Usame bin laden:"vehhabiler’ın osmanlı imparatorluğu’na karşı ayaklanması bir ihanettir!

kilicarslan

Kıdemli Üye
Vahhabilik bir dindir, ona inanan bir kişininde müslüman olarak adlandırılması mümkün değildir, ayrıca islama hakarettir. Cübbeli Ahmed Hoca'nın bu konuda konuşmalarına bakın. kendisine vahhabi-selefi diyen herkesin kafir olduğunu bizzat hoca söylüyor, ki bence çokta doğru söylüyor. .

Öyle dememiştir, kafir demiş olamaz. Bu çok tehlikeli bir ifade eğer ki isabetsizse o laf kendisine geri döner.
cübbeli biraz dikkat etsin eğer gerçekten bu lafı söylediyse.

not: kafir termınolojisini iyi araştırın.

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
Hollandada yaşayan bir çok arab kökenli kardeşimiz Osamanın ehli sünnet olduğunu vurgulamıştı

Havas

Kısıtlı Erişim
1299 Nolu mesajım tevafuk üzre Osmanlı İslam Devletiyle ilgili olmuştur...
1299 Osmanlının kuruluş yılı...
Hamdederim...

sen bu yazıyı buraya niçin astın?

bizim hiç kabahatimiz yokmu demek istiyorsun?

hep haince saldırılar neticesindemi çökertildik diyorsun?

tarihin anlı şanlı giderken ne olduda birden toprak kaybedip her savaşdan hezimetle çıkmaya başladın?

bunları cevablayıpta arap yarım adasında nelerin döndüğüne öyle baksak daha doğru olmazmı?

nerdeyse yok olmamanın kavgasını veren bir imparatorlukta her türlü ayaklanma olur elbette!

kabahat bizde!

vehhabi akımıyla kendi nefsimizi aklamaya çalışmanın bir anlamı yok bence..

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
sen bu yazıyı buraya niçin astın?

bizim hiç kabahatimiz yokmu demek istiyorsun?
Yunan, bulgar, sırp, ermeni ayaklanmalarını anlıyoruz, onlar başka bir dine mensuptular, peki araplara ne oldu da ayaklandılar? Hani müminler kardeşti? Şerif Hüseyin'in ''Türkler kafirdir, türk olmaları yeter, baban dahi olsa öldür...'' şeklinde başlayan fetva ve bildirisini önce bir al eline ve baştan aşağı güzeeeelce içine sindire sindire bir oku hele! Ondan sonra kabahatin kimde olduğuna karar verelim.. Ortadoğuda akan kan ve felakete bir bak ve bu kandan ve göz yaşından payına en az kimin ve hangi milletin düşüyor ve niçin böyle, bunun hikmetlerini bir düşün!!!

hep haince saldırılar neticesindemi çökertildik diyorsun?
Haince saldırılar neticesinde parçalandık. Çökmemizin tek sebebi sanayi çağının gerisinde kalmamızdır. Başka hiç bir sebep arama. Diğer bütün sebepler bu ana sebebin etrafında şekillenir ve peşi peşine birbirine eklidir. Bu tesbihin imamesi sanayiden yoksun olmaktır. Günümüzde hala bunu anlamıyan, göremeyen müslümanların olması beni rahatsız ediyor. İslamdan uzaklaştığımız için battık, gibi bir bahane ancak kendini kandırmaktır. Batı dünyası islama çok mu yaklaştı da üstümüze bindi!!!

