Tercihiniz Eğitimden Yana Olsun

erciyes_prensi

Asistan
Web sitesi
www.benimblog.com
SaLtan' Alıntı:
yavv birazda insan pskolojisinden,davranışlarındandan,değişimden,sosy o kültürel olgulardan,toplumların ve kültürlerin çoklulğundan anlayın.geniş düşünce mi ne deniliyor buna..ha öyle bi şe..

diyorumki..din vede dindar olmak bu kavramlara haiz olmaya engel değil.

islam zaten senin söylediklerin içinde barındırıyor
geniş düşünmeyi papzlarla el sıkışmak olarak algılıyorsan o kadar geniş degilim ben kusura bakma
toplum kültürlerinden kastın diyologsa ben o kadar kültürlü degilim kusura bakma
din ve dindar kavramlarında haiz degilim ellahdürüllah kuran-ı kerime ve sünnet-i seniyeye elimden geldi kadar güçümün yettigi yere kadar uyacagım

:eek:fftp: :eek:fftp: kardeşim sana konuyu ac diyorum çünkü ben konuyu istedigim yere cekecegim diyorum sen daha konuyu acmamak içn elinden geleni yaptın ben ne yapıyım

Bedrin_Aslanı

Profesör
SiNeM' Alıntı:
haram haramdır..kimse, haramı kılıfa sokma gayreti icerisinde degildir.Hoca efendi kendi fikrini söylemiştir..ki gayet normal birşeydir bu.. (Allah'ın kesin hükmü var bayan. Siz bu hükmün dışına çıkıyorsunuz ve diyorsunuz ki kendi görüşünü söylemesi normal.)siz sanırım üniverstelerde yapılan hizmetleri görmediginizden veya görüpte önyargılı içerisinde sırf eleştirmek amaçı eleştirenlerdensiniz..nedense herkes bu gayret içerisinde..bu cemaatin dünya çapında ilerlemesi bir müslümanı sevindirmesi gerekirken, hep eleştirel bir bakış açısı görüyorum.üniverstelerdeki mevcut duruma, ögrencilerin durumuna isteseniz bir bakın..siizin eleştirdiginiz, bazılarının da dinden cıkardıgı türbanlı kardeşleriniz okula girerken başlarını açıyorlar malesef ama kaç kişinin imanına sebeb oluyorlar.bu da hizmettir..( Ya bende diyorum ki bunu F.gülen dışında yapan bir alim göster. Efendimiz S.A.V niye böyle birşey yapmamış. Niye gidipte onların sofrasına oturmamış. Veya neden Kızının ve eşlerinin gözleri bile görünmüyormuş. Erkekler Efendimiz S.A.V i bayanlar ise Eşleri ve Fatıma Annemizi örnek alacaklar buna sünnet diyorlar. F.Gülenin veya bir başkasının kendi tercihine uymayacaklar. yoksa Biat yapmaya devam etsinler. )bir insanı kazanmak tüm insanlıgı kazanmaktır.bir insanın imanına sebep olan tüm insanlıgı kurtarmış gibi sevaba nail olur..ki ben bunlara bizzat şahit olarak yazıyorum..herkesin hizmeti ve hizmet anlayışı farklıdır..türbanını açmaz evde oturup buşekilde imanini kurtardıgını düşünene de saygı duyarız..Bu ülkenin yaratıcının rızası adına iyi yerlere gelmeye çalışan müslümanlara ihtiyacı var..herkes agzından cıkan kelimelere dikkat etsin ve kimseyi yargılamasın.bu onu hassas konu dikkat edin lütfen!(Bir insanı kazanmak çok güzel şeydir muhakkak dünyalarada bedeldir. Yanlız bu dininden ödün vererek olmaz be kardeşim.Herkesten önce insanın kendisini kurtarması lağzım. Allah C.C rızasını onun emir ve yasaklarına ve Efendimiz'in S.A.V sünnetlerine uyarak kazanabiliriz. )[/B]

