Yarası Ağır Dilimin....(Resimlerle Kısa Kısa)

EkreM.

Üye
EY ADEMOĞLU!

Üzerimde ; gezip dolaşıyorsun!
İçimde ; hareket edemeyeceksin!
Üzerimde ; günah işlersin!
İçimde ; hesap vereceksin!
Üzerimde ; gülüyorsun!
İçimde ; ağlayacaksın!
Üzerimde ; neşelenirsin!
İçimde ; mahzun olacaksın!
Üzerimde ; mal topluyorsun!
İçimde ; pişman olacaksın!
Üzerimde ; haram yiyorsun!
İçimde ; kurtlar seni yiyecek!
Üzerimde ; hile yapıyorsun!
İçimde ; zelil olacaksın!
Üzerimde ; sevinçlisin!
İçimde ; üzüntüye düşersin!
Üzerimde ; ışıkta geziyorsun!
İçimde ; karanlığa düşersin!
Üzerimde ; herkesle berabersin!
İçimde ; yalnız kalacaksın ...

EkreM.

Üye
Şimdi asrı saadete uzan bir an. Kapat gözlerini. Emri verdin, kapandı gözlerin. Eğer ki biliyorsan düşün şimdi Efendimizi. Sen ki Ondan asırlar sonra gelecektin. Ne görmüştü seni, ne de bilmişti. Karşı komşun değildir; senden bir şey bekleyerek iyilik yapan! Oğlun ya da kızın değildir O; menfaatle seni sevip, canım diyerek sarılan, kara gözlerine vurulan, sesine aşina olup vazgeçilmezi olduğun eşin değildir O!
Demem o ki ey insan, O Peygamberin! O seni görmeden seven! O senin için gece gözyaşı döken; Senin belki adını bir kere bile aşkla anmadığın halde sana kardeşim,
ümmetim diyen.
Ne o! Ağır mı geldi insan! Kaçırıyorsun gözlerini. Yoksa bir vicdanın olduğunu mu hatırladın sözler içine dokununca? O zaman şükret Yaradan'a hala vicdanım var diye. Hala bir yazı okuyunca, bir gerçeği duyunca sızlıyor diye...
İnsan! Demek insansın ha! Bu dünyaya neden geldiğini biliyor musun peki? Vazifen ne, ne için yaratıldın? Tamam geldin. Tamam sağlamsın& Peki, gerisi yok mu? Ye, iç, gez, toz, ağla, gül, bağır... Ah insan! Sen yaşamak diye buna mı diyorsun? Öyleyse Ashap yaşamamış. Evliya hiç gelmemiş dünyaya! Peygamberimiz (s.a.v) yaşamayı mı bilmiyordu yoksa? Yaradan sana öğretmiş de en sevdiği, bütün âlemi Onun adı için yarattığı Sevgilisine mi öğretmemiş?
İnsan! Demek yaşıyorsun. Ah gafil ah! Sen bal gibi de yaşadığını sanıyorsun.
Yaşamak nedir senin için söyle? ! Açtın gözlerini. Ellerin, ayakların kıpırdıyor Tamam, kalbin de atıyor Peki, yeterli mi bu oluşlar yaşamana? Yerinden doğruldun, bastın yeryüzüne. Bunlara izin verenden bihabersen yaşıyor musun söyle?!
Bülbüllerin güzel sesleri beğenilir de bu yüzden kafes çeker onları. Ama kuzgunla baykuşu kim kor kafese?
(Mevlana)
A kardeş, keskin kılıcın üzerine atılmadasın,tövbe ve kulluk kalkanını almadan gitme. (Mevlana)
Eşeğe, katır boncuğuyla inci birdir. Zaten o eşek,inciyle denizin varlığından da şüphe eder. (Mevlana)
Nasıl olur da deniz, köpeğin agzından pislenir, nasıl olur da güneş üflemekle söner?
(Mevlana)
Çıplak geldik, giyindik, soyunduk, gidiyoruz.
(Mevlana)
Kimden kaçıyoruz, kendimizden mi? Ne olmayacak şey!Kimden kapıp kurtarıyoruz, Hak'tan mı? Ne boş zahmet!
(Mevlana)

Sana Allah bu canı bedava verdi de o yüzden canının kıymetini bilmiyorsun. Hangi hoş vardır ki nahoş olmamıştır? Hangi tavan vardır ki yıkılmamış
virgs.gif
yere serilmemiş. İlim gönüle yansırsa
virgs.gif
insanlığın iyiliğine kullanılırsa yardım olur; amma tene
virgs.gif
maddeye yansırsa
virgs.gif
bu bir yük
virgs.gif
bir ağırlık
virgs.gif
bir felaket olur.
(Mevlana)
Allah
virgs.gif
insana şah damarından daha yakındır. Halbuki sen ok gibi olan düşünceni uzaklara fırlatmadasın. Ey yayını çekip oku atan! Av yakında
virgs.gif
sense uzağa bakmaktasın.
(Mevlana)

Denizi gören göz başka
virgs.gif
köpüğü gören göz başka... Köpüğü bırak da denizin gözüyle bak sen! Köpükler
virgs.gif
gece gündüz denizden meydana gelir
virgs.gif
onları deniz harekete geçirir. Fakat ne şaşılacak şey ki
virgs.gif
sen köpüğü görüyorsun da denizi görmüyorsun.
(Mevlana)
Allah akla gelmeyince, her şey O’nun bize bir nimeti, bir ikramıdır diye bakılmayınca, sıradanlaşıyor ne varsa.