tarihin anlı şanlı giderken ne olduda birden toprak kaybedip her savaşdan hezimetle çıkmaya başladın?
Yukarıda sebeplerini saydık. Medeniyetler üst üste basamak basamak gelişir ve evrimleşir. Avcı toplum, tarım toplumu ve sanayi toplumu diye üç evreye ayrılır. İnsanlık tarihinde tarıma geçen toplum yapıları avcı toplumları hakimiyeti altına almıştır. Bu süreçte bir basamak yukarı çıkarak sanayi toplumuna geçenler de tarım toplumlarına galip gelmiştir. Arada ki uçurum ne kadar keskinse hezimet o kadar acı oluyor. Mesela Kızılderililer avcı bir toplumdu. Tarıma bile geçememiş bir toplumun üstüne sanayi toplumu gelince resmen kökünden yok oldular. Bu süreç malesef böyle ilerliyor. Allah Kuran'da ''başınızı kaldırıp yarattığım düzene bir bakın, hiç kusur göremezsiniz'' diyor. Valla ben başımı kaldırıp doğaya baktığım zaman güçlünün güçsüzü yendiğini görüyorum. Osmanlının parçalanmasıda böyle bir süreçtir. Bütün meseleyi sadece iman gücüne bağlayıp yan gelip yatanın bu akıbetten kurtulmayacağını Allah ''yarattıklarıma bakın'' demekle aslında gözümüze soka soka gösteriyor da biz şeriat manyağı olmuşuz bunu görmüyoruz. Bilim, sanayi ve silah gücü gibi faktörleri ciddiye almıyoruz. Bu da batılı emperyalistlerin işine geliyor. İslamcıdan ve El kaidecilerden vallahi de billahi de korkmuyorlar. Korktukları tek şey hakikatin doğa dengesinde sırlandığını fark edip müslümanların çalışmaya başlamasından korkuyorlar. Bak Ak parti ekonomiyi düzeltince nasıl da saldırmaya ve imaj bozmaya başladılar.

bunları cevablayıpta arap yarım adasında nelerin döndüğüne öyle baksak daha doğru olmazmı?
Ortadoğu ve arap yarımadası ne zaman ki türklerin eline geçti o zaman huzur ve refah geldi. Osmanlı hakimiyetinden önce fatimisi, ismailisi, haşhaşisi, ecnebisi, haçlı seferleri, kan davaları, maunileri, yezidileri, dürzüleri, nusayrileri hepisi çatır çatır birbirini yiyordu. Hz. Hüseyinin şehadetinden sonra en uzun huzur dönemini Türk hakimiyeti altında yaşamıştır araplar. Bunu görmeyen, bilmeyen, anlamıyana denecek bir laf yoktur. Tarih ortada. Haçlı seferlerinin kesilmesi bile yeter.

nerdeyse yok olmamanın kavgasını veren bir imparatorlukta her türlü ayaklanma olur elbette!
Aynen öyle. Tek doğru lafın bu olmuş. İşte ekonomik ve silahsal üstünlük gidince arkası arkasına her dert gelmeye başlıyor. Gene sayani gene sanayi. Ahşap gemiyle metal zırhlı gemiyi kıyaslayamazsın bile. Çok fark atmıştı bize Avrupa.. Bu farktan sonra kompleks denen mikrop yayılmaya başladı. O kompleks bizi bitirdi zaten. Engel olunamıyacak bir sürece girilmişti zaten. Aydınlanma çağını fransız devrimine borçludur avrupa. Matbuatda var elbet. Bilim yayıldı bu yolla. Hele fransız devrimini bilmeyen ve sayikalarını anlamıyan adam hiç konuşmasın. Düşünmesin bile!! Bu çok önemlidir. Dünyayı anlamak istiyorsanız fransız devriminin detayları ile bilinmesi elzemdir.

Çok doğru..

vehhabi akımıyla kendi nefsimizi aklamaya çalışmanın bir anlamı yok bence..
Kendi nefsimizi aklamakla alakası yok. Realist bir perspektiften bakınca her şey açık seçik ortada zaten.

Usame bin ladin gibi bir adamın hiç ama hiç tutulacak bir tarafı yoktur. İzole edilmiş bir medeniyetin tepkisidir o. Fikir değildir. Bilakis bir psikolojidir. Hele din hiç değildir.. Nasıl ki yahudi kompleksine tepki olarak Hitler peydah olduysa bu da böyle bir şey. Fransız bir yazar Faşizim için ''fikir değil psikolojidir'' der. Gerekçe olarak da şunu söyler ''bir fikir bütün insanlığı içine kaplar ve evrensel olmak zorundadır. Faşizim böyle değildir. Zira sadece almanları içine alıyor ve onun için fikirden ziyade psikolojik bir vakiadır''.. Adam doğru söylüyor. Bu bombalı olayları ve çevresinde islam adına gelişen bütün hareketleri bu pencereden değerlendirmek gerek. Çok gerilerdeyiz. Daha öz eleştiriye bile geçemedik. Şu satırlarımı suudi arabistanda yazsam gırtlağımın kamera önünde kesilmesi için fetva bile verirler. Hz. Hüseyin'in başını kesen Yezid soyları diyorum ben bunlara. Zira onun da başını aynı böyle kestiler. Ne fetvalar aldılar, ne gerekçeler buldular bir bilseniz. Aynı manzara. Aynı tekbirlerle yapıldı bu cinayet..