Artık öyle bir duruma geldik ki din düşmanlarının kalbimize kazımaya başladığı din dışı olaylar su yüzüne çıkmaya başladı.Biraz da olsa sizi düşünmeye sevk ediyorum. Emir ve yasaklara karşı çıkarak hizmet olmaaazzzz.
Rakı masasını kuralım o zaman bir yandan içelim bir yandan da dinimizi anlatıp onları müslüman yapmaya çalışalım. Vesile ettiğiniz kişilerden biri size dese ya abla bize iyi güzel anlatıyorsun da Allah C.C sana başını kapatmayı emretmiş sen ise hizmet yapcam diye açıyorsun. Burda ek bir madde varmı yani hizmet adına Allah C.C nün emirlerini uygulamayabilirmiyiz. Yoksa Haşa Allah C.C veya Efendimiz S.A.V bugünleri tahmin edemeyip böyle bir şey demeyi unutmuşlar mı? Lütfen biraz daha dikkatli olalım...

€br@r

Paylaşımcı
Seven sevdiğine itaat eder.

Bunun sencesi bencesi olmaz olamaz da...

Ayet gayet açık ve net...

Arkadaşlar buyrun bir başörtü hikayesi...

Burası bir kumaş pazarı...Ben de bir zamanların gözde kumaşıydım. Ama şimdi bana eskisi gibi rağbet etmiyorlar.Modam geçmiş.Renklerim canlı değilmiş.Yaşlılara layıkmışım.Bu yüzden diğer parlak renklilerin altında kalmış,ezilme tehlikesiyle karşı karşıyaydım.O karanlık ve tozlu yerde yıllardan beri bekliyordum. Üstümdeki top kumaşların parçaları bitiyor,yenileri geliyordu.Ustam kumaşları düzlerken bazen bana gözü çarpıyor esefle

-"Yer kaplıyorsun yıllardan beri burda. Seni artık buradan kaldırmak gerekiyor."dedi kendi kendine.

-"Hayır diye avazım çıktığı kadar bağırmak istiyordum.

-"Bir gün elbet beni de alan biri bulunacak" dedim.

Diğer havalı renkler alay ederek:

-"Komik olma artık senin yüzüne bile bakan yok" dediler, bir de bize bak. Ne kadar da güzeliz. Renklerimiz şeker gibi. Desenlerimiz göz alıcı. Oysa sen iç karartıcı. Kendimi savunarak:

-"Hiç de iç karartıcı değilim. Bir zamanlar ben de yok satıyordum. Aranan bir kumaştım."

-"O bir zamanlardı şekerim,şimdi bayanlar kendilerinin farkına vardılar. Daha güzel olmak istiyorlar. Ama sen mahkeme suratlısın." dedi uçuk bir pembe kumaş.

İşte her gün böyle sözler duyuyor, gittikçe daha derin diplere doğru kayıyordum.Doğru söylüyorlardı. Benim çoktan modam geçmişti .Oysa önceden bayanlar dikkat çekmemek için beni tercih ederlerdi. Benden genellikle başörtüsü yaparlardı. Ben bunları düşünürken içeriye genç bir bayan girdi. Ağır tavırlarıyla , sade giyimiyle vakarlı birine benziyordu. Ben bütün olanları diğer kumaşların altındaki küçük bir aralıktan izliyordum. Ustam müşteriyi görünce:

-"Buyrun küçük hanım yardımcı olabilir miyim" dedi.

Genç kız sakin bir edayla bakışlarını kumaşların üzerinde gezdirip:

-''Başörtülük bir kumaş arıyorum” diye bir kuş gibi şakıdı.

Bunu duyar duymaz kalbimden vurulmuştum. Bizim bulunduğumuz yere doğru geliyorlardı.Üstümdeki uçuk renkli kumaşlar güzellik yarışına girmiş gibiydiler.Benim duyduğumu onlar da duymuş, üstümde debelenip duruyorlardı. Fısıldayarak:

-"Susun geliyorlar"dedim. Portakal rengi bir kumaş:

-"Eee sana ne oluyor? Biz varken senin hiç şansın yok" dedi eğlenerek.

