Tesettür Farkı ( Sosyal Deney)

adams77

Kanalizasyoncu
yok, bu yazdıklarım seninle eğlenme amaçlı değil. sadece klasik adams tarzına izin vermeyeceğimi, o yola girmeyeceğimi bildirmek istedim. eğlence faslı özel olarak senin için açtığım mizah bölümünde oldu bitti.

laf söylüyorsan, veri sunmalısın. görüşünü açıklama zahmetine de girmelisin. bu doğrultuda hareket edersen tartışırız, aksi halde, seni alaaddin'in lambasıyla baş başa bırakırım. :)

işim gücüm yok mugalata 'ya bir şey anlatacağım vallahi kim ile baş başa bırakırsan bırak çokta tın.

önce yazdıklarını gözden geçir, gözden kaçırdıklarını görebilmek imkanı bulursun. Benim için değil, kendin için bunu yapmalısın kendin için senin için

selam et

Mugalata

Kıdemli Üye
işim gücüm yok mugalata 'ya bir şey anlatacağım vallahi kim ile baş başa bırakırsan bırak çokta tın.

önce yazdıklarını gözden geçir, gözden kaçırdıklarını görebilmek imkanı bulursun. Benim için değil, kendin için bunu yapmalısın kendin için senin için

selam et

kendini savunmaya kalkma. dediklerimden payına düşen eleştiri üzerinde düşün. nefsine yenilme. egona yenik düşme.

biraz düşün, savunacak önemli bir gerçekliğin varsa, o zaman savun. büyük haksızlığa maruz kalmışsan, o zaman düzelt

kendini değil, fikirlerini tartıştır.

adams77

Kanalizasyoncu
kendini savunmaya kalkma.

bu seni ilgilendirmez sen kendine bak

haksızlığa maruz kalmışsan diyip demogaji yapma haksızlığı görecek gözlük versem bile sende işe yaramaz. Çocukca bahaneler üretmekten başka bir konuşma var mı? aramızda

Ben seni samimi bulduğum için espiri ile seni kızdırmak için şarap = cennet diyerek üzerine bilinçli gittim fakat sen ne yaptın nefsine yenilme diyen kişi? bütün foruma nefsini temize çıkarmaya kalktın bunuda fil suresini tartışırken yaptın

fark etmiyorsun fark fil sahibi olup beni ezmek istedin. Adil ve adaletli olacaksın çıktığın ringte yumruklarını kullanacaksın tekme atmak kurala uygun mu? adil ol

Bir kere insan şunu düşünür bilincinde olmayan bir şeyden bahsedildiğinde o bahsedilene bir anlam veremezsin bunun için hemen konuşmak yerine bilincinde bir yer edinmesini beklemelisin çünkü erken ötersen başını keserler. Beni çok farklı konuşuyor olma benim anlaşılmaz yada anlaşılır konuşmadığım anlamına gelmez kendini benim yerime koy ve düşün?

Mugalata

Kıdemli Üye
dedin ama ne oldu? neye yaradı? ne anlattın?

biraz bekledim. bunu düşünmeni istedim.

yazdın ama nereye yazdın? kuma yazsan daha farklı olur muydu?

düşün ve sorgula. konuları dağıtıcı işlev görmekten kurtar kendini.

adams77

Kanalizasyoncu
düşün ve sorgula. konuları dağıtıcı işlev görmekten kurtar kendini.

evet sen haklısın ben haksız

evet sen doğru ben yanlış

her şey zıttı ile bilinir bırak bu iyi görünme imajını

beni bırak kendine bak biraz

konuyu dağıtan yok yazdıklarım orada anlamıyorsan cevap vermezsin olur biter. Nasıl ki musayı boynuzlu sanmışlar? Bak orada yazdım atalarının kelimelerine sıkı sıkı sarılanlar sorgulasalarda göremezler. Sende aynı miras üzerinden düşünürsen aynı kapıya çıkarsın yapacağın tek şey yaratıcının sünnetine ve kelimelerine sen daha bunlardan bir şey anlamıyorsan suçu neden bende görersin ki? mantık mı bu

neyse uzatmaya gerek yok ön yargılarını yıktığında anlarsın beni

Mugalata

Kıdemli Üye
ön yargılarını yıktığında anlarsın beni

yahu, einstein bile demiş; "önyargıları parçalamak, atomu parçalamaktan zordur" diye. ben kendi başıma nasıl yıkayım önyargılarımı?

tartışarak olur bu. ama tartışmak dendiğinde aklımıza gelen farklı şeyler. ben karşılıklı fikirlerin çarpıştırılmasını anlıyorum, sense kerameti kendinden menkul, ezberlenmiş lafları, gizemli pozlarla tekrarlayıp durmayı.

mesela sen ne düşünüyorsun bu tesettür konusunda? bunu bile bilmiyorum. senden bu konuda bir yorum alamadım henüz. şaşırdım mı, hayır.