Oysa o güzelim Osmanlı'nın islam anlayışında bu tavırlara asla yer yoktu. Bu manada vahhabi akımları ve benzer şirketler karşısında ne türklüğünüzden utanın ne de arap fetişizmine kapılın. Zira Resulullah Efendimiz s.a.s. Türkleri çok seviyor. Türk olduğumuz için değil, sağlıklı bir din duygusuna ve ahlaklı bir islam anlayışına sahip olduğumuz için.. Bu din güç bulacaksa gene bizden bulacaktır. Zira müslüman türkün eli altında olmayan ortadoğunun kaderi hep kan ve göz yaşıdır.. Ama anlatamazsınız..

Mesihçi

Ordinaryus
Şimdi hepsi bir tarafa da bu usame ya da asım denen vahşinin reklamını yapmanın amacı nedir? Ehli sünnet dediğiniz adam Türkiye dahil her Müslüman ülkede binlerce Müslüman ın katilidir. Ayrıca dünyanın her yerinde her millet ve dinden sivil masumları katletmiştir. Bu kör ölünce badem gözlü mü oldu? Yapmayın.

Havas

Kısıtlı Erişim
Şimdi hepsi bir tarafa da bu usame ya da asım denen vahşinin reklamını yapmanın amacı nedir? Ehli sünnet dediğiniz adam Türkiye dahil her Müslüman ülkede binlerce Müslüman ın katilidir. Ayrıca dünyanın her yerinde her millet ve dinden sivil masumları katletmiştir. Bu kör ölünce badem gözlü mü oldu? Yapmayın.

resmi olarak savaş ilan edilmiş bir ülkede,tüm mal ve serveti kenara bırakıp musluman bir kardeşinin yanında cihadı tercih eden birini biz her zaman takdir ederiz..inisanlar böyle oldukca zalimlere asla bu dünyada yer olmaz.

bi husben

Kıdemli Üye

katil görmek istiyorsan evvela ağababalarına bakacaksın ağababaların kadar dünyada masum öldüren başka bir topluluk varmıdır acaba

Kaptan

Mecra Yazarı
Cihad eden gruplarin hatalari yok mudur vardir, hepsini ayni kefeye koymanin dogru olmayacagi kanaatindeyim. Oyle rahat koltuklardan elestirmek kolay, ates dustugu yeri yakar. Muslumanlarin maruz kaldiklari zulmun binde biri size-bize isabet etse yine ayni sekilde pervasizca elestirebilir miydik acaba. Ben Nur Baci'nin mektubunu unutmadim, sizler de unutmayin;

Sizlerin de analariniz, bacilariniz, esleriniz ve kizlariniza
tecavüz edecekler. Bugün kapattiginiz o kulaklariniz o gün haykirislariniza asla cevap alamayacaklar. Yine o gün hatalarinizi anlayacaksiniz. Fakat son pismanliginiz asla sizlere fayda vermeyecek. Ve o gün yapayalniz kalacaksiniz. Bugün sessiz kalarak ortak oldugunuz zulüm, o gün sizi ta canevinizden vuracak!.. Ne olur uyanin ve çigliklara cevap verin!.. Bu yakarisimdan sonra lütfen, bacim Nur’un mektubunu okuyun.

Mesihçi

Ordinaryus
Benim ağam da babam da adam öldürmedi. Ağababalarımdan kastınız patronvari bir şeyse öyle biri yok. Kimseye bağlı değilim ve kendimden mesulum.

Müslüman kardeşinin yanında cihadı mı tercih etmiş? Müslüman dediğiniz de Taliban mı? Taliban'ın Afganlara ettiğini ne Amerika etti ne de Rusya... Usame ise cihadı hep sivillere, savunmasızlara karşı yaptı. Ne hikmetse düşman ordulara cihadını göremedik. Anasına bacısına tecavüz edilmiş, katledilmiş vb. milyarlarca insan geldi geçti. Her inançtan ve her milletten. Hiç kimse tek başına mağdur değil. Bırakın bu edebiyatı. Müslüman dedikleriniz de Hristiyanlara yaptı aynısını. Hiç kimse masum falan değil.