-"Şans mı kader mi göreceğiz" dedim.

Genç kızın beni görmesini çok arzuluyordum.Ama nasıl? O kadar derinlerde kalmıştım ki ustam beni zahmet edip çıkarır mıydı? Ustam eline fıstık yeşili bir kumaşı alıp:

-"Küçük hanım bu renk size çok yakışır, Şimdi genç kızlar hep bu renklerden alıyor."dedi.

Genç kız kumaşa göz ucuyla bakıp pek tenezzül etmedi. Diğer kumaşları inceliyor gittikçe gül yüzüne bir kaygı gelip oturuyordu. Ustamda genç kıza yardımcı oluyordu.

-"Yine siz bilirsiniz ama bence yaşınıza şu pembe, turuncu rengi çok uygun" dedi. Renkli kumaşlar hep bir ağızdan:

-"Eveeeet!" dedi.

Kendimi göstermek için büyük bir çabaya girmiştim.Ama diğerleri beni itekliyor, kendileri öne geçmek için beni eziyorlardı. İyice bunalmıştım.

-"Ahh boğuluyorum çekilin üstümden beee!" diye bağırmak istiyorum.

Mutlaka beni arıyordu. Genç kız hayal kırıklığıyla:

-"Aradığım burda değil galiba" dedi.

-"Buradayım küçük hanım, lütfen devam edin" diye bağırmak istiyordum. O kadar altta kalmıştım ki, gördüğüm tek şey karanlıktı..

-"Allahım ne olur bana yardım et." dedim çırpınarak.

Genç kız kumaşlara üzgün bir şekilde bakıp. Teşekkür ederim dedi Ustama. İşte gidiyordu.Ustam desen beni unuttu. Zaten en lazım olduğu zaman beni unutursun.

-"Usta! duymuyor musun beni? Bak ben buradayım" dedim çaresizlikle.

Biliyordum ki beni duymayacaktı. Kaderimin gül yüzü gidiyordu işte. Ustam üstümdeki kumaşları düzlerken bir şey hatırlamış gibi birden:

-"Küçük hanım bir dakika" deyip üstümdekileri boşaltmaya başladı.

Aman Allahım giderek rahatlıyordum. Ferahlıyordum .Diğer kumaşlar mızmızlanıyorlardı. Kıvrak bir hareketle beni hızla çekip:

-"Seni tamamen unutmuşum" dedi kendi kendine yine.

-"Alıştık artık Usta bu unutmalarına" dedim bende.

Genç kız beni görünce hızla yanımıza geldi. Gözleri ışıldıyordu. Bana sevgiyle dokundu. İşte birbirimize ilk sevdalandığımız an. Gözlerini benden alamıyordu. Ben de onun gül yüzünden. Kader bizi bir araya getirmişti en sonunda. Diğer kumaşlar bize gıptayla bakıyordu. Bilge bir kumaş:

-"Eyvah" dedi."Eyvah çok gözyaşı göreceksin."

-"Evet" dedim."Mutluluk gözyaşları".

Eve geldiğimizde genç kız dakikalarca aynanın karşısında benden gözünü alamıyordu. Yıllardan beri böylesine değer verilmemişti bana. Beni başına örtüp namaz kılıyor. Kuran okuyordu. Hiç böyle duygular yaşamamıştım.Dışarıda gül yüzlümü bir kalkan gibi koruyor, kem gözlerden saklıyordum. Onunla çok güzel günlere şahit oldum. Arkadaşları tarafından çok sevilen bir kızdı. Bazen dostluklarını kıskanıyordum. Benim onu sevdiğim gibi acaba o da beni seviyor muydu? Sürekli ders çalışıyordu. Bazı geceler masanın başında uyuyakalıyordu. Kimi zaman uzaklara dalar, ince ince düşünürdü.Sonra gözleri bana kayar, gül yüzü gerçekten bir gül rengini alırdı. Çünkü ağlardı.

