TÜrbana Hayir Kampanyasi BaŞlatan Cahİllere Cevap Yazmak İstermİsİnİz..

TÜrbana Hayir Kampanyasi BaŞlatan Cahİllere Cevap Yazmak İstermİsİnİz..

bu siteye herkes cavap yazsın içinden ne geliyorsa çünkü ben okudum ve gördüm kü onlar ne varsa yazmışlar ama bizim bir farkımız olmalı elbette yazarken.edep, eğitim ve kültür.
ne kadar aklı kısa varsa o sitede toplanmış sanki ama inançlı kesimden gelen cevaplar hoşuma gitti.
sizde sessiz kalmayın ve onları kendi çöplüklerinde yenelim.
Allaha emanet olun.saygılarımla;

Link rahatsızlık verir düşüncesiyle kaldırıldı...

BİSMİLLAHİRAHMANİRAHİM

S.A. ARKADAŞLAR….
SİZLERE BİR TEKLİFİM VAR..BİLİYORSUNUZ Kİ ;
BAZI KESİMLER SADECE BİR FOTOĞRAF MAKİNASI GİBİ ETRAFINDAKİLERİ ÇEKİYOR VE O ANA YORUM YAPIYORLAR..
YOKSUNLAR!!!
ALLAH(TEALA) IN AYETİNİ BİLMİYORLAR..
ŞUNU BİLİN Kİ,ONLAR BOZUNCULARIN TA KENDİLERİDİR.LAKİN ANLAYAMAZLAR! BAKARA 12….

EN ALTTA VERECEĞİMİZ ADRESTE “türbana hayır”
KAMPANYASI BAŞLATILDI VE BİR ÇOK İNSAN(!) DA BUNA DESTEK VERDİ..
BİZLER İSE DİYORUZ Kİ;
“GEVŞEMEYİN,ÜZÜLMEYİN EĞER İNANIYORSANIZ,ÜSTÜN GELECEK OLANLAR SİZLERSİNİZ…ALİ İMRAN 139.
ALLAH(TEALA) NIN BUYRUĞU GEREĞİ..
ÜZÜLMÜYORUZ!
GEVŞEMİYORUZ!
VE İNANIYORUZ!!

EĞER SİZDE İNANANLARDANSANIZ…
29.12.2006 TARİHİNDE….
200000 KİŞİLİK DOLUMU TAMAMLAYARAK BU SİTEYİ ÇÖKERTMEMİZE YARDIMCI OLUN..
EVET…BELKİ ERTESİ GÜN TEKRAR AÇILACAK SİTE…
FAKAT BU BİZİM DURUŞUMUZU DA,SAFIMIZIDA BELLİ EDECEK..
İNANIN VE SAFINIZI BELLİ EDİN..
29.12.2006(CUMA) SAAT:22:00 DA…AYNI DAKİKA İÇERİSİN DE ALLAH RIZASI İÇİN BU SİTEYE GİRİN..FAZLADAN GİRECEK BİR KİŞ BİLE BU SİTEYİ YOK ETMEYE YARDIM EDECEKTİR..
ALALH (TEALA)NIN AYETİNİ YERİNE GETİRECEKTİR..

LÜTFEN BU DUYURUYU İLETEBİLDİĞİNZİ KADAR KİŞİYE ULAŞTIRIN..
ALLAH(TEALA)SİZ MÜMİN KARDEŞLERİMİZDEN RAZI OLSUN..İNŞAALLAH..

SELAMETLE..

KARDEŞİNİZ..
www.ataturkcudusunce.wordpress.com

http://ataturkcudusunce.wordpress.com/2006/12/11/turbana-hayir-kampanyasi/

mvardar968

Paylaşımcı
Web sitesi
ismarsiv.sitemynet.com
değerli kemalist dostlarım, bildiğiniz üzere birkaç gün önce türbana hayır diyen bir kampanya önermiştim, herkesi türbana karşı demokratik bireysel tepki koymaya davet ediyordum. En başından beri niyetim laik türkiye cumhuriyeti’ne hizmet etmekti ama bugün sözüne önem vermek durumunda olduğum bazı arkadaşlar kampanyanın doğru olmadığı konusunda beni ikna ettiler. Artık AD sitesinden de ayrılıyorum. Eğer kampanya önerim bir takım olumsuz etkilere sebep olduysa herkesten özür dilerim.

kendinize iyi bakın…

Özdemir Berksan

Enes

İhvan Forum Üye
müşriklik hiç değişmedi...

insanlık tarihince sapıklar hep aynıydı ve hala aynılar...