Usame Bin Laden'in İstanbul'u bombalamasını haklı gösterecek makul bir sebep olamaz. Aklınızda varsa bile bana söylemeyin duymak istemiyorum.

Bugün Suriye'de bebeklere silah çeken, çoluk çocuk katliam yapan, dün Hatay'da insanımızı öldürüp Türkiye'yi Alevilerden temizliyoruz diye açıklama yapan bu pisliğin takipçileri değil mi? Esad'ı lanetleyenler bunlara niye susuyor?

Merak etmeyin. El Kaide ve uzantıları Türkiye'ye yerleşti. Yakında faaliyetlerine başlayacaklar. O zaman göreceğim sizi ben...

Bir de teröristlerden bahsedince "Onlar Müslüman değil, İslam'da masum öldürülmez." dersiniz ya. Gerçek niyetiniz burada ortaya çıkıyor. ...

Hepinize yazıklar olsun.

Havas

Kısıtlı Erişim
Benim ağam da babam da adam öldürmedi. Ağababalarımdan kastınız patronvari bir şeyse öyle biri yok. Kimseye bağlı değilim ve kendimden mesulum.

Müslüman kardeşinin yanında cihadı mı tercih etmiş? Müslüman dediğiniz de Taliban mı? Taliban'ın Afganlara ettiğini ne Amerika etti ne de Rusya... Usame ise cihadı hep sivillere, savunmasızlara karşı yaptı. Ne hikmetse düşman ordulara cihadını göremedik. Anasına bacısına tecavüz edilmiş, katledilmiş vb. milyarlarca insan geldi geçti. Her inançtan ve her milletten. Hiç kimse tek başına mağdur değil. Bırakın bu edebiyatı. Müslüman dedikleriniz de Hristiyanlara yaptı aynısını. Hiç kimse masum falan değil.

Usame Bin Laden'in İstanbul'u bombalamasını haklı gösterecek makul bir sebep olamaz. Aklınızda varsa bile bana söylemeyin duymak istemiyorum.

Bugün Suriye'de bebeklere silah çeken, çoluk çocuk katliam yapan, dün Hatay'da insanımızı öldürüp Türkiye'yi Alevilerden temizliyoruz diye açıklama yapan bu pisliğin takipçileri değil mi? Esad'ı lanetleyenler bunlara niye susuyor?

Merak etmeyin. El Kaide ve uzantıları Türkiye'ye yerleşti. Yakında faaliyetlerine başlayacaklar. O zaman göreceğim sizi ben...

Bir de teröristlerden bahsedince "Onlar Müslüman değil, İslam'da masum öldürülmez." dersiniz ya. Gerçek niyetiniz burada ortaya çıkıyor. ...

Hepinize yazıklar olsun.

aah mesihçi,senin ataların bir zamanlar köle tuccarlığnda canlı canlı afrikalalıları denize atıyordu...

kilicarslan

Kıdemli Üye

Hepinize yazıklar olsun.

Önemli noktaya değindiniz.
masum öldürülmez elbette, anladığımız kadarıyla onların görüşü burda farklılık gösterıyor. Bu konuda bın ladın in verdıği bir demeçte "batı bizim masumlarımızı öldürdükçe bizlerinde onlarınkini öldürme hakkımız vardır " şeklindedir.

buna birçok müslüman alimi karşı çıkmış, genelge , fetva yayınlamıştır. Masum, masumdur haksız yere misilleme için de olsa öldürülemez.

Geçen afrıkada alış veriş işyerinde rehin alma olayı olmuş, sivillerde ölmüştü, ilginç şekilde al kaıdeye bağlı olduğu söylenen grup, yanlışlar yapıldığı kan parası ödemeye hazır oldukarını söylediler.

Bu örneği neden mi verdim, çünkü homojen bir yapı görüş olmadığını belirtmek için, kendi aralarında da farklı görüşler var, tek tip bir şey yok ortada. Ayrıca öyle sanıldığı gibi gruplara hakim değiller, çoğu zaman doğaçlama kendi kendilerine bir şeyler yapma amacı güden bir çok grup var, hatta tek kişiler var, öyleki birisi çıkıp almanyanın göbeğinde havaalanında çıkıp abd askerlerine kurşun yağdırabiliyor.