Bir gün ikimizde korkunç bir şey yaşadık. Mutlu günler sona ermişti artık. Gül yüzlüm artık okuyamayacaktı. Okuluna devam edemeyecekti. Okuma hakkını elinden almışlardı.

Çünkü beni tercih etmişti. BAŞ ÖRTÜSÜNÜ.....

Olmadık hakaretlere uğruyor, herkes geleceğini bilir gibi karanlık masallar uyduruyorlardı. Gül yüzlüm günden güne eriyordu. Geceler artık meskenimiz olmuştu. Yatağının içinde usul usul ağlıyordu gül yüzlüm. O körpe bedeni titriyor karanlığın içinde bir ışık arıyordu.

BU BİR BAŞ ÖRTÜSÜ SEVDASI OLMALI...

Artık bizim için yeni bir süreç başlamıştı.

Ağla gül yüzlüm ağla.Başak başak olacak bir gün ümitlerimiz.
Allah'ın rahmet kanadının altında buluşacak bir gün ellerimiz.
..

M_i_r_a_y

Paylaşımcı
erciyes_prensi' Alıntı:
miray getirdigin ayet kapanmayla ilgili bir ayet ama nasıl olacagını tam anlatmıyor sadece başmı kapanacak veya başınızla birlikte vucudun diger hatlaridamı kapanacak burdada validelimiz devreye giriyor yani Peygamber efendimizin eşleri onlar bize naıl kapanılacagını anlatıyor ve gösteriyor umarım anlayanlar anlamıştır

Ayette anlatilmak isteneni anladiginizi tahmin ederek bu kadarini yeterli gordum,anladiginiz ifade ediyorsunuz yukardaki sozlerinizle,diger arkadaslarinda anladigini umuyorum,tahmin ediyorum...saygilar :)

zerefşan

sustum...
arkadaşlar sadece fikrimi paylaşmak istiyorum...

düşnüyorum ben bi ortamda bana sunulan bi fikirde ben cevap veremiyosam bozulurum ve üzülürüm...bu akılın şükrünü görevini yerine getiremediğim için...
ama bakıyorumda üniversite olmadanda ben eğitimli olabilirim...yeterki öğrenmek isteyelim...

kadının eğitili olması güzel...eğer o eğitimini Allah yolunda kullanırsa...
tamam bizler üniversite için başımızı açıyoruz ve diyoruzkii ben bu eğitimi bilgimi sonra allah yolunda sarfedecem diyoruz..peki zaman geçtikçe bu amaç yolun sonuna gittikçe deişiyor...taviz tavizi okadar güzel getiriyorki...

bayan eline işini alıyo ve artık başlıyo mesleğine...ne oluyor o meslekte çalışması gereken erkek çalışmıyoda bayan şalıçıyo..ve zamanla erkeklerimiz iş bulamaz hale geliyor ki üni.mezunu olsa bile...

elin gavuru aile hayatını yok ettii gbi bizim müslümanlarında aile hayatını yok etmek için ''bayanın ekonomik özgürlüğü olmalı''die bir saçma felsefe mi desem artık...atıyolar ortaya bu sözü...düşünceyi...
ve ipler birbir kopmaya başlıyo...
ve bu bağlamda soruyorum size kaç çalışan bayan evlenirken yada evliyken''ben eşime evime katkıda bulunmak için çalışıyorum ''diyor....sizce kaçı..
valla benim hep duyduğum ''en azından kendi masraflarımı çıkarırım''diyor..
peki babalarımız erkeklerimiz eşşekmide(kusura bakmayın afedersiniz) evdeki bütün aile fertlerine aldığı bi maaşla bakıyor...ama bunu duyan çalışan bayanın dediğide genelde ''erkek çalışmak zorunda,evin erkeği o tabiki bakacak bizlere''diyor..bakın burdaki cevaplarla kadın evde çalışması gerekenin erkek olduğunu sölüyoda peki kendisi hala niee çalışıyo...bunu anlamıyorum..

birde okuma amacımız aklın şükrünü yerine getirmekse bu evdede çok ama çok güzel oluyor....

rabbim ilmi isteyene,oarayı istediğine verimiş arkadaşlar...

velhasıl erkek çalışacak evine ekmeğini getirecek,kadında o ekmeği yetirecek....

erkeğin çalışmasıda bayanların erkek işi yapmamsını gerektiriyor....
buda kadının seçtiği meslekten kaynaklanıyor...

ya belki konu saptı diebilirsiniz ama ben bunları hep birbirine bağlı hissediyorumm....
kusur işlediysem helal edin hakkınızı...