DÜNYA LEZZETİ ZEHİRLİ BALA BENZER.LEZZETİ NİSBETİNDE ELEMİ DE VARDIR.

Hak o kadar parlaktır ki körlerde görebilir.Sen güneşe gözünü kapatmakla ancak kendine gece yapmış olursun.

"Cenâb-ı Hakk'ı bulan, neyi kaybeder? Ve Onu kaybeden, neyi kazanır?" "Onu bulan her şeyi bulur; Onu bulmayan hiçbir şey bulmaz, bulsa da başına bela bulur. ...
Bu fani dünya pazarında sana bol bol kazandıracak bir müşteri olarak Allah kafi değil mi? Allah’tan alacağın karşısında insanların verebilecekleri ne ki!.. O halde gözünü ve gönlünü insanlardan gelecek teşekkürlere değil, Allah’tan gelecek mazhariyete döndür!..”
İslamiyet güneş gibidir, üflemekle sönmez; gündüz gibidir, göz yummakla gece olmaz. Gözünün kapayan yalnız kendine gece yapar.
* Bir köy muhtarsız olmaz, bir iğne ustasız olamaz, sahipsiz olamaz. Bir harf katipsiz olamaz, biliyorsun. Nasıl oluyor ki, nihayet(sonsuz) derecede muntazam(düzenli) şu memleket(dünya) Hâkimsiz olur?
Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır.

Onu tanıyan ve itaat eden zindanda dahi olsa bahtiyardır. Onu unutan saraylarda da olsa zindandadır, bedbahttır
Sen burada misafirsin. Buradan başka bir yere gideceksin. Misafir olan kimse beraberce getiremediği bir şeye kalbini bağlamaz. Bu menzilden(evden) ayrıldığın gibi, bu şehirden de çıkacaksın. Ve keza bu fani dünyadan da çıkacaksın. Öyle ise aziz olarak çıkmaya çalış.

BEDiÜZZAMAN SAiD NURSi

EkreM.

Üye
[FONT=Tahoma,Helvetica,Sans-Serif]
afeuerkelch02qd7.gif
HAKİKAT DAMLALARI
afeuerkelch02qd7.gif
[FONT=Tahoma,Helvetica,Sans-Serif]Bizim Allah’la irtibattan daha öte herhangi bir güç kaynağımız yoktur.

[FONT=Tahoma,Helvetica,Sans-Serif]* * *
Büyük ya da küçük kendini bir şey zannedenler kaybetmeye namzettirler.
* * *
Kulluk, niyet ve davranış bütünlüğüne ulaşmanın unvanından ibarettir.
* * *
Ahireti hesabına endişesiz yaşayanın akıbetinden korkulur.
* * *
Sadece O’na kul olmak lazım. Bir köleniz olsaydı siz onun başkası için de köle olmasına razı olur muydunuz!?
* * *
Sağlam bir itikatla Allah’a sığınınca hallolmayacak hiçbir mesele yoktur.
* * *
Laubali arkadaşlar ve gayr-i ciddi ortamlar insan için en büyük tehlike sayılmalıdır.
* * *
İstiğna kadar insanı güçlü hale getiren ve güven vaad eden başka bir zenginlik kaynağı gösterilemez.
* * *
Nefsin nefesini kesmezseniz nefis ve şeytan bir gün keser sizin nefesinizi!
* * *
Kendi iyiliklerinin hafızı olmak marifet değildir.
* * *
Her günah başka bir günah için bir referanstır.
* * *

[FONT=Tahoma,Helvetica,Sans-Serif]Ahiretle dünyayı avlamaya çalışmak dine karşı ihanet, Allah’a karşı da saygısızlıktır.
* * *
‘Estağfirullah’a yatırım yapmak için söylenen tevazu ifadeleri birer zımnî yalandan ibarettir.
* * *
Bazı meselelerde aldanmayı, başkalarını zulme uğratmaya tercih etmelisiniz.
* * *
Münafıkların bahşişi sönük bir gülücüktür.
* * *
Mü’min övülmeyi sövülme gibi görmelidir.
* * *
Sabr-ı cemil, sıkıştığın zaman içini Allah’a dökmendir.
* * *
İnsanları sırat-ı müstakime çağırmada hal önemlidir.
* * *
Kimde olursa olsun, azıcık samimiyet bir başarı vesilesi olabilir.
* * *
[FONT=Tahoma,Helvetica,Sans-Serif]Allah’ım, Sen’den sadece Sen’i istiyorum.. Sen’den hoşnudum. Benim ihtiyacımı da Sen biliyorsun.
[FONT=Tahoma,Helvetica,Sans-Serif]***
Gelin; hep beraber biraz ızdırap dilenelim.
N’olur Allah’ım, huzurunun mehabetini kalbime duyur!
Bugün dünyanın başka şeye değil kendisini dinine adamış birkaç deliye ihtiyacı var. Siz onlara “dinin delileri” de diyebilirsiniz.
Entellektüel, sadece aydın insan demek değildir; o, aynı zamanda bir aksiyon insanıdır.
Allah’ım, Seni bilebilmem için marifetimi ve aşkımı artır!
Kusura mazeret arama kusuru katlama demektir.
[/FONT][/FONT]​
[FONT=Tahoma,Helvetica,Sans-Serif][/FONT]​
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]
[/FONT]

EkreM.