Yüce efendimiz zamanında ki baskılara ne kadar benziyor...

yarasa akıllılar... güneş doğuyor siz kendi kendinizi kandırmaya devam edin...

ricam bu insanlara kemik atmayın... zaten kampanyadan vazgeçmişler...

ay çok üzüldük... neden vazgeçtiler acaba...

yeni kampanyamız ailenizdeki tüm kemalistlere sevgi kucağı açın... ve islam ın hoşgörü yüzünü gösterin...

belki cehenneme gitmelerini önlersiniz...

AlAcA

Paylaşımcı
ya yorumlara biraz göz attım da ne kadar geri kafalı insanlar var bunu devrim(!) olarak görenler çok Allah ıslah etsin

AlAcA

Paylaşımcı
birisi bir cevap yazmış sitede hoşuma gitti:

Aslında yukarıda yazdıklarınızdan sonra size hiç cevap verilmemeli ama olmaz,
1)sizin laf ettiğiniz babaannelerimiz o kurtuluş savaşında başlarında örtüleri de olarak sırtlarında mermi taşıdılar.Bir gün sıcak koltuklarınızdan ayrılıp nerden nereye ne taşımışlar diye bilmek isterseniz bir zahmet İnebolu’ya geliniz.Anneannemin babası kurtuluş savaşında bulunmuş ve annemin aktardığı hikayelerden İngilizlere de esir düşmüş ve at nallarının yerde bıraktığı izlerin içinde biriken yağmur sularını içmişler.Rahmetli olan anneannem 87 yaşında 6 sene önce vefat etti ve başı örtülüydü.Bazen anlatırdı yokluk zamanlarında başımızı örtecek mendil kadar kumaş parçası bulamazdık diye.Kestane kılıfından çıkmış kılıfını beğenmemiş.Bizde aslını inkar edene denir.Babaannesine sahip çıkmayan kime sahip çıkabilir çok merak ettim?
Bir hikaye belki kıssadan hisse alınırsınız;annesinin kalbi karşılığında kendisine makam teklif edilen evlat hiç tereddütsüz o kalbi çıkarıp takasa giderken takılır ve düşer hikaye bu ya kalp dile gelip evlada sorar “bir yerin acıdı mı oğlum”Neyi ne pahasına koruduğunuzu sanıyorsunuz!!!!!!!!!!!o halde her şeyin bedeli var, ya sizin takas bedeliniz ne?
2)Aferim ne güzel fikir.!Kimden aldınız bu fikri Hitlerden mi?Gettolar da var mı sırada?Gaz odaları.Kiew yerine Konya ovası var olur mu?
3)Almanya’da da bu tarz okullar varmış.Türk çocuklarına geri zekalı muamelesinin yapıldığı ve ona göre talim terbiye(!) verilen okullar.Ama tabii sizin milliyetçiliğiniz sadece sınırlar dahilinde.EEEE hani sizin şu ABD de okuyan arkadaşınız o da sınır dışında.Fırsatlar ülkesinde bedeli ülkesince ödenen eğitimi alırken neden sesiniz çıkmıyor.
Türban sorununu çözmenin daha mantıklı bir yolu var nasılsa önerilere açıksınız.Tüm tekstil üretimini durdurun o zaman örtünecek bir şey kalmaz aslımıza rucu ederiz.Nasıl fikir ama!