Risale-i Nur Talebesi

Diyar-ı Bekirli
insan kendi içtihadıyla farzı bırakamaz

İNSAN FARZI KENDİ İÇTİHADIYLA BIRAKMAZ
Evet, dostlar bu aralar çok muzdaripim. Elim kalem tutmuyor. Ama bugün tutmalı. Yazmalı. Dokunmalı kâğıda sonra usulca dokunmalı kâğıda. Sert olmamalı kızmamalı kimseye. Emribilmaruf için yapmalı. Kraldan fazla kralcı davrananlara cevap vermeli bu kalem! Bu kalem yazmalı cevabını vebal üzerinde kalmamalı.
Evet, mustaribim demiştim. Bir fikir var beni mahvediyor. Ateistlerin fikri beni bu kadar mahvetmez. Zaten rızasıyla zarar girene acınmaz diye söz var. Onlara o yüzden acımıyorum. Ama bazı insanlar görüyorum ki’ İnsan fıtraten mükerrer olduğundan, hakkı arıyor. Bazen batıl eline gelir; hak zannederek koynunda saklar. Hakikati kazarken, ihtiyarsız, dalâlet başına düşer; hakikat zannederek kafasına giydiriyor.Sözüne masadak olanları görüyorum.
Mektuba | Hakikat Çekirdekleri | 455’
Evet, bu kadar merak yeter. Konuya gelelim. Evet, bu aralar çok üzülüyorum.’Allah için yapıyorum’sözü beni kahrediyor. Kardeşim tamam açıyorsun deki’’Doğru değil ama ben hizmet te ediyorum’Haydi öyle desen neyse. Açıyorsun beni ilgilendirmez diyeceğim. Ama vazgeçiyorum. Beni ilgilendiriyor. Diyorum direniş zincirini kırdınız. Bari susun yav. Bari susun bizim konuşmamız gerekirken sustuk. Vicdan meselesi dedik. Bari deki’yapamadım’Ve sıyrıl. Bu konu hakkında yorum yapma. Direniş gösterseydi herkes yasak büyümeyecekti. Fayda umarak yapıldı. Demokrasi katledildi. Bir farz çok rahat bırakıldı. Evet, dostlar ne olur ‘Kraldan fazla kralcı olmuyalım’Allah emredin hayrı emredin diyor. Ama dikkat dostum.’emir ve helal dairesinde’Yo vallah Allah’ım ben insanları irşat için farzını bırakıyorum’ demek. Hiç bir mantığa uymaz.
Bir gencin hikâyesini okumuştum bir dergide yine bir başörtü hikâyesi yine son yıl. Ve yine karamsarlık. Bu genç Allah’tan işaret bekliyor. Ne yapması gerekeni rabbinden öğrenmek istiyor. Aslında biliyor da. Şeytan kulağında fısıldıyor. Evet, rüyasını görüyor. Rüyasında üstadının hayatından iki kesit canlandırılıyor. Evet, Ankara valisi Nevzat Tandoğan onu odasına alıp. Zorla başını açmasını istemişti. O da ‘bu sarık bu başla çıkar demişti’.
Ve şu söz rüyasında yankılanmıştı.’ben ekmeksiz yaşarım hürriyetsiz asla!’Bu iki sahneyi izleyen genç sabah uyanınca artık karalıydı.’ne olursa olsun’diyecek kadar kararlı. Evet, o gence üstadı başını aç oradakiler irşada muhtaç’demedi. Demez de. Hangi peygamber hangi âlim farzı terk ederek irşadı yapmıştır. Evet, dostlar kraldan fazla kralcı olmayalım.
Tabiî ki de anlatalım. Anlatacağız yaşayacağız. Yaşatacağız yaşamadan yaşatamayız. Yanmayan yakmaz. Evet, her saniyemiz dolu olmalı. Kendimizi donatmalıyız. İnanın biz hakkıyla dinimizi yaşarsak diğer dinin müntesipleri grup grup İslamiyete girecekler. Diyor üstadımız. Evet, anlatacağız ama her şeyin bir usulü var. Peygamber nasıl anlatmıştı. Müşriklere ulaşmıştı. Ama onlar içki masasındayken değil. Evet, o hakkı hakla anlatmıştı. O yüce resulü örnek alalım. Bu kadar zorluğa rağmen tek taviz yok. Üstadı hatırlayalım. Bir sarık için sosyal hayata girmeyen üstadımızı eğer üstadım diyorsak örnek alalım. Evet, düşünün ne kadar çok hizmet etti nurlar islamiyete. Evet, hakkın yolu hak olmalı. Diyor üstadım. Hala konuşan varsa kraldan fazla kralcı olanlar varsa ….