Üye
1- Bismillah her hayrın başıdır. Sözler - 5

2- Ben nefsimi herkesten ziyade nasihata muhtaç görüyorum. Sözler -5

3- Herşey, Cenab-ı Hakk'ın takdiriyledir. Sözler - 468

4- Sizin herşey'iniz muhafaza ediliyor. Her ameliniz yazılmıştır. Mektubat - 227

5- Şu âlemde mü'minin mü'mine karşı en büyük yardımı dua iledir.Barla -247

6- Kabir var, hiç kimse inkâr edemez. Sözler -1 42

7- Ey arkadaş! İnsan da başıboş, serseri, sahibsiz bir hayvan değildir.Mes-- 44

8- Cesed-i insan; havaya, suya, gıdaya muhtaç olduğu gibi, ruh-u insan da namaza muhtaçtır. Sözler - 778
9- Zulme rıza zulümdür; tarafdar olsa, zâlim olur. Kastamonu L. - 207
10- Dinleyen söyleyenden daha iyi anlar. Sözler - 355
11- Cenab-ı Hakk'ın rızası ihlas ile kazanılır. Lem'alar - 152
12- Allah'a tevekkül edene Allah kâfidir. Mesnevi - 130
13- Nasihat istersen, ölüm yeter. Mektubat - 282
14- Hastalık, sabun gibi, günahların kirlerini yıkar, temizler. Lem'alar - 209
15- Nefsini ıslah etmeyen, başkasını ıslah edemez. Sözler - 269
16- Sen başıboş olmadığın gibi, bu hâdiseler de başıboş olamazlar. Şualar -109
17- Acaba sırf dünya için mi yaratılmışsın ki, bütün vaktini ona sarfediyorsun! S - 271
18- Dünya seyyar bir ticaretgâhtır. Öyle ise alış-verişini yap, gel...Sözler - 204
19- Evet bir incir çekirdeğinden koca bir incir ağacını ve ince bir sap ile koca bir kavunu bağlayıp çıkaran kudrete hiç bir şey ağır gelmez. Mesnevi - 94
20- Zamanın geçti kabirden başka mekânın var mı? Mesnevi - 96
21- Ömür kuşu da şimşek gibi geçmekte olup, seni kabir yuvasında hemen hemen nerede ise yumurtlamak üzeredir. B.Mesnevi - 222
22- Şimdiden görüyorum ki: Yakın bir zamanda ben kefenimi giydim, tabutuma bindim, dostlarımla veda eyledim. Lem'alar -129
23- Ömür sermayesi pek azdır. Lüzumlu işler pek çoktur. Lem. - 202
24- Misafir olan kimse, beraberce getiremediği bir şeye kalbini bağlamaz. Mesnevi-119
25- Dost istersen Allah yeter. Evet o dost ise, herşey dosttur. Mektubat -282
26- "Lezzetleri tahrib edip acılaştıran ölümü çok zikrediniz." Lem'alar - 163
27- Kabre gideceğini bil, öyle hazırlan. Lem'alar - 207
28- Lezzetlerin zevalinden sonra kalan dumanları, günahlarıdır. Mesnevi - 71
29- Zarara rızasıyla girene merhamet edilmez ve lâyık değildir. Sözler -147
30- İnsan, şu dünyaya bir memur ve misafir olarak gönderilmiş...Sözler - 329
31- Kadınlar yuvalarından çıkıp beşeri yoldan çıkarmış, yuvalarına dönmeli. Sözler -727
32- Gördüm ki, ben bir yolcuyum. Uzun bir yola gidiyorum, yani gönderiliyorum. Sözler - 325
33- Ahbabın gittikleri âlem karanlıklı değil, yalnız yerlerini değiştirdiler; yine görüşeceksiniz. Lem'alar -250
34- Biz gidiyoruz, aldanmakta faide yok. Gözümüzü kapamakla bizi burada durdurmazlar,sevkiyat var. Lem'alar - 224
35- Merdane kabre bak, dinle ne taleb eder. Sözler -170
36- Kanaat eden, iktisad eder; iktisad eden, bereket bulur. Mek. -282
37- Hased, hased edeni yakar. Uhuvvet Risalesi - 38
38- Hakikî ömrünü, bulunduğun gün bil. Sözler - 273
39- Şükürde bir zahmet yoktur. Bilakis nimetin lezzetini arttırır. Mesnevi-123
40- Müslüman olduğumuza şükretmeliyiz. Sözler -19
İLGİNC