mvardar968

Paylaşımcı
Web sitesi
ismarsiv.sitemynet.com
değerli kemalist dostlarım, bildiğiniz üzere birkaç gün önce türbana hayır diyen bir kampanya önermiştim, herkesi türbana karşı demokratik bireysel tepki koymaya davet ediyordum. En başından beri niyetim laik türkiye cumhuriyeti’ne hizmet etmekti ama bugün sözüne önem vermek durumunda olduğum bazı arkadaşlar kampanyanın doğru olmadığı konusunda beni ikna ettiler. Artık AD sitesinden de ayrılıyorum. Eğer kampanya önerim bir takım olumsuz etkilere sebep olduysa herkesten özür dilerim.

kendinize iyi bakın…

Özdemir Berksan

cevap verenlerde bir alıntı
1. Ailesinde türban olan herkesle tüm ilişkiler kesilecek. Babannesi bile olsa acımayın arkadaşlar 80 senedir cumhuriyet yönetimi var artık babannelerimizin de çağdaş olma vakti geldi de geçiyor. Atatürk boşuna mı hainleri denize döktü? Boşuna mı binlerce şehit verdik?

Çoğu yaşlı insan başörtüsü yani yazma takar.
Bu Atatürkçülerin anneannesi babaannesi için de geçerlidir.
Peki bu yaşlı teyzeler türbana karşıysa ama başörtüsü takıyorlarsa ve Atatürkçülerse ne olacak?..

Teorik olarak güzel düşünce ama çok zor görünüyor.
Çoğu öğrenci yurdu nurcuların elinde.

Satuk Buğra

Profesör
Vatan ve millete hizmeti Allahın farzlarından üstün görenler için, tesettürü vatan ve millete hizmet için bırakanların tesettür diye bir sorunlarının olmaması gerekir. Tesettür vatan ve millete engel ise çıkarılmış ve vatan millete hizmet sürüyor, hizmet sürdüğüne görede sıkıntı yok demektir. Daha atatürkçülere bir şeyler anlatmaya niye çalışıyoruz ki. Onlar emretmiş bizlerde amade olmuşuz, madem bizleri tesettürlü istemiyorsunuz bizlerde vatan ve millete tesettürsüz hizmet ederiz demiş kenara geçmişiz, başka bir sorunmu varki. Durum böyle. Ama unutmayınızki, müzebzebine ala zalik konumunda olanlar, o o tarafa nede bu tarafa yaranamayacaklardır. Düşman bile kendisine kuzu kuzu itaat edenlerden değil, kendisi ile mertçe savaşana daha fazla değer verecektir. f. gülenin yahudi ve hristiyanlara onca hoşgörü ve yakınlığına rağmen, onca demokrasi ve liberalizm aşkına rağmen bu memlekette rejimin sahiplerine ne kadar yaranabildiğini türkiyeden kaçmakla ispat etmiştir. Hakkında yapılan onca takibat bile onun yaranamadığının delilidir.

mvardar968

Paylaşımcı
Web sitesi
ismarsiv.sitemynet.com
Hele dindar insanların hoşgörüsüzlüğünü anlamak mümkün değildir. Hazreti Musa ve kardeşi Hazreti Harun, kendilerine senelerce tepeden bakan, İsrail Oğulları'na Mısır'ı dar eden ve yüce Yaratıcı'ya açıkça şirk koşacak kadar kibirli olan Firavun'a giderlerken, Cenab-ı Hak; "Ona tatlı, yumuşak bir tarzda hitap edin. Umulur ki aklını başına alıp düşünür, öğüt dinler yahut hiç değilse biraz çekinir." (Tâ Hâ, 20/44) demiş; yumuşak bir üslup kullanmalarını, güzel sözler söylemelerini ve tatlı tatlı konuşmalarını emretmişti. Günümüz mü'minleri neden muhataplarını yumuşatma, bir diyalog imkânı bulma, onları düşünmeye davet etme adına hoşgörülü olamıyorlar? En yakın dairedeki arkadaşlarına, birlikte yürüdüklerine asgari ilgiyi, hoşgörüyü göstermiyorlar, gösteremiyorlar ve onların başka yerlere sürüklenmelerine seyirci kalıyorlar? Yazmadan edemeyeceğim; Ahmet Taşgetiren küstürülecek bir insan mıdır? Dün sövüp sayanlara gösterilen "hoşgörü", Taşgetiren'den neden esirgeniyor?