Mesihçi

Ordinaryus
aah mesihçi,senin ataların bir zamanlar köle tuccarlığnda canlı canlı afrikalalıları denize atıyordu...

Türkler, Afrikalıları denize mi atıyormuş canlı canlı? Hiç duymamıştım. İlginç.

Avrupalılara gelince kendileriyle akrabalığım yok. Madem öyle yapmışlar. O zaman siz şimdi daha kötüsünü yapın, hakkınızmış demek. Zihniyete bak Ya Rab!

Mesihçi

Ordinaryus
Önemli noktaya değindiniz.
masum öldürülmez elbette, anladığımız kadarıyla onların görüşü burda farklılık gösterıyor. Bu konuda bın ladın in verdıği bir demeçte "batı bizim masumlarımızı öldürdükçe bizlerinde onlarınkini öldürme hakkımız vardır " şeklindedir.

buna birçok müslüman alimi karşı çıkmış, genelge , fetva yayınlamıştır. Masum, masumdur haksız yere misilleme için de olsa öldürülemez.

Geçen afrıkada alış veriş işyerinde rehin alma olayı olmuş, sivillerde ölmüştü, ilginç şekilde al kaıdeye bağlı olduğu söylenen grup, yanlışlar yapıldığı kan parası ödemeye hazır oldukarını söylediler.

Bu örneği neden mi verdim, çünkü homojen bir yapı görüş olmadığını belirtmek için, kendi aralarında da farklı görüşler var, tek tip bir şey yok ortada. Ayrıca öyle sanıldığı gibi gruplara hakim değiller, çoğu zaman doğaçlama kendi kendilerine bir şeyler yapma amacı güden bir çok grup var, hatta tek kişiler var, öyleki birisi çıkıp almanyanın göbeğinde havaalanında çıkıp abd askerlerine kurşun yağdırabiliyor.

Farklı gruplar vardır. Ama hepsi birbirini mücahid kabul eder ve saygı duyar. Benim için önemli olan da budur. Böyle bir adamın propogandasının yapılması burada çok üzücü. Tüylerim diken diken oldu gördüğümde.

Havas

Kısıtlı Erişim
Türkler, Afrikalıları denize mi atıyormuş canlı canlı? Hiç duymamıştım. İlginç.

Avrupalılara gelince kendileriyle akrabalığım yok. Madem öyle yapmışlar. O zaman siz şimdi daha kötüsünü yapın, hakkınızmış demek. Zihniyete bak Ya Rab!

ne dediğimi çok iyi anladın.gerisi bahane..aziz üsame bin ladin hazretleri gibi olabilsek.

bi husben

Kıdemli Üye

Hepinize yazıklar olsun.

utanmazlığın bu kadarına pes senin dindaşların kuduse girerken müslüman bırakmadı senin dindaşların edülüste müslüman bırakmadı senin dindaşların amerika kıtasında kızılderelilerin soyunu kuruttu senin dindaşların dünyanın her yerinde kan ve göz yaşı dökmüştür senin dindaşların kadar vahşi katil insan toplulugu yoktur.

Mesihçi

Ordinaryus
utanmazlığın bu kadarına pes senin dindaşların kuduse girerken müslüman bırakmadı senin dindaşların edülüste müslüman bırakmadı senin dindaşların amerika kıtasında kızılderelilerin soyunu kuruttu senin dindaşların dünyanın her yerinde kan ve göz yaşı dökmüştür senin dindaşların kadar vahşi katil insan toplulugu yoktur.

Bunların hiçbirini yapmadım veya onaylamadım. Hiçbir zaman da bunları yapanlara hazret,üstad demedim. Sen usame denen vahşi katile hazretleri dedin, aziz dedin... Öteki tarafta onunla haşrolunursun inşallah...

Havas

Kısıtlı Erişim
Bunların hiçbirini yapmadım veya onaylamadım. Hiçbir zaman da bunları yapanlara hazret,üstad demedim. Sen usame denen vahşi katile hazretleri dedin, aziz dedin... Öteki tarafta onunla haşrolunursun inşallah...

amin kardeş amin!inşallah usemeler gibi canını verenlerden oluruz!