insan eğerki 10 milyonu sadaka verecek olsa bu miktarı çok bulur ama 10 milyon ile mağazadan bir şey almaya gitse alacak birşey bulamaz...
İlginç
insan 10 dk zikir edecek olsa bu zamanı çok bulur ama bir film veya maç olsa bir buçuk saatlik zaman onun için hemen geçiverir...
İlginç
bir futbol maçının uzaması insanın hoşuna gider ama Cuma namazında hutbenin birkaç dk uzaması hiç de hoşuna gitmez...
İlginç
insan duyduğu dedikoduya hemen inanır ve kabullenir ama kesin doğru olduğunu bildiği birşeyi inat ederek hemen kabullenmez...
İlginç
insan modayı her an takip eder ama Peygamberimiz (s.a.v ) sünnetini moda gibi bilmez veya bilse de uygulamaz...
İlginç
insan camide bir saat ibadet ederek vakit geçirecek olsa onun için zaman geçmek bilmez ama televizyona bakarken zaman onun için çabucak geçer...
İlginç
insan namaz kılarken, ibadet esnasında dünyevi konuları düşünmeyi sever ama normalde Islamiyet'i düşünmekten kaçınır...
İlginç
insana bir sureyi veya surenin anlamını okumak zor gelir ama bir romanı okumak onun için kolaydır...
İlginç
insan konserde ilk sıralarda olmak için caba sarfeder ama camide ilk sıralarda olmak için caba sarfetmez.
aksine namazın onunda hemen cıkıp gideyim diye son sıralarda olmak ister ...
İlginç
bir ayet ya da hadis ezberlemek insanın zoruna gider ama müzik listesi top 10'da olan şarkıların hepsini ezbere bilir...
İlginç
insan ajandasında bir dini toplantı için zaman bulamaz ama dünyalık işler işin çok zaman bulur.
İlginç
insan Islami konuları dinlemeyi ve anlatmayı zor bulur ama dedikoduları dinlemeyi ve anlatmayı çok sever...
İlginç
insan CENNET' e gitmeyi ister ama hiçbir şey yapmadan...
İlginç
insan hergün birilerinin ölüm haberini alır, ama yine de kendisinin de birgün öleceğini düşünmez...
İlginç
insan hergün birgün çürüyecek vücudunu daha formda tutmak için yediklerine dikkat eder, cildine bakım yaptırır ama asla çürümeyen ruhu ve kurtuluşu için hiç dikkat etmez...
Sizce de İlginç degil mi?

EkreM.

Üye
SENSİZ HAYAT
Hep sana kavusmanın hayalini
büyütüyorum içimde
Sensiz gecen her geceye
her ana her saniyeye
Binbir kahır
Binbir sitem ediyorum
Yinede hergün
büyütüyorum içimde
sevgimi sabrimı umudumu
Sensiz ne yasayabiliyorum
nede ölebiliyorum
Aslında sensiz gecen bir günün
eksilmesinede seviniyorum
biliyormusun neden birtanem
çünkü ozaman
sensiz geçen günlerden
bir gün daha eksilmiş oluyor be

GÜLÜMMM..

EkreM.

Üye
m30.gif
Yılların su gibi akıp gececek
bazı hayallerin
tabiki gerceklesecek bazıları da suya düşecek,üzülecek aglayacak sevinecek sevilecek ve seveceksin askı bileceksin kimseden kimseye fayda yok ögreneceksin hayatını kazanmak için kaybedeceksin !!!. metcezir. .

EkreM.

Üye
Bir dilin bütün sözcüklerini kullansam seni tarif edemeyeceğimi biliyorum. Ulaşılmaz oldun hep, dokunmak hissetmek ve dolu dolu yaşamak isterken seni, kocaman bir yalnızlıktı payımıza düşen.
Payıma düşen her şeyi erteledim ama erteleyemediğim bir şey vardı sana benziyordu. Su olsan; dokunduğumda bozulurdun. Bozulmayan bir "şey"din. Gidilecek bir yer olsan sonun olurdu, sonu olmayan bir "şey"din. Uykuda görülecek bir rüya olsan uyanırdım, beni rüyamdan uyandırmayacak bir "şey"din. Düşün ki bir dağdan aşağı iniyoruz ve dünyada iki kişilik türkü kalmış onu söylüyoruz. Öyle bir "şey"sin sen. Seni düşündükçe yoruluyorum desem, dünyanın en büyük yalanı olur. Yalanım yok. Bugünden yarına ne kalır bilmem ama sen kalırsın tıpkı yatağı değişmeyen ırmak gibi. Bana hep kendimi hatırlatan bir "şey"sin sen. Uzaksın, yakınsın, özlenensin ama bugün değil yarın gibi bir "şey"sin sen. Gecenin en karanlık yerinde, küçücük bir ışık bile olsan yine de istiyorum seni. Bugün her ölümle biraz ölürken, seni düşündükçe hayata dönüyorum yeniden. Gelincikler gibi bir mevsim değil, dört iklim, köşe bucak... Kim ne derse desin dönmeye niyetim yok. Bir kentin ortasında tek başına kalsam da çığlık çığlığa bağırarak söylerim seni sevdiğimi. Bir tek benim sevgimle yaşasa da bu sevda seviyorum seni. Sensiz dallarımı yitirmiş bir ağaç gibi yapayalnız olurum. Kalabalığın ortasında bile fırtınalı bir denizin en sakin limanı gibi bir "şey"sin sen o limandaki tek yolcu da ben. .

Hani hasretler yaşanırya
Hiç bitmeyen
Hani uzun yollar olurya
Sonu gelmeyen
Hani yuce dağlarda kar olurya
Hiç erimeyen
İşte ben seni öyle seviyor
Ve öyle özlüyorum...

EkreM.