'Merhum Turgut Özal devletin zirvesindeki bir insan, belki yirmi yere mektup yazdı. Başbakanken bunu yaptığı gibi, cumhurbaşkanıyken de bunu yaptı. Devlet başkanlarına 'Ben bu işin kefiliyim.' dedi. Bu yiğitçe bir tavırdır.

'Sayın Süleyman Demirel'in bu konudaki mektupları belki kırk tanedir. Kırk tane devlet başkanına salahiyetle mektup yazıyor. Bazılarına imza atıyor, bizim arkadaşlarımıza diyor ki; 'Üstünü nasıl istiyorsanız öyle doldurun, götürün'. Bu yiğitçe bir tavırdır. Arkadan Sayın Bülent Ecevit geliyor. Kritik bir dönem. Şubat rüzgârlarının estiği bir dönemde geliyor bu insan. Kendisine üst üste brifingler veriliyor. Fakat o onurlu hareketleri karşısında saygı duyduğumuz tavrını bir daha sergiliyor ve kendisine anlatılan şeylerin pek çoğunu elinin tersiyle itip 'Ben bunlarla tatmin olmadım, doğru değil bunlar. Osmanlı döneminde bile yapılmayan şeyler yapılıyor.' diyor. Bu yiğitçe bir tavırdır.

'Tansu Hanım aynı şeyi yapıyor, Mesut Bey geliyor, aynı şeyi yapıyor. Arkadan gelenler aynı şeyi yapıyor. Yiğitçe tavırlardır bunlar.

'Kaldı ki, bir-iki defa soru önergesi verilmiştir, Meclis'te. Ve bunlar orada olumlu olarak cevaplandırılmıştır. Nerede? 'Hâkimiyet bilâ kayd u şart milletindir' sözünün temsil edildiği yerde, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde. Hem de 'hareketin beraatı' diyebileceğimiz şekilde; 'evet bu, Türk milletinin menfaati hesabınadır' denilerek. Dolayısıyla millete mal olmuş bir hareket gönüllüler tarafından temsil ediliyor. Allah'ın izniyle de sonsuza kadar temsil edilecektir. Falanın, filanın şöyle böyle demesi hiçbir şey ifade etmez. Güneş balçıkla sıvanmaz. 'Yurtdışındaki Türk okulları, kendini devletin yerine koyanların değil, aksine devletine destek olanların, devletin bıraktığı alanları sivil toplum kuruluşu olarak doldurmaya çalışanların himmet ve fedakarlığı ile yayılıyor. Dolayısıyla kimse bu çağın hadisesini karalamamalı, çamur atmamalıdır.

uyarı lütfen ardarda mesaj yazmak yerine düzenle butonunu kullanınız...

ÇiLe-i AşK

Asistan
gerçekten artık böyle yazılar,haberler gördükçe migdem bulanıyor..
onlarla aynı topraklarda olmaktan aynı havayı teneffüs ediyor olmaktan aynı ECDADIN torunları olmaktan utanıyorum :thinking: :thinking: :thinking:

nefisleri okadar azmış ki etraflarındaki insanların onlar gibi olmadıgını görmek acı verir olmuş.
aynı hz. Lut'a yapıldıgı gibi ...

ozamanlar kavminde eşcinsellik peyda olmuştuda uyardıgında yurtlarından çıkarmak istemişlerdi Lut ve ona inananları...

"Bunlar temiz kalmak isteyenlerdenmiş" diyerek... aynı o kavmin mantıgını güdüyorlar şimdide..

atatürk bir zamanlar Atıf Hoca gibi birçok muhteremi astırmış olabilir sapık davası ugruna!!!!

ancak gün gelir devran döner bu topraklarda yine bir Osmanlı dönemi yaşanacak, yine Fatihler gelecek ve yanlışla-dogru ayırt edilecek istemeyende çekip gidecek bu kutsal topraklardan!!!!

