Türk Ordusunun Gücü...

alkanaga

Asistan
Bu yazılanlar; Bir emekli komutanın ikili sohbetinden alıntıdır.

Türk askeri o kadar büyük ki,bırak Amerika’sını bırak Rusya’sını hiç bir
ülke bu ülkeye askeri operasyon düzenleyemez.

Bizim F16 ve silahlarımız ne durumda...Bak anlatayım sana madde halinde.

1) Amerika bize F 16 ’ları ilk gönderdiğinde mühendisler hemen işe koyuldular. Planları yapıyorduk ama hatalı çıkıyordu.aksâmında sorunlar vardı.Onlarca defa denedik.Amerika’yı aradık ellerinden bir şey gelemeyeceğini söylediler.2 aylık bir uğraşla Amerika’ nın gönderdiği f 16 ların üzerinde öyle bir oynandı ki.Şu anda Amerika dahil diğer ülkelerin ellerinde bulunan F 16 `ların 3 katı daha teknolojik ve güçlü.

2) Amerikanın ünlü stratejik keşifçisi Hürriyete bir açıklamada bulunmuştu. Türkiye’nin bütün gizli üstlerini biliyoruz diye. Bende dahil bütün askeriye zamanında buna gülüp geçmiştik..yıllar önce boşalttığımız yerleri bize bunlar sizin gizli yerleriniz diye önümüze koyuyorlardı. Sadece elle tutulur bolu da yeriniz var diyorlardı. Müsaade istediler ve hiçbir zaman o müsaadeyi alamadılar. yıllar boyunca yalan olaylarla orayı bulabilmek için araştırma ekibi gönderdiler.her seferinde asker oradan onları geri gönderiyordu.bir gün Bolu da vatandaşlarımız kayboldu dediler.valilikten izin aldılar.ve orayı araştırdılar.2 hafta sonra arkalarına baka baka geldiler.ve mızmızlandılar.Biz sizin müttefikiniziz niye bize açıklamıyorsunuz diye.

3)Türkiye’de,çoğunlukla gençler ve yeni nesil TSK`yı güçsüz buluyor.araştırma yapılmadığını, amerikanın şusu busu var bizim niye yok diyor.ama hiç yazılanlara ve duyduklarına inanmıyorlar. Askeriye bir şey keşfettiğinde ya da icat ettiğinde bunu direk açıklamaz

Kim demiş ki Amerika’da var da bize yok diye.(burada bende sordum nelerimiz var diye.Çok net anlatmadan bazı silahlarımızı bazı gurur verici icatlarımızı söyledi) makine kimyada çok yönlü araştırmalar yapılıyor.İsrail teknolojik olarak güçlüdür. ama demek ki Türkiye’de güçlü ki köşe denen mermi ve silahları bizle birlikte üretmek geliştirmek istiyor. Dünyanın ilk en uzun menzilli topunu yaptık.(35 KM!!!) dünyanın ilk en güçlü top atarını yaptık.diğer ülkelerinki 40 metre de etkisini yitiriyor.bizimki 105 metrede hala etkilidir.Bunun üzerine atom ve nükleerleri soruyorum bana verdiği cevap.Bende dahil çoğu yetkili bu silahların bizde olup olmadığını bilmez.Bunlar en üst yetkililerin bileceği çok gizli konulardır.Ama savunma bakanımızın açıklamasını hatırla dünyanın bir yerinde açıklanamayan füze denemeleri yapılıyorsa,kimse diyemez bunu Türkler yapmıyor diye ( Hürriyet gazetesi)

4)) Sana kısaca Türk askerinin başarılarını,gerçek dış ülkelerde konuşulanları ve olası bir savaşta Türklerin ne yapacağını söyleyeyim.

A)Türk askeri dünyanın en iyi ve ciddi ordusudur.(dünya geneli ülkelerin ortak yaptığı araştırma.Burada Türkiye’nin ödülü var!)

