Yaygın Dini Yanlışlar

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Ne oldu cevap veremedin mi?
Tabi ki nefret ediyorum "kardeşim" dediği kişiyi öldürenlerden,Resulu,resulün getirdiği kitabı yok edip kendi kitaplarıyla beyinlerinizi yiyen yamyamlardan,sen nefret etmiyor musun bunları seven,nefret etmeyen şerefsizdir.
Paylaşımlarına baktığım zaman gördüğüm şey kendisiyle barışık olmayan bir kişilik. Müslümanların geri kalmasının sebebi İslamdır diyen laiklerden tek farkın var, onlar samimice bunu dile getiriyor sen ise İslam'ı değiştirirsek düzeliriz kafasından gidiyorsun.. Laikler celladına aşık, sen ise aşağılık kompleksi çektiğin için dininden utanıyorsun. Gerisi tamamen laf salatası..

Kabullenmeyeceğini bildiğim için seviyeli tartışmaya girme lüzumu görmüyorum.

çelebiler

Kıdemli Üye
İslam'ı değiştirirsek değil azıcık kafanı çalıştır.
İslamın Kitabına uyarsak düzeliriz.efendi babalarının gerisinden ayrılmadan düzelemeyiz.

çelebiler

Kıdemli Üye
Paylaşımlarına baktığım zaman gördüğüm şey kendisiyle barışık olmayan bir kişilik. Müslümanların geri kalmasının sebebi İslamdır diyen laiklerden tek farkın var, onlar samimice bunu dile getiriyor sen ise İslam'ı değiştirirsek düzeliriz kafasından gidiyorsun.. Laikler celladına aşık, sen ise aşağılık kompleksi çektiğin için dininden utanıyorsun. Gerisi tamamen laf salatası..

Kabullenmeyeceğini bildiğim için seviyeli tartışmaya girme lüzumu görmüyorum.
Belki sen anlarsın kabullenirsin illa ben mi kabullenmem gerekiyor? :) :)

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Elif'i görsen mertek sanırsın. Ciddi ciddi tartışmak istiyorsan oku da gel. Cehaletinden kurtul da gel.

çelebiler

Kıdemli Üye
Eline alıp okumadığın kitaba uyarak mı? Kara cahil.
Sana da sorayım,sizler hakaret etmeden konuşamaz mısınız?Efendi babalarınız sizleri böyle mi yetiştiriyor?
kafanızdaki hayallere uymayanlara hakaret ederek mi cevap vermenizi istiyor sizin ahlak timsali efendi babalarınız?

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Sana da sorayım,sizler hakaret etmeden konuşamaz mısınız?Efendi babalarınız sizleri böyle mi yetiştiriyor?
kafanızdaki hayallere uymayanlara hakaret ederek mi cevap vermenizi istiyor sizin ahlak timsali efendi babalarınız?
Hakaret yok, gerçekleri söylüyorum. Cahilsin, bunun ötesi yok. Sana tevazu yapacak değilim..

Samimice cevap ver, Kur'an okumayı biliyor musun?

çelebiler

Kıdemli Üye
Hakaret yok, gerçekleri söylüyorum. Cahilsin, bunun ötesi yok. Sana tevazu yapacak değilim..

Samimice cevap ver, Kur'an okumayı biliyor musun?
İyi de sen cahile "kara cahil" diyerek mi öğretirsin kendini kandırma işiniz gücünüz hakaret
Soruya bak "Kuran okumayı biliyor musun" bu da senin seviyeni gösteriyor işte.

t@mam

Üye
Müslümanların geri kalmasının sebebi İslamdır diyen laiklerden tek farkın var.

Topa girmek istemezdim. Fakat kuran okumayı 1920 lerde bilmiyormuydular dedeleeriniz ve dedelerim acaba da?
Laikliğe ses çıkarmamışlar. Yoksa o zamanlar %98 laisizma dini nüfusumuzmu vardı?

Kaptan

Mecra Yazarı
Hoşbulduk gözüm.

Senin görüşlerini tasvip etmesem de sana karşı çok bilmiş edasıyla, ukalaca ve çok çirkin bir üslupla güya cevap verdiğini zanneden, yine bir başka biçimde güya seni eleştirirlerken aslında kendilerinin nasıl bir sapmanın içerisinde olduklarından bihaber bu kesimi de çok sevdiğimi söyleyemeyeceğim.

çelebiler

Kıdemli Üye
Hoşbulduk gözüm.

Senin görüşlerini tasvip etmesem de sana karşı çok bilmiş edasıyla, ukalaca ve çok çirkin bir üslupla güya cevap verdiğini zanneden, yine bir başka biçimde güya seni eleştirirlerken aslında kendilerinin nasıl bir sapmanın içerisinde olduklarından bihaber bu kesimi de çok sevdiğimi söyleyemeyeceğim.
Eyvallah Allah razı olsun.
Hepimiz eminim ki iyi niyetler birşeyler yapmak için konuşuyoruz elbette ki ama hakikatten de korkuyoruz.
Sevelim birbirimizi gene iyidir sevmek boşver seversek anlarız

t@mam

Üye
Daha öncesinde biliyorlar mıydı saltanata ses çıkartmamışlar?

Açarmısın anlayamadım?

Osmanlıdan kastınsa tekkelerde öğrettikleri masalsı Osmanlı ile tarih belgelerindeki-arşivlerdeki Osmanlı farklıdır.
Babadan oğla geçen bir saltanat zaten din tarihi ile çelişir.

Hülasa çelişkilerle dolu öğretilerle yol alınamaz. Gelişim sağlanamaz.

Kaptan

Mecra Yazarı
Müslüman olmanın gereklerini yerine getirmek istemeyen ancak inancı ile davranışları arasında huzursuzluk yaşayan bazı arkadaşların "namaz yok, oruç yok, başörtüsü yok .." çıkışları kendilerini kandırmaya daha dogrusu vicdanlarını rahatlatmaya yönelik çabalardır diye düşünüyorum.

Hani bu iş bir süre sonra "Allah'a iman yeter gerisi fasa fiso" noktasına varır mi bilemem ama görünen o ki varacak gibi :)

Valla ortaya söyledim kimse üzerine alınmasın. Genel bir tespit benimkisi.