S

SaLtan

Guest
iyi üniveriste falan okumayın niye okuyorsunuz nurtalebesi.

Risale-i Nur Talebesi

Diyar-ı Bekirli
okumuyorum ki 2001'de liseden mezun oldum
Direniş zinciri kırılmasaydı ben şimdi ünide olacakatım.Neyse...
Bu tartışmalardan artık midem bulanıyor.Herşey ortada
Selametle...

Bedrin_Aslanı

Profesör
Evet, Ankara valisi Nevzat Tandoğan onu odasına alıp. Zorla başını açmasını istemişti. O da ‘bu sarık bu başla çıkar demişti’.
Ve şu söz rüyasında yankılanmıştı.’ben ekmeksiz yaşarım hürriyetsiz asla!

Allah C.C cümlenizden razı olsun. İnsan bazen diyor banane ama işte olmuyor. Kendinizi yakıyorsunuz bizleride yakıyorsunuz farkında değilsiniz. Tesettür dikkat çekmek için değil.dir. Bir çok kişi tavus kuşu gibi giyiniyor renkli renkli.
Bir erkek dışarıdn size baktığında sizin nasıl biri olduğunuzu bilmemeli(Fiziksel olarak.) Hatta yaşınızı bile tahmin edememeli. Tüm bunlar bir yana birde başörtüsünü bir kenara fırlatıp eğitim görcem ve diyolog yapcam diyorsunuz ya. Bizlerin içini ne kadar acıtıyor bu bilemezsiniz. Allah yar ve yardımcınız olsun. İnşa'Allah Allah C.C emirlerinin dışına hiç bir zaman çıkmazsınız. Kim söylerse söylesin çıkmazsınız.
Tasavvufta Şeyhlere kesin itaat vardır. Her dediği senin için emirdir. Hiç bir şekilde itiraz dahi edemezsin. Taki Kuran-ı Kerime ve Efendimiz S.A.V sünnetine aykırı bir şey söyleyene kadar. Ki böyle bir şeyde Allah'ın izni ile olmaz. Ama oldu diyelim ben bunu uygulamam ne kadar sevsemde ona inansamda. Kimse hatasız değildir. Bunu bu şekilde kavramaya çalışalım inşa'Allahh....

Bedrin_Aslanı

Profesör
SaLtan' Alıntı:
iyi üniveriste falan okumayın niye okuyorsunuz nurtalebesi.
Kardeş senin üstündeki 3 yazıyı oku herşey çok güzel bir şekilde anlatılmış.
Bunları okuyup hala ters görüşde isen sana anlatacak yapacak birşeyimiz yok. Kendi bildiğin yolda ilerle...

