Uçakta Bardak Gibi Dizilip Başbakana Çanak Sorular Soran Gazeteciler

Dua Nur

Kıdemli Üye
Gazeteci yazar Emin Çölaşan, Hasan Cemal, Mustafa Karaailoğlu ve Ergun Babahan'a 'Çanakçılar' dedi. Çölaşan 'Tayyip Erdoğan karşısına çanakçıları almış televizyonlarda soruları yanıtlıyor. Onlar da tam çanak sorular, soruyor. Halkın derdine, yolsuzluklara ilişkin tek soru yok. Tayyip Erdoğan, Kasımpaşa'lılık yapacaksa karşına beni çıkarsın ben soru sorayım' dedi. :O

Çölaşan , hiçbir önemli konuyu ve yolsuzluk, usulsüzlük gibi olayları gündeme getirmediğini, Başbakan ve bakanlara da Türkiye'nin asıl gündemi ile ilgili tek soru sormadığını söyledi. Çölaşan şöyle dedi:

''Soramazlar çünkü hem patronlarından hem hükümetten azar işitirler. Hafta sonu, Tayyip Erdoğan'ın katıldığı bir TV programını izledim. Üç tane gazeteci yazar vardı. Bunlardan ikisi de gazetelerinin yöneticileri. Öyle sorular sordular ki tam çanak. Ülke sorunları, yolsuzluk usulsüzlük halkın durumu tek bir şey yok. Hepsi çanakçı. Bunlar onun uçağına da doluşuyorlar. Hepsi sürahinin etrafındaki bardaklar gibi karşısına diziliyorlar. Uçakta da çanak sorular soruyorlar''

''BEN VARIM''

Çölaşan, Tayyip Erdoğan ile bir TV programına çıkabileceğini de belirterek ''Kendisine bizim de gayet saygılı sorularımız olacaktır. Başkaları gibi çanak soru sormam. Onları da cevaplandırsın. Bu tür soru soracak ender de olsa gazeteci arkadaşlarımız var. Ben olurum, Cumhuriyet'ten arkadaşlarımız olabilir, bizimle ekrana çıksın. Halkın gerçek gündemine ilişkin sorularımızı efendice soralım cevaplandırsın. Kasımpaşalılık yapacaksa bizim karşımıza çıksın '' dedi.

ATV'de hafta sonu yayınlanan ''Başbakan ile gündem'' proğramına Star Genel Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu, Sabah Genel yönetmeni Ergun Babahan ve Milliyet yazarı Hasan Cemal katılmış ve Başbakan Erdoğan'a sorular yöneltmişlerdi…

turktıme