Satuk Buğra

Profesör
edit: konuyu saptırmayınız... konunun F.gülen ile ne alakası var?

ÇiLe-i AşK

Asistan
maTRax ' Alıntı:
yeni kampanyamız ailenizdeki tüm kemalistlere sevgi kucağı açın... ve islam ın hoşgörü yüzünü gösterin...

belki cehenneme gitmelerini önlersiniz...

aslında bunu ayrı bir başlık altında açmak lazım!!!

çok dogru ve yerinde bir kampanya önerisi...
biz irticacılarada(bununla gurur duyuyorum) bu yakışır zaten...

işte farkımız;

onlar biz sarık ve tesettürlüleri tecrit edip asıp kesiyorlar...

bizlerse sonuna kadar onlara kucak açıyoruz!!! :friends:

:clapping[1]: :clapping[1]: :clapping[1]: :clapping[1]: :clapping[1]:

Kajin

Paylaşımcı
Allah ıslah eylesin.

Satuk Buğra

Profesör
Başörtüsünü çıkararak okul okunabileceğine inanan, başörtüsüzde olsa vatana millete hizmet için okul okunması gerektiğine inananların başörtüsü gibi bir sorunları olduğuna inanmıyorum.

mvardar968

Paylaşımcı
Web sitesi
ismarsiv.sitemynet.com
Hayır. Anadolu insanı, Anadolu'da olan her şey onunsa şayet, her yere girmek onun hakkıdır. Hakkını kullanıyor. Böyle bir hakkı kullanmaya mani olmak haksızlıktır, zulümdür, irtikaptır; geriye teper bir gün. 'Zalimin zulmü varsa mazlumun da Allah'ı var; bugün halka cevretmek kolay, yarın Hakk'ın divanı var.' Sesim ulaşsaydı Anadolu'ya, bir kere daha haykıracaktım: Çocuklarınızı Kur'an kurslarına koyduğunuz kadar, imam hatibe de gönderin. Orada okuttuğunuz kadar mülkiyede de okutun. Anadolu insanına sesleniyorum ben, orada okuttuğunuz kadar adliyede de okutun; yönlendirin her tarafa. Çünkü bu ülke sizin ülkeniz, o müesseseler de sizin müesseseleriniz.

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com
sitenin Link'inin verilmesi hiç hoş değil .... İnsanları yanlış yerlere yönlendiriyorsunuz... Bunları muhattap olarak görmenizde çok yanlış.. Varsa bi durum bu platform üzerinden tartışabiliriz... Ama sen o sitenin linkini ver.. Milleti oraya yönlerdir..

İster istemez reklamlarını yapmış oluyorsun.. Ve daha çok kişiyle buluşmasını sağlıyorsun.. Amaçlarına hizmet etmiş oluyorsunuz...

Enes

İhvan Forum Üye
mehmet efe haklısın bunlara cevap veremye bile değmez...

burada kendi aramızda konuşalım işte...

link kaldırıldı... ben önemsemediğim için kaldırmamıştım...

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com
mehmet efe haklısın bunlara cevap veremye bile değmez...

burada kendi aramızda konuşalım işte...

link kaldırıldı... ben önemsemediğim için kaldırmamıştım...

teşekkür ediyorum... doğru bir karar.. sonra bu adamlar karşımıza çıkıyor 'yok efendim en çok hit alan yazı'' vs. gibi cümlelerle... Eee haksızda değiller.. Bizim insanlarımız onlardan fazla çalışıyor bu reklam konusunda... Böyle bir olayı direk link vererek yayıyorlar.. Bu da hoş olmuyor... Tabiri caizse onların ekmeğine yağ sürüyoruz.. Zaten amaçlarıda bu... Ne kadar tepki, o kadar prim...

Neyse...

atakumlu

Üye
Yorumların bir kısmını okudum gerçekten acıncak durumdalar , gözleri kör kulakları sağır olmuş insanlara nasıl duyurulur karar veremedim.