TOROĞLU: MHP'YE VERDİĞiM OYU HELAL ETMiYORUM

Mihenk

Asistan
22 Temmuz seçimlerinden sonra MHP'ye oy verdiği için pişmanlık duyduğunuı açıklayanalar arasına Erman Toroğlu da katıldı. Daha önce Hıncal Uluç MHP'ye oy verdiği için pişman olduğunu açıklarken, Cumhuriyet Başyazarı İlhan Selçuk da MHP'ye verdiği destek için pişman olduğunu açıklamıştı. Milliyet gazetesine konuşan Toroğlu, politika konusunda da futbol yorumculuğunda olduğu gibi farklı açıklamalarda bulundu.

ADAY OLDUM, ALLAH'TAN KAZANAMADIM
Ülkenin kaderi ile çok etkili olan bir yerde olmak isterdim. Öyle bir yerde olsaydım şu ana kadar aldığım eğitim, kazandığım tecrübe, bilgi ve vatan sevgisiyle o işi yapacağıma inanıyorum. Bir ara aday oldum, Allah’tan kazanamadım... Rakibim de Aydın Güven Gürkan’dı. Çok az farkla kaybettim, iyi ki de kaybetmişim. Çünkü milletvekili olarak bir şeyin hallolacağı fikrinde değilim. Ellerini kaldırıp indiriyorlar başka bir şey yapmıyorlar. Türkiye’de demokrasi yok, parti içinde de demokrasi yok. Beş seçim kaybeden Deniz Baykal hâlâ CHP’nin başında. Tayyip Erdoğan partide “Hayır” dediği zaman bıçak gibi kesiyor. MHP ortada. Nasıl bir demokrasi? Partilerde diktatörlük olduğu yerde mecliste nasıl bir demokrasi olur?

HELAL OLSUN O KADINA

Birbirimizi yemekten ne hale geldik... Uğur Dündar’ın konukları arasında Bahçeşehir Üniversitesi rektörü Deniz Ülkü Arıboğan vardı. Arıboğan’ın konuştuğu her şeyin altına imzamı atarım. Uğur Dündar’ı arayıp tebrik ettim. Helal olsun o kadına. Çünkü Türkiye’de pantolonlu erkeklerden öyle cümleler duymadım. Kadın, çok erkekten çok daha erkek çıktı. Tekrar helal olsun diyorum. Türkiye’de erkek diye dolaşan çok erkek eteklik giyiyor. Eteklik giyen çok erkek var...

MHP'YE VERDİĞİM OYU HELAL ETMİYORUM

“Hatıralarımı yazmak istiyorum. Çünkü çok bilinmeyen var bende, iki ihtilal gördüm. Ankara’da büyüdüm. 555 K’yı gördüm. 5. ayın 5. günü, saat 5’te Kızılay’da ilk talebe hareketlerinin başladığı dönemde itfaiyeden su yedim. Deniz Baykal’ın Adnan Menderes’in yakasına yapıştı dedikleri sene...

Ayrıca aslında o sarılan Deniz Baykal değildi. 68 kuşağı iyi bilir babam da politikanın içindeydi. Rahmetli İsmet İnönü ile fotoğraflarım vardı ama onları bulamıyorum. Devlet Bahçeli benim sınıf arkadaşım. Bunların da içinde yer alacağı kitap yazmayı düşünüyorum. Ama bu seçimlerde MHP beni hayal kırıklığına uğrattı. Onlara verdiğim oyu helal etmiyorum.“

Milliyet