Zile Müftüsü Kur'anı Kerim'i pasta yapıp yedi !

hirahos

Kıdemli Üye
2 yıl önceki olayı yeniymiş gibi vermişler. Olsun iki yıl değil 20 yıl önce de olsa kabul edilebilir değil... Diyanet de zaten kabul etmediğini ve hürmetsizlik olduğunu ilan etmiş.

Takiyüddin

Yasaklı
DİYANET İNCELEME BAŞLATTI

Diyanet İşleri Bakanlığı twitter hesabından sözkonusu etkinlik hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu

http://superhaber.tv/kuran-tasarimli-pastaya-diyanetten-inceleme-119734

Twitler linkte resim halinde... İlginç ayrıntılar var.
Çok boş hatta adaletsizlik timsali bir inceleme... Önce kendilerini incelesinler...

KAFKAS

Kıdemli Üye
2 yıl önceki olayı yeniymiş gibi vermişler. Olsun iki yıl değil 20 yıl önce de olsa kabul edilebilir değil... Diyanet de zaten kabul etmediğini ve hürmetsizlik olduğunu ilan etmiş.
Böyle bir habere konu olan insanları ve 2 yıl önce olmuş bir hadiseyi buraya konu başlığı olarak açan zihniyeti birbirine tokuşturacaksın

kebîkec

İhvan Forum Üye
Bu Müftü Paralel yapının yurtlarında kalmış olabilir. serasKER ile beraber komplo kuruyorlar. Danışıklı dövüş yani.

Bu paralelciler kutlu doğumu kekle kutlar, kişi başı ellişer lira isteyip Peygamber adına kurban keser, hızını alamaz ruhaniyetini kamyonete bindirir, ondan sonra da zeytin yağı gibi üste çıkmaya çalışır. Pehh.. :(

menzil5453

Doçent
Akıllı bir insanın yapacağı bir şey değil.

Takiyüddin

Yasaklı
Bu Müftü Paralel yapının yurtlarında kalmış olabilir. serasKER ile beraber komplo kuruyorlar. Danışıklı dövüş yani.

Bu paralelciler kutlu doğumu kekle kutlar, kişi başı ellişer lira isteyip Peygamber adına kurban keser, hızını alamaz ruhaniyetini kamyonete bindirir, ondan sonra da zeytin yağı gibi üste çıkmaya çalışır. Pehh.. :(
Çok boşsun ve potansiyel müfteri ve fitnekarsın. Durumu (Görüntüyü) kurtarmak uruna müftüyü harcayacaklardan farksızsın. Adaletsizsin. Zahirine aldanan bir spekülasyoncusun.

adams77

Kanalizasyoncu

Peygamber kamyonete binmezmiydi? Siz olsaydınız onu neye bindirirdiniz?

Çağrı filminde deveye bindirmişlerdi kesin paralelcilerin işidir.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Çok boşsun ve potansiyel müfteri ve fitnekarsın. Durumu (Görüntüyü) kurtarmak uruna müftüyü harcayacaklardan farksızsın. Adaletsizsin. Zahirine aldanan bir spekülasyoncusun.

Maşallah ağzından bal damlıyor.

Paralelcilerin kutladığı kutlu doğum programlarına hiç katıldın mı önce onu söyle sonra cevap yazacağım...

Serasker

Yasaklı
Bakıyorum akepe tetikçileri hemen başlığı değiştirmiş. Ne oldu zorunuza mı gitti.
Akepe nin atadığî múftüye ne diyeceğiz. Dininiz akepe imanınız akepe olmuş. Forumda bunca iğrenç manşete göz yuman akepenin yalakaları hemen kendine vazife çıkarmış.

Oysa diyanet neden sessiz duyanetten sorumlu bsksn neden sessiz. Meydanlarda artik Rabia işareti sallamaktan bile aciz olsun neden sessiz diye tepki koymaları gerekirken konu yine paralel soytarılığinda ve basitliğinde.

Ama bu tipler böyle. Bakara ile makaraya devam

Serasker

Yasaklı
Bitanesi de bana soytari ifadesini kullanmayin demiş. Ama kendisi yedi yirmi dõrt haşhaşi ifadesini kullanır.
Cellat gibi tepemde dolaş belki sevap alirsin
Neyse akepe ysndaşlarina ne anlatılır ki. Herif çaliyor ama çalişiyor nasil olsa.