10155348_250260428490557_8628801105895296597_n.jpg

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Günümüz ''İslami Cihad'' olgusunun Alman Kaiseri Friedrich Willhelm'in konsepti olduğunu kaç kişi biliyor acaba?!

Osmanlı ile çıkar ittifakı kuran almanlar Osmanlıyı bir dünya savaşına zorlamıştır. Sultan Reşad'ın halife olarak ingilizlere karşı genel bir cihad ilan etmesi için ikna çalışmaları yapmıştır. Halifenin meşhur GENEL CİHAD çağrısını bilen bilir. O çağrıdan sonra ne oldu biliyor musunuz? Kafkasları elinde tutan türkmen dere beyi (adı aklıma gelmiyor!) halifenin çağrısına uymamış. Araplardan ise şerif Hüseyin karşı cihad ilan edip türklerin görüldüğü yerde katline fetva vermiştir. İngiliz altınına tav olan arap aşiret beyleri ''altın aldım'' demez. Kuranda böyle yazıyor, der. Bu işler o zaman böyleydi de şimdi başka mı sanıyorsunuz?

Anlıyacağınız Kaiserin cihad konsepti elimizde patlamıştır. Gerisi malum..

Bu ermeni meselesinin fikir babası ve planlayıcısı almanlardır. Bunu hiç kimse gündeme getirmiyor, tartışmıyor. Almanlar bu konuda ki arşivlerini açmıyorlar. Gerekçeleri de şu; ''dostumuz olan Türkiye'nin zor duruma düşmesini istemiyoruz!'' yesinler seni.. Osmanlı neyi biliyordu ki o dönemde?! Elimizi almanların rusya çıkarları için kana buladığımızla kaldık!. Dünyayı tanıyan ve bu savaşta lokomotif rolü oynayan alman arşivlerinde neler var neler. Ama açmazlar. Holokaust yaftasından sonra niye bir de bu kana ortak olsun ki? Herifler aptal mı?

Siyasal islam olgusunun içinden doğan günümüz cihad anlayışı da emperyalist ülkelerin NATO ittifakı içinde kurduğu derin devletin (stay behind!) o dönem komünizmine karşı işleyen mekanizmasıdır. Çepeçevre taliban ve farklı fraksyonları ilk olarak militarist eğitimlerini bizzat CİA'dan almıştır. Bu kirli ilişkilerin hemen unutulup amerikaya karşı tavır aldıklarını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Ayak takımı bunları bilmez. Bilmesine de gerek yoktur. Kuranda böyle yazıyor deyip tefsirini de ona göre yaptımı herifler canını veriyor. İstismar çok kötü bir şey. Hele din istismarı. Zira din denen duygunun kökleri sanıldığından daha derinlere iner. Bir insana dini üzerinden ikna edici bir söylemle her işi yaptırabilirsiniz. Bu müthiş ve o derece korkunç bir şey. İslam da böyle olduğu gibi hristiyanlıkta ve musevilikte de bu böyledir. Mesele islam değil, bizzat din duygusudur. Adı ne olursa olsun. Hele bir de işin içinde izolasyon ve kompleks duygusu girdimi sormayın gitsin. Fitili yakılmaya hazır dinamit gibi bir ortamdır bu.

Nasıl ki türk yumruğu altında ki Avrupa, çepeçevre dini kullanmışsa aynı manzara tersinden bizde şekil alıyor.

Dediğim gibi, mesele islam meselesi değildir. İzolasyon önce kompleksi doğrur. Oluşan kompleks, kendine çareler arar. Batist bir futbol maçında attığı bir golü bile zafer naralarıyla kutlar. Işık arar, umutsuzluğuna bir damla ilaç gibi gelir. Kompleks budur işte. Sonra birileri eline silahı alır ve sıkmaya başlar. Dışından bunu kınasa da içten içe, oh olsun, der. Çünki yarası vardır. Şimdi soruyorum; din bunun neresinde? Arkadaşlar, olay tamamen toplum psikolojisine bakılarak değerlendirilmelidir. Burada İslam, tamamen işin bahanesi. Bu konuda Kuran'a uyduğumuzu sanmayın. Bu işin içinde olanlar Kuran'ı tamamen kendilerine uyduruyor.