S

SaLtan

Guest
NurTalebesi' Alıntı:
okumuyorum ki 2001'de liseden mezun oldum
Direniş zinciri kırılmasaydı ben şimdi ünide olacakatım.Neyse...
Bu tartışmalardan artık midem bulanıyor.Herşey ortada
Selametle...
bizde mağduruz ama öyle cığrtkanlık yapmıyoz.sessizlik bazan en etkili haykırıştır.miden bulanıyo madem ok sus her tartışmaya girme.

S

SaLtan

Guest
Limriemvrm' Alıntı:
Kardeş senin üstündeki 3 yazıyı oku herşey çok güzel bir şekilde anlatılmış.
Bunları okuyup hala ters görüşde isen sana anlatacak yapacak birşeyimiz yok. Kendi bildiğin yolda ilerle...
kardeş senin kızın okuldan atılıyor ve atıldığı içinde acıda duyuyor bu durumda sen ne yapardın.kızının başına açmasına izin verirmiydin vermezmiydin.halbuki kızını iyi tanıyor ve iyiliğini istiyorsun?

Risale-i Nur Talebesi

Diyar-ı Bekirli
SaLtan' Alıntı:
bizde mağduruz ama öyle cığrtkanlık yapmıyoz.sessizlik bazan en etkili haykırıştır.miden bulanıyo madem ok sus her tartışmaya girme.
Girmedim zaten yazımı gönderdim.Ve sen çıkıp niye okuyorsun deyince okumadığımı söyleyip midemin bulandığını söyledim.Farz olan ve şeair olan bir mevzu hakkında çok konuşmak abes diye!
Mağdurluk açın demek değildir!
Aksine açmayı savunmak bizim gibileri mağdur ve mahzun etmektedir.Çığırtganlıkta yapıyor değiliz.Boyun eğmemek gerektiğini söylüyoruz o kadar selametle....

S

SaLtan

Guest
NurTalebesi' Alıntı:

Girmedim zaten yazımı gönderdim.Ve sen çıkıp niye okuyorsun deyince okumadığımı söyleyip midemin bulandığını söyledim.Farz olan ve şeair olan bir mevzu hakkında çok konuşmak abes diye!
Mağdurluk açın demek değildir!
Aksine açmayı savunmak bizim gibileri mağdur ve mahzun etmektedir.Çığırtganlıkta yapıyor değiliz.Boyun eğmemek gerektiğini söylüyoruz o kadar selametle....
nurtalebesi ve ben senin yazılarından hiç bir şey anlamıyorum.şiirmi yazıyosrun,destanmı anlamdım

Bedrin_Aslanı

Profesör
SaLtan' Alıntı:
kardeş senin kızın okuldan atılıyor ve atıldığı içinde acıda duyuyor bu durumda sen ne yapardın.kızının başına açmasına izin verirmiydin vermezmiydin.halbuki kızını iyi tanıyor ve iyiliğini istiyorsun?
Allah ın izni ile benim kızım olursa Allah C.C emirlerine karşı gelipde onu okula falan yollamam. Eğitimse İlmi Kuran öğrenir. Kendini üniye gidenlerden de çok daha iyi yetiştirir. Bundan hiç şüphen olmasın. Kızının iyiliğini isteyen birisi o pislik yuvasının içine yollarmı be kardeşim nasıl söz söylemişsin.

S

SaLtan

Guest
işte bütün mesele bu kardeş,ben öyle düşünüyoruz siz farklı düşünüyorsunuz.

Bedrin_Aslanı

Profesör
Valla ben islamiyet ne emrediyorsa onun içinde düşünüyorum ve öyle düşünmek içinde elimden geleni ardına koymam. Ama sen neye göre düşünüyorsun bilemiyorum.

RaBiA

Asistan
arkadaşlar.Allah nasip ederse tercihimi Başörtüsünden yana yapıcamm...herşeyde hayır vardır..Dua edinn

zerefşan

sustum...
her şerde bi hayır,her hayırda bi şer vardır...

rabbim krarın hakkında hayırlısını versin...
yolunda daima açık olsun güselim..

RaBiA

Asistan
saol ruveydacım inşaallahh Rabbime emanetim..hayırlısı..inşaallah kararımda sabit kalabilirim.