Sarayin bir günlük elektrik faturasi 40 bin lira ama eleman hala peygamber yolundan bahsediyor. Hangi peygamberse artik

kebîkec

İhvan Forum Üye
Peygamber kamyonete binmezmiydi? Siz olsaydınız onu neye bindirirdiniz?

Çağrı filminde deveye bindirmişlerdi kesin paralelcilerin işidir.

Meseleyi mecrasından kaydırmamak lazım. Peygamberin deveye binmesi doğal bir şey çünkü o gün herkes deveye biniyor. Ama bugün kamyonetin sırtında yük taşınıyor. Ayrıca Peygamberin gideceği yer Allahın rızasına uygun yer olur. Türkçe olimpiyatları gibi hizmete hizmet eden mekanlara Peygamberi getirmek kendi hevalarını kutsama çabasıdır.

Verda

Gales
Bitanesi de bana soytari ifadesini kullanmayin demiş. Ama kendisi yedi yirmi dõrt haşhaşi ifadesini kullanır.
Cellat gibi tepemde dolaş belki sevap alirsin
Neyse akepe ysndaşlarina ne anlatılır ki. Herif çaliyor ama çalişiyor nasil olsa.

Sarayin bir günlük elektrik faturasi 40 bin lira ama eleman hala peygamber yolundan bahsediyor. Hangi peygamberse artik

Yanılıyorsunuz ne akepe yandaşıyım ne de haşhaşi kelimesini bugüne dek kullandım =)

adams77

Kanalizasyoncu
Meseleyi mecrasından kaydırmamak lazım. Peygamberin deveye binmesi doğal bir şey çünkü o gün herkes deveye biniyor. Ama bugün kamyonetin sırtında yük taşınıyor. Ayrıca Peygamberin gideceği yer Allahın rızasına uygun yer olur. Türkçe olimpiyatları gibi hizmete hizmet eden mekanlara Peygamberi getirmek kendi hevalarını kutsama çabasıdır.

Dünyanı dar tutma nefes almakta zorlanırsın.

Deve de yük taşıyor hemide sırtında senin bu yaptığının serasker den farkı yok karşılıklı olarak iki aşık gibi atışırsınız zamanda akıp gider.

Siz olsaydınız peygamberi nere getirirdiniz ki?

kebîkec

İhvan Forum Üye
Dünyanı dar tutma nefes almakta zorlanırsın.

Deve de yük taşıyor hemide sırtında senin bu yaptığının serasker den farkı yok karşılıklı olarak iki aşık gibi atışırsınız zamanda akıp gider.

Siz olsaydınız peygamberi nere getirirdiniz ki?

Ben sun'i bir tiyatroya gerek duymam. Peygamber s.a.v nereye isterse kendisi doğal süreçle gelir.

Takiyüddin

Yasaklı
Maşallah ağzından bal damlıyor.

Paralelcilerin kutladığı kutlu doğum programlarına hiç katıldın mı önce onu söyle sonra cevap yazacağım...

Ben müftüyü savunuyorum "paraleci" diye ağzınıza pelesek ettiğiniz(belki biraz da bunun yüzünden yezid yezid diye hıçkırıyorlar) cahil kesimi değil.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ben müftüyü savunuyorum "paraleci" diye ağzınıza pelesek ettiğiniz(belki biraz da bunun yüzünden yezid yezid diye hıçkırıyorlar) cahil kesimi değil.

Pelesenk olacak.

Müftüyü bana karşı savunuyorsan peşinen söyleyeyim. Tarzını mantıklı bulmuyorum ama öyle kutlamak istiyorsa en dogal hakkıdır. Takdir kendisine ait.
Ama,
1- Kendisi daha mantıksız tarzları benimseyenlerin müftüyü eleştirmeye hakkı olamaz
2- Sanki hükümet müftülere böyle bir kutlama tarzını mecburi kılan bir talimatname göndermiş gibi hükümete çakmak için bu olayı suistimal edenlerde vebal yüklenirler ve ben de ironik bir karşı söylem üretirim

Paralelciler kendi kazdıkları çukura düştüler. Bağırıp çağırmalarının faydası yok.