Batı dünyası bütün bunları çok iyi bilyor. Sadece imaj çalışmasıyla İslam'ı öcü göstermekteki marifetini uyguluyor. Maşallah biz de buna çok iyi alet oluyoruz. Karikatür meselesi ortada! Yıllarca Hz. İsa'yı karikatürize ettiler. Hangi müslümanın sesi çıktı? Samimi olmadığımızı oradan anlayın. İsa karikatürlerine sesimizi çıkartsaydık Peygamberimizin karikatürünü çizmeye inanın hiç tenezzül bile etmezlerdi. Oradan anlayın ki mesele islam değil, komplekstir.

Ne hazin bir manzaradır ki emperyalizme karşı bir söylemle iktidara gelenler gene aynı emperyalizmin gözünün içine baka baka merhamet bekliyor. Allah aşkına bu tepeden aşağı kompleks değildir de nedir? Kendimizi kandırmayalım. Yeter artık. Bazı şeylerle yüzleşmesini bilelim. Olan bize oluyor.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
..Ha bir de kurtlarımı dökmüşken şunu da söylemeden edemiyeceğim.
@Havas

Ölmek kolaydır. Çaresizsen inan çok kolaydır. Şayet şehadetin marifeti can verebilmekten geçseydi en büyük şehitler bunalımdan kendini asanlar olurdu. !!!

Sana zor olanı söyleyeyim mi? Karnına taş bağlayacak kadar aç olduğu halde elinde kazma kürek sallamaktır. Bunu hiç kimse dile getirmiyor! Niye, bir düşün bakalım..

Ümmetin kurtuluş reçetesini silah tutan ellerde arama. İşçilerin nasırlı ellerinde ara. Zira silah tutan el silahla karşılık bulur.

Batı dünyası bizi çalışarak geçti, çatışarak değil..

Hiç düşündün mü? Ölmenin en kolay olduğu mekke döneminde Allah sahabeye yaşamayı emretmiş. Ölmek yok, demiş.. Sabredin, demiş. Taşlar altında ezilen Bilal'i ve daha nice sahabeyi ne çabuk unuttuk!

İsterler ki eline silahı alasın. İşte o sıra en büyük cihad eline silah almamaktır. Bunları bir düşün!..

Havas

Kısıtlı Erişim
..Ha bir de kurtlarımı dökmüşken şunu da söylemeden edemiyeceğim.
@Havas

Ölmek kolaydır. Çaresizsen inan çok kolaydır. Şayet şehadetin marifeti can verebilmekten geçseydi en büyük şehitler bunalımdan kendini asanlar olurdu. !!!

Sana zor olanı söyleyeyim mi? Karnına taş bağlayacak kadar aç olduğu halde elinde kazma kürek sallamaktır. Bunu hiç kimse dile getirmiyor! Niye, bir düşün bakalım..

Ümmetin kurtuluş reçetesini silah tutan ellerde arama. İşçilerin nasırlı ellerinde ara. Zira silah tutan el silahla karşılık bulur.

Batı dünyası bizi çalışarak geçti, çatışarak değil..

Hiç düşündün mü? Ölmenin en kolay olduğu mekke döneminde Allah sahabeye yaşamayı emretmiş. Ölmek yok, demiş.. Sabredin, demiş. Taşlar altında ezilen Bilal'i ve daha nice sahabeyi ne çabuk unuttuk!

İsterler ki eline silahı alasın. İşte o sıra en büyük cihad eline silah almamaktır. Bunları bir düşün!..
musluman ahmak değildir.musluman zeki ,kurnaz ,çalışkan ,şartları ve ortamı iyi değerlendirip hedef kararlar alan insandır..

allah yolunda ölmek ,aptalca kendini savaşın kucağına atmak adeta ölmek için uğraşan kişi gibi algılanmamalıdır.böyle ölümlerin şehidlikle bir alakası yoktur..

yoksa sahabe böyle düşünseydi kendilerini düşmanın kucağına bırakırlardı..

halid bin velid r.a vudun kılıç yarası olmayan bir karış yer kalmamış ,hayatı savaşlarda geçmiş islamın önemli geneerallerinden .şehidliği çok arzulamış fakat yatakda vefat etmişdir..