Üye
Seni sen olduğun için değil, seninle birlikte olduğumda ben olduğum için seviyorum.
2. Hiç kimse gözyaşlarını hak etmez, onlara layık olan kişi ise seni ağlatmaz.
3. Sen istediğinde sana aşık olmaması, sana aşık olmadığı anlamına gelmez.
4. Gerçek arkadaş, elini tutan, kalbine dokunandır.
5. Birisine yabancılaşmanın en kotu biçimi yanında oturuyor olup ona hiç bir zaman ulaşamayacağını bilmektir.
6. Hiç bir zaman gülümsemekten vazgeçme, üzgün olduğunda bile! Gülümsemene kimin, ne zaman aşık olacağını bilemezsin..
7. Tüm dünya için sadece bir kişi olabilirsin fakat bazıları için sen bir dünyasın.
8. Zamanı onu seninle birlikte geçirmeye hazır olmayan biriyle geçirme.
9. Belki de yarabı uygun kişiyi tanımandan önce yanlış kişilerle tanışmanı, onu tanıdığında minnettar olman için istedi.
10. “Bitti” diye üzülme, “yaşandı” diye sevin.
11. Her zaman seni üzecek birileri olacaktır, yapman gereken insanlara güvenmeye devam etmek, kime iki defa güveneceğine daha fazla dikkat etmektir.
12. Birini daha iyi tanımadan ve bu kişinin senin kim olduğunu bilmesinden önce kendini daha iyi bir kişiye dönüştür ve kim olduğunu bilerek kendine güven.
13. Kendini çok zorlama, en güzel şeyler onları en az beklediğinde olur. “YAŞANAN HER ŞEYİN BİR SEBEBİ VARDIR
gul.jpg

EkreM.

Üye
Sevmek neydi ?..Sadece sevgiliyi görmek,
onun yanında olmak mıydı ?..
Ya da “seviyorum” yahut “seviliyorum” un rahatlığıyla arayıp sormamak mı ?..
Yoksa sadece “seni seviyorum” mu ?..Asla!!

Sevmek vermekti..İstemeden vermekti sevmek..
Karşılık bulmadan değil, “karşılık beklemeden”
kalbini teslim etmekti..
Kalbine gelecek zararları umursamadan teslim etmekti yüreğini..

Sevmek sadece “seviyorum” demek değil idi..
Seviyorum deyip kenara çekilmek hiç değildi!!
Karşılık bulma hırsına kapılmayan umutlara yüklenen
bir bekleyişti bazen sevmek..Çok büyük umutlara bel
bağlamak ta değildi..Yara bandı satan bir çocuğun
umut dolu ışıltılı gözlerini görmek yeterdi sevgiyi anlamaya..

Sevmek düşünmekti..Ne yapıyor diye düşünmek..
Nerede, nasıl diye düşünmek..Seni düşünüyor
olma umudunu düşünmek..Düşünmek..Hem de öyle
kalabalıklarda ya da sadece mutlu iken değil ;
gözünü tavandan ayırmadan düşünmek..
Ve bu şekilde uykuya dalıp gece rüyada görmekti sevmek..

Sevmek inanmaktı..Sevdiğine inanmak –hem senin!
hem onun!-..İkilemlerin ortadan kalkmasıydı sevmek..
Ve “tek gönül” olunsun diye yüreğin ikiye bölünmesiydi..

Sevmek “sonu olmayan bir varoluştu”..Sonlanmayan,
sonlanamayan bir varoluş..Terk etmek, vazgeçmek
gibi sözcükleri içermiyordu çünkü sevmenin lûgat’ı..
terkedilmiş gibi görünen sevgililer,
vazgeçmiş gibi görünen yürekler vardı sadece..

Sevmek gözyaşıydı..Ağlamaktı sebepli sebepsiz..
Sevginin kendine ağlamasıydı sevmek..

Sevmek, bir kar tanesinde, güneşin parıltısında yahut
sigara dumanındaydı bazen..Yağmur damlasının
toprağa, toprağın ağaçlara hayat vermesiydi sevmek..

Sevmek yağmurda ıslanmaktı..Sonunu düşünmeden,
bütün işini gücünü bırakıp dalıvermekti damlaların arasına..
Yanaklarından süzülenlerin “bu seferlik yağmur damlası”
olduğunu bilmekti..

Sevmek, sevgiliyle gezdiğiniz sokağa gitmeye korkmak,
gittiğinde gözyaşlarını tutamamaktı..

Sevmek, yürekten seveni bulduğunda sıkıca sarılmak
ve onu bir daha bırakmamaktı..

Sevmek “sır” idi, anlaşılmayandı sevmek..”Ne yapıyorum ben ?”
sorusuna cevap verememek, güç bela cevap verdiğinde, verilen cevaptı sevmek..

Sevmek, “tüm bunlarla beraber” sevgiliyi görmek,
onun yanında olmaktı..”Seviyorum” du sevmek..

Sevmek “ben de” ydi..”Ben de seviyorum” du sevmek..

Sevmek gidiyorum değildi..”Geliyorum” du sevmek..”Kalıyorum” du..

İşte yağmur başladı..Yazının son noktası için iyi bir sebep..
“Bu seferlik!! ”, yanaklarımdan “ saf suyun “ süzülmesi sanırım iyi gelecek...

EkreM.

