University Of Allah

Sayha

Asistan
Bir dönem adından sıkça söz ettiren ve televizyon programlarına konuk olan sahte peygamber İskender Evrenesoğlu, yine sahnede...

"Allah'la konuşan 20 kişiden biriyim. 65 milyondan 5 milyonu cennete gidecek" açıklamalarıyla dikkat çeken sahte peygamber, şimdi de sanal alemde insanları kandırmaya çalışıyor.

BÜTÜNLEME SINAVI YAPIYOR!

"University of Allah" (Allah Üniversitesi) adını verdiği internet sitesinden 100 dolar karşılığında diploma dağıtan İskender Evrenesoğlu'nun "öğretim görevlileri" de akrabaları... Kendisini rektör ilan eden sahte peygamberin "okulunda" yılda 2 kez dışarıdan ilköğretim ve lise bitirme sınavı, başarısız öğrenciler için bütünleme bile yapılıyor.

"Kur'an'da 3 bin ayet vardır", "Benimle birlikte Allah ile konuşan 20 arkadaşım var", "Ben resulüm" gibi sözlerle dikkat çeken sahte peygamber Evrenesoğlu, internet üzerinden eğitim veren University of Allah adlı bir site de kurdu. Hiçbir geçerliliği olmayan üniversiteye 100 dolar karşılığında herkes üye olabiliyor.

FATİHA SURESİ'Nİ BİLE BİLMİYOR

3 yıl önce Hulki Cevizoğlu'nun sunduğu "Ceviz Kabuğu" programına da katılan ve Fatiha Suresi'ni bile okuyamayan Evrenesoğlu'nun rektörü olduğu sanal üniversitede ilköğretim, lise ve üniversite bölümleri bulunuyor.

Dışarıdan ilköğretim ve lise bitirme sınavları da yapılıyor. Öğretim görevlilerini Evrenesoğlu'nun yakınlarının oluşturduğu University of Allah'ta başarılı olanlar, sitenin üniversite bölümünde okumaya hak kazanıyor. Lise bölümü ise herhangi bir eğitim sürecini kapsamıyor. Sadece sınavlara girilerek lise bitirilmiş olunuyor.

HABER3