adams77

Kanalizasyoncu
tartışarak olur bu. ama tartışmak dendiğinde aklımıza gelen farklı şeyler. ben karşılıklı fikirlerin çarpıştırılmasını anlıyorum, sense kerameti kendinden menkul, ezberlenmiş lafları, gizemli pozlarla tekrarlayıp durmayı.

bu senin gözünden görünen lakin sende çok iyi bilirsin ki baz alınan sen değilsin :O benden sana karşı böyle sözler duydun mu? tek dediğim sürekli bahane üretiyorsun bırak suçu bende bilmeyi buda senin kerametin mi? :ayn

adams77

Kanalizasyoncu
mesela sen ne düşünüyorsun bu tesettür konusunda? bunu bile bilmiyorum. senden bu konuda bir yorum alamadım henüz. şaşırdım mı, hayır.

önce Kelimeleri doğru yerine koysak yoksa yine bir göbek çatlatma olayı ile karşı karşıya kalırız sen bu sefer forumla yetinmez gazetelere reklam verirsin. Seni düşündüğüm için susuyorum yoksa bilirsin gizemli konuşmayı çok konuşup hiç bir şey anlatmamayı severim haa birde gizemli pozlarımda cabası

Mugalata

Kıdemli Üye
önce Kelimeleri doğru yerine koysak yoksa yine bir göbek çatlatma olayı ile karşı karşıya kalırız sen bu sefer forumla yetinmez gazetelere reklam verirsin. Seni düşündüğüm için susuyorum yoksa bilirsin gizemli konuşmayı çok konuşup hiç bir şey anlatmamayı severim haa birde gizemli pozlarımda cabası

anladım!.. :)

Kaptan

Mecra Yazarı
15597_10206286085729335_5432455501469207562_n.jpg

Kaptan

Mecra Yazarı
Başörtüsü hakkında... [Ercümend Özkan]

[video=dailymotion;x15hn28]http://www.dailymotion.com/video/x15hn28_basortusu-hakkinda-ercumend-ozkan_school[/video]

yah_ya

Üye
Başörtüsü hakkında... [Ercümend Özka

[video=dailymotion;x15hn28]http://www.dailymotion.com/video/x15hn28_basortusu-hakkinda-ercumend-ozkan_school[/video]
hhhhaaaaaa helal olsun hocam dediklerin doğrudur aynen katılıyorum da hadi gel de kıstır hangi birini...Kadın denen FİTNE sokağa çıkmış bir kere hadi geldi sok bakalım gücün yetiyorsa eve ...tesettürlüsü de dekoltesi de sokak da ve erkekler
in takıldığı mekanda...

Yahayy

Kıdemli Üye
"Mü'min erkeklere söyle gözlerini haramdan sakınsınlar..."
Hitabına muhatap olup takmayan erkek için hangi tesettür engeldir?
Yahut fiziksel güzelliğini beşeri münasebetlerinde bir argüman olarak kullanmayı normal karşılayan bir kadın,
ya da dünyadan hınç almaya çalışırcasına, ben buyum, güzelim diye
topuklarını yere vurarak vitrine çağıran bir kadın için hangi tesettür geçerlidir...
İnanın çarşaf olsa da farketmez, nitekim gelin Fatih'i bir gezin canlı örneklerini uygulamalı görebilirsiniz.

Olgu olarak cinsel kimliği ön plana çıkarmama/gizleme mantığı oturmadan hiç bir giysi tesettür olamaz,
hele günümüzdeki sadece ziynetlerin şeklini şemalini değiştirerek tesettür adı aslında
süslenip, püslenmek, muhafazakar taliplileri için rengarenk hediye paketi gibi gezmek tam anlamıyla ironik bir durum.

yah_ya

Üye
Batılılaşma çağdaşlaşma adı altında zokayı yuttuk bir kere
Onların çocuk doğurabilecek yaşa geldikleri halde evliliği geciktirmeleri ve para kazanma olasılığına gözlerini dikip bilginin paranın egonun peşinde koşmayı yeğlemeleri koskoca toplumları yöneten ilkeleri alt üst etmek için yeterlidir

spesifik

آزادی قید و بند
nasıl gardiyanlık yapmış olabilirim ki sayın büşra? gardiyan olsam kadınları çarşafın içine hapsetmekten yana olurum. oysa tersine, çarşafdan çıkmalarını savunuyorum.

haluk levent'in şarkı sözü geldi aklıma. nasıldı?

Saçların parmakların
Gözlerin gardiyan olmuş

bu konuya uygun düştü galiba biraz. ne dersiniz? :)

konuyu sabote etmişsiniz ya helal olsun
@Yahayy dikkat etmedim ikinci kılığına , daha çok koruyuculuk babında paylaştım ama görüyorum ki dilimizi bile koruyamamışız...