Üye
redhearts-1.gif

Sen uzakda ben uzakda neyleyim
Derdimi ben kimlere diyeyim
Yanıma gelde kıymetini bileyim
Sen uzakda ben uzakda neyleyim...

EkreM.

Üye
Bak gemi kalkti artık gidiyor
Bize verilen ömürde bitiyor
Rabbim belki de bugün beni seçiyor
Sen uzakda ben uzakda neyleyim
starswirlak7ug5.gif
Umutsuz günler belki bitecek
Kader birgün bana da gülecek
Sevilen seveni hep sevecek

EkreM.

Üye
Toprak olup gitsem bile unutamazsın
Ömür boyu bu sevdadan kurtulamazsın
11dy9pe9.gif

EkreM.

Üye
coeur_011.gif

coeur_011.gif
coeur_011.gif

Simsiyah bir perdede küçücük bir ışık görünüyor, Yaklaşamıyorum ışığa, ışık yaklaştıkça büyüyor...

coeur_011.gif
coeur_011.gif

EkreM.

Üye

DOST MUSUN? ÖYLEYSE CANIN CANIMDIR
lacebullet11tq7.gif
heart.gif
lacebullet11tq7.gif
heart.gif
lacebullet11tq7.gif

Aynan olmaliyim...
heart.gif

Yuzune soyleyebilmeliyim her seyi...
heart.gif

Hem sakinmadan, mertce...
heart.gif

Hani bilirsin, esirgemem lâfimi,
heart.gif

Ne sekil gelirse, oylece...
heart.gif

Hazirim tum ictenligimle konusmaya, ama,
heart.gif

Seni de dupduru isterim karsimda...

Dostsan,

Gözlerimin içine baka baka yaka silk benden!
heart.gif

Arkamdan şikayetlenme!
heart.gif

Yiğit ol ! Gerekirse yiğitçe azarla, çekinme!
heart.gif

Lâf değil, icraat beklerim senden!
heart.gif

Oyle bak ki, hislerini gorebileyim...
heart.gif

Oyle hisset ki, guvenle bakabileyim...
heart.gif

Sevmem, ölenin ardindan ağıt yakmayi !
heart.gif

Dil dönerken soylenmeli her şey...
heart.gif

Kulak duyarken anlatilmali...
heart.gif

Göz bakarken bakmaliyim sana...
heart.gif

Can sağ iken sarilmali...
heart.gif

Keşkelere meydan vermemeli hayatım,
heart.gif

Pişmanliklarla yoğrulmamali....

Hayır!

Diri me selâm vermeyen,
heart.gif

Ölume de fazla yaklaşmasin!
heart.gif

Dostsan, ölmemi bekleme!
heart.gif

Hakliysam, yaşarken savun beni!
heart.gif

Yaşarken yanimda ol !
heart.gif

İnanmissan bana, kimse çevirmesin seni yolundan !
heart.gif

Ve inanmamişsan, sakin rol yapma !
heart.gif

Her söylediğimi onaylaman şart değil...
heart.gif

Her yaptiğimi beğenmen de gerekmez...
heart.gif

Dostsan, rahatca eleştir, fikrini rahatca söyle, sıkılma !
heart.gif

Yadirgayabilirsin beni,
heart.gif

Ve ben de seni tuhaf bulursam şaşirma...
heart.gif

Kandirmani aslâ kabul edemem !
heart.gif

Her dediğini, her yaptiğini hoş görürüm, ama,
heart.gif

Beni, bana sormadan yargilama !
heart.gif

Her yediğimiz ayni olmaz belki,
heart.gif

Her dakikamiz birlikte geçmez...
heart.gif

Her güldüğünde gülmeyi garanti edemesem de,
heart.gif

Agladiğinda seninle birlikte oturup ağlarim...
heart.gif

Belki her cağirdiğinda gelemem fakat
heart.gif

Derdine ortak ararsan, koşarim...
heart.gif

Ben de herkes gibi insanim elbet,
heart.gif

Ne goklere cikar beni, ne de yerin dibine sok!
heart.gif

Senin işin bu değil!
heart.gif

Benim zaten bir yerim var herkes gibi yer ile gok arasinda...

Dostsan,

Kucumsemeden, kufretmeden,
heart.gif

Sevgiyle, saygiyla ve huzurla gel sokağima...
heart.gif

Dinlenmek istediğinde, hiç düşünme, sana özel bir limanim,

ama...

Yorulduğum zamanlarda,
heart.gif

Dilediğimce sığınabilmeliyim koylarına...
heart.gif

Seni bir çocuk kadar saf sevebilirim
heart.gif

Ve bir deli kadar art niyetsiz...
heart.gif

Uğruna seve seve hesabi şaşırırım...
heart.gif

Görmezden gelebilirim yanlişlarini...
heart.gif

Başkalari enayilik sayabilir,
heart.gif

Baskalari akilsizliğima yorabilir,
heart.gif

Bunlari dert bile etmem, ama,
heart.gif

Sen, aslinda aptal olmadiğımı,
heart.gif

Her an, tekrar tekrar hatırla!
heart.gif

Ve sakın beni aptal yerine koymaya kalkışma!
heart.gif

Seviyorsan, cimrilik etme, söyle !
heart.gif

Muhabbeti varken, yokmus gibi yapanla,
heart.gif

Hiç sevmediği halde, yılışıp durana sinir olurum !
heart.gif

Neyse, o olmalı insan...
heart.gif

Kendisi olmaktan korkmamalı !
heart.gif

Kendisi olmaktan kaçmamalı !
heart.gif

Bil ki, sensin diye seni birakmam, ama,
heart.gif

Ben olduğum için bırakırsan beni,
heart.gif

Yas da tutmam arkandan !

