olabilir?

cahid

Kıdemli Üye
Monitör flat , crt felan mı yoksa lcd mi? Daha düşük hertz hızlarda da aynısı oluyor mu?

Ebhar

Üye
LCD. Markası PHILIPS 170s. Evet aynısı oluyor, hatta kimisinde daha fazlası oluyor.

cahid

Kıdemli Üye
Kasa ile monitör arasındaki kabloda sorun olabilir.. Eğer varsa bir yakınınızda , arkadaşınızda felan ödünç alıp deneyin isterseniz.. Sorununuz çözülmezse monitörün görüntü ayarlarında da problem olma ihtimali olabilir.. Tüm ayarlarını varsayılana getirin.. Parlaklığını azaltın mesela bu şekilde deneyin.. Sonuç olarak ya aradaki kabloda temassızlık gibi bir problem olabilir ya da monitörünüzde bir sıkıntı olsa gerek..

ismail

Yeni
1 haftadır küstü benim bilgisayar
ne yaptımsa barışmadı benimle
hatta içini açıp bir güzel temizledim ama yine olmadı
tam açılırken kendi kendini resetleyip başa dönüyor
sürekli aynı şeyi tekrarlayıp duruyor ne kapanıyor ne açılıyor

K

Kaçak

Guest
Abi istersen ben el atayım ...
Ama sürekli aynı işi bırakıp , sürekli işsiz durursa sorumluluk kabul etmem ...
istermisin ?

ismail

Yeni
ben son yazdıklarımı içinden alayımda ne yaparsan yap
yoksa şimdiye çoktan format yemişti

K

Kaçak

Guest
Hıııı olay farklı ...
Ya abi , bilginin zekatını verdin mi ?
Yok ben elleşmem artık o hazineye ...
Ben direk 380 veriyorum cunku , sağ çıkma ihtimali olmuyor ...

AynAlı

Kıdemli Üye
açılır abi güvenli kipten girebilirsin.. :D yolculuk 10 aralıkta hehe :D

Hüzün Seli

. . .
Web sitesi
huzundusumu.blogcu.com
Selamün aleyküm...

Birkaç saat evvel bilgisayarıma Security Tool isimli bir program/virüs bulaştı..Ve internet bağlantısı sağlayamıyorum..Bu virüsten nasıl kurtulabilirim?..

-Muhammed-

Profesör
Selamün aleyküm...

Birkaç saat evvel bilgisayarıma Security Tool isimli bir program/virüs bulaştı..Ve internet bağlantısı sağlayamıyorum..Bu virüsten nasıl kurtulabilirim?..

enin için ufak bi araştırma yaptım bi bak

Bilgisayar bilgisi az olanların çözümünü ancak formatla buldukları bu virüsü temizlemenin yolu aslında basit..

Başlat>>Çalıştır>>msconfig yazıyoruz

gelen ekranda başlangıç kısmından tümünü devre dışı bırak diyoruz SADECE SECURITY TOOLS'U DEVRE DIŞI BIRAKMALISIN, DİĞERLERİ BİLGİSAYARIN İÇİN GEREKLİ PROGRAMLAR OLABİLİR, DİKKATLİ OL ve yeniden başlatıp bilgisayarımıza combofix programıyla tarama yaptırıyoruz..

2. bir yol ise bilgisayar açılışında f8 tuşuna basarak bilgisayarı güvenli modddan açıp sistem geri yüklemeyle geri almaktır.

şahsen başıma böyle bi olay gelmedi, galiba bu virüs dediğin olay bi program, security tools programı, önce program ekle kaldırda varsa silip sonra msconfigten kaldır, ardından combofixle tarama yap ve anti virüs önerisi olarak Norton 2010 öneririm, süper bi antivirüs

Alıntıdır. İnşallah fayda sağlar..

isocan42

Asistan
Selamün aleyküm...

arkadaşım msconfig ve sistem geri yükleme yapsan bile bu zararlının pc ni nasıl etkilediğini bilmiyorsun. tavsiyem mümkünse orjinal bir işletim sistemi ile makinene format atman/attırman.

Bilgisayar bilginizi bilmiyorum ama size pardus vb. linux dağıtımlarını da önerebilirim. Kullanımı konusunda çeşitli linkler de verebiliim.

Bir de mümkünse güvenli modda iken bir antivirüs programı kurun. www.avira.com adresinde güzel bir program var. bunu deneyebilirsiniz.

selamlar...