B)Türk hava kuvvetleri dünyanın en iyi pilotlarına sahiptir.NATO ve bir çok ülkenin pilotlarını eğitiriz. Amerika’da düzenlenen gerçek savaş simülasyonunda dünyanın her ülkesinin en iyi pilotları savaşırlar.bu stratejik simülasyon o kadar zordur ki 1 düşman uçağı indirmek bile çok zordur.Ama biz ne yaptık.bizim bir tane pilotumuz tek başına iken 8 düşman uçağını indirmiştir.bu başarısı pentagon`da olay oldu.

C) Profesyonel ve gerilla askerliğini en iyi bilen ordu bizdedir.hala İsrail dahil bir çok ülkeye dersler veriyoruz bu alanda.Türkiye’ye bir ülkenin saldırma olasılığının nerdeyse SIFIR olduğunu ve TSK nın gücünün tüm dünyada bilindiğini söyledi.

TSK`NİN GURURU BORDO BERELİLER

Bordo berelilerin görevi özel harekat ve savunmadır.Yıllarca PKK dahil bir çok yasadışı örgüte kan kusturmuşlardır.Farklı aralıklarla yapılan dünya özel kuvvetler taarruz,savunma yarışmalarında 2 defa dışında hep birincilikle dönmektedirler.ne amon`u ne delta force`u bordo berelilerin önünde ayakta kalamadı.Almanya, Fransa dahil bir çok Avrupa ülkesi özel kuvvet eğitimi aldırmak için sıradalar.Ama bordo berelilere verilen eğitimin %30` u o ülkelere gösteriliyor. Özel operasyonlarda sessizlik ve hız en önemli değerdir. K. Lock dedikleri kilitleri delta force dahil diğer ülkeler 10,13
saniye arası açarken bordo bereliler maksimum 7 saniyede açıyorlar. 200 metrede hala nokta atışı yapabiliyorlar. (bu arada lafa atılıp bordo berelilerin eğitimini sordum.Verdiği
cevap kafamı karıştırdı.) ordudaki çoğu askerin hayalidir bordo bereli olmak.ama bu iş her babayiğidin altından kalkabileceği bir iş değildir.Sen hanımını, çocuğunu, ananı babanı yok sayabilir misin ? (bu laf üzerine sordum nasıl yani komutanım diye) bak oğlum bordo bereli bildiğiniz askerlere benzemez..O askerlerin eğitiminde duygusallık diye bir şey yoktur.Ben onların komutanı olsam ve vurun beni desem 2 `ci bir emir beklemez.vururlar. Eğitimlerinde bir insanın başarabileceği noktanın üstündeki işler için eğitim alırlar.kısacası en ağır şartlar onlar içindir.İşte bordo bereliler bundan dolayı bir numaradır. K.Iraktaki önemli operasyon ve çatışmalarda komando ve piyade birlikleri pkk lılarla çatışırken bordo berelileri her zaman çatışmanın arasına atarlar.Ve belki 3 saattir süren bir çatışma 20 dakikaya son bulur. PKK lılara bir soru sorarız yakaladığımız zaman:

`Türk askerinin geldiğini nasıl anlarsın`?
Şarjörünü üstümüze boşaltarak

`Komandonun geldiğini nasıl anlarsın`?
Yarım şarjörü üstümüze boşalttığı zaman

`Peki bordo berelinin geldiğini nasıl anlarsın`?

Yazı alıntıdır...

Son zamanlarda Ordumuz hakkında bazı soysuz ve la bil şeref sahipleri ileri geri konuşmakta…Umarız bu kısa notlar kulaklarına küpe değil, delik olur…

Her ne olursa olsun; Ordumuzun gücüne İmanımız ile güveniyoruz.

Çünkü kanımız ve suyumuz sağlam yerden gelmekte…

Temeli BİSMİLLAH ile atılmış bir milletiz….

Onu anlayamazsın…Zaten ölmüş olursun.
.Alıntıdır...

arşivist

Profesör
Web sitesi
www.smf123.net
güzel ve faydalı bir çalışma yapılmış alıntının adresini verseydiniz iyi olurdu.

ama birşey ilave etmek istiyorum. güçlü ordular silahlarını kullanmadan sonuç alabilenlerdir. Ordumuz bilgimiz dahilinde veya değil pek çok konuda sonuç almaya devam ediyor.