Bedel mi?

Ödemeyeceksen çikma yola !
heart.gif

Içten pazarlık edersen, ancak kendine edersin...
heart.gif

Kendince kuser barışır, kendi kendini yersin !
heart.gif

Dostsan, mevsimince yağ...
heart.gif

Kış san kar ol, güz sen yağmur...
heart.gif

Soğuğuna, sıcağına, esip savurmana itiraz etmem,
heart.gif

Senden, ille de bahar olmanı beklemem, ama,
heart.gif

Dayanmalısın en şiddetli fırtınalarıma...
heart.gif

Belki de cok geldi bunca talep...
heart.gif

Bana karşi hicbir mecburiyetin yok, korkma...
heart.gif

Sana fazla geldiğim ilk anda,
heart.gif

Arkana hic bakmadan, donup gidebilirsin...
heart.gif

Geçip gidebilirsin, borcluluk hissetmeden...
heart.gif

Mutlaka bir açiklama da beklemem senden, ama
heart.gif

Gitmeye davranırsam bir gün,
heart.gif

Sen de karsimda set olma !

Dost musun ?

Oyleyse, canin canimdir,
heart.gif

Yoluna baş koymaya hazırım ya,
heart.gif

Başını da yollarimda isterim, unutma!
lacebullet11tq7.gif
lacebullet11tq7.gif
lacebullet11tq7.gif
lacebullet11tq7.gif

EkreM.

Üye

Bir el uzandı ellerime
Tuttu ellerimden sıcacıktı avuçların
Başımı kaldırdım baktım gözlerine
Derya mı deniz mi neydi bakışların

Sesini işitince irkilen yüreğime
Günahtan riyadan kararan kalbime
Hakkı zikretmeyi unutan gönlüme
Deva oldu şifa verdi bakışların

Ya rabbi deyince titredi dizim
Senden başkasını görmedi gözüm
Bir daha yapmayacağım oldu son sözüm
Beni benden aldı gitti bakışların

Ne denizde vardı o derinlik nede semada
Ne yeryüzünde nede cihanda
Büyük bir nimet vardı avuçlarında
Anladım ki deryaya dalmaktı bakışların

Ayrılığın vaktiydi gelmişti zaman
Durmuştu tüm alem donmuştu mekan
Şimdiden diyor yüreğim vuslat ne zaman
Hasret oklarını attı yüreğimi yaktı bakışların

Doğruldu yerinden sızladı kalpler
Nurdan bir buluttu bembeyaz eller
Bir tebessümüyle kayboldu dertler
Alemi nazarınla sardı bakışların

Kitlendi gözlerim yüreğim esir
Beni benden alan bu duygu nedir
Aşk mıydı sevdamı tutkumuydu bu
Sensiz dünyayı zindan etti bakışların

Gidiyordun kalbimi bıraktım ellerine
Dünyayı unuttum daldım gözlerine
Gitme diye sarılasım geldi dizlerine
Hayran etti mecnuna cevirdi bakışların

Ardından bakarken tutuldu dilim
Haya ile edeple bağlıydı elim
El medet sultanım ya gavs ı sanim
Sürgün etti beni gitti bakışların

Bir ummandın sanki sonu olmayan
Sevda deniziydin ama boğmayan
Rahmet yağmuruydun ıslatmayan
Heybetiyle cihanı sarstı bakışların

Kapandı gözlerim hala ordasın
Sağımda solumda her taraftasın
Aldığım nefessin yediğim aşsın
Ruhuma hayat canıma can verdi bakışların

Ne denir ki dünya güzeli gözlerin
Ne söylesem hafif kalır sözlerim
Gözlerinde kaybolmuşken seni özlerim
Sevgi nedir sevmek ne öğretti bakışların

EkreM.

Üye
40826408zx8.gif

Çocukken uçardık rüyalarımızda,
40826408zx8.gif

Toz pembe bir yaşamda,
Kelebek gibi ateşe sevdalanmak,
Birkaç saniye sonra rüyadan uyandırılmak...
.
Ne güzeldi çocukken düşlerimiz,
40826408zx8.gif

Batmazdı ayaklarımıza dikenler,
Avuçlarımızda mavi hülyalar,
Hayallerimiz kocaman çınarlar...

Yüreğimizde yeni yeşeren sevdalar,
Ne kadar saftı gözyaşlarımız!
40826408zx8.gif

O günlerden elimizde kalan masallar...
Çocukluk düşlerimiz yıldızlar...

Zaman zaman rüyalarımızda,
Anne babamız bizimle el ele...
Gözlerimizde büyülü bir dünya,
40826408zx8.gif

Hayallerimizde mutluluk şarkıları...

Geride kaldı güzel anılar,
Aklımızda hala o hülyalar,
40826408zx8.gif

Yok olmuyor geçmişte yaşananlar,
O günlerden bize kalan rüyalar
40826408zx8.gif

EkreM.

