Türkçe elden gidiyor mu?

ibrahimi

Has Uşak
Son zamanlarda Türkçemizi kurtarma çabasının sayısı artıyor.
Bu da beni düşünmeye sevk etti...Türkçemiz elden gidiyor mu? Veya insanların aklı şimdi mi yerine geliyor...

Bir insan normalin yerine harflerini değiştirerek kullanmasını özentilik olarak değerlendiriyorum ben.Hadi eskiden gelen şiveler vardı eskiden şimdilerde ise msn şivesi olmaya başladı...

Kim çıkadı bunu?

PortakaL

๑ஐ๑нαticє кüвяα๑ஐ๑
Msn de konusanlar cikardii tabiki:) hakikaten hhic hos degil ama bence turkcenin elden gitmesinee neden olan en onmeli faktor yabanci dildee egitim! Oyle bir yozlastiriyo ki dili ve bunu aslinda ogrenciler isteyerekte yapmiyor universteler zorluyoo meselaa simdi can egrisi kac diyecegine curve ne falan filan daha neler neler ve hep boyle konusuluyoo hatta bizim turkce derslrinde cok olan bisi hoca selam veriyo hi diyenlermi istersin neler yok ki bu dili alip gunluk hayataa bilincsizce yerlestiriyoruzz, sonrada diger insanlar aa okumus insanlar boyle konusuyo diye ornek aliyo.

~∂üяя-ι ¢αη

Kıdemli Üye
konuyu 3 sene sonra guncelleyelim :)
haydi eylul oncelikle senin goruslerini bekliyorum :D

eylül

Veled-i kalbî
Üç sene boyunca konu benim görüşlerimi mi beklemiş yani :D

Ne bahtsız bir konu böyle :)

Neyse önce bir soruya bakayım...

hımmm.

Farklılıklar ya da insanların dikkatini çekecek şeyleri keşfedebilmek maharet isteyen konular. Değinilen bu konuya gelince durum biraz daha farklı. Tamamen bu gibi davranışları insanların kendi eksikliklerini, ya da aşağılık komplekslerini bastırmak için kullandıklarını düşünüyorum.

Farklı bir tarz oluşturmaya çalışmaları, işte bakın ben bu kelimeyi böyle kullanıyorum demeye getirmeleri, aslında kendilerini tatmin etmeye çalıştıklarını gösterir.

Tamamen ruhî sıkıntıların dışa (eğlenceli, karizmatik v.s v.s ) vurumu.

Kim çıkardı sorusuna gelince; problemi olan bizler. Çok uzakta aramaya gerek yok sanırım.