Üye
attachment.php

Ya Rab..!

Beni...
Beni Bana..
Beni İnsankığa..
Beni Kainata..
Beni SANA..
Beni SANA Ayna Et..
Beni SANA Ayna Et Ya Rab..!
Yine damlıyor damlalar..
Yine süzülüyor yaşlar..
Yine yıkıyor göz yaşları gözlerimi..
Yüzümü..

Tomurcuk tomurcuk şebnemler kirpiklerimde..
Damlamaya hazır kirpik uçlarımda..
Hani damlalar derinleşir..
Damlalar derinleştirir ya toprağı..
Her damla damladıkça daha bir derine damlar toprakta..
Derinleşir..
Derinleştirir yaaa..
Göz yaşlarıda öyle bişey..
Süzülüp damlayan her damla..
Bendeki SENİ derinleştiriyor..
Şepnemleşip gönlüme damlayan her damla..
Bendeki HASRETİNİ derinleştiriyor..
Yüreğime düşen çiğ tanesi her damla..
Bendeki YÜREĞİNİ derinleştiriyor..
Yüreğime damlayan her göz yaşı damlası..
Bendeki sana olan ÖZLEMİMİ derinleştiriyor..
Senleşiyorum..!

Hasretin vuruyor..
Sensizliğin vuruyor..
Sukutun vuruyor..
Özlemin vuruyor..
Vurgunlar da kalıyorum..
Kaldıkça vurgunlarda..
Senleşiyorum..'

Ya Rab..!
Kurtar Bu Endişeden..
Serinlet Alev Alev Yanan Yüreğimi..
İnşirak Ver Daralan Ruhuma..
Genişlik Ver Sıkışan Gönlüme..
Aklımın Ziyasını Ziyadeleştir..

Ya Rab..!
Beni Yalnız Bırakma..
Bedenime Mecal..
Gözlerime Fer Ver..

Ya Rab..!
Beni Yalnız Bırakma..
Takıldığımda..
Sendelediğimde..
Düştüğümde..
Yalnız Bırakma..
Ya Rab..!
Beni Yalnız Bırakma..

Hani:
Kulum Bana Bir Adım Gelirse..
Ben Ona On Adım Varırım..
Atabildim mi O Adımı Bilmiyorum..
Ama..
SON Adımım Sana Ya Rab..
Sana..

Kulum Bana Yürüyerek Gelirse..
Ben Ona Koşarak Gelirim..
Yürüyebildim mi Bilmiyorum..
Ama..
SON Yürüyüşün Sana Ya Rab..
Sana..

Öyle Bir An Gelir Ki..
Onun Yürüyen Ayağı..
Gören Gözü..
İşiten Kulağı..
Konuşan Ağzı..
Olurum Buyuruyorsun ya..
Olur musun Ya Rab..!
Olur musun..

Sana Yürüyen Ayağım..
SON Yürüyüşüm..
Sana Konuşan Ağzım..
SON Konuşmam..
Seni Gören Gözüm..
SON Görmem..
Seni İşiten Kulağım..
SON İşitmem..
Olur musun Ya Rab..
Olur musun..

Gelmedi mi O Gün..
O Gün Gelmedi mi..
Gelmedi mi..
Ya Rab..!?!

Kor düştü yüreğime..
Buz koru hemde..!
Üşüyorum..
Yüreğim üşüyor..
Gönlüm üşüyor..
Ruhum üşüyor..
Bedenim üşüyor..
Hissetmiyorsun yağmurda ıslandığını..
İşitmiyorsun taaaaa derinlerde fırtınalar koptuğunu..
Görmüyorsun gözlerinden damla damla akanı..
Yürek kanlarını..!

Gönül kırmızı mürekkep olmuş süzülüyor..
Derinden, sessiz sedasız..
Kan revan içinde..
Sadece bir dua..
Bir niyaz..
Yüreğimi, gölümü parça parça, lime lime ederek çıkan..
Bir çığlık..
Haber ulaştır Ya Rab..!
Bir ses..
Bir soluk..
Bir nefes..
Bir sada Ya Rab..!

Gönlümü ısıtacak..
Kanayan yüreğime derman olup saracak..
Ruhumun çığlıklarını kesecek..
Bir ses..
Bir soluk..
Bir nefes..
Bir sada Ya Rab..!
Kor düştü yüreğime..!
Buz koru hemde..
Üşüyorum Ya Rab..!

Bildiğim tek şey..
Hissettiğim tek şey..
Yaşadığım tek şey..
Senden gelenin başka olduğu..
Bambaşka olduğu Ya Rab..!
Adının koyamadım..
Koyamadım adını..
Adı yok belki de..
Yok adı..
Koyamadım ben adını Ya Rab..!

MECZUP

Profesör

Gün gelir ufak bir imla hatası gibi silip attıklarınla karşılaştığında anlarsın
bilgenesil.gif
Keşkeleri belkilerle değiştiremediğinde
bilgenesil.gif
bilgenesil.gif
bilgenesil.gif

efruz

Kıdemli Üye
156964_479717059338_343481829338_5426871_4672504_n.jpg

KİMSE BENİ ANLAMIYOR... KİMİ ELLERİMDEN ÇEKİYOR KİMİ KOLLARIMDAN...İÇİMİN İÇİNİ SORAN OLMUYOR.......